Autor Wątek: Brexit, czyli co się stanie z cenami i dostępnością ich towarów  (Przeczytany 41101 razy)

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Jak czytam  Luka , to nie żali mi WB  i tego chorego zachodu.
Leniwce  cały czas myślą że oni są do rozkazywania  a inni do roboty.
Teraz będą przed meczami klęczeć aby imigranci przyjechali im posprzątać :)

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Jak czytam  Luka , to nie żali mi WB  i tego chorego zachodu.

Bo u nas to jest zdrowy środek :facepalm:

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Jak czytam  Luka , to nie żali mi WB  i tego chorego zachodu.
Leniwce  cały czas myślą że oni są do rozkazywania  a inni do roboty.
Teraz będą przed meczami klęczeć aby imigranci przyjechali im posprzątać :)

Wszystkiego można się nauczyć, nie każdy ma predyspozycje do skomplikowanych prac ale może robić coś mniej wymagającego Wystarczy wygonić do pracy tych którzy nie mogli znaleźć pracy bo emigranci im zabierają, samotne matki które wolą zasiłki i całą resztę leni. Nawet jeśli będą pracować na cześć etatu to już będzie coś.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
No właśnie ja się dziwię, gdzie są te rzesze tych, co im emigranci robotę zabierali :D Co teraz przy stole rodzinnym wymyślają?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Angole zmadrzeją jak zmądrzeli Niemcy, już nie ma tak łatwo o zasiłek a Policja i urzedy sprawdzają np. pochodzenie drogich samochodow, nie możesz udowodnić skąd miałeś pieniądze na porsche czy ferari auto idzie na licytacje w trybie pilnym, to samo dotyczy zakupu parceli, nieruchomosci itd., Kończy się etap zasiłków i nielegalnych interesów.
Z drugiej strony to urzednicy wymyslili taki system a cwaniaki potrafią go wykorzystać, niech teraz wprowadzą obowiązek pracy przynajmniej na 1/2 etatu.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Wystarczy nie nagradzać za to, że ktoś nie pracuje. I nie karać, za to, że ktoś pracuje więcej od innych, by było na nagradzanie tych pierwszych. Sytuacja sama się oczyści.
Ale, ale... Kto wtedy będzie na nas głosował? ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Kilka lat temu był program w tv "Benefit Street" czy jakoś tak. Trudno zapomnieć dziewczynę która może pójść do pracy jeśli po opłaceniu rachunków zostanie jest £2k Był też koleś który dostawał ataków paniki kiedy miał iść do pracy. Może jest taka jednostka chorobowa?
Mam znajomą samotną matkę i wiele razy mówiła że z zasiłków może mieć tyle samo co zarabia. Woli jednak pracować bo tak ją nauczyli rodzice.

Z czasem będzie tak jak pisze Enzo i zabiorą się za tych którzy mogą ale im się nie chce.

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Kilka lat temu był program w tv "Benefit Street" czy jakoś tak. Trudno zapomnieć dziewczynę która może pójść do pracy jeśli po opłaceniu rachunków zostanie jest £2k Był też koleś który dostawał ataków paniki kiedy miał iść do pracy. Może jest taka jednostka chorobowa?
Mam znajomą samotną matkę i wiele razy mówiła że z zasiłków może mieć tyle samo co zarabia. Woli jednak pracować bo tak ją nauczyli rodzice.

Z czasem będzie tak jak pisze Enzo i zabiorą się za tych którzy mogą ale im się nie chce.

Za nikogo się nie zabiorą bo im wyborców zbraknie. W US są całe rodziny w czarnych dzielnicach, które od pokoleń żyją z zasiłku i nie wyobrażają sobie jak można żyć inaczej.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Za nikogo się nie zabiorą bo im wyborców zbraknie. W US są całe rodziny w czarnych dzielnicach, które od pokoleń żyją z zasiłku i nie wyobrażają sobie jak można żyć inaczej.

Nie przesadzajcie. Oni nie mają wieku emerytalnego ustawionego na 60/65 lat, tu trzeba pracować o wiele dłużej. Więc nie róbcie z Brytoli tylko leni i idiotów, bo póki co przędą o wiele lepiej :) To właśnie Polacy są głupi, gdyż dali się nabrać, że zasiłki i inne przywileje się im należą, i że są na to pieniądze. Prawda jest taka, ze teraz zadłużamy się aby wypłacać 500 plus, do tego podnosimy podatki, co jest hamulcem dla rozwoju gospodarki. A już się mówi, że za 10-20 lat emerytury będą stanowić około 30-40% wypłaty, więc życzę powodzenia. To tylko zwiększy liczbę ludzi, którzy będą bardzo podatni na populistyczne argumenty.

