Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 606220 razy)

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 124
  • Reputacja: 136
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #5085 dnia: 08.12.2023, 09:38 »
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 124
  • Reputacja: 136
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #5086 dnia: 15.12.2023, 09:20 »
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 615
  • Reputacja: 93
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #5087 dnia: 10.02.2024, 14:03 »
http://www.pzwelblag.pl/index.php/gospodarka-i-ochrona-wod/informacja-zo-pzw-w-elblagu

Powiedzcie proszę czy dobrze rozumiem...

Polski Związek Wędkarski dzierżawi jezioro w zamian za to, że stosuje na nim odłowy rybackie?

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 651
  • Reputacja: 359
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #5088 dnia: 10.02.2024, 14:18 »
http://www.pzwelblag.pl/index.php/gospodarka-i-ochrona-wod/informacja-zo-pzw-w-elblagu

Powiedzcie proszę czy dobrze rozumiem...

Polski Związek Wędkarski dzierżawi jezioro w zamian za to, że stosuje na nim odłowy rybackie?

Nie mów, że po tylu latach jeszcze jesteś zdziwiony. PZW realizuje Racjonalną Gospodarkę Rybacką - jedyną słuszną, wg twórców jej założeń. I tylko wg nich.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 940
  • Reputacja: 2028
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #5089 dnia: 10.02.2024, 14:53 »
Wuj im w dupę.
Krwawy Michał

Viva la libertad, carajo!

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 831
  • Reputacja: 1149
  • Ulubione metody: trotting
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #5090 dnia: 04.07.2024, 13:21 »

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 940
  • Reputacja: 2028
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #5091 dnia: 04.07.2024, 13:31 »
Jako członek PZW oberwałem płynną sraką w twarz. Oczywiście byłem na to przygotowany, bo za długo już w tym związku jestem, a alternatywy nie mam.
Krwawy Michał

Viva la libertad, carajo!

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 940
  • Reputacja: 2028
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #5092 dnia: 09.07.2024, 06:12 »
Następne radosne informacje
Krwawy Michał

Viva la libertad, carajo!

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 263
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #5093 dnia: 09.07.2024, 08:17 »
Cieszę się, że nie muszę tego bajzlu utrzymywać :D jak widać z roku na rok PZW trzyma co raz wyższy poziom...

Plum

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 316
  • Reputacja: 552
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #5094 dnia: 09.07.2024, 10:04 »
Ja prdl.... 🤬
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 615
  • Reputacja: 93
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #5095 dnia: 09.07.2024, 14:50 »
Szkalowanie zanęt od nowa... ale jak grzecznie, tylko w upały... do rozważenia... 8)

https://www.pzwelblag.pl/images/pdf/2024/CCF_003362.pdf

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 23 063
  • Reputacja: 2026
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #5096 dnia: 09.07.2024, 20:06 »
Szkalowanie zanęt od nowa... ale jak grzecznie, tylko w upały... do rozważenia... 8)

https://www.pzwelblag.pl/images/pdf/2024/CCF_003362.pdf

Na wielu wodach sytuacja jest bardzo zła, więc działać trzeba. NIestety, w PZW nie ma edukacji, wędkarze nie rozumieją dlaczego powinno się ograniczać, potem są problemy. NIe chodzi mi o ciebie oczywiście, ale  o to, że już dawno powinien być zakaz wrzucania resztek do wody, poparte wyjaśnieniami jak to bardzo szkodzi. A tu mamy 'zrywy' i nagle jest info, ze mogą zakazać używania zanęt. Wg mnie spokojnie można organizować zawody oparte na małej ilości spożywki (np. max 1 kg), i to też należy wyjaśnić Polskim Wodom, że wiele z tego, co się wrzuca,  jest dla wody neutralne.

