Autor Wątek: Prognoza pogody - luźne rozmowy  (Przeczytany 88649 razy)

Online Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 331
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Prognoza pogody - luźne rozmowy
« Odpowiedź #30 dnia: 14.01.2021, 19:03 »
Nareszcie normalna zimowa pogoda. Za oknem obecnie -8. Następny weekend zapowiada się z podlodówką na Saiemianówce, w końcu. :D
Jedni się cieszą zimą żeby ruszyć na lód a ja tylko czekam na odwilż, żeby ruszyć nad moją rzekę.😁
Sławek

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Prognoza pogody - luźne rozmowy
« Odpowiedź #31 dnia: 14.01.2021, 19:11 »
Plusy i minusy :)
Moje pstrągowe rzeczki za chwilę też zamarznął.
Adam

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Prognoza pogody - luźne rozmowy
« Odpowiedź #32 dnia: 14.01.2021, 19:30 »
U nas na zachodzie dużych mrozów nie będzie ale ma spaść trochę sniegu. Marzy mi się prawdziwa zima z masą śniegu, który potem będzie powoli topniał i wsiąkał w grunt. I podniosą się stany wód gruntowych i, co najważniejsze poziom wód w łowiskach. Na niektórych poziom wody spadł o 1 m w ostatnich 2-3 latach i teraz jest tam niecały metr. Jeszcze trochę i wyschną całkiem.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Prognoza pogody - luźne rozmowy
« Odpowiedź #33 dnia: 14.01.2021, 20:29 »
U nas na zachodzie dużych mrozów nie będzie ale ma spaść trochę sniegu. Marzy mi się prawdziwa zima z masą śniegu, który potem będzie powoli topniał i wsiąkał w grunt. I podniosą się stany wód gruntowych i, co najważniejsze poziom wód w łowiskach. Na niektórych poziom wody spadł o 1 m w ostatnich 2-3 latach i teraz jest tam niecały metr. Jeszcze trochę i wyschną całkiem.

U mnie pada śnieg drugą dobę.
Ciekawe kiedy przestanie....
Maciek

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Prognoza pogody - luźne rozmowy
« Odpowiedź #34 dnia: 14.01.2021, 21:02 »
Na ten moment jest -7*,jutro niby do -18*,wreszcie normalna zima,może w końcu Śniardwy będzie można odwiedzić z lodu. Człowiek po trzech latach ,się stęsknił za łowieniem podlodowym.

Michał za sieją próbujesz....

W pierwszej kolejności okoń. Mojego pierwszego 40 cm okonia,złowiłem właśnie na Śniardwach z lodu. Jak trafisz miejscówkę,to 30centymetrowych okonii możesz złowić i 10 w tym grubaska pod 40cm. Coś pięknego,zwłaszcza w pierwszych dniach po zamarźnięciu ładnie żeruje.. Druga w kolejności jest płoć,i największe również złowiłem z tego jeziora.
Piękny zbiornik zimową porą.

Tomba,przeprowadź sie w moje rejony.Śniegu Ci dostatek u nas.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Prognoza pogody - luźne rozmowy
« Odpowiedź #35 dnia: 14.01.2021, 21:51 »
Michał, byłem kilkukrotnie na Śniardwach , ale bez spektakularnych osiągnięć. :)
Częściej na lód jeżdżę na Łaśmiady , tam wyniki zdecydowanie lepsze, piszę o Okoniach oczywiście.
Adam

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Prognoza pogody - luźne rozmowy
« Odpowiedź #36 dnia: 14.01.2021, 22:21 »
Śniardwy to płytkie rozległe blaty,ale są miejsca ,gdzie występuje bardzo ostry spad i tam właśnie łowiłem okonie,ale to już historia.

