Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2021  (Przeczytany 219520 razy)

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 792
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #360 dnia: 10.04.2021, 06:47 »
Pod Tarnowem, łowisko PZW złów-wypuść tzw. S-2.
Na razie cisza. Nie licząc wiatru to nic się nie dzieje.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #361 dnia: 10.04.2021, 07:56 »
Michał :bravo:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #362 dnia: 10.04.2021, 08:03 »
Pod Tarnowem, łowisko PZW złów-wypuść tzw. S-2.
Na razie cisza. Nie licząc wiatru to nic się nie dzieje.

To prawda, że jest tam duże obłożenie?
Lucjan

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 792
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #363 dnia: 10.04.2021, 08:06 »
Tak, prawda. Teraz, pomimo niesprzyjających warunków (silny i b. silny wiatr z kierunków południowych) niemalże wszystkie stanowiska są zajęte. W "Lany Poniedziałek" też było bardzo dużo ludzi.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 670
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #364 dnia: 10.04.2021, 10:05 »
Tak, prawda. Teraz, pomimo niesprzyjających warunków (silny i b. silny wiatr z kierunków południowych) niemalże wszystkie stanowiska są zajęte. W "Lany Poniedziałek" też było bardzo dużo ludzi.

Opłaciłem w tym roku po raz pierwszy S2, tak z ciekowości bo chciałbym jakiegoś miśka kiedyś tam poholować. Z tego co widzę, to w weekend nie ma szans tam się wbić. Trzeba brać wolne w tygodniu i liczyć, że nie będzie zajęte. Nie liczyłem ile tam jest stanowisk, ale tak max chyba do 15 ?

Miały być dzisiaj klenie za dnia na chlebek, ale jednak wybrałem się wczoraj za miętusem, bo to już powoli ostatnie jego dni. Niestety wczoraj nie żerowały, ale i tak klimat w nocy nad Dunajcem był przedni.












Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 792
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #365 dnia: 10.04.2021, 15:48 »
Wróciłem z nocnej zasiadki. Wynik zadowalający. Dwa brania, jedna spinka, jeden karp na brzegu. Jako, że wpadłem na zwariowany pomysł stworzenia "Pamiętnika wędkarza z przymrużeniem oka", tam zamieszczę obszerniejszą relację. Bądźcie cierpliwi, mam nadzieję, że się opłaci :)

(...)Nie liczyłem ile tam jest stanowisk, ale tak max chyba do 15 ?(...)
Wg tego co liczyłem na zdjęciu satelitarnym, na S-2 są 22 stanowiska. No dziś było multum ludzi. Dochodziło do sytuacji, że osoby, które zajmowały stanowisko tuż obok kogoś, kto się zwijał do domu, rezerwowali koledze. Nie podoba mi się coś takiego i szczerze mówiąc takie zachowania powinny być piętnowane.
cthulhu czytałeś regulamin S-1? Praktycznie tylko 4, lub 5 gatunków można zabrać. Dla mnie to nie jest problem, bo nie zabieram ryb, ale może to krok w kierunku utworzenia drugiego łowiska złów-wypuść?

(...)Z tego co widzę, to w weekend nie ma szans tam się wbić. Trzeba brać wolne w tygodniu i liczyć, że nie będzie zajęte.(...)
Niezupełnie - jeśli nie masz kłopotów z porannym wstawaniem możesz jeszcze spokojnie o 6 rano mieć miejscówkę. Z moich obserwacji "wiara" zaczyna oblężenie gdzieś ok 7, 8 rano. Dziś o 6 rano praktycznie 3/4 stanowisk było wolnych.
A tak poza tematem - 3 i 4 zdjęcie mnie rozjechało.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 670
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #366 dnia: 10.04.2021, 19:00 »
Martinez
Na S1 to tylko można zabrać karpia, amura, szczupaka lub sandacza -łącznie jedna sztuka. (i chyba jeszcze suma bez limitu)
Karasie, leszcze, liny trzeba wypuścić.
Jeśli chodzi o drapieżniki to nie widziałem by były tam łowione, bo ogólnie mało spinningistów chodzi na tę wannę z rybami, aczkolwiek z czasem jak już nie teraz pewnie pływają tam jakieś duże szczupaki.

