Autor Wątek: Metoda 2021 r - moje doświadczenia  (Przeczytany 2375 razy)

Offline pawel060981

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kazimierza Wielka
  • Ulubione metody: feeder
Metoda 2021 r - moje doświadczenia
« dnia: 16.04.2021, 23:03 »
Koleżanki i koledzy pozwolę sobie założyć nowy wątek zaskoczony moimi połowami tej wiosny. Mam za sobą 4 wyjazdy i złowione myślę ponad 60 ryb w tym: karp, leszcz, amur. Moje łowisko nie jest łatwe zdarza się zejść o kiju( powódź 2 lata temu spowodowała że większość dużych ryb uciekło do rzek) , jest to zbiornik o długości 300m i szerokości 80m i głębokości od 50cm do 2m, a wyniki o których tu piszę samego mnie zaskoczyły. Po pierwsze podajniki używam teraz KOSZYK ICS IN-LINE DURA FLAT METHOD ale to tylko dla wygody, nie rozcinam zestawów po łowieniu, zdejmuje podajnik i przypon resztę chowam do pokrowca. Co jest wg. mnie ważne w podajnikach to żeberka, odpadają wszelkie podajniki z wysokimi burtami bez żeberek wg. mnie nie tworzą tak zwanego kopczyka zbyt płasko nabierają zanęty. Kolejna rzecz przypony wiąże z gumką na haczykach kamasan 12(na moim łowisku na innych haczykach spinały się większe ryby te są dla mnie idealne) ale włos robię na skrętce i oddalam od haczyka, zdjęcie na końcu wpisu wrzucę. Przynęty to Sonubaits  Band`Um Wafter. Zanęta FEEDER BAIT METHOD MIX - EPIDEMIA DARK i SonuBaits Zanęta Match Method Mix Oryginal. Wyniki są z dwukrotną przewagą dla epidemia dark. Epidemię namaczam spryskiwaczem do uzyskania odpowiedniej konsystencji.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Metoda 2021 r - moje doświadczenia
« Odpowiedź #1 dnia: 16.04.2021, 23:25 »
Wg mnie trafiłeś na pogodę, ostatnio fajnie rybka brała jak było +20' stopni na weekend. A jak się zrobiło zimno to zero brań.

Offline pawel060981

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kazimierza Wielka
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Metoda 2021 r - moje doświadczenia
« Odpowiedź #2 dnia: 16.04.2021, 23:53 »
Nie kolego dwa wyjazdy na przełomie marca i kwietnia to wiatr zimno i wędkarz obok który za 1.5 godziny nie miał nawet brania. Coś z tych sposobów zainteresowało ryby typowo u mnie. Będę testował dalej co.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 685
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Metoda 2021 r - moje doświadczenia
« Odpowiedź #3 dnia: 17.04.2021, 00:55 »
Planuje wyskoczyć na pobliski kanał tylko z chlebem. Chce pokombinować z metodą, zobaczymy jak wyjdzie.

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Metoda 2021 r - moje doświadczenia
« Odpowiedź #4 dnia: 17.04.2021, 05:37 »
Trafiłeś w dzień i w miejsce - no i super . Co do przewagi epodemii nad sonu to jak by Ci się udało gdzieś jeszcze kupić MMM Dark to połowił byś na pewno nie gorzej jak na epidemie i koszyk masz w gratisie. Tylko teraz z dostępnością ciężko.
Ja ostatnio na łowisku Wędkarska Kolonia masakrę zrobiłem własnej MMM Dark. Nie wiem co tam jest za smród w tym ale na ryby działa jak magnes nawet po rozcieńczeniu z innym towarem. Haki masz kamsan B 911 x Strong?
Paweł

Offline pawel060981

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kazimierza Wielka
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Metoda 2021 r - moje doświadczenia
« Odpowiedź #5 dnia: 17.04.2021, 08:15 »
Tak kolego właśnie te haczyki. Co do zanęty to właśnie z powodu braku mmm dark kupiłem tą epidemię. Acha dodam jeszcze że ten sposób wiązania haczyka podpatrzylem na internecie bodajże od p. Przemka Solskiego ale już na 100% nie pamiętam.

