Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2021  (Przeczytany 222384 razy)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 934
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #750 dnia: 30.05.2021, 17:55 »
Ja byłem na fajnej wyprawie, powrót dzisiaj rano.
Różne rybki sie złowiły, min takie jak na 2 fotkach.
Długość taka sama, ale dla karasia to mój PB.
;)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #751 dnia: 30.05.2021, 18:43 »
Ładne rybki Mirku
Ile miały?

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #752 dnia: 30.05.2021, 19:15 »
Pięknie kosicie Panowie :bravo: :beer:

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 934
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #753 dnia: 30.05.2021, 19:44 »
po ok. 46 cm, "miarka" nie idealna ;)
;)

Offline Badzar

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 270
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #754 dnia: 30.05.2021, 20:32 »
Gratulacje wszystkim łowcom :thumbup: Udało mi się jeszcze wyskoczyć na krótką niedzielno-popołudniową sesje na ulubioną wodę PZW. Rybek nie było za wiele ale za to udało mi się przechytrzyć fajnego miśka. Ciężko było go opanować delikatnym pickerem w zaroślach. Hol z szczytówką w wodzie zrobił robotę.
Pozdrawiam
Michał

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 503
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #755 dnia: 30.05.2021, 21:01 »
Ładnie panowie :beer:

Dziś miało być wyłącznie łowienie na metodę blisko brzegu na jedną wędkę w celu dalszego testowania łowienia na pickera. No i tak od samego początku łowienia, ale do czasu. Do podajnika trafiała mieszanka pelletów 2 mm Skretting, Coppens Red Halibut i Skretting P1. Na włos sprawdzony truskawkowy pellet. Było regularne nęcenie drobinami pelletu co 10 minut blisko brzegu. Zestaw był przerzucany też regularnie. Przez pierwsze 2 godziny nie było nawet jednego brania. Tylko co jakiś czas obcierki. Szybka decyzja o wyciągnięciu drugiej wędki i spróbowaniu łowienia na dalszym dystansie oraz stosowaniu tylko pelletu Skrettinga do podajnika. Po jakimś czasie dalsza linia dałą pierwszą rybę. Blisko brzegu coś się ruszyło dopiero po 3 godzinach od rozpoczęcia łowienia. Podczas łowienia przy brzegu nie sprawdziły się waftersy Ringersa poduszki oraz żółte kulki ananasowe od Lorpio. Podsumowując dziś było skromnie. Linia przy brzegu dała trzy ryby, pomimo regularnego nęcenia i skupienia ogólnie uwagi na tym miejscu. Dalsza linia (zarzucenia bez klipa przed siebie) dała cztery ryby (dwa karpie i da karasie). Na półgodziny przed końcem łowienia podczas holowania ryby z dalszego dystansu dubeltowe ładne branie na pickerze blisko brzegu. Niestety ryba zerwała się przy samym podbieraku podczas holowania. Ogólnie nieduże ryby, współpracowały słabo (o wiele słabiej niż tydzień temu). Brania były nieregularne.

I tu mam do Was pytanie:
1. Możliwe, że mieszanka pelletów Skretting, Coppens Red Halibut, Skretting P1 poprostu nie pasowała dziś rybom i zaczęły dopiero reagować  na sam pellet Skretting w podajniku do metody?
2. Co może być przyczyną tego, że ryby pomimo regularnego nęcenia kulkami z pelletu przy brzegu co jakiś czas nie reagowały na to?
Marcin

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 166
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #756 dnia: 30.05.2021, 21:16 »
Gratulacje Panowie pięknie łowicie.
Mirku :bravo: :thumbup:.
Maciek

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #757 dnia: 30.05.2021, 22:24 »
Flowgrid, tak na szybko.

Ja stosuje takie zasady przy łowieniu blisko brzegu:

1) Siedzieć na dupie i nie ruszać się. Podstawa. Zero walenia, stukania, wstawania, wiercenia się, głośnego gadania przez telefon itp itd. Chyba, że jesteś na łowisku gdzie rybie to nie przeszkadza, bo ma hałas codziennie i nauczyła się już z tym żyć (miejskie stawy, komercje, zbiorniki znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie jakiejś fabryki, budowy, itp itd)

2) Nim zarzucisz zestaw zbuduj sobie miejscówkę. Wpierw wprowadź towar, potem daj miejscu trochę odpocząć, następnie zacznij łowić. Najlepiej metoda i małym podajnikiem (max 20 gramów, mały lub średniej wielkości).

3) Ja nęce takie miejsca tylko proca i tylko luźnym towarem. Zero kul, czy jakichś koszyków typu XL do nęcenia. Tylko proca i tylko towar podany w formie "deszczu". Dlaczego? Po pierwsze dyskrecja, po drugie z moich doświadczeń wynika, że im dalej od brzegu tym na więcej sobie można pozwolić (spomb, duże kosze zanętowe). Tutaj liczy się dyskrecja, jak wspomniałem wcześniej i podawanie mało i często jakiegoś przysmaku.

