Autor Wątek: Sposób na jesiotra  (Przeczytany 90598 razy)

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Sposób na jesiotra
« dnia: 16.06.2015, 20:49 »
Wakacyjny wyjazd mam zaplanowany nad zbiornikiem w którym pływa spora ilość jesiotra.Niektórzy koledzy z forum mają na koncie jesiotry :thumbup: moje pytania są standardowe jaki rozmiar haczyka zastosować, jaką przynętę, przypon żyłkowy czy z plecionki  tradycyjna gruntówka, feeder czy karpiówka itd. 
Pozdrawiam
Jacek

Offline Tomerr

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 1
Odp: Sposób na jesiotra
« Odpowiedź #1 dnia: 16.06.2015, 21:07 »
Ja w tym roku wyciągnąłem kilka jesiotrów wszystkie powyżej jednego metra haczyk jaki używałem to nr 10 bezzadziorowy z drennana, przynęta to kukurydza firmy cukk i śledź solony ;)  wszystkie jesiotry oczywiście na metodę

Offline dfq

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 723
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KR
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sposób na jesiotra
« Odpowiedź #2 dnia: 16.06.2015, 21:08 »
złowiłem jesiotra w tym roku  na początku maja - 80cm, 3kg  federkiem na metodę, haczyk 10-tka, zanęta pellet 2mm, przynęta pellet 8mm.
No ale to pewnie raczej nietypowe zjawisko ;D

Znów jestem

Offline Tomerr

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 1
Odp: Sposób na jesiotra
« Odpowiedź #3 dnia: 16.06.2015, 21:14 »
:thumbup: nietypowe ale jaka zabawa z takim jesiotrem

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sposób na jesiotra
« Odpowiedź #4 dnia: 16.06.2015, 21:43 »
metoda jak najbardziej będzie używana, będę łowił razem z żoną ,możemy więc pokombinować.Czy zestaw gruntowy z dendrobeną na haku może się sprawdzić ?
Pozdrawiam
Jacek

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sposób na jesiotra
« Odpowiedź #5 dnia: 16.06.2015, 21:50 »
W moim przypadku wszystkie jesiotry zostały zlowione na metodę i jedynymi przynętami które sprawdzały się wielokrotnie na tych skubancach to: pomarańczowy pelecik ananasowy  z Bait techa, pomarańczowy ringers i pomarańczowo-rozowawy miękki nugets z Dynamita. Generalnie pomarańczowy kolor im odpowiada ale nie wszystkie smaki. Na ostatnich zawodach do tej samej przynęty jesiotry podchodzily 3 razy w tym tylko jednego udało mi się wyciągnąć. Jeden zerwał się przy podbieraniu a innego nie byłem w stanie zatrzymać. Poszedł jak mała łódź podwodna. Hamulec w kołowrotku skręcony na maxa, ręką na szpuli i wedka wyprostowana i gdzie tam, wpłynął w zaczepy i trzeba było rwac przypon :/

Offline K0NR@D

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • No Kill Carp Team Poland - Fan page on Facebook!
  • Lokalizacja: Jaworzno, Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sposób na jesiotra
« Odpowiedź #6 dnia: 16.06.2015, 21:58 »
Podobno można je złapać na wątróbkę to prawda?
Pozdrawiam, No Kill Carp Team Poland
Zapraszam do polubienia profilu na FB! No Kill Carp Tam Poland!!!

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 783
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Sposób na jesiotra
« Odpowiedź #7 dnia: 16.06.2015, 22:10 »
Witam, na jednym ze zbiorników na którym łowię (licencja PZW), zarząd jakiś czas temu wpuścił ok. 30 sztuk tych dziwnych rybek. Pomijam słuszność tej decyzji, nie mniej jednak jesiotr może być fajną sportową zdobyczą. W ubiegłym sezonie udało mi się wyciągnąć 3 sztuki w przedziale 84-86 cm. Wszystkie złowiłem na metodę. Dwie sztuki na zestawie montowanym przelotowo z haczykiem nr. 8 i pęczkiem białych robaków dopalonych kurkumą, jednego na zestaw standardowy, tj. przypon włosowy i na nim 2 ziarnka kukurydzy cukka.
W podajniku miks 50/50 pellet 2mm rybny od lorpio i miks do metody Trapera ryba bądz ryba/scopex. Ryba niezwykle waleczna i silna, tak więc zabawa gwarantowana ;)