Offline Tetley

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: RMI
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Metoda 2021 r - moje doświadczenia
« Odpowiedź #6 dnia: 17.04.2021, 12:42 »
Trafiłeś w dzień i w miejsce - no i super . Co do przewagi epodemii nad sonu to jak by Ci się udało gdzieś jeszcze kupić MMM Dark to połowił byś na pewno nie gorzej jak na epidemie i koszyk masz w gratisie. Tylko teraz z dostępnością ciężko.
Ja ostatnio na łowisku Wędkarska Kolonia masakrę zrobiłem własnej MMM Dark. Nie wiem co tam jest za smród w tym ale na ryby działa jak magnes nawet po rozcieńczeniu z innym towarem. Haki masz kamsan B 911 x Strong?

Paweł,
O tym pisałeś -  SONUBAITS MATCH METHOD MIX- DARK GROUNDBAIT ???
Pozdrawiam

Robert

Offline edek86

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Metoda 2021 r - moje doświadczenia
« Odpowiedź #7 dnia: 17.04.2021, 13:47 »
U mnie MMM dark na razie szału nie robi. Dwa wypady po 5h i złowiłem 5 ryb. Stosowałem mix 60%MMM dark + 20% Green Betaine + 20% Skretting
Michał

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Metoda 2021 r - moje doświadczenia
« Odpowiedź #8 dnia: 17.04.2021, 13:57 »
Ryby jak ludzie poddają się perswazji z Youtube :P


Pozdrawiam Łukasz

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 224
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Metoda 2021 r - moje doświadczenia
« Odpowiedź #9 dnia: 17.04.2021, 13:59 »
Trafiłeś w dzień i w miejsce - no i super . Co do przewagi epodemii nad sonu to jak by Ci się udało gdzieś jeszcze kupić MMM Dark to połowił byś na pewno nie gorzej jak na epidemie i koszyk masz w gratisie. Tylko teraz z dostępnością ciężko.
Ja ostatnio na łowisku Wędkarska Kolonia masakrę zrobiłem własnej MMM Dark. Nie wiem co tam jest za smród w tym ale na ryby działa jak magnes nawet po rozcieńczeniu z innym towarem. Haki masz kamsan B 911 x Strong?

Mechanika jest prosta w epidemi nie masz mączek a mmm masz na moich wodach pzw mam to samo ryby na wiosne nnie wciągają zanęt z mączką.
Maciek

Offline pawel060981

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kazimierza Wielka
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Metoda 2021 r - moje doświadczenia
« Odpowiedź #10 dnia: 17.04.2021, 14:14 »
Epidemia ma też mączki rybne ale ma też grubsze grudki chyba jakiegoś kolorowego ciasta piekarniczego.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 224
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Metoda 2021 r - moje doświadczenia
« Odpowiedź #11 dnia: 17.04.2021, 15:31 »
:beer:
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 224
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Metoda 2021 r - moje doświadczenia
« Odpowiedź #12 dnia: 17.04.2021, 15:32 »
Epidemia ma też mączki rybne ale ma też grubsze grudki chyba jakiegoś kolorowego ciasta piekarniczego.


Taak.... :-X

Cyt.
Mix Epidemia Dark

Epidemia zyskała miano mixu którego skuteczność przypada gdy woda osiąga temperaturę 10-12*C

Chcemy aby była skuteczna cały rok i właśnie dlatego powstała w ciemnym kolorze i została wzbogacona o składniki, które w zimnej wodzie dobrze się rozpuszczają i wabią ryby. Ciemna barwa jest bezpieczna na wodę zimną, która się klaruje jest przejrzysta a ryby wpływając na ciemną plamę zanętową czują się bezpieczniej niż na jasnej. Właśnie po takie zanęty sięgają zawodnicy wczesną wiosną i późną jesienią.

Najważniejszy składnik CSL na bazie, którego powstała Epidemia jest bogaty w takie składniki jak aminokwasy, witaminy i łatwo strawne białka. Cząsteczki CSL zawarte w  miksie  bardzo szybko pracują uwalniając swoje frakcje, dzięki czemu w polu łowienia szybko pojawiają się ryby. Ale to nie koniec, cząsteczki CLS uwalniają ze swojej struktury fermentowany aromat, dzięki czemu na dnie tworzy się swego rodzaju chmura, zawiesina.

Wrazie pytań zadzwon do Bartka.
Maciek