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 793
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Prognoza pogody - luźne rozmowy
« Odpowiedź #37 dnia: 15.01.2021, 07:45 »
O siódmej rano we Wrocławiu zero. Co prawda w nocy nieco poprószyło, ale szału nie ma. Patrząc na prognozy pogody stwierdzam dwa fakty. Po pierwsze na weekend wyjmuję akumulator z osobówki, bo nie mam zamiaru testować jego sprawności. Po drugie - przy tych "ujemnych upałach" ani chybi, że ten i następny weekend będą wyłączone z wędkowania. Sprzętu do łowienia spod lodu nie mam, a i takie łowienie jakoś nie budzi mojego zaufania...
Z jednej strony człowiek cieszy się, że jest zima, z drugiej zaś pomstuje, bo poprzednie zimy były nad wyraz ciepłe i przyzwyczaił się do "otwartych" zbiorników.
Osobną kwestią jest "zawodowa nietolerancja śniegu", bo jazda po zapomnianych przez drogowców drogach należy raczej do średnich przyjemności. I chyba ostatnia, najgorsza rzecz - latające płaty lodu z dachów naczep. Teraz mnie ten problem dotyka pośrednio, ale były zimy, gdzie trzeba było wejść na dach i zrobić porządek. A to nie jest zajęcie, które człowiek z uśmiechem na twarzy wykonuje.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Bitas

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 1
Odp: Prognoza pogody - luźne rozmowy
« Odpowiedź #38 dnia: 15.01.2021, 08:59 »
Jestem zapalonym feederowcem,ale kocham wędkarstwo podlodowe. Nie mogę się doczekać lodu, mam nadzieję że po weekendzie wejdę w końcu na moje ulubione jeziorko w okolicy Giżycka. Cel jest oczywiście jeden... Grube pasiaki.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Prognoza pogody - luźne rozmowy
« Odpowiedź #39 dnia: 15.01.2021, 10:37 »
O 2 w nocy w Krakowie bylo - 5 i sporadycznie posypywało, na Śląsku podobna temperatura i opady ale śniegu jakieś 30cm już nasypało. Za to od Wrocławia w stronę zachodiej granicy kraju śniegu może z 5-10 cm ale sypie mocno a temperatura oscyluje między - 2 a - 1.
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Prognoza pogody - luźne rozmowy
« Odpowiedź #40 dnia: 15.01.2021, 11:21 »
6.30 -13*,a miało być -18*. Może dziś wreszcie konkretniej pomrozi,to w niedzielę w końcu od kilku lat, lód będzie bezpieczny.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Prognoza pogody - luźne rozmowy
« Odpowiedź #41 dnia: 15.01.2021, 11:23 »
Na ten moment jest -7*,jutro niby do -18*,wreszcie normalna zima,może w końcu Śniardwy będzie można odwiedzić z lodu. Człowiek po trzech latach ,się stęsknił za łowieniem podlodowym.

Michał za sieją próbujesz....

W pierwszej kolejności okoń. Mojego pierwszego 40 cm okonia,złowiłem właśnie na Śniardwach z lodu. Jak trafisz miejscówkę,to 30centymetrowych okonii możesz złowić i 10 w tym grubaska pod 40cm. Coś pięknego,zwłaszcza w pierwszych dniach po zamarźnięciu ładnie żeruje.. Druga w kolejności jest płoć,i największe również złowiłem z tego jeziora.
Piękny zbiornik zimową porą.

Tomba,przeprowadź sie w moje rejony.Śniegu Ci dostatek u nas.

 :bravo: :thumbup:

Maciek

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Prognoza pogody - luźne rozmowy
« Odpowiedź #42 dnia: 15.01.2021, 20:45 »
Tomba,przeprowadź sie w moje rejony.Śniegu Ci dostatek u nas.
Śniegu za bardzo nie lubię. Te 5 cm u mnie mi wystarcza, nie trzeba odśnieżać a jest biało. Ale wody wysychają. Trzy lata temu miałem podbierak na sztycy 1,5. W tym roku już mi 3 m nie wystarcza i kupiłem 4 m. Jak tak dalej pójdzie, będę rybę wyjmował podbierakiem z mułu albo na ryby będę musiał jechać w Twoje rejony.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Prognoza pogody - luźne rozmowy
« Odpowiedź #43 dnia: 15.01.2021, 21:09 »
U mnie -15 i będzie pewnie więcej. Śniegu sporo i ciągle pada. Kolejny dzień gdzie z młodym mogłem poszaleć na sankach. Znalazłem w lesie spora górkę, trzeba mocno się gimnastykować by nie wylądować na drzewie, ale w życiu lekko nie ma. ;)
Adam

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Prognoza pogody - luźne rozmowy
« Odpowiedź #44 dnia: 15.01.2021, 21:27 »
U mnie jutro - 3 o i 1 mm śniegu :(
Pozdrawiam,
Tomek