Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2021  (Przeczytany 222189 razy)

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 811
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #795 dnia: 03.06.2021, 22:07 »
Leasing, czy RZ nie ma "No-Kill"?? Bo do KBR na S-2 to już zdążyłem się przyzwyczaić (no wybaczcie, ale po zeszłorocznym incydencie mam alergię na członków klubu karpiowego z KBR). Cóż, przygotowania do weekendowego wyjazdu u mnie w toku.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #796 dnia: 03.06.2021, 22:15 »
Mathias bardziej chodzi mi o to, że s1 jako wanna z rybami ( już mocno klutymi) jest dosyć monotonna. Byłem w tym roku dwa razy i tylko same karpie 40-44cm mi się trafiały. Ok, jest frajda, ale ileż można ;).
Ostatnie dwa wypady to na spławik i picker na Bobrowniki. Oczywiście na liny. Udało się 4 złowić, ale poza nimi prz okazji kilkanaście sumików, co mocno mi obrzydziło zabawę tam ze spławikiem. Jutro jednak Komorów.
Metoda, spławik,  picker...do koloru do wyboru. Piękna przyroda i niespodziewane bonusy. To atut Komorowa. Mam nadzieję, że nie będzie obłożone.

Offline Matthis

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 240
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #797 dnia: 03.06.2021, 22:48 »
Cthulhu zrozumiałe jest że Bobrowniki i Komorów mają swój urok. Czego niestety ani S1 ani S2 nie maja, szczególnie że są ogołocone z drzew >:O

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #798 dnia: 03.06.2021, 22:50 »
I to jest wpis . Nie sztuka pokazywać karpie itp.gdy jest dzień brań. Sztuką,jest zrobić tak,by mieć cokolwiek,gdy nic nie bierze,nawet krąpia.
Gratuluje podejścia,bo to wielka rzadkość.

Michał, zauważ jednak, że bardzo często forumowicze są jedynymi osobami, lub znajdują się w wąskim gronie osób łowiących danego dnia na danej wodzie.

Czy to świadczy, że ryba tak chętnie pobiera, czy jednak poziom wędkarstwa na forum jest bardzo wysoki? :)

Uważam, że forumowicze łowią ryby po prostu bardzo dobrze, i stąd tak często mamy tak obficie w dziale "wyniki nad wodą", a nie jest to zasługa dnia konia, gdzie bierze ryba wszędzie i na wszystko. Wynik Patryka tylko potwierdza, że nawet jak jest bardzo źle to z czasem i tak wodą się otworzy przy dobrym wędkarzu.

Gratulacje dla wszystkich!
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 035
  • Reputacja: 664
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #799 dnia: 03.06.2021, 22:57 »
I to jest wpis . Nie sztuka pokazywać karpie itp.gdy jest dzień brań. Sztuką,jest zrobić tak,by mieć cokolwiek,gdy nic nie bierze,nawet krąpia.
Gratuluje podejścia,bo to wielka rzadkość.

Michał, zauważ jednak, że bardzo często forumowicze są jedynymi osobami, lub znajdują się w wąskim gronie osób łowiących danego dnia na danej wodzie.

Czy to świadczy, że ryba tak chętnie pobiera, czy jednak poziom wędkarstwa na forum jest bardzo wysoki? :)

Uważam, że forumowicze łowią ryby po prostu bardzo dobrze, i stąd tak często mamy tak obficie w dziale "wyniki nad wodą", a nie jest to zasługa dnia konia, gdzie bierze ryba wszędzie i na wszystko. Wynik Patryka tylko potwierdza, że nawet jak jest bardzo źle to z czasem i tak wodą się otworzy przy dobrym wędkarzu.

Gratulacje dla wszystkich!

Nie miałem niczego złego na myśli,pochwaliłem tylko postawę. Dużo jestem nad wodą,ostatnio łowię tak sobie,ale też okres jest trochę jałowy,umiejętności w takim czasie schodzą na drugi plan,ale Patryk pokazał,że nawet ten okres,może dać pozytyw,kwestia nastawienia.

Zawsze jestem rad,z każdej pokazanej w tym temacie ryby.

Co do forumowiczów i wzrostu umiejętności,to jest to fakt niezaprzeczalny. Wiedza jest na wyciągnięcie ręki,a dalej ,to tylko i wyłącznie praktyka.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #800 dnia: 03.06.2021, 23:27 »
I to jest wpis . Nie sztuka pokazywać karpie itp.gdy jest dzień brań. Sztuką,jest zrobić tak,by mieć cokolwiek,gdy nic nie bierze,nawet krąpia.
Gratuluje podejścia,bo to wielka rzadkość.