Offline Qarg

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 19
  • życie jest za krótkie żeby łowić tylko w weekendy
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sposób na jesiotra
« Odpowiedź #8 dnia: 16.06.2015, 22:30 »
Jaco pytanie jest nastepujace jak wielkie sa te jesiotry. Ja mam na swoim rozkladzie hmmmm ponad 100 sztuk. :) z czego najwiekszy 16 kg z groszkiem. Zaneta do methody halibutowa dynamitbaits taka w srebrnym opakowaniu. Do tego pelet halibutowy lub rybny. Sa dni ze lubia zanete o zapachu wanili. One wciagna wszystko :). Jezeli wiekszosc ludzi lowi tam i neci na kuku to tez bedzie dobredo zrobienia dywanu. Przynety to nr1 pelet halibutowy lub kulki ale pelet lepszy, kulki ochotkowe, lubia tez ananasa nawet bardzo, biale robaki i kukurydze tez zjedza. Dlaczego halibut na 1 miejscu a dlatego ze maja to zakodowane, w hodowli sa karmione tylko karma rybna w postaci peletu. Co do watroby to lipny pomysl
Arek

Offline K0NR@D

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • No Kill Carp Team Poland - Fan page on Facebook!
  • Lokalizacja: Jaworzno, Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sposób na jesiotra
« Odpowiedź #9 dnia: 17.06.2015, 18:25 »
Czyli halibut tu króluje, pomyśle o tym co napisałeś. W niedziele jak pogoda pozwoli mam plan z kolegą jechać do Mikołowa. Tam jest podobno duzo ładnego jesiotra.
Pozdrawiam, No Kill Carp Team Poland
Zapraszam do polubienia profilu na FB! No Kill Carp Tam Poland!!!

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 900
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Sposób na jesiotra
« Odpowiedź #10 dnia: 17.06.2015, 18:34 »
Złowiłem w sumie kilkanaście jesiotrów, wagi 1- 2,2 kg. Wszystkie na pellety rybne lub o smaku wątróbki.
Ale widziałem innych wędkarzy co łowili je także na różne rodzaje kukurydzy.
;)

Offline K0NR@D

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • No Kill Carp Team Poland - Fan page on Facebook!
  • Lokalizacja: Jaworzno, Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sposób na jesiotra
« Odpowiedź #11 dnia: 18.06.2015, 19:15 »
Pozdrawiam, No Kill Carp Team Poland
Zapraszam do polubienia profilu na FB! No Kill Carp Tam Poland!!!

Offline fish007

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Method Feeder Fishing
    • Galeria
    • Method Feeder Fishing
  • Lokalizacja: Bad Jastrzemb
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sposób na jesiotra
« Odpowiedź #12 dnia: 18.06.2015, 19:20 »
W tym roku wszystkie jesiotry złowiłem na Sunubaits Pellet Krill 12 mm zadipowany w Drennan Yum Yum crab&krill, w ubiegłym roku brały na pellet Robin Red i Chytil Jatra, generalnie na moich łowiskach preferują śmierdziele.


Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sposób na jesiotra
« Odpowiedź #13 dnia: 18.06.2015, 19:45 »
Jaco pytanie jest nastepujace jak wielkie sa te jesiotry. Ja mam na swoim rozkladzie hmmmm ponad 100 sztuk. :) z czego najwiekszy 16 kg z groszkiem. Zaneta do methody halibutowa dynamitbaits taka w srebrnym opakowaniu. Do tego pelet halibutowy lub rybny. Sa dni ze lubia zanete o zapachu wanili. One wciagna wszystko :). Jezeli wiekszosc ludzi lowi tam i neci na kuku to tez bedzie dobredo zrobienia dywanu. Przynety to nr1 pelet halibutowy lub kulki ale pelet lepszy, kulki ochotkowe, lubia tez ananasa nawet bardzo, biale robaki i kukurydze tez zjedza. Dlaczego halibut na 1 miejscu a dlatego ze maja to zakodowane, w hodowli sa karmione tylko karma rybna w postaci peletu. Co do watroby to lipny pomysl
 
Rybki do 1,2 m, śmierdzących pelletów różnego rodzaju trochę mam, ananas z Drennana, Robin Red z Dynamite Baits itd. Jeszcze kwestia wielkości haczyka?
Pozdrawiam
Jacek

Offline Qarg

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 19
  • życie jest za krótkie żeby łowić tylko w weekendy
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sposób na jesiotra
« Odpowiedź #14 dnia: 18.06.2015, 22:10 »
Haczyk do wielkosci przynety. A te roznie lowilem  na kulki 8mm i 12mm na karpiowkach pelet z dynamita balibut 16mm ale lepsze byly 2 pelety 12mm.moja zona czesala je na bolonke i 3 biale. Wazne zebys je zwabil jak przyjda to idzia jak odkurzacze wciagaja wsjo swoimi duzymi pyszczkami. Mordki maja podobne do leszcze wyjezdza taki ryjek z mocno miesistymi wargami i :)
Arek