Autor Wątek: Kupiliśmy  (Przeczytany 3819502 razy)

elvis77

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #525 dnia: 08.01.2015, 23:20 »
To są ślady od śrub,które fabrycznie mają wklęsłą i nierówną powierzchnię . Taki babol często się zdarza. To samo dotyczy
 rod podów karpiowych i splanowanie na tokarce  (spiłowanie,zeszlifowanie)końcówek tych śrub powinno pomóc. Można jak już ktoś wspominał dorobić wkładkę z cienkiej blachy zagiętą z obu stron. Jednak może to spowodować słabsze trzymanie.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #526 dnia: 09.01.2015, 10:37 »
Ale wiadomo o co chodzi. Nikt z nas raczej nie chciałby kupić sprzętu który był już używany, nie ma to jak zdzierać folię, wszystko składać...

Chociaż ja kupując kosz z Prestona dostałem zestaw kilku opakowań, w każdym osobno części, i miałem godzinną zabawę w budowanie siedziska z elementów, takie Lego dla dorosłych :) Plusem tego było poznanie budowy zakupionego towaru...
Lucjan

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #527 dnia: 09.01.2015, 11:36 »
Też byłbym niezadowolony. Udzielenie rabatu to wola sprzedawcy, i chwała mu za to, ale klient o wszystkich wadach powinien być poinformowany.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #528 dnia: 09.01.2015, 11:41 »
Wszystkie Korumy tak mają! Ale niestety! Rabat rabatem ! Ale kolega zakupił nowy sprzęt i rabat był na nowy sprzęt! Nie było info że jest "przecena" na sprzęt po wystawowy!!
Arek

elvis77

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #529 dnia: 09.01.2015, 11:54 »
Nie nakręcajmy kolegi tak bardzo. Uważam,że powinien zadzwonić do sklepu i wyjaśnić sprawę i ewentualnie zażądać jakiejś rekompensaty np.kolejny rabat przy następnym zamówieniu,no i te katalogi niech przyślą

Offline Maciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 065
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dzień bez wędkowania jest dniem straconym.
  • Lokalizacja: Centralna polska
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #530 dnia: 09.01.2015, 11:55 »
Nawet po rabacje są to duże pieniądze (jak na polskie realia)za fotel,więc tym bardziej towar powinien być nowy.
Maciek

Ryba1987

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #531 dnia: 09.01.2015, 14:31 »
Dzwoniłem do skrajnie uprzedzonego na kontakty międzyludzkie jegomościa, tak nie miłej rozmowy dawno nie miałem, olewczy stosunek do klienta, TOTALNIE olewczy nawet mogę powiedzieć. "nie mam zamiaru z Panem dyskutować, może Pan to odesłać jak się Panu nie podoba, zwrócę Panu pieniądze" jak spytałem o jakiś rabat na cokolwiek w zamian za to żeby jakoś ON wyszedł z twarzą z tej sytuacji wobec mnie "nie ma takiej opcji"..
Ja sobie ładnie zamaluję te ślady nie ma problemu, śrubki w pracy chłopaki mi ładnie pofazują, ja sobie zagnę blaszkę na krawędziarce bo na niej pracuje wcisnę przed śrubkę i będzie wszystko ładnie. Szkoda tylko że obsługa tego sklepu tak nie miła (za wyjątkiem Pani Katarzyny która tu jeszcze nie dawno przebywała). Jak będę jeszcze coś stamtąd zamawiał to chyba na nazwisko brata bo mnie sobie pewnie już "odznaczył".

Co do zakupów to jeszcze dziś sobie zakupiłem z pracy "stojak" na wędki - mój projekt, inżynierki narysowali, wypolerowałem, pozaginałem i w garażu kijki będą ładnie leżeć na zaszczytnym miejscu :) Fotki nie długo.
Teraz kombinuje coś na kołowrotki.. myślałem nad pudełeczkami o wielkości takiej jak mają młynki klasy 4000 z aluminium ładnie wygiętego i pospawanego.. tyle że 30+ takich pudełek to pół wypłaty pójdzie :P

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #532 dnia: 09.01.2015, 14:49 »
Co do Rafałka To witaj w klubie!! ;D ! Szkoda mi tylko tej Pani bo potem musi prostować!!
Arek

elvis77

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #533 dnia: 09.01.2015, 15:05 »
Przykra sprawa.
Piiiiiiiiiiiiiiiiip

