Autor Wątek: Pytanie o TV Blaupunkt z DVB-T2/C/S2  (Przeczytany 11065 razy)

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pytanie o TV Blaupunkt z DVB-T2/C/S2
« Odpowiedź #45 dnia: 25.08.2017, 06:41 »
Ogólnie rzecz biorąc to tv pobieral automatycznie wszystko czyli ip brame i maske oraz dns. Po pracy pokombinuje dalej. Dzieki za rady.
Krzysztof

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Pytanie o TV Blaupunkt z DVB-T2/C/S2
« Odpowiedź #46 dnia: 25.08.2017, 11:48 »
 Najpierw spróbuj to co napisał kolega powyżej, czyli dns 89.231.1.206 oraz 217.172.224.160. i połączenie po kablu czy połączenie się np przez stary TV z nową kartą.
 
Resetowanie modemu czy przypisane nowego adresu o ile masz dynamiczne możesz zrobić z pozycji obsługi rutera po zalogowaniu się na niego

Znalazłem zobacz czy masz takie samo menu żebyś zobaczył jak się poruszać.
Hasło możesz mieć w instrukcji, albo wklejka na ruterze od dołu, czy na umowie

Po zalogowaniu już na pierwszej stronie masz dużo informacji

Zakładka Wan, widać czy masz dynamiczne czy statyczne IP,
Zakładka Lan – pokazuje zakres adresów sieci domowej oraz czy jest włączony serwer dhcp –  czyli dynamiczny i o jakim zakresie możesz ustawić sobie np. 192.168. 0. 2 bądź 192.168.0.100 – wtedy serwer dhcp dynamicznie będzie sam przypisywać od adresu 100 do 254  sam kolejne IP

Możesz zmienić też podsieć np.
192.168.1.1 czy 192.168.3.1 – każda liczba po 168. Będzie kolejną podsiecią ale z kolei żeby się zalogować na ruter byś musiał zmieniać ręcznie ip w lapku o ile masz dynamicznie ustawione no ale mniejsza z tym.

Widzę ze jest fajna opcja fix dhcp możesz się nią pobawić ale najpierw sprawdził bym zabezpieczenia oczywiście nie będę tu tłumaczył wszystkiego tylko pobieżnie:

Zakładka WIFI – w basic masz tak od góry
nazwę sieci
 siłe pasma
 nr. Kanału
wybrane zabezpieczenia  - Wpa itd.. wyłącz na chwilę ustaw na brak
rodzaj szyfrowania – tkip/aes
 hasło do sieci

W Advanced patrzysz tylko jakie jest mixowanie czy masz wszystkie zakresy czyli B/G/N/mix
Poniżej jest zakres

W Mac address controle – ustawiasz  po mac adresach urządzenia które chcesz zablokować bądź udostępnić ( nie musisz tego ruszać patrzysz tylko czy cos nie jest już ustawione)

Zakładka Firewall settings – wyłącz firewalla na chwilę 
 Możesz włączyć DMZ jeśli okazało by się ze firewall blokuje ci jednak wyjścia wtedy ustawiasz DMZ z Ip jaki chcesz się połączyć po za nat. np. ustawiasz ręczne na tablecie czy lapku  ip 192.168.0.62 i taki sam ustawiasz DMZ

Parental controls -  tutaj masz wszystkie zabezpieczenia, zobacz tylko czy coś jest ustawione, jak nie to zostaw 

sprawdź zabezpieczenia wyłączając je i spróbuj nawiązać połączenie przez dhcp czyli dynamicznie jak i ręcznie nadając swoje własne IP inaczej mówiąc stałe   
 
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pytanie o TV Blaupunkt z DVB-T2/C/S2
« Odpowiedź #47 dnia: 25.08.2017, 18:54 »
Najpierw spróbuj to co napisał kolega powyżej, czyli dns 89.231.1.206 oraz 217.172.224.160. i połączenie po kablu czy połączenie się np przez stary TV z nową kartą.
 
