Autor Wątek: Sposób na dużą wzdręgę  (Przeczytany 21705 razy)

Offline Krismuaythai

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubuskie
Odp: Sposób na dużą wzdręgę
« Odpowiedź #15 dnia: 07.10.2019, 21:18 »
Wzdregi łapie na feeder. Koszyczek do białych robaków i 100cm przypon a na haczyk kolorowe robaki. Nece tylko białym efekty fajne a i przyłowy linowe się zdarzają

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sposób na dużą wzdręgę
« Odpowiedź #16 dnia: 07.10.2019, 21:20 »
Ja pierdziele, jakie ryby na tym filmie...

Zareagowałbym dokładnie tak samo na widok tej wzdręgi... A to wszystko w kanale wielkości fosy...

Wystarczy nie psuć, a natura nawet w takiej wodzie obrodzi takimi klockami...

Oddałbym 90 procent swoich karpii za takie wzdręgi czy płocie...


https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline didek_b

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 699
  • Reputacja: 73
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sposób na dużą wzdręgę
« Odpowiedź #17 dnia: 07.10.2019, 21:23 »
Uwielbiam wzdręgi. Piękne złote rybki z fantastycznie wybarwionymi czerwonymi płetwami. Śliczne jak do akwarium. Często zbiornik na którym je łowię jest  tak oblegany, że nie sposób się dopchać. Panowie mięsożerni polują na karpie a niestety w tym samym miejscu są moje ślicznotki. Biorę wtedy łódkę, wbijam się pomiędzy trzciny, i zaczyna się zabawa. Finezyjny zestaw na bacika, ale częściej sięgam po matchówkę. Waggler z Drennana 1,5g, śruciny rozsunięte  do łowienia z opadu.przypon 20 cm. i hak Drennan Red Roach nr 18. Na haku najczęściej gości flagowiec, biała i czerwona pinka. Albo kukurydza, Ale pinka najlepiej u mnie się sprawdza. Oczywiście nęcę mało i często. Kilka pinek przed każdym zarzutem w odległości ok 1m. od pasa trzcin. Początkowo drobnica szaleje, ale z czasem pojawiają się te większe. Jak chyba u wszystkich ryb te dorodniejsze są bardziej ostrożne. Duża wzdręga "siedzi" w trzcinach i wyskakuje na moment po naszą przynętę i od razu wraca w trzciny.  Nigdy nie łapię pod rząd kilku dużych.  Małe i średnie a pomiędzy nimi te najpiękniejsze. Najlepiej biorą godzinę przed zachodem słońca w upalne dni. Moje miejscówki mają do 2 m. głębokości z minimalnym uciągiem. Gdy jest flauta, większych krasnopiór  jest jakby mniej. Często razem z nimi dają się połapać płotki, chociaż okazów nie uświadczyłem. Ale...czego spodziewać się na PZW. Warto mieć bardzo delikatny sprzęt, wtedy jest frajda, że ho ho! ;)
"...Ryby pływają na niby..."
     Pozdrawiam:  Dawid.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Sposób na dużą wzdręgę
« Odpowiedź #18 dnia: 08.10.2019, 08:08 »
Ja pierdziele, jakie ryby na tym filmie...

Zareagowałbym dokładnie tak samo na widok tej wzdręgi... A to wszystko w kanale wielkości fosy...

Wystarczy nie psuć, a natura nawet w takiej wodzie obrodzi takimi klockami...

Oddałbym 90 procent swoich karpii za takie wzdręgi czy płocie...

To są feny w UK, czyli coś w rodzaju kanałów odprowadzających wodę w stronę morza, zamiast rzek. Te w okolicy Peterborough są miejscami gdzie są wielkie wzdręgi, często powyżej 1.5 kilograma. Woda w fenach jest czysta, dlatego technika łowienia tego gatunku tam polega na wędrówce brzegiem i szukaniu stada wielkich sztuk. Używa się bardzo często chleba tostowego, rzadziej białych czy kukurydzy.