Michał, zauważ jednak, że bardzo często forumowicze są jedynymi osobami, lub znajdują się w wąskim gronie osób łowiących danego dnia na danej wodzie.

Czy to świadczy, że ryba tak chętnie pobiera, czy jednak poziom wędkarstwa na forum jest bardzo wysoki? :)

Uważam, że forumowicze łowią ryby po prostu bardzo dobrze, i stąd tak często mamy tak obficie w dziale "wyniki nad wodą", a nie jest to zasługa dnia konia, gdzie bierze ryba wszędzie i na wszystko. Wynik Patryka tylko potwierdza, że nawet jak jest bardzo źle to z czasem i tak wodą się otworzy przy dobrym wędkarzu.

Gratulacje dla wszystkich!
Też to zauważyłem. Niejednokrotnie jest to różnica między tym co podamy do wody. Częściej jest to sposób w jaki to padamy. Lecz głównie różnica między łowiącymi a resztą, sprowadza się do tego, że spojrzymy na wodę. Sam łapię się na tym, że jak jest słabo (bo jak jest super, to kto by się zastanawiał?), to przed oczami przewijają mi się linijki tekstu ze spostrzeżeniami, jakie ktoś na forum zamieścił. I w wielu przypadkach jest to strzał w dziesiątkę. Nie żebym od razu na bezrybnej wodzie łapał karpie po 10 kilo. To drobne sugestie odnośnie koloru w danych warunkach, sposobu nęcenia w presji, lub bez, czy nawet budowy zestawu.
Te wszystkie wpisy, wypowiedzi i dyskusje jakie się tu odbywają, sprawiają, że gdy inni nie łowią, bądź mają 2 czy 3 ryby na koncie, to my mamy 2, 3 czy czasem nawet dziesięciokrotnie lepsze wyniki niż sąsiedzi obok.
Swoją drogą to dziękuję. Za każdym razem jak jestem nad wodą to korzystam z waszych rad i podpowiedzi. To jest to, co przekazuję dzieciakom. I wpajam im wasze wędkarskie podpowiedzi na równi z tym, co dziś tłumaczyłem młodszej: dlaczego wiatr nad morzem wieje w stronę lądu w dzień, a w stronę morza w nocy, lub dlaczego drzewa w dzień produkują tlen, a w nocy dwutlenek węgla. Kiedy ona uczy się teraz stawić literki w szkole. Co swoją drogą opanowała 3 lata temu w przedszkolu, że tak wbiję szpilę naszej edukacji.
Lecz reasumując. Nasze forum jest wygrana na loterii kiedy siedzi się nad wodą.
Choć w moim przypadku powinienem usłyszeć głos z góry mówiący mi, że jak chcę wygrać, to muszę w końcu grać.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 852
  • Reputacja: 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #801 dnia: 03.06.2021, 23:31 »
I to jest wpis . Nie sztuka pokazywać karpie itp.gdy jest dzień brań. Sztuką,jest zrobić tak,by mieć cokolwiek,gdy nic nie bierze,nawet krąpia.
Gratuluje podejścia,bo to wielka rzadkość.

Michał, zauważ jednak, że bardzo często forumowicze są jedynymi osobami, lub znajdują się w wąskim gronie osób łowiących danego dnia na danej wodzie.

Czy to świadczy, że ryba tak chętnie pobiera, czy jednak poziom wędkarstwa na forum jest bardzo wysoki? :)

Uważam, że forumowicze łowią ryby po prostu bardzo dobrze, i stąd tak często mamy tak obficie w dziale "wyniki nad wodą", a nie jest to zasługa dnia konia, gdzie bierze ryba wszędzie i na wszystko. Wynik Patryka tylko potwierdza, że nawet jak jest bardzo źle to z czasem i tak wodą się otworzy przy dobrym wędkarzu.

Gratulacje dla wszystkich!

Nie miałem niczego złego na myśli,pochwaliłem tylko postawę. Dużo jestem nad wodą,ostatnio łowię tak sobie,ale też okres jest trochę jałowy,umiejętności w takim czasie schodzą na drugi plan,ale Patryk pokazał,że nawet ten okres,może dać pozytyw,kwestia nastawienia.

Zawsze jestem rad,z każdej pokazanej w tym temacie ryby.

