Autor Wątek: Protest  (Przeczytany 21222 razy)

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Protest
« Odpowiedź #30 dnia: 06.02.2021, 09:59 »
, zwłaszcza związane ze sprzedażą żywca w każdym praktycznie sklepie wędkarskim. Chyba nie trzeba tego przenosić na Polskę :)
Nie, nie trzeba przenosić.
Od dawna już funkcjonuje.

W Polsce sprzedaje się żywca? Pierwsze słyszę... :o

najlepsze jest to, że sprzedawać można ale używać już nie (przynajmniej na wodach PZW) :)

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Protest
« Odpowiedź #31 dnia: 06.02.2021, 10:17 »
W Polsce sprzedaje się żywca? Pierwsze słyszę... :o

Widziałem kiedyś w Raven Fishing, jeśli dobrze pamiętam.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Protest
« Odpowiedź #32 dnia: 06.02.2021, 10:33 »
wiec do było 10 lub wiecej lat temu............... wg mnie całkiem inna świadomość wędkarzy była.

Pawlak był premierem w pierwszej połowie lat 90tych. Ponad 25 lat temu ;)

Pamiętam taki epizod. Potrzebna jest zmiana świadomości, a to przychodzi z czasem. Następuje naturalna wymiana pokoleń i są inne priorytety.
Jestem zwolennikiem sprzedaży odkażonych i zamrożonych ryb w sklepie albo złowienia na miejscu i zabicia. Żywiec to barbarzyństwo.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Protest
« Odpowiedź #33 dnia: 06.02.2021, 10:55 »
Z tymi osobami zza tylniego siedzenia może coś być na rzeczy...

Nawet słynna Greta jest coś podejżewana....

Greta Thunberg to dobry przykład właśnie osoby niedojrzałej emocjonalnie, ona zresztą ma pewną chorobę (Aspergera). Więc może reagować bardzo ostro :)

Jednak większość organizacji ekologicznych jest prowadzonych przez ludzi starszych, dojrzałych, mających często wykształcenie kierunkowe, pracę, dom i rodzinę. Więc jest z kim się dogadywać :)

Czytalem jej życiorys jak na 18 lat jest juz książka.
Autystyczka dotego z aneroksją potrafi przykuć uwage całego świata....
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Protest
« Odpowiedź #34 dnia: 06.02.2021, 10:56 »
, zwłaszcza związane ze sprzedażą żywca w każdym praktycznie sklepie wędkarskim. Chyba nie trzeba tego przenosić na Polskę :)
Nie, nie trzeba przenosić.
Od dawna już funkcjonuje.

W Polsce sprzedaje się żywca? Pierwsze słyszę... :o

Tak u mnie karasie na jesieni normalnie są żywe do kupienia.
Maciek

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 638
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: Protest
« Odpowiedź #35 dnia: 06.02.2021, 11:09 »
U mnie pan z wędkarskiego dawał dzieciakom zarobić i skupował kiełbie i karasie. Szkoda jeziorka z kiełbiami bo było ich pełno.  Ostatnio nieczęsto widzę tą rybkę.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Protest
« Odpowiedź #36 dnia: 06.02.2021, 11:25 »
Takie rzeczy powinni tępić przede wszystkim wędkarze - chodzi o sprzedaż żywca czy jego skup. Wprowadzanie ryb z jednego zbiornika do drugiego nie dość, że jest niezgodne z prawem, to do tego jest głupotą, igraniem z ogniem. Można tu bardzo zaszkodzić.

Wg mnie lokalne koło PZW lub okręg powinny rozprawiać się z takimi rzeczami na własnym podwórku. Oczywiście działacze robią co innego...
Lucjan

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Protest
« Odpowiedź #37 dnia: 06.02.2021, 11:29 »
, zwłaszcza związane ze sprzedażą żywca w każdym praktycznie sklepie wędkarskim. Chyba nie trzeba tego przenosić na Polskę :)
Nie, nie trzeba przenosić.
Od dawna już funkcjonuje.

W Polsce sprzedaje się żywca? Pierwsze słyszę... :o

Np. W Grodzisku, w sklepie wędkarkim po 2 zł za karasia. Nawet w jednym z duzych sklepów wędkarskich w Warszawie widziałem zbiornik z żywczykami do kupienia.

Edit- dokladnie w tym, co kolega robson, tylko nazwy nie chcialem podawac 8)
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Protest
« Odpowiedź #38 dnia: 06.02.2021, 11:42 »
Takie rzeczy powinni tępić przede wszystkim wędkarze - chodzi o sprzedaż żywca czy jego skup. Wprowadzanie ryb z jednego zbiornika do drugiego nie dość, że jest niezgodne z prawem, to do tego jest głupotą, igraniem z ogniem. Można tu bardzo zaszkodzić.