Resetowanie modemu czy przypisane nowego adresu o ile masz dynamiczne możesz zrobić z pozycji obsługi rutera po zalogowaniu się na niego

Znalazłem zobacz czy masz takie samo menu żebyś zobaczył jak się poruszać.
Hasło możesz mieć w instrukcji, albo wklejka na ruterze od dołu, czy na umowie

Po zalogowaniu już na pierwszej stronie masz dużo informacji

Zakładka Wan, widać czy masz dynamiczne czy statyczne IP,
Zakładka Lan – pokazuje zakres adresów sieci domowej oraz czy jest włączony serwer dhcp –  czyli dynamiczny i o jakim zakresie możesz ustawić sobie np. 192.168. 0. 2 bądź 192.168.0.100 – wtedy serwer dhcp dynamicznie będzie sam przypisywać od adresu 100 do 254  sam kolejne IP

Możesz zmienić też podsieć np.
192.168.1.1 czy 192.168.3.1 – każda liczba po 168. Będzie kolejną podsiecią ale z kolei żeby się zalogować na ruter byś musiał zmieniać ręcznie ip w lapku o ile masz dynamicznie ustawione no ale mniejsza z tym.

Widzę ze jest fajna opcja fix dhcp możesz się nią pobawić ale najpierw sprawdził bym zabezpieczenia oczywiście nie będę tu tłumaczył wszystkiego tylko pobieżnie:

Zakładka WIFI – w basic masz tak od góry
nazwę sieci
 siłe pasma
 nr. Kanału
wybrane zabezpieczenia  - Wpa itd.. wyłącz na chwilę ustaw na brak
rodzaj szyfrowania – tkip/aes
 hasło do sieci

W Advanced patrzysz tylko jakie jest mixowanie czy masz wszystkie zakresy czyli B/G/N/mix
Poniżej jest zakres

W Mac address controle – ustawiasz  po mac adresach urządzenia które chcesz zablokować bądź udostępnić ( nie musisz tego ruszać patrzysz tylko czy cos nie jest już ustawione)

Zakładka Firewall settings – wyłącz firewalla na chwilę 
 Możesz włączyć DMZ jeśli okazało by się ze firewall blokuje ci jednak wyjścia wtedy ustawiasz DMZ z Ip jaki chcesz się połączyć po za nat. np. ustawiasz ręczne na tablecie czy lapku  ip 192.168.0.62 i taki sam ustawiasz DMZ

Parental controls -  tutaj masz wszystkie zabezpieczenia, zobacz tylko czy coś jest ustawione, jak nie to zostaw 

sprawdź zabezpieczenia wyłączając je i spróbuj nawiązać połączenie przez dhcp czyli dynamicznie jak i ręcznie nadając swoje własne IP inaczej mówiąc stałe   
 

Nie mam kabla, aby połączyć się przewodowo i zrobić update oprogramowania w tv, w tygodniu postaram się załatwić kabel i pokombinuje

Jak zalogować się na ten router ? bo na tym filmie mało co słychać gościa który tłumaczy...

Mój stary tv ma wbudowaną karte wifi i nie da to nic jak podepnę te urządzenie pod usb w nim, ponieważ i tak się połączy z internetem
Krzysztof

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Pytanie o TV Blaupunkt z DVB-T2/C/S2
« Odpowiedź #48 dnia: 25.08.2017, 21:04 »
Adres rutera zazwyczaj jest taki sam jak nasza brama w twoim przypadku jest to 192.168.0.1, hasło do rutera jak już ci napisałem wyżej możesz mieć w instrukcji urządzenia, albo wklejka na ruterze od dołu, rzadko ale zdarza się ze na umowie pisze bądź zostawia wklejkę z papierami,  na tym filmiku, jest jednodniowy generatory ling był pod filmikiem https://www.borfast.com/projects/arris-password-of-the-day-generator/generator/
Ustawiasz tam tą samą obecną datę na start i koniec klikasz generuj czy GO,  pokaże się hasło które kopiujesz, tylko czy to zadziała u ciebie to nie mam pojęcia. 
Ps. W czym masz ten net, bo dns jest multimedii   
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pytanie o TV Blaupunkt z DVB-T2/C/S2
« Odpowiedź #49 dnia: 25.08.2017, 21:10 »
Adres rutera zazwyczaj jest taki sam jak nasza brama w twoim przypadku jest to 192.168.0.1, hasło do rutera jak już ci napisałem wyżej możesz mieć w instrukcji urządzenia, albo wklejka na ruterze od dołu, rzadko ale zdarza się ze na umowie pisze bądź zostawia wklejkę z papierami,  na tym filmiku, jest jednodniowy generatory ling był pod filmikiem https://www.borfast.com/projects/arris-password-of-the-day-generator/generator/
Ustawiasz tam tą samą obecną datę na start i koniec klikasz generuj czy GO,  pokaże się hasło które kopiujesz, tylko czy to zadziała u ciebie to nie mam pojęcia. 
Ps. W czym masz ten net, bo dns jest multimedii

