Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2021  (Przeczytany 222322 razy)

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 035
  • Reputacja: 664
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #90 dnia: 14.02.2021, 19:20 »
Wynik ładny,a pomysł organizatora z trzymaniem rybw wiadrze bez sensu.

Offline Fabregasik9

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #91 dnia: 14.02.2021, 19:28 »
To jedyna możliwość, żeby na zawodach nie bylo rzeźni z rybami. Uważam, że to dobre rozwiązanie w porównaniu z zawodami na martwej rybie.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 035
  • Reputacja: 664
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #92 dnia: 14.02.2021, 20:16 »
Nie jestem w tym przypadku obiektywny. Dla mnie zawody podlodowe powinne być zakazane.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #93 dnia: 14.02.2021, 21:20 »
Nie przesadzajmy :) W wiadrze ryba powinna przeżyć, zwłaszcza jak jest obowiązek wymiany wody co jakiś czas. Wędkarze też mają prawo łowić spod lodu.

Wiele dużych jezior ma sporą ilość drobnicy, i wg mnie gdyby robić badania, można by regulować jej ilość zabieraniem właśnie zimą. No kill nie zawsze ma sens :) Na Mazurach powinno to być normalną praktyką, aby jakąś płotkę czy leszczyka poniżej 15 cm zabrać znad wody. Co innego drapieżnik.

Fabregasik, gratuluje udanego połowu :thumbup:

Lucjan

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 934
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #94 dnia: 20.02.2021, 17:49 »
pierwszy w podbieraku w tym roku ...
;)

Online Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 346
  • Reputacja: 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #95 dnia: 20.02.2021, 17:57 »
Dziś wybrałem się nad Wisłę, celem oczywiście o tej porze kleń, woda wysoka, główki pozalewane ale udało się złowić klenia 49cm, pięknie walczył, brakło niewiele do pół metra 😜, przynęta była skórka chleba, ostatnio w tym samym miejscu podczas  mocnego brania pękł mi przypon 0.18mm, dziwne bo Drennan robi dobre zylki. Ale dzis było nieco grubiej i skutecznie. Byly jeszcze dwa brania ale nie do zacięcia. Pogoda bajka, aż mi bylo gorąco, panowie już czuć wiosnę 😁
Sławek

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #96 dnia: 20.02.2021, 18:06 »
Pięknie połowione, miejsce urokliwe, czas nad wodą spędzony- bajka 👍💪
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 503
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #97 dnia: 20.02.2021, 18:09 »
Ładny kleń w ładnych okolicznościach przyrody :beer:

Jakimi wędkami łowiłeś na Wiśle?
Marcin

Online Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 346
  • Reputacja: 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #98 dnia: 20.02.2021, 18:15 »
Ładny kleń w ładnych okolicznościach przyrody :beer:

Jakimi wędkami łowiłeś na Wiśle?
Oba kije do 90g, ale zupełnie o różnych balankach, pierwszy to Shimano Super Ultregra Ax (moja perełka nigdy go nie sprzedam😁, tyle razem przeszliśmy) a drugi to Shimano Aernos.
Sławek

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 996
  • Reputacja: 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #99 dnia: 21.02.2021, 17:01 »
Właśnie wróciłem znad wody.
Jakie buractwo jest wśród większości karpiarzy! Wywożą zestawu w ten sposób, że nie idzie zarzucić w żadne sensowne miejsce. Alkohol, głośne zachowanie, pouczanie wszystkich i w każdym temacie. Jakby byli królami i do tego roszczą sobie prawo do wszystkiego. Chamstwo gorsze od dziadków-gumiaków. Licząc tylko ubiegły rok i obecny do dziś, to spotkałem może 2-3 karpiarzy normalnych, a reszta (15-20 zjazdów karpiarzy) to buractwo na całego.