Te techniki byłyby dobre na polskich jeziorach, tych czystych, gdzie zamiast iść brzegiem, płynie się łódką i szuka ryb. Będzie działać :)

Ogólnie wzdręgi łapie się na wiele przynęt, wieloma technikami, w tym i gruntowymi, pomimo iż wzdręga ma otwór gębowy skierowany ku górze. Złowiłem sporo wzdręg w ten sposób, głównie na Metodę.
Lucjan

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sposób na dużą wzdręgę
« Odpowiedź #19 dnia: 08.10.2019, 08:26 »
Ja pierdziele, jakie ryby na tym filmie...

Zareagowałbym dokładnie tak samo na widok tej wzdręgi... A to wszystko w kanale wielkości fosy...

Wystarczy nie psuć, a natura nawet w takiej wodzie obrodzi takimi klockami...

Oddałbym 90 procent swoich karpii za takie wzdręgi czy płocie...

To są feny w UK, czyli coś w rodzaju kanałów odprowadzających wodę w stronę morza, zamiast rzek. Te w okolicy Peterborough są miejscami gdzie są wielkie wzdręgi, często powyżej 1.5 kilograma. Woda w fenach jest czysta, dlatego technika łowienia tego gatunku tam polega na wędrówce brzegiem i szukaniu stada wielkich sztuk. Używa się bardzo często chleba tostowego, rzadziej białych czy kukurydzy.

Te techniki byłyby dobre na polskich jeziorach, tych czystych, gdzie zamiast iść brzegiem, płynie się łódką i szuka ryb. Będzie działać :)

Ogólnie wzdręgi łapie się na wiele przynęt, wieloma technikami, w tym i gruntowymi, pomimo iż wzdręga ma otwór gębowy skierowany ku górze. Złowiłem sporo wzdręg w ten sposób, głównie na Metodę.

Świetne wody! :D

Luk możesz zdradzić jak łowić wzdręgi z gruntu? Poza znanymi technikami jak klasyk z opadem... Anglia innowacja stoi, więc z chęcią poznam jakie ciekawe rozwiązania wymyślili wyspiarze na te piękne i często niedocenione rybki...
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Sposób na dużą wzdręgę
« Odpowiedź #20 dnia: 08.10.2019, 08:34 »
Azymut, duża wzdręga z gruntu to zazwyczaj przyłów, i łowi się ją na wszelkie zestawy gruntowe, przy czym raczej na wodach stojących i komercjach. W rzekach jest o wiele mniej wzdręgi. Wzdręgę łowią nawet karpiarze! Obecnie wiele wielkich płoci i wzdręg pada na zestawy karpiowe. Ja sam miałem płoć 37 cm i 1.06 kg wagi z Tamizy na Metodę z kulką 15 mm, która nie mieściła się rybie w pysku :)

Dzieje się tak dlatego, że ryby się przyzwyczajają do tego czym nęcą i na co łowią wędkarze. Ogólnie jednak wzdręgi dobrze łowić na białe robaki, zwłaszcza kilka martwych na haku.
Lucjan

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sposób na dużą wzdręgę
« Odpowiedź #21 dnia: 08.10.2019, 08:37 »
Azymut, duża wzdręga z gruntu to zazwyczaj przyłów, i łowi się ją na wszelkie zestawy gruntowe, przy czym raczej na wodach stojących i komercjach. W rzekach jest o wiele mniej wzdręgi. Wzdręgę łowią nawet karpiarze! Obecnie wiele wielkich płoci i wzdręg pada na zestawy karpiowe. Ja sam miałem płoć 37 cm i 1.06 kg wagi z Tamizy na Metodę z kulką 15 mm, która nie mieściła się rybie w pysku :)

Dzieje się tak dlatego, że ryby się przyzwyczajają do tego czym nęcą i na co łowią wędkarze. Ogólnie jednak wzdręgi dobrze łowić na białe robaki, zwłaszcza kilka martwych na haku.

