Autor Wątek: Kupiliśmy  (Przeczytany 3819751 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #990 dnia: 13.02.2015, 17:30 »
Panowie mam pytanie czy łowicie na koszyki guru takie jak na zdjeciu
A jeszcze kilka elementów z guru dokupilem
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #991 dnia: 13.02.2015, 17:49 »
Ciekawy punkt widzenia.

Nie mieszkam w Polsce inie obserwuje na codzien cen w sklepach 'małych' - ale na pewno są firmy które sprzedają wg cen katalogowych. Są też takie które albo zaniżaja lub zawyżaja te ceny. Sklepy internetowe lub duże 'salony wędkarskie' zazwyczaj sprzedają taniej, mając mniejsze koszty lub większe obroty. Małe sklepy mając małe rabaty z racji kupowanych ilości - albo zawyżają ceny katalogowe, albo maja mniejszą marżę po prostu.

Co jednak zrobić aby towar był 'tani'? Nie jest to łatwy temat. U mnie żaden podajnik nie jest tani. Wszystkie kosztuja około 2 funtów. Nie mam wyboru cenowego. Mogę pokombinować z zanętami może - kupując większe paczki - ale ogólnie cena również jest stała. W Polsce jest to jeszcze bardziej odczuwalne - bo poziom, cenowy z UK przeniesiony na polskie realia to już spore koszta.

Myślę, że przede wszystkim warto aby polskie firmy zaczęły produkować i same wyznaczać pewne trendy. Fizycy kwantowi ani jądrowi nie opracowują podajnika do Metody, zrobił to taki Andy Findley na przykład - wędkarz, wynalazca. Gdyby polskie firmy tak działały - byłoby o wiele lepiej. Bo polski produkt mógłby być o wile tańszy, będąc jednocześnie równie skutecznym. Dobrym przykładem jest rynek zanęt wędkarskich i pelletu - gdzie żadna polska firma nie wypuściła zanęty na bazie mielonych pelletów, w dobrej cenie. Prosta sprawa - Sonubaits kosztuje 40 PLN, niech pojawi się coś podobnego za 25 PLN! Z jakiegoś powodu tak się nie dzieje. Nie mam pojęcia dlaczego! W sprzętowych rzeczach jest podobnie. Czy w takiej firmie Traper czy Jaxon jest tak naprawdę tylko kilku gości, którzy jedyne co robią to oglądają oferty chińskich producentów i wkładają je do swojej oferty, oznaczone własnym logo?  Prawdopodobnie te firmy wyglądaja tylko na wielkie...

W Polsce brakuje dobrej konkurencji. Mam nadzieję, że powoli zacznie się pojawiać. Polski klient od kilku lat stal się bardziej  wybredny, w jakiś sposób producenci nie nadążają za jego potrzebami właśnie. Być może większość producentów nie mówi po angielsku i nie jest na bieżąco? Polskie gazety wędkarskie to przecież też odbicie tego co na Zachodzie pojawiło się lat temu kilka.

Próżni nie będzie. Sprytne i mądre posunięcia firmy Lorpio pokazują, że warto być na czasie. Kilka lat temu jego produkty nie były tak popularne - teraz jak najbardziej, są wszędzie. Gut-mix, Nysztal, Boland - przespali pewien okres.  Jeżeli do Lorpio dołączą inni - zaczną konkurować między sobą i obniżą ceny. A takie brytyjskie firmy lub francuskie zaczną robić coś pod polski rynek, dla klienta z mniej zasobnym portfelem, bo i oni będą konkurować z resztą. Potrzeba na to czasu. Klient i rynek sami to zweryfikują. Należy jednak w Polsce pokonać pewien dystans, dawniej była to przepaść, teraz już 'prawie' jesteśmy na tym samym poziomie. Potrzeba informacji, nowości, nowego spojrzenia... Zmian w PZW... ;)
 
Póki co kupowanie polskich firm od Chińczyków nie obniży cen. Można łowić sobie podajnikiem Avanti - ale nie dorówna on Prestonowi czy Drennanowi. Jeżeli polski przemysł wędkarski zacznie się rozwijać bardziej - jest szansa na ceny dopasowane do polskiego portfela. 
Ale czy będzie dużo taniej? Wątpię... W branży wędkarskiej istnieje ryzyko, że dane firmy będą dopasowywać swoje ceny do produktów zachodnich. Tak jak zrobił to Lorpio ze swoim pelletem.

