Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2021  (Przeczytany 219591 razy)

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 001
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #840 dnia: 07.06.2021, 11:06 »
Żeby rozładować napięcie związane z rodzajem wody opiszę moje zmagania w długi weekend.
Czwartek :
Rano mam wolne 3 godziny, szybka decyzja jadę na Wisłę w okolicy Konstancina Jeziorna z wypuszczanką na rekonesans zobaczyć co gdzie i jak po deszczowej wiośnie. Efektem łowienia jest kilka krąpi wielkości dłoni i kilka mniejszych płotek oraz z 10 przyponów urwanych w zaczepach.
Wieczorem pędzę do Błonia na No Kill , już wiem że Michałowi udało się zająć jedne z najlepszych miejscówek na tym łowisku. Liczymy na super nockę.
Mimo świetnych warunków dopiero przed północą łowię jednego leszcza wielkości około 1 kg, idę spać muszę odpocząć bo na nogach jestem od 3 rano .
Pobudka o godzinie 4 i znów zaczynam łowienie przerzucając konsekwentnie w punkt podajnik co max 6 minut. Znów podchodzą leszcze i łowię 3 szt . na odchodne łowię karpika około 2 kg . Niestety w terminie pierwszej nocki na rybach w tym roku karpie umówiły się na sex grupowy w trzcinach

W sobotę zrobiłem sobie przerwę od ryb.
w niedzielę wyjazd nad Wisłę, niestety wytypowana w czwartek miejscówka jest już zajęta, szukamy z Michałem innej wybór pada na ujście Jeziorki do Wisły.
Efekt połowu najgorszy z tych trzech wypraw. Łapię 2 ukleje, jak się okazało w domu ,złapałem również kleszcza. Klimat wypraw w ten długi weekend był super. Mimo że nie połowiłem wielkich ryb to naprawdę wypocząłem psychicznie.
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #841 dnia: 07.06.2021, 11:45 »
Brawo Panowie pięknie łowicie :bravo:
Maciek

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #842 dnia: 07.06.2021, 11:49 »
W czwartek nie chciało mi się daleko jechać  - byłem więc na łowisku Bilówka 15 km od domu. Zająłem miejsce z płytszej strony łowiska i postanowiłem zarzucać pod zatopiony krzak wikliny.

 Wodę mam obcykaną więc pewny byłem że coś się Uwiesi. Łowiłem na metodę z ciemnym mixem z dodatkiem peletów scretting 2 mm
Spektakularnych efektów nie było dwa mniejsze karpiki i jedna spinka większego karpia  który zdążył zrobić zamieszanie pod tym krzakiem i przepłoszył towarzystwo, później brały same karasie.

 Pod koniec wędkowania zauważyłem pod brzegiem jesiotra, rzuciłem kilka kulek mixu i podajnik z miękkim pelletem expander, jesiotr wziął ale nie udało mi się go zatrzymać i pięknym odjazdem zaparkował w zaczepie, zdjąłem portki i zwodowałem się pierwszy raz w tym roku, płytko było za kolana ale zanim dotarłem do zaczepu jesiotr się spiął hehe. Wracając na drzewie znalazłem wiszący podajnik do metody i piękny ripper z dozbrojką westin tak że opłaciło się rozebrać.


Miejsce zarzucania pod tabliczką z napisem zakaz kąpieli głębokość 1 metr
Paweł

Offline arturro

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #843 dnia: 07.06.2021, 18:56 »
Dzisiaj w końcu zadziałał pellet waggler. Łowiłem od 9 do 17.  Miałem sporo płoci i karasi i w tym 4 amury i jeden karp. W tamtym roku o tej porze miałem już sporo ładnych ryb a ten rok jest jakiś słaby. Zimna wiosna zrobiła swoje.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #844 dnia: 07.06.2021, 20:27 »
Pojechałem pierwszy raz na komercje w tym roku przetestować w końcu wędkę od By Dome. Prubowalem wszystkiego i każdej odległości, bezskutecznie. Wyrobiłem sobie jednak odruch "budowania" łowiska przy brzegu rzucając tam co 10 minut kulkę zanęty wielkości dużego podajnika. Po 1,5h zacząłem łowić 3m od brzegów i poszło. 6 karpików od 0,5kg do 3kg, wysztkie mega silne. Przez jednego wariata o mało straciłbym wędkę.









P.S. jak golicie głowę nie używajcie czapek typu "turówka"


Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #845 dnia: 07.06.2021, 20:42 »
Fryzura na arbuza :P I jak sprawdza się ta wędka, bo ona chyba jest trójskładem w tej długości, a też kiedyś wpadła mi w oko ?

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #846 dnia: 07.06.2021, 20:50 »
Fryzura na arbuza :P I jak sprawdza się ta wędka, bo ona chyba jest trójskładem w tej długości, a też kiedyś wpadła mi w oko ?

Dopisałem w recenzji:

W końcu wędka przeszła testy polowe. Jest to idealnie to czeko chciałem, szczytówki są bardzo delikatne widać każde "wąchnięcie" przynęty, sekcja szczytowa jest dość miękka, później zaczyna się cała magia tego kija czyli progresja. Wędka bardzo fajnie amortyzuje odjazdy ryby, wędka ma mega zapasocy i sztuki 10kg nie będą jej straszne, tego właśnie oczekiwałem. Rzuty bez problemu na +/- 50m powtarzalnie i bez problemu.


Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #847 dnia: 07.06.2021, 22:26 »
Glaca boska :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online LucekM

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 4
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #848 dnia: 07.06.2021, 22:55 »
Karaś 42cm

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #849 dnia: 07.06.2021, 22:58 »
Ładny karasek :thumbup:


Pozdrawiam Łukasz

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #850 dnia: 07.06.2021, 23:08 »
Brawo Lucek :beer:

Taki karaś już jest bardzo okazały! :bravo:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline MaRaS!

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 565
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowogard
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #851 dnia: 07.06.2021, 23:12 »
Witam, w dniu wczorajszym udało się obronić tytuł mistrza koła z roku poprzedniego 8)
Gratulacje, a jak poszły okręgowe w tamtym roku?
Nie startowałem, ponieważ raz że nie miałem prawa startu ponieważ w 2019 roku byłem 3 a prawo startu mają tylko 1, 2 a druga sprawa to że nasze okręgowe organizowane są na wodzie gdzie walkę można nawiązać tylko i wyłącznie łowiąc na tyczkę... ja niestety jeszcze nie posiadam :-\

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #852 dnia: 08.06.2021, 03:55 »
Brawo dla wszystkich łowców

Artur, dajesz nadzieję Na razie sezon PW jest taki sobie delikatnie mówiąc ale widzę że zaczyna się coś dziać

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 900
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #853 dnia: 08.06.2021, 08:09 »
:bravo: Panowie

ja wczoraj - polowanko na BYKA,
niestety warunki były nieodpowiednie, karpie były przy powierzchni w innej części zbiornika, niż kolega miał rezerwację
niemniej jeden BYK zerwał mi zestaw - wlazł w zaczepy koło samego brzegu w rogu zbiornika gdzie błyskawicznie zaparkował

a kolega w nocy zerwał dwa kolejne BYKI - tym razem zawiodła całkowicie nowa żyłka fluo polecana przez karpiarzy (nazwa wyszła mi z głowy)

dorzucam zdjęcie jakie zrobił kolega - jak już mnie nie było ;)
;)

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #854 dnia: 08.06.2021, 08:43 »
Chyba ogólnie w ten weekend był jakiś problem z rybami. Byłem na PZW wróciłem o blanku, pytałem tych którzy też byli i skończyli tak samo. Na komercji tylko jeden karpiarz też o blanku od niedzieli, jak trochę polowilem ale nadal to mało jak na obecną porę roku. Zimna wiosna zrobiła swoje.