Autor Wątek: Pellet feeder  (Przeczytany 12650 razy)

Offline rococo1234

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: pomorskie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellet feeder
« Odpowiedź #30 dnia: 06.09.2016, 00:26 »
Osobiście stosuję podajnik od Drennana z obciętą górą, bo miałem uszkodzony. Podajnik ma wysokie burty, a jednocześnie górna partia zanęty wraz z przynętą jest wyeksponowana. Pellet nawilżam normalnie, jak w metodzie.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellet feeder
« Odpowiedź #31 dnia: 27.11.2020, 22:07 »
Wątek ma już wnet 7 lat, a i ostatni wpis miał miejsce 4 lata temu. ??? Niewiele tu konkretów wiec warto odświeżyć temat... :thumbup:

Moze pora na małą aktualizację... Jak z powszechnym użyciem pellet feedera u was? Stosuje ktoś z was regularnie albo chociaż często ten typ podajnika? W jakich okolicznościach, na jakich wodach, w jaki sposób i z jakimi wynikami? :beer:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 177
  • Reputacja: 138
Odp: Pellet feeder
« Odpowiedź #32 dnia: 28.11.2020, 01:11 »
W zeszłym sezonie zamiennie do methody.
Czasem pellet feeder wygrywał z method, czasem lepsza była methoda(wędki zarzucone w to samo miejsce w tym samym czasie). Zdarzało się, że różnice były spore na korzyść któregoś podajnika.
Używałem ze względu na głębokość zbiornika 3 do 5m, bo niby MF tak głęboko nie działa ;)
Największym problemem była odpowiednia konsystencja pelletu. Nie mógł rozwalić się przy wymachu, a musiał "eksplodować" z podajnika. Na podajniku flat można było mocno ugnieść i zawsze się obsypał, ten sam towar w koszyczku do PF potrafił zalegać bez pracy. Trzeba też przykładać uwagę do techniki i siły nabijania.
Z tego co pamiętamietam to dobrze działał pellet al'dente, "puszyste poduszeczki" jakby nie mogły się "rozprężyć" i wysypać z podajnika PF ICS Prestona.
Pellet feeder dobrze mi się sprawdzał na dystansie do 40m. Przy mocniejszych rzutach przynętą potrafiła odkleić się od pelletu i wtedy to już nie było to samo. Z przynęt raczej mniejsze(6-8) waftersy. Większe częściej odpadały w locie.
Poszukaj filmiku na, którym Des Ship(chyba podczas pobytu w PL) omawia tę metodę połowu.

Myślę, że warto ćwiczyć, bo potrafi mocno zaskoczyć jak MF nie przynosi efektów.


Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellet feeder
« Odpowiedź #33 dnia: 28.11.2020, 04:31 »
Dzięki za wpis :thumbup: :beer:

Moje doświadczenia były bardzo skromne w pellet feederze... Choć miałem brania na niego to jednak popularność metody na ogół zwyciężała w wyborze tego podajnika. Faktycznie, przeskakując w trakcie łowienia na pellet feeder np łowiac wcześniej metodą, konsystencja pelletu stanowi duży problem. Też zauważyłem że pellet delikatnie zroszony do zwiększenia swojej kleistosci, ale nie za mokry, by proces zwiększania objętości i puchnięcia zachodził dopiero pod wodą, co wypcha zawartość z przynęta na zewnątrz.

Ogólnie fajna koncepcja z tym podajnikiem, choć troszkę utrudnione jest przygotowanie w porównaniu do stosunkowo łatwiejszej metody czy klasyka. Mam też wrażenie, że to jednak podajnik niszowy który raczej łowisk i rynku nie pamiętam podbil, co widać też u nas na forum, czy nad wodą... Coś kojarzę jak Marcin opowiadał właśnie o Dessie i pellet feederze w kontekście jego występu na zawodach w Polsce. Mistrz używa, i ponoć potrafi mu to otworzyć wodę gdy metoda nie daje wyników albo trochę się wypala w danym dniu nad wodą.

A jak u Ciebie z zapadaniem się w muł? Bo tu jednak ciężar inaczej jest rozłożony niż w metodzie, wagę ma te sama ale na mniejszej powierzchni jednak...
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 177
  • Reputacja: 138
Odp: Pellet feeder
« Odpowiedź #34 dnia: 28.11.2020, 10:15 »
Ja byłem mocno sceptyczny, ale podczas pierwszego razu
PF rozwalił methode. Pewnie gdyby było inaczej to olałbym temat.
U mnie dno jest twarde, piaszczyste więc zapadanie nie stanowiło problemu.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet feeder
« Odpowiedź #35 dnia: 28.11.2020, 12:38 »
Przy czystym dnie piaszczystym czy kamienistym metoda i pellet feeder sprawdzają się kapitalnie,inaczej już sprawa wygląda przy mulistym dnie albo mocno zarośniętym ,jeżeli chodzi o komercję to na pewno pellet feedera ;) warto używać  ;)

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Pellet feeder
« Odpowiedź #36 dnia: 28.11.2020, 18:54 »
inaczej już sprawa wygląda przy mulistym dnie
A ja w sezonie 2018/19 to głownie metoda i to na dnie gdzie mułu jest spokojnie ok. 1m. a może i więcej. Wyniki jak na PZW bardzo dobre wiec chyba coś nie tak
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellet feeder
« Odpowiedź #37 dnia: 29.11.2020, 09:44 »
Bo ryby potrafią grzebać w mule bardzo dobrze. Miałem tak kilka razy, gdzie Metoda na mulistym dnie łowiła dobrze, i to przy podajnikach 56 gramów. Bo ryba musi coś jeść jak jest muł, nieprawdaż? Więc jest nauczona ryć w takim dnie. Problemem jest natomiast dno, gdzie zachodzą mocne procesy gnilne. Wzruszając takie miejsca robimy warunki beztlenowe, jest siarkowodór, więc wtedy możemy też rybę odstraszyć. Więc wiele zależy od łowiska.
Lucjan

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellet feeder
« Odpowiedź #38 dnia: 29.11.2020, 10:03 »
Tylko na moje wyobrażenie i prezentacje zestawu słusznym posunięciem byłoby poszukanie twardego dna, podobnie jak przy helikopterze... Wydaje mi się że będzie wtedy prezentacja taka jaka być powinna...
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.