W UK wcale nie jest łatwo żyć z benefitów, skończyły się 'złote czasy' już dawno temu. Bohaterowie 'Benefit Street' to raczej była sama patologia. Na uwagę zasługuje fakt, że od 2010 roku rządza konserwatyści, pomimo wielu błędów jakie popełnili. Lewica osłabła i nie zanosi sie na zmianę. Ewentualnie będzie znów rząd koalicyjny, konserwatywno-centrowy. W Polsce natomiast wygrywają populiści, i nie zanosi się na poprawę. Ekonomicznie zmierzamy w kierunku PRL-u. Więc lepiej widzieć rzeczy takimi jakie są. Mam wrażenie, ze widzimy drzazgę w oku innych, ale nie chcemy widzieć belki w swoim :)
Lucjan

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Za nikogo się nie zabiorą bo im wyborców zbraknie. W US są całe rodziny w czarnych dzielnicach, które od pokoleń żyją z zasiłku i nie wyobrażają sobie jak można żyć inaczej.

Nie przesadzajcie. Oni nie mają wieku emerytalnego ustawionego na 60/65 lat, tu trzeba pracować o wiele dłużej. Więc nie róbcie z Brytoli tylko leni i idiotów, bo póki co przędą o wiele lepiej :) To właśnie Polacy są głupi, gdyż dali się nabrać, że zasiłki i inne przywileje się im należą, i że są na to pieniądze. Prawda jest taka, ze teraz zadłużamy się aby wypłacać 500 plus, do tego podnosimy podatki, co jest hamulcem dla rozwoju gospodarki. A już się mówi, że za 10-20 lat emerytury będą stanowić około 30-40% wypłaty, więc życzę powodzenia. To tylko zwiększy liczbę ludzi, którzy będą bardzo podatni na populistyczne argumenty.

W UK wcale nie jest łatwo żyć z benefitów, skończyły się 'złote czasy' już dawno temu. Bohaterowie 'Benefit Street' to raczej była sama patologia. Na uwagę zasługuje fakt, że od 2010 roku rządza konserwatyści, pomimo wielu błędów jakie popełnili. Lewica osłabła i nie zanosi sie na zmianę. Ewentualnie będzie znów rząd koalicyjny, konserwatywno-centrowy. W Polsce natomiast wygrywają populiści, i nie zanosi się na poprawę. Ekonomicznie zmierzamy w kierunku PRL-u. Więc lepiej widzieć rzeczy takimi jakie są. Mam wrażenie, ze widzimy drzazgę w oku innych, ale nie chcemy widzieć belki w swoim :)

Nie piję specjalnie do Anglików. Piję ogólnie do mechanizmu zapewniania sobie głosów w wyborach przez przekupstwo za nie swoje pieniądze.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Bohaterowie 'Benefit Street' to raczej była sama patologia.

Wybrali to co się sprzeda w telewizji i musiało być szokująco. Przecież nie pokażą murarza który pracuje sześć dni w tygodniu.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Sorry, ale skasowałem posty o konstytucji, bo są nie na temat. Lohi, jak chcesz to pisz w dziale politycznym, ale nie tutaj, tym bardziej, że odbiegasz od tematu na kilometr :)

Lucjan

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Pany, może temat naszej polityki przenieść do właściwego działu. Chętnie czytałem ten wątek, ale o naszym burdelu nie mam ochoty. Jest dział zamknięty i tam można produkować się do woli.

Lucjan, wyprzedziłeś mnie. :thumbup:
Adam

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Wygląda na to, że rządy Johnsona dobiegają końca. Gość zaliczył mega wpadki w tym tygodniu, i utracił sporo zaufania u tych, którzy mu wierzyli. Po pierwsze okazało się, że jego pracownicy robili imprezy na Downing Street i nie tylko, rok temu, gdy były mega obostrzenia, dodatkiem jest kłamanie w sprawie remontu swojego mieszkania. Podatnik zapłacił 67 tysięcy a nie powinien. Najlepsze jest to, że siwa i tandetna podróbka Churchilla złapany został na ohydnym kłamaniu :) I nijak się z tego nie może wykręcić, i zanosi się na upadek rządu.

Brexiciarze są w ogóle w odwrocie. Mało kto już zachwala wyjście z UE. Jak się okazało pandemia z brexitem spowodowały masę problemów i brakuje rąk do pracy, i to bardzo. Przekłada się to na braki towarów, drożyznę, a tu jest jeszcze pandemia... Imigranci dalej walą do UK, a Francuzi wkurzyli się na Brytoli i nie chcą z nimi rozmawiać. Ponad tydzień temu minister spraw wewnętrznych Priti Patel została przez rząd francuski uznana za osobę niepożądaną i odmówiono wszelkich rozmów z jej udziałem. Bo chciała jak i Johnson, aby Francuzi z powrotem brali imigrantów do siebie. Myśleli, że Francuzi to frajerzy i idioci, co będą odwalali czarną robotę aby Brytole mieli dobrze ;D ;D ;D Tak więc wyjście z UE nie oznacza wcale wielkich oszczędności na tym polu, bo imigrantów przybywa w dramatyczny sposób. W mojej okolicy kilka hoteli stało się ośrodkami dla azylantów, po prostu szok.
Lucjan

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Oglądałem wczoraj wiadomości i mam takie samo przeczucie. Kupuj popcorn bo później mogą nie dowieźć :)