Autor Wątek: Kupiliśmy  (Przeczytany 3819408 razy)

Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #480 dnia: 03.01.2015, 13:05 »
Fajny gadżet  ;D Jeśli będzie tak samo skuteczny jak ciekawy wizualnie to będzie super. Czekam na opis wrażeń po testach.
Jožin z bažin

Offline Hassan

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #481 dnia: 03.01.2015, 13:28 »
wciąż pada deszcz, może nie intensywnie, ale do testów mam pożyczonego tableta bo moje mają windę i nie chcę by nabrał wody. kurcze rozrywa mnie :). nudzę się okropnie i z tej okazji przeglądam różne stare fotki z nad wody.

tego gada miałem na wędce 3 razy, ktoś chyba wypuścił i tak sobie rośnie z roku na rok większy. syczał i kąsał jak szalony.

ona mnie rozgrzewa i muszę przyznać, że jest w tym dobra :)
przetestowana w trudnych warunkach, nigdy mnie nie zawiodła, tania nie jest, ale potrafi bez problemu ogrzać namiot bez ryzyka zaczadzenia.



i na koniec coś na duże sumy rhino st-ti 870, które będę zaliczał w tym roku. waży chyba ponad pół kilo, plecionka black cat 80kg.


Offline Hassan

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #482 dnia: 03.01.2015, 18:52 »
właśnie wróciłem i jestem trochę rozczarowany. pierwsza i podstawowa sprawa, kij minimum 3Ib, osobiście używam esp vertex 2.75Ib i jest za miękki, bałem się rzucać. cóż do połączenia używałem jakiegoś asusa ( modelu nie znam bo pożyczony ) i podczas parowanie potwierdził kompatybilność czyli nie miało być żadnych niespodzianek. na miejscu okazało się, że tak kolorowo nie będzie, rwał połączenie od czasu do czasu, co mnie doprowadzało do szewskiej pasji. telefon moim zdaniem sprawdził by się lepiej od 9" tableta, ale nie wybrzydzajmy, to test. liczyłem, że sam deeper bedzie mniejszy, okazuje się, że to piłka tenisowa, robi tyle hałasu i plusku podczas lądowania w wodzie, że nawet jak jakaś ryba tam była to uciekła przerażona i szybko nie wróci. żywotność tego urządzenia też szału nie robi. przy 100% stanie naładowania baterii po około 2h miało 5%, sprawdziłem wybiórczo kilka miejscówek ( wzdłuż iw szerz ). teraz plusy, głębokość pokazuje całkiem, całkiem, może 20 cm różnicy, może glony, lub jakieś nie dogniłe roślinki, konar zatopiony koło jeden miejscówki pokazało jako unoszące się dno. ryby pokazywało też całkiem przyzwoicie, wyłączyłem opcje " małe " zostawiłem tylko " średnie i duże ". ciekawostką jest, że większość ryb stała w toni na 70 cm mniej więcej na środku zbiornika ( jest długi ale wąski ), potem długo, długo nic i dopiero przy brzegu ( około 1-2m ) pokazywały  się większe sztuki, jedna była chyba naprawdę duża ( wielkość x 4 ), stały przy dnie ( około 2m głębokości ). Jutro test już na spokojnie, według bbc ma nie padać, więc będzie bez stresu o tableta i pokombinuje trochę z ustawieniami.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #483 dnia: 03.01.2015, 18:59 »
Plywales po tym akwenie z innym echem z mojego doswiadczenia wiem ze nieraz echo szczególnie uruchomione w automacie cuda pokazuje terkoklime brudna wode smieci jako ryby sammjeste bardzomciekawy jak to sie sprawdzi w praktyce
Maciek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #484 dnia: 03.01.2015, 19:14 »
jak to jest ta sonda Tzn Kula taka to, Lucio w filmach to testował jakiś czas temu, na rzece i na komercji
Krzysztof

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #485 dnia: 03.01.2015, 19:14 »
Kolego jeśli możesz to jest już założony temat poświęcony temu urządzeniu i tam powinniśmy pisać. Tak myślałem że ten czujnik jest za ciężki. Pomyśl jakbyś przyczepił go do odległościówki? Ja mam coś takiego http://www.aliexpress.com/item/Russian-Menu-Language-Wireless-Sonar-Sensor-River-Lake-Sea-Bed-Live-Update-Contour-131ft-40M-Fishfinder/941450202.html i na jeziorku które znam dobrze pokazuje ok. Nie wiem jak z rybami bo to dla mnie druga kwestia.




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #486 dnia: 03.01.2015, 19:31 »
Hm........ ten sprzet i pokazywanie czego kolwiek sory ale nie dla mnie
ja mam echo 15 lat i jakieś 14 lat temu doszłem do wniosku ze jest ok do dna nie do pokazywania ryb owszem sa modele ktore super wskazuja ryby ale faktycznie to temat na nowy post
Maciek

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #487 dnia: 03.01.2015, 19:36 »
ja mam tylko sprzet gps.bedac na rybach zima swietnie mozna znalesc wszystkie gorki i goreczki,w tedy zapisuje je sobie i wiosna,latem swietnie mnie doprowadza na miejscowke.mysle ze to wystarczy,bo ryba albo bedzie,albo nie ;)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #488 dnia: 03.01.2015, 19:39 »
Obrócz zimy jeżeli działasz np. Na zaporówkach jak ja to jak nie ma wody ganiam i bijam co mnie interesuje
u mnie gps mam taką wlasna mape barymetryczna gdzie nie dojde to doplyne i na echo opracowywuje miescówki i wpijam je do gps niesamowita żeczmprzy polowie drapieżnikow
Maciek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #489 dnia: 03.01.2015, 19:45 »
A ja kiedyś kupiłem sobie taki mały kieszonkowy GPS do wypraw na grzyby.
https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/po-szlakach/nieprodukowane/etrex-h/prod8705.html

Jak jestem w nie do końca znanym mi lesie, to sobie zaznaczam zawsze punkt wejścia do lasu i mam pewność, że nie stracę orientacji :)
Czasem zaznaczałem sobie też miejsca, które obfitowały w grzyby, a także miejsca, w których pod lodem namierzałem ładne okonie :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #490 dnia: 03.01.2015, 19:48 »
Chodziło mi o pokazanie głębokości i wyrw w dnie :D




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #491 dnia: 03.01.2015, 19:50 »
Mateusz moi koledzy go maja prosty ale skuteczny ma pamiec chyba do 50 waipontow i do plywania we glem czy polowie na lodzie jest dobry
Maciek

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #492 dnia: 03.01.2015, 19:51 »
Dlatego myśle ze taki gadżet jak gps jest nie zawodny.znajdziesz górkę coś złowisz,nazywasz,zapisujesz i masz,na następny czas,a czy są ryby to wędka pokarze ;)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #493 dnia: 03.01.2015, 19:54 »
Tak, to fajna rzecz.
Akurat ten pokazany przez mnie ma tę wadę, że nie długość nazwy pointa nie może przekraczać bodaj 7 znaków.
Nie można też dodać żadnych notatek, więc muszę mieć osobną tabelę, którą sobie zrobiłem w Wordzie na komputerze z objaśnieniami do czego jest dany zapamiętany point.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #494 dnia: 03.01.2015, 19:55 »
https://buy.garmin.com/en-US/US/on-the-water/handhelds-wrist-worn/gpsmap-78s/prod63602.html
ja mam taki chyba 3 lata jest super
przedtem mialem garmina 72
Maciek