Sprzedający będzie się bronił, że nie ma wpływu na to co robią kupujący. Kupujący z kolei powie że łowił w tym samym zbiorniku.
Wprowadzenia ryb z innego zbiornika to kompletny idiotyzm ale nikt nie jest w stanie tego udowodnić. Tylko bezwzględny zakaz łowienia na żywca może tutaj pomóc.

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Protest
« Odpowiedź #39 dnia: 06.02.2021, 11:46 »
Takie rzeczy powinni tępić przede wszystkim wędkarze - chodzi o sprzedaż żywca czy jego skup. Wprowadzanie ryb z jednego zbiornika do drugiego nie dość, że jest niezgodne z prawem, to do tego jest głupotą, igraniem z ogniem. Można tu bardzo zaszkodzić.

Wg mnie lokalne koło PZW lub okręg powinny rozprawiać się z takimi rzeczami na własnym podwórku. Oczywiście działacze robią co innego...

zakaz połowu na żywca jest jedynym sposobem na zminimalizowanie tego procederu.  Tylko trzeba kontrolować i walić odpowiednie kary.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Protest
« Odpowiedź #40 dnia: 06.02.2021, 12:42 »
, zwłaszcza związane ze sprzedażą żywca w każdym praktycznie sklepie wędkarskim. Chyba nie trzeba tego przenosić na Polskę :)
Nie, nie trzeba przenosić.
Od dawna już funkcjonuje.

W Polsce sprzedaje się żywca? Pierwsze słyszę... :o
Lucjan, u mnie w co drugim wędkarskim bez problemu kupisz japońca na żywca.
Najlepsze jest jednak to , że funkcjonuje zakaz wprowadzania ryb nie występujących w danej wodzie.
Przepisy swoje, a rzeczywistość swoje. :)
Adam

Offline Andrew126

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 303
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
Odp: Protest
« Odpowiedź #41 dnia: 06.02.2021, 12:49 »
Za dużo mamy nakazów i  zakazów w otaczającym nas świecie. Od lat łowię także na żywca, nigdy żadnego żywca nie kupiłem, pozyskuję je z wody w której wędkuję, wypuszczam wszystkie drapieżniki które złowię....  Co to komu przeszkadza?

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Protest
« Odpowiedź #42 dnia: 06.02.2021, 12:56 »
Za dużo mamy nakazów i  zakazów w otaczającym nas świecie. Od lat łowię także na żywca, nigdy żadnego żywca nie kupiłem, pozyskuję je z wody w której wędkuję, wypuszczam wszystkie drapieżniki które złowię....  Co to komu przeszkadza?
Złów żywca w grudniu 🙂 na wielu zbiornikach jest to niewykonalne. Co do wypuszczania ryb złowionych na żywca, szczupak w większości przypadków przeżyje, gorzej z sandaczem...

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Protest
« Odpowiedź #43 dnia: 06.02.2021, 13:04 »
Takie rzeczy powinni tępić przede wszystkim wędkarze - chodzi o sprzedaż żywca czy jego skup. Wprowadzanie ryb z jednego zbiornika do drugiego nie dość, że jest niezgodne z prawem, to do tego jest głupotą, igraniem z ogniem. Można tu bardzo zaszkodzić.

Sprzedający będzie się bronił, że nie ma wpływu na to co robią kupujący. Kupujący z kolei powie że łowił w tym samym zbiorniku.
Wprowadzenia ryb z innego zbiornika to kompletny idiotyzm ale nikt nie jest w stanie tego udowodnić. Tylko bezwzględny zakaz łowienia na żywca może tutaj pomóc.

Ja bym zrobił tak, że w okręgu bym zrobił takiemu sklepowi antyreklamę, pokazując go jako potencjalne źródło problemu. Wg mnie część wędkarzy by się odwróciła od danego sklepu i właściciel szybko poszedłby po rozum do głowy. Bo oczywiście trudno udowodnić komuś, że nie złowił japońca na danej wodzie. lepiej więc aby zrozumieli to sprzedawcy. Żaden to zarobek wg mnie. Natomiast dobrze jakby sklepy miały dostęp do trupków, z przebadanych łowisk.
Lucjan

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Protest
« Odpowiedź #44 dnia: 06.02.2021, 13:13 »
Niedaleko mnie jest sklep zoologiczno-wędkarski (kilka kilometrów). Dawniej w ofercie mieli zarówno żywce jak i ryby do oczek wodnych, jednak od czasu gdy RAPR wprowadził ograniczenia sprzedają tylko ryby z przeznaczeniem do oczek wodnych. Od tego czasu sprzedają ryby już o długości powyżej 20 cm co znacznie ograniczyło kupowanie ich przez wędkarzy.

@Lucjan
Wg RAPR ryby (zarówno martwe jak i żywe) jako przynęta muszą pochodzić z tego samego zbiornika.
Pozdrawiam
Mirek