Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2021  (Przeczytany 219417 razy)

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 195
  • Reputacja: 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #555 dnia: 06.05.2021, 22:34 »
Jako że krwiodawcy mają teraz nie jeden, a dwa dni wolnego z tytułu oddani krwi to wczorajszy i dzisiejszy dzień spędziłem na wędkowaniu.

      Wczorajsze łowieie zacząłem ok 10. Myślałem, że nad wodą będę wcześniej, ale od niedawna chętnych na oddawanie krwi jest jest znacznie więcej i o 7 rano było przede mną ponad 20 osób w kolejce :O Wczoraj oddałem swoje pierwsze 10 litrów i miałem nadzieję, że ryby mi to wynagrodzą :D Pojechałem na klubowy zbiornik NO KILL, gdzie usiadłem na miejscu na którym tydzień temu ktoś przy mnie fajnie połowił. Liczyłem na podobne wyniki, niestety było słabo. Od 10 do 19 tylko 2 karasie, niezły lin, 2 karpiki i trochę leszczyków. Łowienie absolutnie bez historii. Wiało jak cholera i piździło złem - tym sobie tłumaczę niepowodzenie :P

       Dziś miałem powędkować z wujkiem na moim małym miejskim jeziorku, nawet się nad nim rozłożyłem, rozrobiłem zanętę i zanęciłem, gdy odwiedzili mnie panowie z PSR i SSR. Okazało się, że od dawna wożę ze sobą starą kartę ojca (taka sama czarna okadka, on ma teraz zieloną) a mojej ze sobą nie mam... Panowie byli wyrozumiali, spisali mnie z dowodu, mandatu na szczęście nie było, Panowie uwierzyli że kartę mam, ale wędkowanie się skończyło. Od razu pojechałem do wędkarskiego i złożyłem papiery o duplikat karty. Sprzedawca podał mi numer do skarbnika lokalnego koła, który odnalazł w związkowych papierach numer mojej karty. Zadzwoniłem, więc do PSR, powiedziałem co i jak, gdzie miałem kontrolę, swoje dane, podałem numer karty i Pan powiedział, że jest ok. Ufff... Koszt duplikatu 10zł, będzie za 2 tygodnie ;P
       Zanęta był już zrobiona, dzień zapowiadał się ładny chociaż wietrzny no a ja miałem wolne, więc pojechałem znów na klubową wodę. Postanowiłem spróbować totalnie po drugiej stronie niż wczorj, na moim starym ulubionym miejscu (czyli takim na którym byłem aż 3 razy :D ) Gdy wypakowywałem się z auta wiatr był korzystny, miałem być osłonięty, ale ledwo odprowadziłem samochód na parking (ok 500 metrów), usiadłem i zarzuciłem po 3 wstępne podajniki, a zaczął się klasyczny WmordęWIND i to ze sporą siłą. Wiało tak mocno, że nawet zacząłem pakować sprzęt by przenieść się w inne miejsce, chociaż częściowo osłonięte od wiatru. Właśnie miałem ruszać z pierwszym kursem gratów, gdy usłyszałem stuknięcie wędki o podpórkę. Po chwili wychowałem karpika ok 2kg. Uznałem, że dam miejscu szansę przez godzinę i najwyżej później się przeniosę. Opłaciło się. W 2 rzucie zaciąłem fajnego karpia, po 3 minutach walki gdy był już przy brzegu wjechał mi w przycięte trzciny i zerwał haczyk. Nie widziałem go, ale myślę że mógł mieć koło 5tki. Podnęciłem jeszcze trochę i zaczęło się fajne łowienie. Ryby brały regularnie co ok 10 minut. Głównie nieduże karpiki , wpadł też jeden 62cm, oraz ładny leszcz 56cm. Zdawałem kumplowi na bieżąco relację na facebooku, w końcu chłop nie wytrzymał i napisał że je obiad i przyjeżdża. W sumie dobrze, że wpadł, bo przynajmniej miał mi kto podebrać i zrobić zdjęcie mojej nowej skromnej życiówki widocznej na zdjęciu poniżej. Później wpadło jeszcze kilka małych karpi, leszczyków i pierwszy w życiu jesiotr, a w zasadzie jesiotrek. Muszę przyznać, że w dotyku był paskudny, nie znoszę takich szorstkich rzeczy, do tego ta paskudna wysuwana mordka. Chyba nie polubię łowienia tych ryb :/ Może gdy złowię metrówkę to zmienię zdanie, ale zanim tegoroczne 40taki podrosną do takich rozmiarów minie trochę czasu. Kolega też połowił karpi, jednak brały już tylko maluchy.  Ogólnie wypad na duży plus, najlepszy w tym roku. Oby było już tylko lepiej :)



Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #556 dnia: 07.05.2021, 05:17 »
Pięknie :)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #557 dnia: 07.05.2021, 05:18 »
Brawo Bartek

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Major0013

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 14
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #558 dnia: 07.05.2021, 12:27 »
Krótki dziś wypad i dwa takie bydlaki :P 8)





Ważne, że sezon otwarty, od 1szego już kilka wpadło szkoda, że wszystkie wielkości podobnej do dzisiejszego..
MM

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #559 dnia: 07.05.2021, 18:39 »
Robert

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #560 dnia: 07.05.2021, 18:42 »
Krótki dziś wypad i dwa takie bydlaki :P 8)

Takim łatwiej przez dziury w sieciach uciec.


Pozdrawiam Łukasz

Offline szuwary fishing

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #561 dnia: 07.05.2021, 19:40 »
Na Kanale Żeglugowym we Wrocławiu jest spory przekrój gatunków. Z białorybu dominują krąpie, leszcze i płocie, gdzie kilka dni temu złowiłem do tej pory swoją największa - 36cm oraz kilka mniejszych sztuk. Feeder, na haczyku białe robaki.




Online Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 331
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #562 dnia: 08.05.2021, 19:11 »
Gratulacje dla wszystkich co byli nad wodą i połowili. Ja dziś pierwszy wypad na komercje w tym roku. Przez pierwsze 6 godzin ani brania, metoda, wszystko w punkt, nie pomogły zmiany przynęt i lini łowienia. U sąsiadów też cisza, więc pomyślałem że ryba jest w toni a nie na dnie i to był strzał w dychę. Ustawiłem zig riga na 2.5 m od dna (to głębokie łowisko) i się zaczęło, sporo karpi i jeden amur, ryby w przedziale 5-7kg, szkoda że nie wieksze ale nie było źle, u sąsiadów cisza Byly momenty że dwa karpie były na macie. Żółta pianka foxa plus korda goo dały sporo odjazdów, ostatnio tylko feeder a dziś dla odmiany coś innego. Połamania dla wszystkich

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

Sławek

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #563 dnia: 08.05.2021, 19:21 »


Jako że krwiodawcy mają teraz nie jeden, a dwa dni wolnego z tytułu oddani krwi to wczorajszy i dzisiejszy dzień spędziłem na wędkowaniu.

       Wczoraj oddałem swoje pierwsze 10 litrów i miałem nadzieję, że ryby mi to wynagrodzą :D

Pozostaje spytać czy nie zadawali pytań:
Co to za krew? Czyja ta krew? I czemu w wiaderku...?


Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 148
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #564 dnia: 08.05.2021, 19:38 »
Jeden z wielu :D
Feeder Bait czinkers Hybryda
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #565 dnia: 08.05.2021, 19:55 »
Sławek jakie to łowisko ?
Paweł

Online Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 331
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #566 dnia: 08.05.2021, 20:01 »
Sławek jakie to łowisko ?
Cicha Woda w miejscowości Drwinia, Małopolska.


Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

Sławek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #567 dnia: 08.05.2021, 21:52 »
Gratulacje dla wszystkich co byli nad wodą i połowili. Ja dziś pierwszy wypad na komercje w tym roku. Przez pierwsze 6 godzin ani brania, metoda, wszystko w punkt, nie pomogły zmiany przynęt i lini łowienia. U sąsiadów też cisza, więc pomyślałem że ryba jest w toni a nie na dnie i to był strzał w dychę. Ustawiłem zig riga na 2.5 m od dna (to głębokie łowisko) i się zaczęło, sporo karpi i jeden amur, ryby w przedziale 5-7kg, szkoda że nie wieksze ale nie było źle, u sąsiadów cisza Byly momenty że dwa karpie były na macie. Żółta pianka foxa plus korda goo dały sporo odjazdów, ostatnio tylko feeder a dziś dla odmiany coś innego. Połamania dla wszystkich

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka
Ależ piękna komercja. Ach...

Ciekawe, jak to rozgryzą fanatycy "tylko PZW, bo na kwadratach się nie liczy" :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #568 dnia: 08.05.2021, 22:36 »

Piękne zdjęcia, piękna woda :)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #569 dnia: 09.05.2021, 06:51 »
Robert