Ryba1987

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #534 dnia: 09.01.2015, 19:22 »
Trudna sprawa z tym gozdawą no ale cóż.. ja już nic u niego nie kupię, znalazłem tańszy sklep z dostępnością praktycznie taką jak u gozdawy a ceny o zgrozo na podnóżku 120zł różnicy (!). Z tego co wiem to będą wprowadzali także zanęty sonubaits'a więc będzie alternatywa :)
A co do tych fotek jeszcze co pisałem odnośnie tego stojaka na wędki.. no to w sumie wieszak taki jest na 32 kije :)
Jeszcze nie do końca tak to będzie wisiało ale szerokość ustawie sobię względem najkrótszych spinningów :)




















Na ostatnim zdjęciu blaszka odstaje ale myślę że dwa nity załatwią sprawę :)
Do kątownika głównego podtrzymującego dach będzie przykręcona ta górna zagięta krawędź z otworami.
Oczywiście na gołej blasze kije leżeć nie będą :) Myślałem o izolacji ale jednak chyba te wgłębienia wypełnię taką pianką klejącą którą stosuje się do uszczelniania okien, równo poprzycinam i będzie fajnie, chyba że macie jakiś inny pomysł ?
Standartowo sorry za pierdolnik ale to tylko garaż :P
Pozdrawiam :)

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #535 dnia: 09.01.2015, 19:34 »
fajna konstrukcja ,nie będziesz czasem wklejał w gniazda w których będą leżały wędziska czegoś w stylu uszczelki,czegoś miękkiego tak żeby zabezpieczyć wędki ?
Pozdrawiam
Jacek

Ryba1987

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #536 dnia: 09.01.2015, 19:47 »
fajna konstrukcja ,nie będziesz czasem wklejał w gniazda w których będą leżały wędziska czegoś w stylu uszczelki,czegoś miękkiego tak żeby zabezpieczyć wędki ?

Cytat: Ryba1987
Oczywiście na gołej blasze kije leżeć nie będą :) Myślałem o izolacji ale jednak chyba te wgłębienia wypełnię taką pianką klejącą którą stosuje się do uszczelniania okien, równo poprzycinam i będzie fajnie, chyba że macie jakiś inny pomysł ?

Uszczelka byłaby dobrą opcją, równomiernie by "okleiła" całą długość ramienia nawet z gniazdami na wędki, jutro w robocie poszukam czegoś :)

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #537 dnia: 09.01.2015, 19:52 »
Nie chcę się czepiać, ale dla mnie troszkę przerost formy nad treścią. Z duże trochę. Zamiast oszczędzać miejsce w garażu, to robią zamieszanie.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #538 dnia: 09.01.2015, 20:07 »
Ja sobie ładnie zamaluję te ślady nie ma problemu, śrubki w pracy chłopaki mi ładnie pofazują, ja sobie zagnę blaszkę na krawędziarce bo na niej pracuje wcisnę przed śrubkę i będzie wszystko ładnie.
Fajnie, że masz dostęp do takich narzędzi.
Jeśli ja zdecyduję się też na to krzesło (lub Korum), a Ty już będziesz miał patent na te blaszki, to się do Ciebie uśmiechnę, to podzielisz się doświadczeniami - łatwiej mi będzie to zrobić.
Pozdrawiam
Mateusz

Ryba1987

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #539 dnia: 09.01.2015, 20:25 »
bigdom - wcale to takie wielkie nie jest 880mm ma długości a kiji mam 31 sztuk jak dziś przeliczyłem, jedyne co to myślę że między tymi gniazdami mogłem zrobić nie 50mm a mniej, jednakże z kołowrotkami jak będę je wieszał to myślę że może miejsca tam braknąć. A co do miejsca w garażu to nie będzie to wogóle przeszkadzało bo jest na takiej wysokości że samochodem spokojnie sobie tam wjade pod te wieszaki :) Wszystko, mimo młodego wieku, w miarę przemyślałem, mogę zrobić jeszcze dwa takie i rozsunąć po narożnikach garażu ale myślę że ten jeden mi starczy :)
Co do blaszek to zaraz ide na oględziny do garażu, odkręcę jedną nogę i jutro z chłopakami w robocie coś ogarniemy - w razie czego to umieszczę kilka fotek co i jak włącznie z wymiarami itp. :)