Podam jeszcze przykład. Preston Innovations to była firma założona przez wędkarza, który ponad 20 lat temu wpadł na pomysł robienia produktów dla wyczynowców brytyjskich, klepał coś tam w garażu. Pół roku temu sprzedał firmę za 25 mln dolarów, jest uznawana teraz już za 'giganta'. Tak naprawdę to rozwój nastąpił w ciągu ostatnich 5 lat. Preston to teraz grupa najlepszych wędkarzy, wynalazców, dziesiątki nowości wypuszczanych co chwila. Dopasowali się do rynku i gromią konkurencję. Kto słyszał 5-6 lat temu o Korum a 3 lata temu o Avid Carp?
Na pewno da się to zrobić i w Polsce. Jednak trzeba iść z duchem czasu i wyznaczać trendy, opracowywać nowe techniki, a nie produkować nową wersję rurki anty splątaniowej,sprężyny, lub zanęty ze zmielonych odpadów z wielka ilością jakiegoś aromatu. Trzeba postawić na własne wynalazki, patenty i mierzyć wysoko... Bez tego wciąż będziemy technologicznym, takim małym wędkarskim trzecim światem (no może nie w spinningu). Co ciekawe - na polskim rynku wędkarskim wciąż jest luka, nisza - którą można wypełnić. Na razie robią to firmy z innych krajów.

Ciekawe czy się coś zmieni... :)
Lucjan

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #992 dnia: 13.02.2015, 17:53 »
Nic dodać nic ująć :bravo:

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #993 dnia: 13.02.2015, 18:12 »
Co do meritum sprawy Luk zgadzam sie z to ba z racji tego ze zawodowo zajmuje sie rynkiem w branzy budowlanej znakomicie znam te mechanizmy nie bede pisal opracowania jak to dziala bo nie oto chodzi jak sa konstruowane kampanie produktu od poczecia do sprzedarzy ale kilka spostrzen z branzy wedkarskiej
Luk co do ceny wiesz duzy moze wiecej to stara praktyka wzieta z ery kamienia lupanego ale na powaznie wiesz niechce mi sie wiezyc ze duze jednostki opieraja swoja sprzedaz na pojedynczych strzalach najprawdopodobniej sa umowy limity do wyrobienia i progi cenowe no i bonusy i jak komus zalezy tomwiesza namstronie reklamy i kreci biznes wezmy przyklad salonow duzych wszystko przetrenowane poto by drenowac nasza kieszen
cena technologia jaka tu opisujemy to rodem z wyspy a tam jak wiemy lepiej sie zarabia kilku krotnie niz w polsce i z tad ceny jezeli tam jest cos drogie to jak moze to byc w polsce tanie
Ja tego jie neguje chcemy placimy
Luk co do rynku polskiego zamienniki jezeli chcemy taniej jakie place takie ceny mose tego dozyjemy
produkcja masz racje tylo pytanie czy komus sie chce wprowadzac nowosc na niepewnym rynku
Dobrym przykladem nie wedkarskim jest przemysl samochodowy dopuki nie splaci sie jakas technologia to koncerny nie wprowadzaja nowosci podejrzewam tak samo jest i wedkartwie
albo delikatny lifting na elementach nisko budrzetowych ktore powoduja chec pozyskania
co do chin z moich doswiadczen sa firmy ktore nie ze jedziesz wybierasz i sprzedajesz
tylko wiezierz dajesz i chinole klepia zamiennik zapytacie co z prawami autorskimi patentowymi
poprostu jezeli wzor ma takowe wystarczy zmienic element lub komponent materialowy i jus jest temat do produkcji
Maciek

