Autor Wątek: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits  (Przeczytany 69808 razy)

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #120 dnia: 25.03.2021, 10:00 »
Ostatnio gdzieś usłyszałem, ale zastanawiam się czy skrelozy nie mam.
Czy w zanętach typu MMM czy Green są też zawarte mączki typu LT94 czy pre-digested? W serii Pro wiem, że na bank są ale nie jestem pewien tych opakowań 2 kg czy niewielki dodatek się tam znajduje czy nie.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #121 dnia: 25.03.2021, 10:09 »
Wg mojej wiedzy jest to LT94.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #122 dnia: 25.03.2021, 10:59 »
Wg mojej wiedzy jest to LT94.

czyli jednak z pamięcią ok. Dzięki za potwierdzenie :)
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline koperek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 30
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #123 dnia: 23.05.2022, 00:23 »
W tym roku chciałbym wypróbować zanęty Sonubaits oparte na mączkach rybnych w łowieniu odrzańskich leszczy. W związku z tym proszę o podpowiedź które i jak zastosować. Najbardziej lubię łowić siedząc blisko szczytu główki twarzą pod prąd rzeki i rzucając w kierunku brzegu w prąd wsteczny. Mam wytypowanych kilka takich klatek, w które leszcze wpływają nocą na żer. Jest tam głęboko na ok 1,5m a nurt na ok 40gr (koszyk wire cage). Moje łowienie wygląda tak, że od przyjazdu na miejsce do zmierzchu nęcę wyłącznie samym koszyczkiem czystą zanęta z wkładką (białe robaki, kukurydza) a dopiero na przełomie dnia i nocy do wody leci gruba zanęta tj. spożywka typu Lorpio Magnetic Bream lub Feeder Specjal zmieszana z gliną rzeczną lub double leam w proporcji 1:1 lub 1:2 z ćwiartką białych robaków i puszką kukurydzy. Wcześniejsze grube nęcenie nie ma sensu z uwagi na hordy żarłocznych krąpi, leszczyków i innego drobnego białorybu. W zasadzie można byłoby przyjeżdżać na miejsce powiedzmy godzinę przed zachodem słońca bo w dzień i tak najczęściej nic ciekawego nie udaje się złowić niestety o tej porze miejscówki mogą być już zajęte. Co do samych leszczy to przeważnie pojawiają się na stołówce między 22 a 1 i biorą 2-4h. Nie wiem czy to przez to, że wyjadają zanętę i odpływają czy po protu tak mają. Kilka razy próbowałem po kilku rybach donęcać 2-3 kulami strzelanymi z procy niestety nie zdawało to egzaminu. W najlepszym przypadku donęcanie nie wydłużało zauważalnie żerowania, a w najgorszym zaraz po donęceniu brania ustawały. Jak wspomniałem chciałbym w tym roku nieco inaczej podejść do nęcenia niestety nie wiem co wybrać z bogatej oferty Sonubaits, czy i jak zanęty na mączkach można mieszać z glinami oraz jak do tego wszystkiego dołożyć pellety.

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 833
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #124 dnia: 23.05.2022, 05:52 »
Zanęty na mączkach rybnych mogą się kompletnie nie sprawdzić na rzeczne leszcze lub wyniki będą identyczne jak z 3 razy tańszą dobrą spożywką. Ja bym po południu zanęcił mocno zbitymi dużymi kulami z ciężką gliną i do tego puszka kuku i 2-3 garści pelletu 8 lub 11mm, po to, że jak już ten duży leszcz się pojawił żeby miało go co tam zatrzymać. Leszcz to rzeczny odkurzacz a rzeki nie da się przenęcić, więc wal dużo i bardzo grubo a wyniki się pojawią same ;)
Dzierżno uzależnia

Offline Zssido

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 15
  • Lokalizacja: Opalenica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #125 dnia: 23.05.2022, 10:28 »
Panowie testował ktoś z was może zanętę z Sonu Power Scopex? Potrzebował bym jakiś sensownych opinii na temat tej zanęty?

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 535
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #126 dnia: 23.05.2022, 13:26 »
W tym roku chciałbym wypróbować zanęty Sonubaits oparte na mączkach rybnych w łowieniu odrzańskich leszczy.

Od kilku sezonów na narwiańskie leszcze używam zanęty mączkowej (do tej pory zwykle Halibut Marine od Bait-Techa lub Dynamite Baits) pół na pół ze spulchniającym pieczywkiem typu brown crumb vel chapelure bruin (dostępne np. w ofercie Sensasa, MVDE, Champion Feed, Evezet, Sonubaits itd.) albo względnie neutralną zapachowo klasyczną spożywką feederową (np. Boland Feeder Heavy). Skopiowałem tego typu połączenie od rzecznych feederowców z UK, gdzie jest to leszczowy standard. Komponent mączkowy wabi również większe krąpie, klenie oraz brzany (dwa ostatnie gatunki dobrze reagują na czysto mączkową zanętę).

