Autor Wątek: Kołowrotek Kogha XT 4000  (Przeczytany 3119 razy)

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Kołowrotek Kogha XT 4000
« dnia: 23.12.2014, 01:23 »
Mam pytanie, czy ktoś miał kiedyś styczność z tym kołowrotkiem: http://www.askari.pl/produkt/kogha-xt-4000 ?
Pozdrawiam
Marcin

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Kołowrotek Kogha XT 4000
« Odpowiedź #1 dnia: 23.12.2014, 06:00 »
to taki brat exage tylko w innym opakowaniu ;)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek Kogha XT 4000
« Odpowiedź #2 dnia: 23.12.2014, 08:44 »
"Kołowrotki przyszły i muszę powiedzieć że dupy nie urywa aczkolwiek za tą cenę nic lepszego w tej klasie nie znalazłem.
-estetyka w skali do 6 daję 4
-wykonanie ,no cóż daję 3 ponieważ: kołowrotek nierówno nawija żyłkę problem znika po nałożeniu dodatkowej filcowej podkładki pod szpulę, regulacja wolnego biegu choć precyzyjna to moim zdaniem pokrętło chodzi trochę za luźno , blokada obrotu wstecznego nie jest tak precyzyjna jak choćby w kręciołąch SPRO czuć minimalne cofnięcie.
-przedni hamulec jest naprawdę precyzyjny daję 5
-zapadka wolnego biegu reaguje bardzo szybko zaledwie po 1/8 obrocie korbką 5+
-co do zbijaka to nie potrzeba dużej siły do zbicia kabłąka poza tym dodatkowo zabezpiecza przed samoczynnym zamknięciem 5
-duża szpula na + ,zwianie żyłki podczas 1 obrotu korbką to 110cm
- praca kołowrotka płynna 5
-korbka stalowa +
-gwarancja 5 lat +

Reasumując kołowrotek choć ma jakieś mankamenty to każdy przed zakupem musi ocenić na ile będą wpływały na komfort w jego użytkowaniu.W mojej ocenie biorąc wszystkie czynniki pod uwagę daję ogólną ocenę 4 jeżeli ktoś ma ograniczony budżet to polecam jest wart swojej ceny a jeżeli ktoś oczekuje ideału to nie ta półka cenowa.Ogólnie OK."                                                                                        To jest recenzja Usera z forum karpiowego na temat kołowrotka Kogha. Co prawda inny modej ale może coś skorzystasz!! Mi on przypomina klony Sangera lub Anacondy!! Sangera mam Też  z wolnym biegiem!!Nie jest to cud techniki ale solidna konstrukcja która raczej spokojnie posłuży!! 5 lat gwarancji daje nadzieję!!
Arek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kołowrotek Kogha XT 4000
« Odpowiedź #3 dnia: 23.12.2014, 12:21 »
Kolego Marcinie.
Zadałeś pytanie w wątku pt. "Shimano Aero Feeder 4000 FA" w dziale "Recenzje forumowiczów".
Była to autorska recenzja kołowrotka "Shimano Aero Feeder 4000 FA" napisana przez kolegę Qarg.
Stąd też pozwoliłem sobie wydzielić Twoje zapytanie oraz przenieść je do stosownego działu.
Pozdrawiam
Mateusz