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #994 dnia: 13.02.2015, 19:25 »
Dzisiejsze moje zakupy. Okulary daiwy fotochromy, tablica świetlna browninga i proca drennana:)

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #995 dnia: 13.02.2015, 19:36 »
zajefajne okulary ,bardzo przydatne nie tylko nad wodą, jazda samochodem w foto chromach sama przyjemność.Tablica i proca pierwsza klasa :thumbup:
Pozdrawiam
Jacek

Offline gustaw

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 5
  • Lokalizacja: Puławy
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #996 dnia: 13.02.2015, 19:44 »
Na początku lutego zrobiłem zakupy w sklepie Pandion.
Ceny w porównaniu do konkurencji były mniejsze o 20 - 30 %.
Skontaktowałem się telefonicznie ze sprzedawcą i chwilę sobie pogadaliśmy.
Pan Wiesłał powiedział mi , że będzie musiał podnieść ceny ponieważ ma problemy z zamówieniem kolejnej parti towaru.
Konkurencja z innych sklepów oferująca Drennana wystosowała skargi do dystrybutorów na Pana Wiesłaława Wróblewskiego ze sklepu Pandion twierdząc , że zaniża ceny oferowanych produktów i stwarza nie zdrową konkurencję.
Pan Wiesław powiedział mi , że musi podnieść ceny i wprowadzić rabaty od wartości zakupionego towaru tak jak czyni to konkurencja.
Widzę , że ceny poszły już w górę o około 10 - 15 %.
Widać , że na naszym Polskim rynku działa klika trzymająca ceny , która nie pozwala na prawdziwą konkurencję.

Tak z ciekawości napiszę za ile kupowałem niektóre artykuły:

ŁĄCZNIK METHOD DRENNAN  -  7,77 zł
PROCA DRENNAN FEDEERPULT MOULDED MESH   -  29,44 zł
HACZYKI CARBON FEEDER DRENNAN -  4,6 zł
GUMKA LETEXOWA DRENNAN DO PRZYNĘTY NATURALNA  -  5,75 zł
KOSZYK ZANĘTOWY IN-LINE FLAT METHOD FEEDER KOMPLET (1886) (25 G, LARGE) -  15,36 zł
KOSZYK ZANĘTOWY VARI-WEIGHT FEEDER DRENNAN (1893) (12-20 G, MINI)  -  11,76 zł
KOSZYK ZANĘTOWY VARI-WEIGHT FEEDER DRENNAN (1893) (30-50 G, LARGE)  -  12,83 zł
KRĘTLIK ZE STOPEREM DRENNAN (1944) (SMALL)  -  8,33 zł
ŁĄCZNIK QUICK CHANGE BEADS DRENNAN (1807) (MINI)  - 7,77 zł
AGRAFKA ZE STOPEREM DRENNAN (1946) (4,00 mm, CZARNY)  -  6,95 zł
KOSZYK ZANĘTOWY OVAL BLOCKENDS STANDARD DRENNAN (1889) (28 G) - 6,62 zł

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #997 dnia: 13.02.2015, 19:59 »
Fajne zakupy Ścigacz! Taka tablica to ciekawy patent, co?


Maciek - co do firm to jest różnie. Są takie które sprzedaja tylko i wyłącznie do sklepów zwykłych, a nie internetowych. Starają się w ten sposób obronić tego mniejszego i średniego sprzedawcę. Są takie które handlują tylko z hurtownikami - i do nich odsyłają tych mniejszych. Jednak większość działa w oparciu o ceny katalogowe. I teraz pytanie, czy wszyscy się takich cen trzymają?

