Autor Wątek: Pellet Expander  (Przeczytany 26343 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellet Expander
« Odpowiedź #75 dnia: 26.10.2020, 09:27 »
Na bagnet polecam gotowce, ekspandery robione samemu są przede wszystkim do tyczki, i w wielu przypadkach są bardzo miękkie. Na komercjach ryby to lubią, bo przypomina im to bezpieczny w miare pellet, co swoje przeleżał.

Polecam też zakup kilku różnych przynęt z różnych firm najlepiej, i poprawienie ich. Można zalać je jakimś smużącym atraktorem, i lekko podsuszyć. Wtedy robią się na tyle mocne, ze wytrzymują nabicie ich na bagnet czy włos, do tego dają efekt smugi.
Lucjan

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Pellet Expander
« Odpowiedź #76 dnia: 26.10.2020, 09:56 »
Bez pompki https://sklepdrapieznik.pl/sklep/sonubaits-pro-expander-pellets-pellet/28213-sonubaits-pro-expander-pellets-6mm.html

Akurat ten wyrób uważam za wielkie g....o.
Kupiłem 4, 6, 8 mm - kilka razy zalewałem na noc, kilka razy zalewałem przed zawodami - robi się bardzo miękki.
Brań zero, ale mam wrażenie, że nie dolatywał w ogóle do dna. Podawałem i w podajniku, i z boku podajnika...
Resztki rozrobiłem i zanęciłem wstępnie koszykiem. Nigdy więcej.

Ale poniższy produkt polecam:
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/sonubaits-pro-hookable-expander-pellet-6mm-8mm/44519-sonubaits-pro-hook-expander-6mm-krill.html

Offline adamk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Reputacja: 50
  • Lokalizacja: Wawa
Odp: Pellet Expander
« Odpowiedź #77 dnia: 26.10.2020, 10:46 »
Ten co polecasz z linku używasz w metodzie na włosie z push-stop czy inny sposób?
Pytam bo właśnie zamówiłem i w środę jadę przetestować.

Offline Darek_Darek1968

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Działdowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet Expander
« Odpowiedź #78 dnia: 26.10.2020, 11:10 »
Ja mam w zbiorach Sonubaits Soft Hooker Pellets Bloodworm 6mm.
Średnio się to trzyma na bagnecie - praktycznie co rzut to trzeba zmieniać albo sam odpadnie podczas ściągania podajnika.
Na push stopie też bez rewelacji - myślę, że 8mm byłby lepszy to takiego zastosowania.

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Pellet Expander
« Odpowiedź #79 dnia: 26.10.2020, 11:50 »
Ten co polecasz z linku używasz w metodzie na włosie z push-stop czy inny sposób?
Pytam bo właśnie zamówiłem i w środę jadę przetestować.

Push-stop...haczyk z przynętą poza podajnikiem.
Przy delikatnych rzutach daje też radę łowiąc na "bombkę".

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Pellet Expander
« Odpowiedź #80 dnia: 26.10.2020, 18:32 »
Te gotowce  sprawdzę.
Kiedyś miałem soft pellet  : truskawkę  Bait techa  ( 6 i 8 mm  taka bardziej galareta ...) .
Po przeschnięciu na kaloryferze przez godzinę  wytrzymywały na push stopie i łowiły pięknie rybki.
Dziś na bagnet zapodałem  Waffersy Lorpio  ( różne rodzaje) obskrobane  ,tak by miały porowatą strukturę  .. .taka namiastka  expandera.

Na nie słabo mi się łowiło i kilka lat były leżakami.
Obskrobane w wałki  i na bagnecie dziś kosiły ryby.


Offline Razor88

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 15
Odp: Pellet Expander
« Odpowiedź #81 dnia: 21.11.2020, 12:51 »
Ja polecam wszystkim Sonubaits Pro Expander Pellets. 6/8mm
Nie robię ich tak jak producent zaleca.
Przed łowieniem przewiercam wiertłem 2mm, a następnie zalewam na 10min zimną wodą.
Póżniej wyciągam je z wody do suchego pojemnika i gotowe.
W środku są jeszcze twarde i idealnie nadają się na push-stop (wytrzymują na nim nawet 20min), z zewnątrz są miękkie i gąbczaste (wszystkie zalety expandera zachowane).

