Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 160280 razy)

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 331
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #15 dnia: 18.01.2021, 14:26 »
A dlaczego przyjmowaliście antybiotyk, doktor przepisał?
Sławek

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #16 dnia: 18.01.2021, 14:26 »
Mnie męczył cztery dni, ból kości okrutny, gorączki wysokiej nie miałem. Jak już myślałem że jestem zdrowy zabrało mi całkowicie węch i smak, żona podobnie przechodziła, tylko mniej ją gnaty bolały. Córka praktycznie bezobjawowo, jakieś lekkie dreszcze i osłabienie organizmu. Za to mojego brata przeczochrało przez 3 tygodnie konkretnie, z łóżka nie wstawał, niewiele brakowało żeby wylądował w szpitalu. Do tej pory nie ma siły a to już dwa miesiące minęły.
Tomek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #17 dnia: 18.01.2021, 14:27 »
A dlaczego przyjmowaliście antybiotyk, doktor przepisał?

Tak.
Maciek

Offline LUKAPIO

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #18 dnia: 18.01.2021, 14:29 »
Ja przeszedłem tak jak grypę ale znacznie dłużej. U mnie ciągnęło się to przez 2 tygodnie. Najpierw objawy przeziębienia, potem na jeden dzień praktycznie wszystko ustało, aż na kolejny mocny uścisk z przodu głowy (myślałem, że to zatoki ale nie miałem w ogóle kataru, dlatego mocno mnie to dziwiło). Jak nastąpiła całkowita utrata smaku i węchu to już wiedziałem, ze mam to dziadostwo. Nigdy przy żadnej chorobie nie utraciłem całkowicie smaku, w sumie to było bardzo dziwne i męczące, jedzenie wręcz było nieprzyjemne. Lekarz zlecił mi wymaz i oczywiście wynik pozytywny. Gorączkę miałem niezbyt wysoką, do 38,5 stopnia, poza tym kaszel i duże zmęczenie. Pomimo tego, że jestem jednym z najmłodszych w rodzinie (24 lata), to chyba przeszedłem to najciężej, bo mnie jako jedynego powaliło do łóżka na 2 tygodnie.
Profil na Instagramie: lukapio_fishing
Profil na Facebooku: Lukapio Fishing

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 331
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #19 dnia: 18.01.2021, 14:29 »
To dziwne bo przy wirusach nie powinno sie stosować antybiotyków.
Sławek

Offline Kndz112

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #20 dnia: 18.01.2021, 14:32 »
Moja narzeczona brak węchu - niestety do dziś (przechodziła z końcem pazdziernika). Poza tym bezobjawowo. Teraz ma problemu z zaśnięciem, wcześniej zasypiała wszędzie bez problemu.
Ja (mieszkamy cały czas razem) - test na przeciwciała negatywny. Także nie wiem czy przechodziłem czy nie bo czułem i czuje się normalnie.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #21 dnia: 18.01.2021, 14:34 »
To dziwne bo przy wirusach nie powinno sie stosować antybiotyków.

Tak tylko od wirusa zaczyna się wszystko... potem wskakuje bakteria i gotowe....

Nam pomogło.
Niewiem czym by sie skończyło bez tych leków.....

Maciek

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 190
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #22 dnia: 18.01.2021, 14:47 »
Jeszcze jedno mi się nasunęło. Przy wysokich temperaturach trzeba się nawadniać, aby nerki nie dostały po tyłku.
Marek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #23 dnia: 18.01.2021, 15:07 »
Wielkie dzięki Panowie za pomoc! :thumbup: Mam stan podgorączkowy póki co, lekkie zawroty głowy przy chodzeniu, trudno mi sie czyta i myśli, bolą mnie lekko gałki oczne, 'od środka'. Węch i zapach mam póki co, odpukać, ale na płucach coś siedzi, jakaś zmora mnie dusi :)

Oby tylko przez to przejść z jak najmniejszymi 'stratami'. Pozdrawiam wszystkich i oby jak najszybciej to dziadostwo zniknęło! Myślałem, że mnie nie trafi, bo się pilnuję, ale kobieta zapodała. Ach, te baby :P





Lucjan

Offline Moskvicz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: 17
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #24 dnia: 18.01.2021, 15:18 »
Moja partnerka dostała właśnie wynik pozytywny na obecność koronawirusa, mają u niej w przedszkolu sporo zakażeń :o Więc i ja go mam, nie ma co ściemniać, od kilku dni nie czuję się dobrze, ale nie mam gorączki, coś lekko siedzi mi na płucach, ale wczoraj jeszcze byłem pobiegać rano. Teraz mam zagwozdkę, czy radzę sobie z wirusem dobrze, czy też mnie zwali z nóg za kilka dni dopiero?