Ja nie mówię o tym aby taki Traper robił coś w Polsce. Niech zaprojektują tutaj, a Chiny niech klepią. Niestety - prawda jest taka, że polskie firmy nie są przygotowane na nowe produkty, takie 'na czasie'. Właściciele wielu firm wędkarskich to byli wyczynowcy - i takie robią produkty często, pod wyczynowca co łowi kilkoma metodami. A w UK na przykład w ten sposób prawie nikt nie łowi!  Powinni spoglądać na to przez pryzmat szarego wędkarza, a nie wyczynowca. Ale szarego to nie znaczy pana Zdzicha w gumofilcach i w berecie. :)
Lucjan

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #998 dnia: 13.02.2015, 20:12 »
Dziś Przyszły Moje zapasy które gromadze na sezon, zakupy robione pierwszy raz w Sklepie Centrumwedkarskie.pl Dobre ceny Marcela i Sensasa. Polecam.

Krzysztof

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #999 dnia: 13.02.2015, 20:16 »
Masz racje mysle ze troszke czasu potrzeba i beda zmiany u nas na lepsze
to co gustaw opisal to tak jak myslalem jeden sie wylamal i zeby go przywrocic do szeregu reszta sprzedawcow wplynie na dostawce i pan z  padionu nawiase mowiac potwierdzam bardzo przyjemny pan chcac handlowac drenanem musi sie dostosowac
i to jeden ze sposobow na pozbycie sie psujacego im cene konkurenta
Szkoda ze takie  sa praktyki
co do dystrybucji producent ktory nie rowno traktuje  swoich przedstawicieli zaraz sie zapetli
jedna uwaga co do malych wiadomo ze jak ktos zeni 1000 szt to jest innym klijentem niz ten co 10 szt i tu bym zakonczyl wywod bo szkoda czasu na praktyki handlowe
jedna jeszcze sugestia z jojej strony masz racje co do cen katalogowych tak powinno byc ale czy tak jest wiesz czesto producenci daja  ta sama cene ale inny rabat a le jak wyjdzie kwas w srod dystrybucji to reguluje na odwrot procent ten sam ale cena inna i jak tu uwierzyc w uczciwosc sprzedajacych wierzmy ze tacy sa .........
Maciek

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #1000 dnia: 13.02.2015, 20:19 »
Tablica spoko ale planuje na wzór tej zrobić kilka sztuk z innym patentem. Tu jest tylko światło białe sine a myślę o ultrafiolecie. A wiem ze są diody ultrafioletowe i chciałbym je wykorzystać. Niedaleko mnie ma firmę chłopak który tworzy cuda z diod i musze z nim porozmawiać czy zrobił by coś takiego i za ile. A zrobienie samej tablicy to pikuś i lakiernia proszkowa jest też pod ręką.

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #1001 dnia: 13.02.2015, 20:28 »
Ale tak naprawdę to wyjdzie wszystko nad wodą. Jak narazie to się śmieje ze nerek będę musiał sprzedać aby z chłopakami w sklepie się rozliczyć. W ciągu tygodnia max 2 mają przyjść moje baitrunnery x-aero 4000, za miesiąc matchowka  daiwa tdr 13 i spinning  wklejka daiwy. Az boje się to policzyć a sezon się jeszcze nie zaczął a ja wydałem ponad 1000 zl:/

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #1002 dnia: 13.02.2015, 20:31 »
No scigacz troche grosza pusciles ale sprzet jak piszez konkretny
Maciek

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #1003 dnia: 13.02.2015, 20:38 »
Doszedłem do wniosku ze jak juz mam coś kupić co wytrzyma troszkę czasu to coś porządnego. Niestety to kosztuje wszystko i to nie mało ale warte jest zachodu. Faktem jest ze mam troszkę nawalone pod deklem  bo chce wszystko na raz no ale jak żona jeszcze popiera te zakupy no to takiej okazji nie można przepuścić:)

Offline zbyszek73

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grudusk / Ciechanów
  • Ulubione metody: bat
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #1004 dnia: 13.02.2015, 20:39 »
powinny być dotacje unijne na zakup zanęty ;)))