Autor Wątek: Daiwa TDR Match & Feeder 4012 QD opinie  (Przeczytany 1117 razy)

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Daiwa TDR Match & Feeder 4012 QD opinie
« dnia: 23.09.2023, 18:39 »
Zastanawiam się nad zakupem..niedawno nabylem daiwe td feeder też 4012 i coś jest z nim (pisk przy zwijaniu czasem i korbka potrafi sama się przekręcić przy ustawianiu wędki). Pytanie czy warto dopłacać tyle to modelu tdr? Pozbawiony wad które na forach przewijają się w td 4012 czy tak samo loteria tu jest?
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline tiimi83

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 18
Odp: Daiwa TDR Match & Feeder 4012 QD opinie
« Odpowiedź #1 dnia: 23.09.2023, 19:27 »
Mogę Ci powiedzieć tylko, że kupiłem w tym roku Daiwa TOURNAMENT 4010 QD, czyli jeszcze droższy model i problem z luzami na korbce. Serwis nie widzi problemu, mają być luzy i koniec. Po prostu żenada z Daiwą się robi.. Kolega ma tą TDR to udało mu się trafić, że jest ok.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 628
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Daiwa TDR Match & Feeder 4012 QD opinie
« Odpowiedź #2 dnia: 23.09.2023, 19:30 »
U mnie TDR 4012 jest cichszy niż droższy Tournament 4010. Generalnie z obu użytkowanych TDR-ów (3012 i 4012) jestem zadowolony, choć przekładnia jest z tej samej półki, co w tańszych modelach feederowych (N'ZON, TDM, TD), więc pod tym względem TDR żadnej przewagi nie oferuje (podobnie zresztą jak Tournament).

Niewykluczone, że wkrótce pojawi się nowa generacja, bo Daiwa zwykle zmienia model po około 4 latach, ale nie jestem pewien, czy można liczyć na wycinaną przekładnię (zamiast odlewanej) i wkręcaną rączkę, które wyraźnie zwiększyłyby walory kołowrotka.

Lada chwila na rynek wejdzie nowość Matrixa (HX Pro) z wycinaną przekładnią, magnezowym korpusem i ceną na poziomie TDR, a może nawet nieco wyższą, więc konkurencja w tych okolicach cenowych zrobi się mocniejsza :)

https://www.fishmatrix.co.uk/pl/product/matrix-hx-pro-reels?c=new-products

Offline MaRaS!

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 565
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowogard
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Daiwa TDR Match & Feeder 4012 QD opinie
« Odpowiedź #3 dnia: 23.09.2023, 19:56 »
Posiadam 2 szt tdr 4012 i jestem bardzo zadowolony, co prawda nie jestem pedantem sprzętowym i nie dopatruje się "pierdół, młynki działają bardzo dobrze i byle tak dalej :)

Offline Alleius

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 44
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa TDR Match & Feeder 4012 QD opinie
« Odpowiedź #4 dnia: 23.09.2023, 21:42 »
Mam Tournamenta, od niedawna także TDR. Na razie nie zauzwazylem większych różnic między nimi, no, może TDR kręci bardziej jedwabiście. Obie konstrukcje porównywał tu kiedyś nieoceniony Czesiu, o ile dobrze pamiętam, bebechy Tournamenta to jakiś żart.

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 903
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Daiwa TDR Match & Feeder 4012 QD opinie
« Odpowiedź #5 dnia: 23.09.2023, 21:45 »
Mam 2x TDR 4012, TDR 3012 i TDR 25QD, przesiadlem się na nie z Prestonów Extremity. Ogólnie nie widzę różnicy między tymi młynkami jeśli chodzi o jakość pracy i walory użytkowe. Na wnętrznościach się nie znam, ale wg mnie nie ma sensu doplacać 40% do TDR. Z perspektywy czasu zostałbym przy Extremity, gdyby miał odpowiednik 3012.
Poza tym, ze wg mnie TDR są przereklamowane, to moje chodzą cicho, płynnie, bez zacięć, ładnie nawijają żyłkę, ale ja już pisałem tak samo działają kołowrotki za połowę ceny TDR.
Z pozdrowieniami,
Kamil