Do nęcenia wstępnego w pełni sezonu użyłbym raczej grubej spożywki klasycznej (można ją dodatkowo pogrubić dodatkiem w rodzaju grubego TTX) + kuku + pellety (przynajmniej 6 mm) + jakiś wkład mięsny + glina/ziemia wedle potrzeby (nurt, głębokość).

Offline Mariano

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #127 dnia: 23.05.2022, 15:38 »
Power Scopex testowany kilkukrotnie prywatnie i na zawodach. U mnie szału nie zrobił, czy to czysty, czy mieszany z innymi zanętami Sonu. Oczywiście ryby były, ale brań miałem wyraźnie mniej niż przy użyciu swoich ulubionych mieszanek. Ale dam mu jeszcze szansę w letnim okresie.
Fishing Team ZEUS

Offline koperek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 30
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #128 dnia: 23.05.2022, 15:54 »

Od kilku sezonów na narwiańskie leszcze używam zanęty mączkowej (do tej pory zwykle Halibut Marine od Bait-Techa lub Dynamite Baits) pół na pół ze spulchniającym pieczywkiem typu brown crumb vel chapelure bruin (dostępne np. w ofercie Sensasa, MVDE, Champion Feed, Evezet, Sonubaits itd.) albo względnie neutralną zapachowo klasyczną spożywką feederową


Właśnie coś takiego chodziło mi po głowie. Śmierdziuchy z dużym udziałem mączek zostawiłbym na dalszy etap testów, a na początku spróbowałbym mieszanki zanęty mączkowej z taką która oparta jest na pieczywie np Tatchers + Pro Super Sweet. Ewentualnie gotowiec w postaci Super Feeder Bream, Supercrush Banoffee lub Power Scopex czyli mączki ale na słodko. Do tego oczywiście pellet np 4mm. 2mm na rzekę i do klasyka wydaje mi się za drobny natomiast 6mm lub 8mm za duży i obawiałbym się w ich przypadku przekarmienia ryb. W miejscach w których łowię nurt nie jest zbyt mocny i zanęta tam dość długo się utrzymuje. Mam wrażenie, że dopiero ryby ją stamtąd wymiatają. Jak nęcić i łowić przy użyciu tych zanęt? Czy oprzeć się wyłącznie na nęceniu koszyczkiem czy można te zanęty pomieszać z gliną i część podać tradycyjnie w postaci kul?

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 535
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #129 dnia: 24.05.2022, 00:38 »
Mówiąc szczerze, nie łączyłem dotąd zanęt mączkowych z gliną - nie stosuję gliny w mieszance koszyczkowej, a (ewentualne) nęcenie wstępne kulami wykonuję z wykorzystaniem klasycznej spożywki (głównie jako atrakcji smakowo-zapachowej, bo przytrzymać ryby ma przede wszystkim wkład w postaci ziaren/nasion, pelletów, robaków).

Przy niewielkiej głębokości i słabym uciągu nie przesadzałbym z gliną - zwłaszcza w pełni sezonu, gdy nie ma potrzeby zubożania zanęty ani nie stosujemy ochotki. Jako lepiszcze wystarczy odpowiednio nawilżona spożywka (można dodać np. roślinnego kleju PV1), a szybkie rozłożenie się kul i uwolnienie zawartości nie powinno stanowić problemu. Jeżeli chcemy, by podawana w kulach zanęta miała zbliżony klimat do zanęty koszczykowej (z udziałem mączki), można zastosować stosowny atraktor (np. słodko-rybny czy halibutowy).

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #130 dnia: 24.05.2022, 00:49 »
Mówiąc szczerze, nie łączyłem dotąd zanęt mączkowych z gliną - nie stosuję gliny w mieszance koszyczkowej, a (ewentualne) nęcenie wstępne kulami wykonuję z wykorzystaniem klasycznej spożywki (głównie jako atrakcji smakowo-zapachowej, bo przytrzymać ryby ma przede wszystkim wkład w postaci ziaren/nasion, pelletów, robaków).

Przy niewielkiej głębokości i słabym uciągu nie przesadzałbym z gliną - zwłaszcza w pełni sezonu, gdy nie ma potrzeby zubożania zanęty ani nie stosujemy ochotki. Jako lepiszcze wystarczy odpowiednio nawilżona spożywka (można dodać np. roślinnego kleju PV1), a szybkie rozłożenie się kul i uwolnienie zawartości nie powinno stanowić problemu. Jeżeli chcemy, by podawana w kulach zanęta miała zbliżony klimat do zanęty koszczykowej (z udziałem mączki), można zastosować stosowny atraktor (np. słodko-rybny czy halibutowy).
Ojej. Tu jest do napisania (mączka i glina) cała epopeja. Zazdroszczę ci rybostanu.
Mój po 3 latach odbudowy został wytruty.
Generalna do krwawych i autostrad chce nam odebrać ostatni fajny zbiornik.
Marcin

Offline koperek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 30
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #131 dnia: 25.05.2022, 15:20 »
" Ojej. Tu jest do napisania (mączka i glina) cała epopeja. ..."


