Autor Wątek: Sposób natleniania stawu  (Przeczytany 971 razy)

Offline Szpadel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 54
Odp: Sposób natleniania stawu
« Odpowiedź #15 dnia: 03.02.2024, 20:54 »
Czego nasłuchiwałeś? Co byś miał usłyszeć co by Cię zaniepokoiło? Strasznie mnie tym zainteygowałeś...

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
Jak się ryba dusi to zbija sie w dany obszar i próbuje łapać powietrze. I słyszysz wtedy cmokanie, chlupotanie...
Tylko trzeba uważać, bo pod śniegiem nie ma wtedy lodu i łatwo wpaść 🤔

Offline Piotr Bogdanowicz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ruda Śląska
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Sposób natleniania stawu
« Odpowiedź #16 dnia: 03.02.2024, 22:22 »
Szpadel szkoda że św pamięci jeden z forumowiczów nie ma jak ci tego wytłumaczyć... Ginek by ci wykład napisał  z czego jest przyducha
Pozdrawiam Piotr

Offline Apacz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sposób natleniania stawu
« Odpowiedź #17 dnia: 03.02.2024, 22:26 »
Ale to cmokanie z wyciętego przerębla tak?  Bo chyba nie spod lodu? :D Napisałeś tak jakbyś próbował usłyszeć coś z pod lodu ...

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka


Offline Szpadel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 54
Odp: Sposób natleniania stawu
« Odpowiedź #18 dnia: 03.02.2024, 23:51 »
Ale to cmokanie z wyciętego przerębla tak?  Bo chyba nie spod lodu? :D Napisałeś tak jakbyś próbował usłyszeć coś z pod lodu ...

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
W takich miejscach lód przez ryby jest praktycznie wymyty i pod warstwa sniegu, ktory robi jako izolacje słyszysz co się dzieje. Ewentualnie możesz po śladach zwierzat szukać takich miejsc, bo lisy jako pierwsze mają ucztę.
To nie jest zjawisko częste. Ostatni raz u mnie byla w  2010 na wielka skalę i później jeszcze może lokalnie ze 3 razy się podduszala ryba. Ostatnie 10 lat to praktycznie brak zim, lodu i sniegu.






Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Sposób natleniania stawu
« Odpowiedź #19 dnia: 04.02.2024, 08:58 »
Jeżeli na lodzie nie ma śniegu, to słońce przenika przez niego i glony mogą przeprowadzać fotosyntezę, zazwyczaj wystarcza to aby ryby dały radę. Gorzej jak śnieg zalega. Dlatego podstawową robotą jest usunięcie śniegu, nie trzeba specjalnie nawet rąbać/wiercić przerębli. Można na przykład polewać powierzchnię wodą, co powinno stopić śnieg. Pytanie czy wchodzi to w rachubę? Jeżeli lód jest już cieńszy, to można pokusić się o usunięcie go, rozbicie lub sprawienie, aby wydobywająca się woda stopiła śnieg na nim zalegający.
Lucjan