Co do forumowiczów i wzrostu umiejętności,to jest to fakt niezaprzeczalny. Wiedza jest na wyciągnięcie ręki,a dalej ,to tylko i wyłącznie praktyka.
Dzięki forum mam bardzo długą serie wyjazdów bez "blanku" :) Był okres kilka lat temu że wyciągałem same leszcze a karpia nie uświadczyłem. Teraz wiem jak selekcjonować ryby i ten rok to kilka rekordów życiowych :) Zgadzam się z tym co piszecie, że danego dnia taka mniej okazałe ryby mogą być maksem, którego danego dnia uda się wycisnąć z tej miejscówki czy w ogóle z łowiska.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #802 dnia: 03.06.2021, 23:54 »
Mateo. Widzę na zdjęciu że przy mniejszym spombie wspomagasz się łyżką do zupy. Polecam coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/szufelki-kuchenne-3szt-lopatki-spozywcze-miarki-10174692856?
Nie są tak wielkie jak szufle karpiowe i na pewno, któraś podpasuje Ci do spomba mini oraz średniego. Kupiłem (co prawda inny zestaw ale o podobnym przeznaczeniu) i jestem bardzo zadowolony.
Dzięki wielkie. Fajne te szufelki. Ja używam łyżeczki do herbaty, bo bardziej precyzyjnie mogę sobie doładować i uformować kupkę w spombie. Ale taka mała szufelka też powinna się nadać. Dzięki za link.

Piękne liny, Mateusz :bravo: :bravo: :bravo:. Moje jeszcze nie chcą brać :)
Zbychu, u mnie też nie jest różowo. Jednak woda w tym roku tak szybko się nie nagrzała. Ale będą brały ;-)
Ja jednak jestem zadowolony z poziomu wód. Wreszcie jakieś normalne poziomy obserwuję u siebie na jeziorach!

Miały być liny,ale gruba płoć zawsze ucieszy.
W sumie 9szt .28-32cm.  Jezioro Pzw,gł 3m na skraju zielska. Ziarno,pelet 2mm,odrobina zanęty.
Super płocie, Michał!
U mnie niestety z dwóch jezior, na których kiedyś regularnie na spławik poławiałem takie płocie, spuszczono wodę na czas remontu zapór. Z jednego rybę odłowiono. W drugim po remoncie nastąpił jakiś przeciek wody, bo pękła skała. Szkoda, bo odeszły mi dwa fajne płociowe łowiska.

Moje dwie kolejne wyprawy nie przyniosły linów, na które polowałem. Ani na feedera, ani na spławikowy zestaw zakotwiczony.
Na ostatniej poniedziałkowej wyprawie zameldowało się jednak kilka względnych płoci 25-29 cm oraz jeden jaź 45 cm.
Od dwóch wypraw zmiana taktyki nęcenia: ciecierzyca barwiona na żółto + konopie + pellety.










Gratuluję wszystkim kolegom wypraw i zdobyczy!
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #803 dnia: 04.06.2021, 06:48 »
Piękne rybki Mateusz

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #804 dnia: 04.06.2021, 13:03 »
Gratulacje dla wszystkich, co nad wodą bywają.
Robert

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 802
  • Reputacja: 124
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #805 dnia: 04.06.2021, 16:36 »
Pierwszy raz nad nową wodą PZW no-kill wpadły 3 karpie w tym nowe pb 70cm ;D. Browning jens koschnick zdał test na wytrzymałość 8).



- Arek -

Offline mactop

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Obrzycko
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #806 dnia: 04.06.2021, 21:34 »
Rankiem po przyjeździe nad Wartę zobaczyłem spory spadek stanu wody, w porównaniu do wczorajszego. Wiedziałem, że dziś łatwo nie będzie. Jednak udało się przechytrzyć kolejnego czterdziestaka :)
Maciej

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 409
  • Reputacja: 350
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #807 dnia: 04.06.2021, 21:41 »
:bravo: Ładny klenik. Jutro też spróbuję się zasadzić na kluchy. Groch naszykowany, ciasto zrobione. Ciśnienie trochę za wysokie, ale leciutko spada, a woda nieznacznie przybiera, więc jest nadzieja.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #808 dnia: 05.06.2021, 09:42 »
Wczoraj miły być Błonie NK, ale musiałem podjechać do Żyrka, to na Wiskitkach zostałem.

Branie za braniem. Aż jedną wędkę myślałem, żeby zwinąć. W sumie żadnych okazów, choć jeden pełnołuski to już miał ponad 60, takie rybki już mnie cieszą przy dłubaniu. Amurek, karaski, sportowe karpiki, parę leszczyków. I pełno meszek, uch...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #809 dnia: 05.06.2021, 10:24 »
Wczoraj na Błoniu głównie leszcze brały . Zaliczyliśmy z Michałem nockę w czasie której nic się nie działo. Rano znów leszcze . Na odchodne u mnie wpadł karpik 2kg. Ogólnie karp uprawiał sex i nie chciał jeść. Z każdej strony łomot w trzcinach.

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka

FEEDER KLUB MAZOWSZE