Multimedia, dla mnie są 2 opcje, albo pomoże aktualizacja oprogramowania w tv córki, albo blokuje się coś poprzez hasło które mam ustawione na wi-fi. Ale przecież nie zostawie sieci wi-fi bez hasła dla ogólnego dostępu ludzi ....
Krzysztof

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Pytanie o TV Blaupunkt z DVB-T2/C/S2
« Odpowiedź #50 dnia: 25.08.2017, 21:18 »
Nie tyle hasło co rodzaj zabezpieczenia nie każdy TV może mieć obsługę np WPA/WPA2 itd..  chodź już powinien, hasło do sieci nie ma zbyt wielkiego znaczenia chyba ze źle go wpisujesz
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pytanie o TV Blaupunkt z DVB-T2/C/S2
« Odpowiedź #51 dnia: 25.08.2017, 21:25 »
Krzysiu, Jedź stary na ryby, albo zabierz żonkę do kina i na kolację. ;) Dobrze na tym wyjdziesz. :D  Sory! Od, taki wtręt. :( 
Arek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pytanie o TV Blaupunkt z DVB-T2/C/S2
« Odpowiedź #52 dnia: 26.08.2017, 21:28 »
Nie tyle hasło co rodzaj zabezpieczenia nie każdy TV może mieć obsługę np WPA/WPA2 itd..  chodź już powinien, hasło do sieci nie ma zbyt wielkiego znaczenia chyba ze źle go wpisujesz

Wyraźnie pisze, połączono z routerem, ale nie z internetem :) więc hasło jest ok :)
Krzysztof

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Pytanie o TV Blaupunkt z DVB-T2/C/S2
« Odpowiedź #53 dnia: 26.08.2017, 22:45 »
Domyślam się ze hasło wpisujesz dobrze chodziło mi bardziej o obsługę przez TV szyfrowania, ale skoro napisane ze połączono z ruterem to znaczy ze coś blokuje, sprawdź te połączenie z lapka po prostu z pinguj TV 
cmd
ping .... w kropkach podajesz adres IP TV np.
Cytuj
ping 192.168.0.5 -t

jeśli jest przejście to znaczy ze ruter albo usługodawca cię blokuje, wejdź na ruter i wyłącz na chwilę zabezpieczenia zatwierdź, czasami po nowych zatwierdzeniach jak już odczekasz chwilkę należy zrestartować ruter aby przypisał od nowa adresy IP

Najlepiej było by sprawdzić wpinając go bezpośrednio do rutera, albo połączyć się z inna siecią aby sprawdzić czy sprzęt działa jak należy 
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pytanie o TV Blaupunkt z DVB-T2/C/S2
« Odpowiedź #54 dnia: 15.09.2017, 15:35 »
Udostępniłem internet z telefonu (Użyłem tel jako routera wifi) i telewizor połączył się bez problemu z moim telefonem.

Później rozłączyłem się i spróbowałem połączyć tv + Router domowy = efektu nadal nie ma, nie wiem co może być przyczyną, kolega mówił coś o zmianie kanału w routerze.

Póki co nie mogę wejść na router bo nie działa wpisanie w przeglądarkę adresu 192.168.0.1 itp...
Krzysztof

Offline Tomsza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radomia okolice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pytanie o TV Blaupunkt z DVB-T2/C/S2
« Odpowiedź #55 dnia: 15.09.2017, 16:31 »
Podłącz jeszcze raz TV przez fona i zrób aktualizacje oprogramowania w TV.
Tomsza

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 503
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pytanie o TV Blaupunkt z DVB-T2/C/S2
« Odpowiedź #56 dnia: 06.04.2024, 17:19 »
Podepnę się pod wątek. Panowie ma ktoś w praktyce takie rozwiązanie w mieszkaniu, że router do Wifi jest schowany w szafie albo jakimś innym meblu? Jak się to sprawdza, jak jest z zasięgiem, wszystko bangla jak powinno?
Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pytanie o TV Blaupunkt z DVB-T2/C/S2
« Odpowiedź #57 dnia: 06.04.2024, 17:38 »
Skoro przechodzi przez ściany, to przez szafę też przejdzie.
Krwawy Michał

Purple Life Matters