4) Ja nęce tylko drobną frakcją. Konopie, pellet 4 mm, martwe mady, rzepik. Proca z małym mieszkiem, celna i lotna do 15 metrów (u mnie Guru Catapult idealnie się z tego zadania wywiązuje).

5) W takich warunkach łowię bez klipa, ale trzeba pamiętać i praktykować nad wodą by ręka wyhamować w locie podajnik, i osiągnąć efekt "plusku". Ważne też by hamulec był luźny, a szczytówka była prawie prosto. Naciągam żyłkę tak by nie mieć luzu, ale jednocześnie nie mieć naciągniętej żyłki. Brania prostujące szczytowke w takim typie łowienia praktycznie nie wystąpuja, a chodzi o jak najmniejsze oderwanie żyłki od dna na odcinku podajnik-szczytówka. Warto mieć krótkiego pickera, 9 ft, i szczytowke 0,5 oz. Wtedy łatwiej osiągnąć ten efekt.

6) Mając taka sama linie brzegową po obu stronach warto nęcić równolegle swoją prawicę jak i lewicę, i zamiennie sprawdzać co się dzieje po obu stronach.


Odpowiadając na Twoje pytania, to uważam, że mocne i charakterystyczne zapachy typu Robin Red, skisłe masło, itp itd warto rozpatrywać jako koło ratunkowe i tylko w ostatecznosci. Podstawowy miks rybny, z podstawowym pelletem typu coppens/skretting/aller powinien prawie zawsze się wybronić nad wodą. Jak będzie pusto, wtedy na próbę można użyć jakiegoś boostera.

P. S. By nie było offtopicu, gratuluję wszystkim łowcom, a w szczególności Mirkowi pieknego japońca. :bravo:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #758 dnia: 30.05.2021, 23:46 »


Mały Nzon ochrzczony dzisiaj został ;)


Pozdrawiam Łukasz

Offline Moskvicz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: 17
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #759 dnia: 31.05.2021, 00:17 »
Gratulacje wszystkim łowcom :thumbup: Udało mi się jeszcze wyskoczyć na krótką niedzielno-popołudniową sesje na ulubioną wodę PZW. Rybek nie było za wiele ale za to udało mi się przechytrzyć fajnego miśka. Ciężko było go opanować delikatnym pickerem w zaroślach. Hol z szczytówką w wodzie zrobił robotę.

Pięknie połapane, brawo! Jak wagowo?

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #760 dnia: 31.05.2021, 05:10 »
Azymut pięknie podsumował łowienie przy brzegu.
Często obserwuje na łowisku wyścig rzutowy, ludzie przeważnie lekceważą łowienie blisko. Można się na prawdę zdziwić co można złowić.
W sobotę mimo ogólnej bryndzy na łowisku złowiłem na Łowisku Bilówka 3 metry od brzegu pięknego karasia, dwa karpie 3 i 8 kg, kilka leszczyków żyletek, jednego jesiotra małego, amura koło 4 kg i 3 liny ~40 cm.
Nęce na początek trzema kulkami pelletu scretting 2 mm doprawionego na słodko średnicy 3 cm i czasem takimi samymi kulkami mixu. Czekam kilkanaście minut i kładę delikatnie podajnik.





Mam niedaleko domu (max 35km) trzy  łowiska gdzie dystans 2 -3 metry od brzegu mi wystarczy.
Kluczem jest poznanie łowiska bo nie w każdym miejscu ryby chętnie przyjdą pod brzeg. Kępa trzcin przy brzegu, wyspy, wlewy lub wylewy wody ze zbiornika mogą dać piękne ryby.

p. s. luźny hamulec lub włączony wolny bieg  to podstawa bo chwila nieuwagi i wędka w wodzie 😀 z takiego dystansu to brania bywają atomowe.




Paweł

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #761 dnia: 31.05.2021, 14:39 »
Dziś był mój dobry dzień.  Łowiłem na wodzie PZW w okolicach Katowic. Rybą dnia była życiówka sandacza 9,6kg 94cm.  Oprócz tego kilka urodziwych złotych karasi 35-38cm, nieduży jesiotr i kilka innych ryb.  Sandacz wziął na różowego waftersa Solbaits o smaku łososia.  Oczywiście to przyłów bo trudno sobie wyobrazić takiego dużego sandacza który szpera w podajniku i wyjada waftersa. ???  Ale z drugiej strony jak inaczej mógł się złapać na metodę ? W przeszłości na tej wodzie także złowiłem sandacza (ok 7 kg) na pellet i chwaliłem się nim na Forum , więc chyba to nie przypadek. Hol trwał dosyć długo ale jakimś cudem nie przeciął żyłkowego przyponu 0,22.  Porządnie ochlapał mnie na pożegnanie. Czegoś mnie nie lubił...
Wiesiek

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #762 dnia: 31.05.2021, 14:40 »
I jeszcze złota piękność.
Wiesiek

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #763 dnia: 31.05.2021, 14:41 »
Brawo :bravo: :thumbup:

Piękny sandacz i piękny złotek!
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #764 dnia: 31.05.2021, 15:01 »
Ale smok :bravo:
Krwawy Michał

Purple Life Matters