Cytuj
ale może to krok w kierunku utworzenia drugiego łowiska złów-wypuść?
Masz na myśli S1 ?. Jak dla mnie obecny regulamin to jest dobre rozwiązanie. Jak ktoś chce karpika to może sobie pojechać po jednego i to jest dobre rozwiązanie. Wolałbym by podobne ograniczenia były wprowadzone na Komorów.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #367 dnia: 10.04.2021, 20:33 »
Dzisiaj kilka godzinek spędziłem na najbliższej komercji. Zawitałem po 9 i po 16 się zwijałem. To był bardzo ciężki i pouczający dzień, który od początku śmierdział blankiem, bo rybka totalnie z nikim nie współpracowała. Oczywiście łowiłem głównie metodą i praktycznie od kiedy na nią łowie pierwszy raz nie było nawet puknięcia. Zacząłem kombinować jak koń pod górę, budując sobie powoli na później miejsce pod PW strzelając co jakiś czas paroma ziarenkami peletu. W międzyczasie rozwinąłem spławikówkę i na pinke próbowałem się dobrać do płotek, co po jakimś czasie mi się udało, a co lepsze to były pierwsze ryby które wogóle udało się złowić komukolwiek (w sumie do 16 z hakiem na całym łowisku wpadł karaś i niewielki karpik na 20 osób). Po jakimś czasie spróbowałem PW ale wynik był marny i po pół godziny wróciłem do spławika i jeszcze parę płotek wpadło.
Około 15 poddałem się z metodą i przerobiłem kija na klasyka, co wreszcie dało mi brania na feederze. W godzinkę wpadło kilka płotek, karp i spinka większego karpika.
Na ostatnie 2 rzuty znowu przerobiłem kija na metodę i udało się jeszcze 1 karpia wyłuskać
Dzień bardzo ciężki ale pomimo przeciwności udało się honor uratować i coś tam połowić
Jutro też spróbuję powalczyć

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 792
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #368 dnia: 10.04.2021, 21:07 »
Patryk - pięknie. Gratulacje za wynik i konsekwencję :) :thumbup: :beer:
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 899
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #369 dnia: 10.04.2021, 22:03 »
Patryk to twardziel, blanków nie lubi ;)
;)

Offline mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 107
  • Reputacja: 67
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #370 dnia: 11.04.2021, 12:23 »
 
Dwie niedziele uganiania się z drop shotem za okoniami za mną więc czas na bardzo krótkie podsumowanie. Dwa blanki zaliczone, w tym jeden bez żadnego brania. Najgorsze jest to, ze z mojej ulubionej miejscówki pogonił mnie potwór z bagien, może dzik, a może łoś. Na szczęście  tym razem zwierzątko pierzchło nie ukazując się z trzcin, ale mam poważne wątpliwości co do powrotu w to miejsce następnym razem. Zawsze tam szedłem o ciemnym świcie z ciężkawym sercem, bo  miejsce aż się prosiło o o takiego lokatora, a teraz to chyba się już nie przełamie.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #371 dnia: 11.04.2021, 13:03 »
Dzisiaj pierwszy w tym roku wypad z przystawką nad Wisłę. Groch zagotowany, kasza doprawiona serami, olejem ze szprotek i czosnkiem capiła cudnie. Woda tak z pół metra wyższa niż rok temu o tej porze, zestaw dało się komfortowo przystawić do 4-5 metrów od brzegu. Przez 3 godziny bez skubnięcia, na wodzie też ani śladu spławów i już myślałem, że wyprawa będzie czysto wypoczynkowa, gdy spławik zaczął wędrować. A że kula ciasta była wielkości orzecha włoskiego, wiadomo że po drugiej stronie zawodnik wagi słusznej.

Zdjęcie słabe i bez miarki :) , ale tak na oko i rozstaw dłoni koleś w granicach 55-60.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #372 dnia: 11.04.2021, 14:23 »
Konkretny :bravo:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #373 dnia: 11.04.2021, 14:49 »
Ale klenior :bravo:
Nakręciłeś mnie na jutrzejszy wypad na Wisełkę!

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #374 dnia: 11.04.2021, 16:47 »
Robson, no ten to jest wyżarty, kaban :thumbup: Musiał ładnie tego Twojego grochu wciągnąć ;)
Artur