Autor Wątek: Jak prawidłowo zważyć tyczkę?  (Przeczytany 1004 razy)

Offline Chojnyy

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 147
  • Reputacja: 3
Odp: Jak prawidłowo zważyć tyczkę?
« Odpowiedź #15 dnia: 19.02.2024, 07:37 »
Mocniejsza tyczka to i waży kilogram. Norma. Super wyczynowa z najwyższej półki będzie ważyć ok. 800 gram. Ale to już jakieś kosmiczne technologie i też takie ceny. Dlaczego tak analizujesz wagę swojej wędki? Nie ma się co tym chyba tak przejmować. Masz dobrą tyczkę dobrej firmy. W obecnych tyczkach producenci raczej już chyba nie schodzą w dół z ich masą, nie ma już takiego wyścigu. Pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć, póki co.

Dziękuję za odpowiedź.
Powiem tak, Maver, którym łowię to jedyna tyczka, którą trzymałem w ręku. Zamówiłem, wcześniej czytając o niej w sieci i łowię nią już 3 sezon.
Tyczka jest mocna, bardzo sztywna (szczytówki na posiadają otwór wewnętrzny o średnicy ok. 4,5mm), na 11m jest wyważona świetnie, no ale na 12,5-13m już trochę ją czuć, nie ma co ukrywać i teraz się zastanawiam, czy każda tyczka na 13m jest już lekko odczuwalna, czy tylko te mocne, oznaczane zazwyczaj jako match czy carp.

Offline Herman

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 51
  • Lokalizacja: Włodawa
Odp: Jak prawidłowo zważyć tyczkę?
« Odpowiedź #16 dnia: 19.02.2024, 08:45 »
Moje dwie tyczki też są ciężkawe na 13 metrach (prawie 13), też kupowałem "w ciemno" z neta i na podstawie internetowych "review" :). Jedna z nich ma 15 lat a druga rok. Nie ma rewelacji, ta starsza jest nawet lepiej wyważona, ale i mniej ma w sobie "power". Byłem na pokazach Sensasa, Mavera, kiedyś, kilkanaście lat temu i na te, załóżmy, 20 tyczek, z którymi usiadłem na koszu- może 1 czy 2 wydawały się być lekkie na 13 metrach. Gdybym teraz kupował tyczkę i miał czas na dokonanie wyboru - to pojechałbym np. do Sensasa, usiadł na koszu i przerzucił w krótkim czasie wiele modeli i zdecydował, który leży mi w ręku najlepiej. Oglądanie tyczek "w odstępach czasowych" dłuższych jest już mniej pewnym sposobem oceny wędziska.