Ogólnie nie rozumiem tej taktyki. PZW ma dbać o wędkarzy, a tutaj mamy zlewanie ich przez związek, który potem wskazuje, że to 'tamci' są winni. Mamy problem z ocieplaniem się klimatu, i pewne działania są potrzebne, najlepsza jest współpraca z Polskimi Wodami, bo o stan wód trzeba dbać a nie tylko kombinować jak je eksploatować. To logiczne, że będą się 'pruć' o sprawę zanęt. Najgorsze wg mnie jest w tym to, że rybakoznawcy z IRS będą mogli wskazywać wędkarzy jako odpowiedzialnych, zwalając na nich wszelkie winy, łatwo aby poszli za ciosem też ekolodzy. Nie wiem co za dzbany kierują związkiem, bo jest niesamowicie łatwo przewidzieć jakie będą konsekwencje, nie od razu, ale za rok czy dwa. Oczywiście Heliniaki, MIsie i inne Olejarze dalej będą mieć koryto pełne, stracą szeregowi członkowie.
Lucjan

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 615
  • Reputacja: 93
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #5097 dnia: 10.07.2024, 14:01 »
Na szczęście w Polsce bazą do zawodowego łowienia są ziemie i gliny (a my amatorzy często się na nich wzorujemy, wierząc na słowo że tak trzeba i tak jest lepiej) więc w zasadzie nie ma za bardzo o co apelować ;)

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 23 063
  • Reputacja: 2026
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #5098 dnia: 11.07.2024, 08:41 »
Wg mnie jest, bo dla wielu to czysta zanęta, więc oskarżenia będą adresowane mocno do wędkarzy. Warto zerknąć na ten list, gdzie przytacza się ile fosforu i azotu jest w typowej zanęcie i jaką średnio ilością nęci wędkarz. Są to dane wg mnie mocno zawyżone, mi jest ciężko zużyć 2 kg zanęty na długą sesję przy dwóch wędkach, do tego tam się chyba odnoszą do sproszkowanego produktu a nie gotowego, czyli daje to z 3 kg mieszanki. Jak nikt tego nie będzie prostować, to będziemy głównymi oskarżonymi. A rybakoznawcy z IRŚ, często oskarżają nas wędkarzy o stan wód, do siebie nie mając żadnych pretensji. Jedna z prac pseudonaukowych, jaką robił oczywiście główny guru rybakoznawców - pan Wołos, co ma większość tytułów naukowych, to zwykły gniot, gdzie zamiast danych i badań jest ściema, oparta o badania z UK, do których dopina się wynik sondaży pośród polskich wędkarzy. Przypomnę też, że IRŚ robił badania, z których wynika, że turystyka wędkarska w Polsce nie ma sensu.

Za obecną sytuację nalezy winić nie wędkarzy a naukowcóœ, głównie tych z IRŚ. Mamy przepisy nie dopasowane do rzeczywistości, brak kontroli powoduje, że nie mamy normalnego gospodarzenia wodą, ubytki w stadach tarłowych nie są 'amortyzowane' większymi zarybieniami, wszystko opiera się o 10 letnie operaty. To jakby kontrolki w samochodzie paliły się na żółto i czerwono, i nic z tym nie robiono. Potem winnymi są wędkarze, kormorany i strefy beztlenowe, ale nie ci, którzy pilnują aby prawo się nie zmieniło, aby nie miała miejsca model gospodarki no kill, tak potrzebny na wielu wodach, w przypadku pewnych gatunków (jak szczupak).

 Po prostu będziemy chłopcami do bicia, tumanami, co niszczą środowisko, pomimo ostrzeżeń 'naukowców'. W UK jest wielka batalia jeżeli chodzi o czystość rzek, ale nikt nie śmie oskarżać wędkarzy, wali się po tych co odprowadzają ścieki.
Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 554
  • Reputacja: 902
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #5099 dnia: 24.07.2024, 23:47 »
Ciekawostka...
132 tyś myśliwych plus ich rodziny dla Kamysza i Dudy jak widać to ładny kąs głosów....
Polski Związek łowiecki właśnie lobbuje za zmianą prawa ...tzw nowa strategia łowiecką. Polecam przyjżenie się sprawie.
Smaczki są piękne udział dzieci w polowaniach lub szkolenie psów do polowania na żywych zwierzętach....

Gdzie my jesteśmy z 600 tyś członków...
No właśnie.
Żadnej siły ...żadnego ruchu...marazm i bagno . ::)
Maciek