Dzięki, muszę w nowym sezonie zapolować na wzdręgi, uważam że uroda nie ustępują linom czy karasiom :beer:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sposób na dużą wzdręgę
« Odpowiedź #22 dnia: 24.10.2019, 18:15 »
Pany, udało się może komuś z Was złowić wzdręgę jesienią/zimą na stojącej wodzie jak nie było lodu na zbiorniku?
Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sposób na dużą wzdręgę
« Odpowiedź #23 dnia: 24.10.2019, 18:27 »
Ja ostatnio miałem dwie piękne wzdręgi, takie po 30 cm. Wtedy, co ostatnio kilka tych dni po 20 stopni było. I uwaga. Wzięły na wodzie, gdzie jest naprawdę płytko. Nie wiem ile, ale gdy tam zarzucam, to na szczytówce nawet nie zdążę zauważyć, kiedy podajnik dochodzi do dna. Jakby się od razu w niego wbijał. No i wpadły właśnie na metodę. Ale biorąc pod uwagę głębokość, to raczej nie mają tam możliwości wybrzydzania, że będą sobie żerować z dna, z toni lub powierzchni.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sposób na dużą wzdręgę
« Odpowiedź #24 dnia: 24.10.2019, 19:05 »
Ja ostatnio miałem dwie piękne wzdręgi, takie po 30 cm. Wtedy, co ostatnio kilka tych dni po 20 stopni było. I uwaga. Wzięły na wodzie, gdzie jest naprawdę płytko. Nie wiem ile, ale gdy tam zarzucam, to na szczytówce nawet nie zdążę zauważyć, kiedy podajnik dochodzi do dna. Jakby się od razu w niego wbijał. No i wpadły właśnie na metodę. Ale biorąc pod uwagę głębokość, to raczej nie mają tam możliwości wybrzydzania, że będą sobie żerować z dna, z toni lub powierzchni.
Możesz napisać więcej szczegółów jaką zanętę stosowałeś i jaką przynętę? Łowiłeś ma przypon z włosem?
Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sposób na dużą wzdręgę
« Odpowiedź #25 dnia: 24.10.2019, 20:41 »
Tak. Normalnie metoda metodowa. Na włosie pellet 6 mm. Zanęta jakaś mieszanina z torebek wyjętych z zamrażarki, więc było w tym absolutnie wszytko. Nie jestem Ci w stanie opisać na co, bo jedna poszła na jeden pellet, druga na jakiś inny, nie pamiętam. I uważam, że to jest bez znaczenia. One po prostu tam były i chapnęły, co im pod nos wrzuciłem.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline yapa

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 7
Odp: Sposób na dużą wzdręgę
« Odpowiedź #26 dnia: 24.10.2019, 23:39 »
We wtorek na komercji. Płytka woda przy brzegu. Spławik -biały robak na haczyku, grunt/picker - sztuczny biały robak. Wzdręgi brały pięknie. Wielkość 25-35 cm.

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sposób na dużą wzdręgę
« Odpowiedź #27 dnia: 03.11.2019, 18:49 »
Wracam do pytania sprzed jakiegoś czasu. Udało się może komuś z Was złowić wzdręgę jesienią/zimą na stojącej wodzie jak nie było lodu na zbiorniku a temperatura powietrza była w okolicy 1-5 stopni?
Marcin

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sposób na dużą wzdręgę
« Odpowiedź #28 dnia: 08.11.2019, 08:50 »
Podbijam :)
Marcin

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sposób na dużą wzdręgę
« Odpowiedź #29 dnia: 08.11.2019, 10:50 »
Wracam do pytania sprzed jakiegoś czasu. Udało się może komuś z Was złowić wzdręgę jesienią/zimą na stojącej wodzie jak nie było lodu na zbiorniku a temperatura powietrza była w okolicy 1-5 stopni?

Obejrzyj. Styczniowe wzdręgi na sesji Lucjana.

https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.