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellet Expander
« Odpowiedź #82 dnia: 21.11.2020, 15:23 »
Dobry patent! :thumbup:
Lucjan

Offline Ben

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolica Koszalina
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellet Expander
« Odpowiedź #83 dnia: 19.12.2020, 12:05 »
Byłem w listopadzie kilka razy nad wodą i po eksperymentowałem z Sonubaits Pro Expander Pellets 6mm. Nasuną mi się szalony pomysł (tak myślałem początkowo), ale okazał się całkiem skuteczny. Mając wężyk silikonowy o średnicy wewnętrznej 4mm w domu, uciąłem kilkanaście krążków ~1mm i pozakładałem je na pellety. Jako zanętę zastosowałem mix z dodatkiem pelletów, na haczyk zakładałem pellety poprzez opaskę. Na początek poszły 4 koreczki z QUIK CONE Prestona, i po chwili zarzuciłem zestaw, musiałem chwilę poczekać i ... klasyczne branie podnoszone, zacięcie i ... czuję na kiju że coś większego, delikatny hol, 30cm leszczyk wylądował w podbieraku. Sesja okazała się dosyć owocna, nęciłem co jakiś czas jednym koreczkiem i dodatkowo kilkoma pelletami. Finalnie złowiłem ponad 30 leszczy 20-35cm. Do tego eksperymentu skłonił mnie post kolegi Razor88 o wcześniejszym namoczeni Pro Expander'ów. Wrzuciłem w domu na próbę kilka sztuk do wody na 2min, po tym czasie wyraźnie było widać jak pellet powierzchniowo był już miękki i uwalniał swój aromat. Trzeba będzie przygotować kilka klasycznych przyponów pod tą metodę łowienia.
pozdrawiam Benon

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet Expander
« Odpowiedź #84 dnia: 25.01.2021, 19:23 »
Zgodnie z wytycznymi Razor88 przygotowałem Sonubaits Pro Expander Pellets 8 mm. Efekt bardzo dobry nawet nawiercać nie trzeba a i trzymać w wodzie wystarczy 5-7 minut. Powiedział bym że nawiercać nie należy, bo pellet łatwiej się rozpada.
Koniecznie po namoczeniu trzeba włożyć pellet do suchego pojemnika, trzyma się bardzo dobrze na pusch stopie ciężko zerwać. Ciekawe jak będzie się zachowywał ten pellet po przebywaniu w ciepłej wodzie w lato powiedzmy 15 minut.



Paweł

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet Expander
« Odpowiedź #85 dnia: 14.04.2021, 11:38 »
Testowałem powyższy pellet expander na łowisku  https://e-amur.pl/strona-glowna/6732-pellet-zanetowy-sonubaits-pro-expander-8mm-900g.html i niestety się nie nadaje, nawet jak przygotujemy go 5 minut w zimnej wodzie i zostawimy na noc w lodówce. Rozpada się nawet jak nabijałem dwie warstwy mixu w podajniku , jedna mocno na spód a na wierzchu słabo ubita a w niej pellet na włosie. Pod wodą są spada z włosa nie kupujcie szkoda kasy.

Dziś kupiłem na testy polecany przez Krzysztofa ten gotowy też z sonubaits . Pięknie pachnie zobaczymy na łowisku co pokaże.
https://e-amur.pl/strona-glowna/6729-pellet-sonubaits-pro-hook-expander-krill-8-mm-100-g.html
Może ma ktoś jakiś inny sprawdzony na puschstop ?
Paweł

Offline Darek_Darek1968

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Działdowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet Expander
« Odpowiedź #86 dnia: 14.04.2021, 11:56 »
A próbowałeś na bagnet?
Ja mam pellet od Dynamite Baits i bardzo ładnie trzyma się bagnetu.

Offline adamk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Reputacja: 50
  • Lokalizacja: Wawa
Odp: Pellet Expander
« Odpowiedź #87 dnia: 14.04.2021, 12:32 »
Po co Ci inny boruta - ten co ostatni podlinkowałeś i trzyma się i działa...

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet Expander
« Odpowiedź #88 dnia: 14.04.2021, 21:56 »
Adam spróbuję tego, Darek jaki expander trzyma się na bagnie daj linka
Paweł

Offline Darek_Darek1968

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Działdowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet Expander
« Odpowiedź #89 dnia: 15.04.2021, 05:37 »
https://sklepdrapieznik.pl/szukaj?controller=search&s=Dynamite+Baits+Soft+Durable+Hookers

Ładnie się trzyma zarówno na bagnecie, jak i pushstopie.