Autor Wątek: Pellet feeder  (Przeczytany 13783 razy)

Offline bohdan321

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 13
Pellet feeder
« dnia: 29.12.2014, 22:53 »
Może któryś z kolegów przybliżył by temat stosowania pellet feedera. Luk w swoich filmikach poświęcił mu niezbyt wiele czasu antenowego ;) :D

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Pellet feeder
« Odpowiedź #1 dnia: 29.12.2014, 22:57 »
Może któryś z kolegów przybliżył by temat stosowania pellet feedera.Luk w swoich filmikach poświęcił mu niezbyt wiele czasu antenowego ;) :D
tak na szybkiego:
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline ViS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kamil
    • Galeria
  • Lokalizacja: Sint-Truiden (Belgia)
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Pellet feeder
« Odpowiedź #2 dnia: 29.12.2014, 23:01 »
I ja cos od siebie dodam :)

 bardzo fajny i pomocniczy filmik od ekipy drennan'a :) Pellet feeder jest dosc specyficzny i rzadziej uzywany niz metoda. Najlepiej sie spisuje chyba na komercjach lub innych specyficznych zbiornikach z racji tego ze przystosowany jest do pelletow a jak wiemy zwykła zanęta często lepiej sie spisuje szczególnie tam gdzie ryby nie znają pelletu...
!Przepraszam za brak Polskich znakow!
:)
https://www.facebook.com/polishvikingscarp

Offline bohdan321

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 13
Odp: Pellet feeder
« Odpowiedź #3 dnia: 30.12.2014, 14:22 »
Dzięki za filmiki ;)Dopiero teraz mogłem je obejrzeć. :D
Czy stosowaliście ją kiedyś na swoich wodach?Jeśli tak,to jakie mieliście efekty ;)

Offline ViS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kamil
    • Galeria
  • Lokalizacja: Sint-Truiden (Belgia)
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Pellet feeder
« Odpowiedź #4 dnia: 30.12.2014, 15:32 »
Ja probowalem tego patentu na wodzie stojacej i powiem tak lepiej mi sie sprawdza zwykly podajnik do metody  w nim tez mozna uzyc  przeciez peletu... Co prawda do pellet feedera mozna wlozyc konopie czy mielonke... Ale ja tego typu "zanet"nie stosuje za czesto i wole Method feeder zaneta czy pelet  obsypuje sie dookola podajnika i ryba ma dostep z kazdej strony a pellet feeder ogranicza dostep z jednej strony a pozatym czesto mialem wrazenie ze czasami przyneta nie opuszczala podajnika i ryba nie miala do niej dostepu takie sa moje spostrzezenia na temat tej metody... Teraz prawie wogole nie uzywam tych podajnikow  czasami dla urozmaicenia albo jak ryby nie biora i trzeba kombinowac ze wszystkim... :)

Sorki za ewentualne bledy ale pisalem z tel.  na szybko....
!Przepraszam za brak Polskich znakow!
:)
https://www.facebook.com/polishvikingscarp

Offline promek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 18
Odp: Pellet feeder
« Odpowiedź #5 dnia: 30.12.2014, 15:47 »
A ja tam lubię pellet feedera, często na niego łowię i wyniki też czasem miewam całkiem niezłe. Kiedyś nawet zająłem drugie miejsce na zawodach łowiąc pellet feederm. Jak mam na łowienie jedynie 2-3 godz. czasu to nie kombinuję tylko jedna wędka z pellet feederm szklaneczka micro pelletu coś na włos i pełny relaks.

Offline bohdan321

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 13
Odp: Pellet feeder
« Odpowiedź #6 dnia: 30.12.2014, 16:39 »
 Sprawdza ci się lepiej na komercji czy wodach PZW? :)
Z tym podajnikiem to ViS masz chyba rację.Chyba lepiej zrobić tak jak pokazywał LUK,czyli zwykły koszyk do metody i pellet zmieszany z liquitem i do wody  ;D

Offline promek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 18
Odp: Pellet feeder
« Odpowiedź #7 dnia: 30.12.2014, 16:49 »
Podejrzewam że na komercji każda metoda sprawdzi się lepiej niż na wodach PZW. Ja na komercję nie jeżdżę ale jedno z łowisk na których łowie jest "no kill" gdzie rybek nie brakuje i tam pellet feeder sprawdza się bardzo dobrze. Ale i na wodach PZW też ta technika może nas mile zaskoczyć. Dlatego warto przynajmniej spróbować.