Kto z Was przez to świństwo przeszedł? Jakie mieliście objawy? Po ilu dniach było 'najgorzej'?

Co ciekawe nie mam utraty węchu ani zapachu, nie mam suchego kaszlu. Moja druga połówka coś tam kaszle, ale lekko. Smak niby ma, ale narzekała, że kawa rano smakuje jak kakao, choć dla mnie było to normalne :P

No i trafiło mnie, wersją 'made in UK'...

Każdy przechodzi przez to inaczej, ciężko powiedzieć. Ja przez cztery dni myślałem, że w szpitalu skończę - potem miesiąc dochodziłem do siebie. Moja dziewczyna miała wysypkę, ale czuła się całkiem nieźle. Część znajomych stosunkowo lekko, inni ciężko - jednego pochowałem w poprzednim tygodniu. Dbaj o siebie, może to zabrzmi jak starosłowiańskie sztuczki, ale czosnek + miód + mleko dawały radę ;)

Dużo zdrówka dla Ciebie i partnerki, dbajcie o siebie! :)

Edit: Co do objawów: jakby mi głaz ktoś na płucach położył, oddychałem na 20% swoich możliwości (a jestem wokalistą, więc ta część mojego organizmu jest bardzo dobrze wyćwiczona), brak węchu i smaku przez miesiąc z okładem, "mgła covidowa", mocne uciążliwe zmęczenie przez dłuższy czas, obniżona sprawność fizyczna.

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 436
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #25 dnia: 18.01.2021, 15:22 »
Moi znajomi mieli Covida , koleżanka zaraziła męża . Jej po 2 tygodniach przeszło , natomiast kolega cierpiał miesiąc . Schudł o 15 kg , mało co jadł tylko pił i pił i pił . O dziwo ich córka nie załapała .

A Ty robiłeś test czy tylko przypuszczasz ?

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #26 dnia: 18.01.2021, 15:34 »
Luk przeczytaj PW Pilne
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Wiśnia

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź/Toruń
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #27 dnia: 18.01.2021, 15:37 »
Przechodziłem COVID z moją partnerką - przedszkolanką :D Pierwsze obiawy typowo grypowe, u mnie 2 dni i poprawa, u niej 4-5 z kiepską formą. Jak mi się poprawiło, to straciłem węch i smak (bardziej węch). Na etapie izolacji było łagodnie, "schody" zaczęły się po, straciliśmy kompletnie kondycję, u mnie to w sumie uzasadnione paleniem, ale partnerka jest aktywna fizycznie, codziennie ćwiczy, jeździ rowerem do pracy ... Nigdy tak źle się nie czułem, wyjście z domu żeby wyrzucić śmieci i zrobić zakupy, to prawie jak wyprawa na K2 zimą :P U mojej partnerki dodatkowo pojawiły się objawy neurologiczne - zaniki pamięci :( Straszne dziadowstwo !

Offline nsx

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #28 dnia: 18.01.2021, 16:20 »
Wielkie dzięki Panowie za pomoc! :thumbup: Mam stan podgorączkowy póki co, lekkie zawroty głowy przy chodzeniu, trudno mi sie czyta i myśli, bolą mnie lekko gałki oczne, 'od środka'. Węch i zapach mam póki co, odpukać, ale na płucach coś siedzi, jakaś zmora mnie dusi :)

Oby tylko przez to przejść z jak najmniejszymi 'stratami'. Pozdrawiam wszystkich i oby jak najszybciej to dziadostwo zniknęło! Myślałem, że mnie nie trafi, bo się pilnuję, ale kobieta zapodała. Ach, te baby :P

Zdrówka  i szybkiego powrotu do zdrowia. Ryby czekają :)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #29 dnia: 18.01.2021, 16:56 »
Życzę ci Lucjan i twojej partnerce rychłego powrotu do zdrowia ,dbajcie o siebie i obserwujcie nawzajem :D