PS. Ciepły kanał elektrowni Dolna Odra.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 934
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #100 dnia: 21.02.2021, 20:01 »
To jak wywożą - na boki?
Zajmują po kilka miejscówek?
;)

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #101 dnia: 28.02.2021, 18:31 »
Nocka z 27 na 28 luty 2021.
Celem zasiadki nocnej na starorzeczu w Bobrownikach łowisku typu,, no kill,, były zimowe,, mamuśki,, czyli duże płocie.
Dostałem informację, że w piątek zszedł lód i można łowić na feedera to oczywiście dogadałem szczegóły z Markiem i już w sobotę pod wieczór rozkładaliśmy graty do nocki. Po przyjedzie nad wodę zobaczyliśmy dwóch wędkarzy którzy,, lowili,, bo jak się okazało nic nie zlowili, jeden z nich siedział od rana i mówił że miał 2 brania, ale nie zaciął drugi wędkarz lowil od, 11,i też bez kontaktu z ryba (jak się później okazało poznałem przyczynę całkowitego braku brań, ale o tym później opiszę).
Optymistycznie to nie wyglądało, ale swoje trzeba robić i łowić według własnych umiejętności.
Zaczęliśmy wędkować około 17 bo jak zaczęliśmy się rozkładać to przyjechała na kontrolę Straż Rybacka, fajne chłopaki bardzo mili jednego z nich znam z zawodów feederowych, pozdrawiam was.
Woda bardzo wysoka i bardzo zimna do tego wiał wiatr, zacząłem gruntowac i znalazłem miejsce dosyć daleko od brzegu bo na 37m gdzie wstawiłem dwa koszyki z jokersem i odrobina pinki, 3 koszyk już podałem z przynęta na haczyk 18 poszło 5 ochotek wstawienie i po 2 minutach branie, wyciągam i jest płotka , drugi rzut to samo, do zmroku wyjąłem 3 płotki.
Zanęta jaka przygotowałem jasnobrązowa mieszanka osobno też zrobiłem gline do jokersa, w trakcie łowienia podawałem zanete 0z ribactwem ale o gline z jokersem i nieraz łączyłem te dwie mieszanki razem i podawałem w koszyk.
Jak się sciemnilo, wiatr się uspokoił, za to od razu wylazł księżyc który mocno świecił.
Prawie na całym starorzeczu zaczęły pojawiać się spławy, ale ryby nie chciały wogole brać. Pojawiały się pojedyncze brania i potem były dosyć długie przestoje, każda ryba była mocno wypracowana. Postanowiłem się skrócić na krótka odległość, ale tam wogole nie miałem nawet pyknięcia, skracałem dystans 4 razy co 5m, ale potem postanowiłem wrócić na pierwszą odległość i tam odlalawialem pojedyncze płotki trafił się jeden krąp taki za 300gr i 3 podleszczaki w granicach 500 - 700gr.
Zdjęć mało bo łowisko no kill i po złowieniu zaraz były wypuszczane zresztą nie były to takie okazy na które liczyłem, ale cieszę się że wogole coś połowilem, w sumie miałem 20szt wszystkich zlowionych ryb. Ostatnia rybę zlowilem na świt, a potem jakby ręka odciął zero brań nawet szczytowka nie zadrżała i już wam mówię dlaczego. Otóż jak się zaczęło rozjaśniać wpadła ekipa koromoranow, które nurkowały i, wyciągały ryby podlatywały kawałek i robiły to samo, było ich naprawdę dużo i zrobiły taki dym że ryba nie w głowie było żerowanie, ale ratowanie się przed nimi, więc całkowity zanik brań był przez nie, pewnie wędkarze których wcześniej spotkaliśmy przed nocka też nie lowili z tego samego powodu.
Jak pokazuje,, matka,, natura jest nieobliczalna ryby są a nie chcą brać i nawet na łowiskach typu,, no kill,, 😀.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich maniaków nocnych feederowych zasiadek życząc udanych połowów 😀👍
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #102 dnia: 28.02.2021, 18:34 »
Brawo Artur! Brakowało tu Twoich relacji! :beer: :bravo:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #103 dnia: 28.02.2021, 18:40 »
Artur ogromny szacunek i wielkie BRAVA  :bravo: :beer: :thumbup:

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #104 dnia: 28.02.2021, 19:18 »
Dzięki Panowie za miłe słowa, uznania.
Fakt miałem przerwe bo wszystko było skute lodem, ale teraz już będzie z górki :D
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki