Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2021  (Przeczytany 219517 razy)

Offline Tomek1988

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdzieś nad Wisłą
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #870 dnia: 09.06.2021, 10:16 »
Kolejny wypad nad moją królową, bardzo owocny :) 25 leszczy 16 sztuk w przedziale 50-57cm oraz 9 30-40cm do tego piękne branie karpiszona, niestety nie zdążyłem odklipsować żyłki i ryba odpłynęła z haczykiem :( Okrasą całego wypadu była piękna Wiślana płociara 35,5cm dawno takiej nie złowiłem, dała mi więcej radości niż wszystkie leszcze. Ryby trochę ubłocone ja też w błocie cały umorusany, takie to uroki mojej miejscówki :P Woda na szczęście opadła i dzisiaj przygotowałem sobie moją zeszłoroczną miejscówę która jutro będę okupował od wczesnych godzin porannych 8)


Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 830
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #871 dnia: 09.06.2021, 10:30 »
Wow, ale się ładne lesie pokazały :)

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #872 dnia: 09.06.2021, 11:46 »
Zamiecinone :bravo:

Klipuj na gumce...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline brendas

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: 59
  • Lokalizacja: Maków Mazowiecki/Olsztyn
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #873 dnia: 09.06.2021, 12:06 »
Wow, dobrze polowione!
Ja w niedzielę w końcu zasiadłem pierwszy raz w warunkach bojowych na cuzo, komfort o wiele większy niż na wiaderku, nie ma co dyskutować :) wybralem się pierwszy raz w tym roku nad jezioro Kortowskie. Zasiadłem od strony lasu, parę metrów wgłąb wody, która była w miarę ciepła. Wędkowałem na krótszej linii za pasem zielska a także dalszej za spadem. Na dalszą linię poszło 5 koszyków zaczopowamej kuku z bobikiem, na krótsza 3 koszyczki czopów z pszenica. Mimo cudowania i kombinowania nie było żadnego bioru, ryba musiała stać wyżej o czym świadczyła obecność kormoranów w niedalekiej odległości od zarzuconych zestawów. Na ostatnią godzinę przeniosłem się na drugą stronę, na molo, z racji niewielkiej ilości ludzi, stawiając sobie za cel jakikolwiek kontakt z ryba. Pickerem podrzucałem to na wyplycenie, to pod trzciny. W końcu na połówkę czerwonego udało się wydłubać okonka i uklejke w ostatnich 15 minutach wędkowania. Na pierwszej miejscówce jakieś niedobitki niedaleko mnie się tarły, jednak weszly głęboko w drzewa uniemożliwiając obserwacje.
Zachodząc na miejscówkę ok. 4 rano mijałem grupę Ukraińców kończących biesiadę z głośna muzyka, a także wędkarzem w składzie, wyniki zerowe, nie wiedzieć czemu :D ale przynajmniej pozostawili miejsce czyste.

Wysłane z mojego ATU-L21 przy użyciu Tapatalka

Kuba

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 001
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #874 dnia: 09.06.2021, 12:07 »
A na jakim odcinku Wisły łowisz?
Gratulacje wyniku u mnie w niedzielę złapałem 2 ukleje i kleszcza
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Tomek1988

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdzieś nad Wisłą
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #875 dnia: 09.06.2021, 15:26 »
A na jakim odcinku Wisły łowisz?
Gratulacje wyniku u mnie w niedzielę złapałem 2 ukleje i kleszcza

Dzięki, Panowie :)

Lubelska dzika Wisła ;)

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 331
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #876 dnia: 10.06.2021, 18:37 »
Byłem w środę na oddaniu krwi, dostałem dwa dni wolnego za to, szybka decyzja i wyjazd na łowisko (doba spędzona nad wodą.) Popołudnie i cała noc na zero, ale byłem zły ale ranek mi to wynagrodził, brania zaczęły sie od 4 rano, skończyły ok 12 tej. Sporo drobnych karpi ale potem wyszły te większe, najpierw 7 kg, potem 16.50kg, kolejny waleczny sazan 15.40kg (ponad 30 min walki, wędka korum allrounder dostała w kość ), i na koniec 10.60kg. Dla mnie mega zasiadka, kilka zestawów straconych bo łowisko pełne zaczepów, przynętą dnia był 15mm popek ananasowy podany na przyponie KD rig. Łowisko ok 17ha, połamania dla wszystkich


Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

Sławek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #877 dnia: 10.06.2021, 19:21 »
Pięknie Panowie łowicie gratulacje.
Maciek

Online mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 036
  • Reputacja: 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #878 dnia: 10.06.2021, 19:59 »
Byłem w środę na oddaniu krwi, dostałem dwa dni wolnego za to, szybka decyzja i wyjazd na łowisko (doba spędzona nad wodą.) Popołudnie i cała noc na zero, ale byłem zły ale ranek mi to wynagrodził, brania zaczęły sie od 4 rano, skończyły ok 12 tej. Sporo drobnych karpi ale potem wyszły te większe, najpierw 7 kg, potem 16.50kg, kolejny waleczny sazan 15.40kg (ponad 30 min walki, wędka korum allrounder dostała w kość ), i na koniec 10.60kg. Dla mnie mega zasiadka, kilka zestawów straconych bo łowisko pełne zaczepów, przynętą dnia był 15mm popek ananasowy podany na przyponie KD rig. Łowisko ok 17ha, połamania dla wszystkich


Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka
Pięknie połowione, ale to nie sazan tylko zwykły pełnołuski karp

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 899
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #879 dnia: 10.06.2021, 20:15 »
:bravo: Panowie ;D

ja troche przerwy, robota, upał i ... nasycenie rybami,
pół sezonu za mną ---> relax 100%, głównie dzieki przyjaciołom, a i wyniki całkiem OK ;)
;)

Offline Matthis

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 240
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #880 dnia: 10.06.2021, 20:27 »
Ładne te pełnołuskie :bravo:

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 331
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #881 dnia: 10.06.2021, 20:32 »
Oczywiście macie racje, ale ja od dziecka na te pelnoluskie mówię sazan i tak mi juz zostanie

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

Sławek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #882 dnia: 10.06.2021, 21:29 »
No, Tomasz, darzy Ci ta Wisła! Gratuluję. Piękna płoć! :thumbup:
Kuba, szkoda, że nie było konkretnych brań. Ale przynajmniej na Cuzo posiedziałeś :-) Następnym razem będzie lepiej! :fish: :narybki:
Sławek, no to Ci ryby za oddanie krwi odpłaciły! Dwa waleczne miśki 15+ to już jest coś! Gratuluję! :thumbup:

Moja poniedziałkowa wyprawa upłynęła pod znakiem szykowania i badania nowej miejscówki. Łowiłem już na niej dwa lata temu. W tym roku strasznie zarosła, więc korzystając z okazji, że na przeciwległym brzegu jeziora siedział tylko jeden mężczyzna, a brzeg ten było dość daleko, przywdziałem strój Adama i zabrałem się za czyszczenie. Potem zachciało mi się popływać i pobadać dno w okolicy. Dzięki temu jeszcze lepiej poznałem ten obszar. Znalazłem fajne miejsce i pomierzyłem dokładnie odległość od brzegu. Zaklipowałem, zanęciłem, zarzuciłem i... do końca zasiadki echo :-( Bywa i tak. Ogólnie ten sezon póki co jest niełatwy. Kombinuję, jak się da, a efekty nie powalają. W miejscach, w których w zeszłych sezonach brały liny, szaleją płocie. Wydają się już wytarte, ale jakoś od początku sezonu żadnej z wysypką nie złowiłem.

Kontynuując sprawę spadku aktywności w wątku, to wydaje mi się, że wszystkie wymienione przez Was czynniki mają w tym swój udział. Może napiszę dyplomatycznie, że trzeba to przeanalizować i wyciągnąć wnioski.
Tak sobie ostatnio pomyślałem nad wprowadzeniem pewnej funkcjonalności. Podczas dodawania odpowiedzi mamy pod tytułem dostępną listę ikon wiadomości. Zwykle dodając odpowiedź, nie zmieniamy ani tej ikony, ani też samego tytułu. Jest jednak taka możliwość i każdy może sobie wybrać ikonę z listy. Mógłbym dodać do tej listy ikony, które oznaczałyby rodzaj wody, której dotyczy wpis. Byłaby np. ikona z symbolem P (jako zwykłą woda PZW), z symbolem K odpowiadająca łowiskom komercyjnym lub np. PS dla łowiska specjalnego PZW. Każdy zamieszczający wpis mógłby za pomocą tej ikony oznaczyć swoje doniesienie.
Przykładowo, ja wędkuję jedynie na większych i mniejszych jeziorach i stawach PZW. Nie chcę jednak za każdym razem podkreślać tego w swoich doniesieniach. Ktoś mógłby pomyśleć, że w jakiś sposób próbuję wykazać swoją przewagę nad łowiącymi na innych akwenach. Zamiast więc za każdym razem zaznaczać, na jakiej to wodzie łowiliśmy, można by użyć tych ikonek.
Co sądzicie? A może niepotrzebnie kombinuję :-)

Myślę, że warto w tym wątku walczyć z wszelkimi uprzedzeniami i mieć szacunek do każdego kolegi, który chce się pochwalić swoją zdobyczą. Wiem, że czasem może być to niełatwe. Jeśli ktoś na niezbyt żyznej wodzie PZW od lat poluje na leszcza 70 cm, a tu ktoś pochwali się, że na rybnej komercji złowił w ciągu jednego dnia kilka takich ryb, to może to rodzić pewne niekorzystne emocje. Podobnie, kiedy ktoś podkreśla, że prawdziwe zdobycze liczą się tylko z wody PZW. Ja sam mam swoje własne kryteria uznawania swoich rekordów i odczuwania satysfakcji ze złowionych ryb, ale zachowuję to dla siebie. Sam wyznaczam sobie poprzeczki. Wiem też, gdzie czuję się najlepiej. Dla wielu zapewne byłyby to dziwactwa. Tak więc trzeba cieszyć się radością innych. To przecież nie są żadne wyścigi i konkurować tu nie musimy. Nawet jeśli ktoś, kto naszym zdaniem ma niewielkie wędkarskie doświadczenie, cieszy się ze złowienia super okazów na 2-hektarowym prywatnym stawie przy domu i wypowiada się, jakby był specjalistą. Niech się chłop cieszy! :-) Nam od tego nie ubędzie. Zapewniam, że takie "problemy" dotyczą wielu pasji.
Ostatnio, kiedy siedziałem nad wodą, odwiedził mnie młody myśliwy. Opowiadał mi o tym, jakie myślistwo zakrzewił w nim jego dziadek. Z pogardą wypowiadał się o "nowoczesnych" myśliwych używających noktowizorów. Kiedyś byłem świadkiem, jak spierało się dwóch taterników. Jeden podważał osiągnięcia drogiego, uważając, że korzystał on ze zbyt wielu ułatwień przy zdobywaniu szczytów.

Zachęcam też wszystkich do aktywności w wątkach poświęconych technikom. Zależy mi na uruchomieniu konkursu na najlepsze wpisy wędkarskie. Już dawno o tym myślałem, ale ostatni rok był ciężki dla mnie i nie mogłem poświecić tyle czasu na forum, ile bym chciał. Do tego jeszcze prace przy tej nowej stronie głównej mnie pochłaniały.

Powodzenia na rybach!
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 830
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #883 dnia: 10.06.2021, 22:32 »
To może jeszcze ikona spławika, gruntu i spinningu żeby od razy określić jaką metodo uzyskano taki wynik  :P Chyba ze wprowadzisz hasztagi typu #pzw #komercja #spławik #grunt itd. i jakby wejscie pod odpowiedni hasztag powodowalo wyswietlanie tylko zdjeci z tej kategorii ale pownie to zbyt duza ingerencja :P

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #884 dnia: 10.06.2021, 22:48 »
Takie podziały nigdy nie będą miały końca. PZW to dzikie, licencja, NK? A komercja to mały kwadrat, duży kwadrat, staw hodowlany z możliwością wędkowania, prywatne jezioro zarybiane/niezarybiane, z wyspą czy bez, z dnem bez zaczepów czy licznymi przeszkodami jak koparka lub Rudy 102...
Krwawy Michał

Purple Life Matters