Offline Maciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 065
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dzień bez wędkowania jest dniem straconym.
  • Lokalizacja: Centralna polska
Odp: Pellet feeder
« Odpowiedź #8 dnia: 27.01.2015, 14:11 »
Na tym filmiku w 11min 37 sek, widać jak łatwo zrobić samemu podajnik pellet feeder z strzykawki .       
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 681
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellet feeder
« Odpowiedź #9 dnia: 27.01.2015, 21:25 »
Pellet feeder jest specyficznym typem podajnika,

O ile przegrywa z Metoda jezeli chodzi o uniwersalność, to ma tez wiele zalet...

Zimą na łowisku komercyjnym ryba potrzebuje małej ilości pokarmu. Mały podajnik do Metody ładuje się dwukrotnie większa ilością pelletów niz pellet feedera. Dlatego wielu wyczynowców używa ich zimą.

Łowiąc przy brzegu - gdzie jest dużo karpia i wyniki najlepsze (jak jest ciepło) pellet feeder wyrzuca zawartość i nie ma problemu z przewracaniem się podajnika. Czesto jest tak, że przy Metodzie sa wkazania a brań nie ma. Właśnie to często jest tego przyczyną - przewrócony podajnik. I tu znowu wyczynowcy czesto korzystaja z niego - przy łowieniu przy wyspie.

I jedna istotna zaleta - dociera na większe głębokości niz Metoda bez uwalniania swej zawartości.

Jeżeli ryba dobrze odpowiada na pellet - to wtedy ten podajnik jest tak samo skuteczny jak Metoda.

Ogólnie warto go na pewno mieć w swoim pudełku. ale nadaje się raczej tylko na komercje. Dla mnie jest to jedna z opcji - przy moich łowiskach Metoda jest lepsza - ale pellet feeder tez ma swoje 'pięć minut'.

Lucjan

elvis77

  • Gość
Odp: Pellet feeder
« Odpowiedź #10 dnia: 02.06.2015, 11:08 »
Inne zastosowanie podajnika Drennana

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 499
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet feeder
« Odpowiedź #11 dnia: 02.06.2015, 11:19 »
Na tym filmiku w 11min 37 sek, widać jak łatwo zrobić samemu podajnik pellet feeder z strzykawki .       

Uwielbiam właśnie takie wynalazki!
Jak będę miał chwilę wolnego od obecnego urwania głowy, to opiszę kilka swoich usprawnień do metody ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet feeder
« Odpowiedź #12 dnia: 02.06.2015, 19:19 »
Nabyłem ten podajniczek,mam zamiar go przetestować na wolno płynącym kanale Odry,kiedyś było około 2m teraz jest około 4-5m myślę że da radę,expander i klejone pinki
Staś
Klasyczny Feeder

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet feeder
« Odpowiedź #13 dnia: 13.06.2015, 21:14 »
Na tym filmiku w 11min 37 sek, widać jak łatwo zrobić samemu podajnik pellet feeder z strzykawki .       

Uwielbiam właśnie takie wynalazki!
Jak będę miał chwilę wolnego od obecnego urwania głowy, to opiszę kilka swoich usprawnień do metody ;)

Czekamy.
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Petrosbike

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łęczyca nad Bzurą
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Pellet feeder
« Odpowiedź #14 dnia: 27.08.2015, 07:28 »
Alan użył w tym filmie zestawu przelotowego a nie semi fixed? Tak wywnioskowałem z tego co pokazywał. Czy to jest metoda na pellet feeder czy odmiana sposobu?
Czy taki zestaw jest skuteczniejszy czy po prostu w ramach prób.
Ponadto mam pytanie czy konsystencja czyli nawilzenie tego pelletu powinno się znacznie różnić od przygotowania pelletu do metody?
Myslę że można by również na dno koszyczka wsypać troszkę suchego pelletu a zekleić mixem (pellet z zanętą) lub mokrym pelletem? Ten suchy po wpadnieciu do wody powinien spęcznieć i sam siebie i korek z mixu wysypać.
Jakie są wasze doświadczenia?