Może napisałbyś kilka zdań jak Ty to robisz ?

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #132 dnia: 25.05.2022, 23:53 »
" Ojej. Tu jest do napisania (mączka i glina) cała epopeja. ..."


Może napisałbyś kilka zdań jak Ty to robisz ?
Ojej nie było chyba zbyt dosadne. A co tu jest do napisania? Zanęty na mączkach wraz z gliną używa się jak każdej spożywki.
Kilka ciekawych rzeczy można by napisać na temat samej mączki i gliny, wykorzystywanej jak do podawania robactwa. Mączka po odpowiednim namoczeniu ma konsystencję plasteliny. Można użyć jej np jako rdzeń przy lepieniu kul, z gliną rozpraszającą, lub jako jedna z zewnętrznych warstw, choć nie ostatnia, przy podawaniu robactwa. Wtedy dostajesz szybki strzał zapachowy, a reszta kuli w odpowiednim tempie pracuje jako nośnik. Nie ostatnia, ponieważ mączka szybka się rozmywa. Można się tym bawić jak samymi tradycyjnymi kulami. Jak jest mały uciąg zewnętrzna warstwa może być z gliny rozpraszającej, pod nią warstwa z mączki, która daje konkretny ślad zapachowy wabiący ryby. Pod tym wszystkim wolno pracująca gliną wiążąca z robactwem. Dla sztuki można dać jeszcze rdzeń z mączki, bo utrzymuje ona dłużej ryby swoim aromatem. Jak już się kula kończy, bądź ryby tracą zainteresowanie.
Niby sztuka dla sztuki, bo przecież można wrzucić kule że spożywką/máczką, a później podać kule z robactwem. Ba, można też zmieszczą mączkę z gliną i wtedy jej zapach cały czas ściąga ryby w łowisko.
No właśnie nie zawsze. Są okresy, lub też miejsca, gdzie nie wrzucisz kilku, lub kilkunastu kul takich, a takich, bo zepsujesz łowisko. Albo za zimno, bo wczesna wiosna,  albo specyfika danego miejsca. Po za tym czasami możesz nie chcesz mieć ciągłego efektu zapachowego mączki, a tylko dać sygnał, że papu jest i należy go szukać. Wbrew pozorom do mączki w pierwszej kolejności nie ustawia się drobnica, a raczej duże ryby. I nie wszystkie gatunki w jednakowy sposób reagują na aminokwasy zawarte w mączce w ten sam sposób.
Kula z lekko namoczonej mączki przez kilka do kilkunastu sekund pływa, po czym szybko nasiąka i tonie. Właśnie mi przyszło do głowy, aby zrobić testy z bentonitem...
Marcin

Offline koperek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 30
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #133 dnia: 26.05.2022, 14:26 »
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Czy dobre zanęty mączkowe (Sonubaits, Dynamite Baits) z uwagi na ich skład mają silniejsze właściwości wabiące w porównaniu do zanęt spożywczych? Tym samym czy można ich stosować po prostu mniej? Jestem początkującym feederowcem bo jest to dopiero mój trzeci sezon ale często udawało mi się łowić kilka godzin mając ryby w łowisku przez cały czas i zużyć 1kg zanęty + kuku i robaki. Taka sytuacja podczas łowienia na spławik raczej rzadko się w sezonie zdarza. Najczęściej jak to robi większość pakowałem do wody kilka kg mieszanki gliny z zanętą.

Offline Cygnus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 515
  • Reputacja: 56
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #134 dnia: 26.05.2022, 15:46 »
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Czy dobre zanęty mączkowe (Sonubaits, Dynamite Baits) z uwagi na ich skład mają silniejsze właściwości wabiące w porównaniu do zanęt spożywczych? Tym samym czy można ich stosować po prostu mniej? Jestem początkującym feederowcem bo jest to dopiero mój trzeci sezon ale często udawało mi się łowić kilka godzin mając ryby w łowisku przez cały czas i zużyć 1kg zanęty + kuku i robaki. Taka sytuacja podczas łowienia na spławik raczej rzadko się w sezonie zdarza. Najczęściej jak to robi większość pakowałem do wody kilka kg mieszanki gliny z zanętą.

Mam dobre wyniki przy 2:1 gdzie 2 to zanęta jak to nazywasz spożywcza a 1 to Sonu
Według mnie sama zanęta Sonu robi więcej szkody niż pożytku ;)
"Nie można więc głosować za demokracją i wiecznie przeciwstawiać się gustom większości. To jest zakłamanie. Grzeszyć na ziemi i zgłaszać jednocześnie pretensje do nieba?!
Ale ja osobiście jestem szczery: zawsze głosowałem za kontrrewolucją"