Autor Wątek: Brak efektów  (Przeczytany 1578 razy)

Offline Futekk11

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Brak efektów
« dnia: 30.03.2021, 11:30 »
Witam :) Od około 2 tygodni nęcę wcześniej wybrane miejsce na zbiorniku około 1 ha . Nęcę około 20 metrów od brzegu na głębokości 1.5-2 metry , na dnie zalega lekka warstwa mułu . W zbiorniku jest przewaga karpi płoci oraz wzdręg ale są również amury . Moja zanęta składa się z Kukurydzy ,pszenicy , płatek owsianych , groszku słonecznika i całość doprawiam melasą . Z racji na to , że woda jeszcze zimna do wody codziennie o tej samej porze ląduje około 1 kg do max 1.5 kg zanęty . W niedzielę cały dzień spędzony na rybach i ani jednego brania  .  Łowiłem karpiówką gdzie miałem kulkę 12 mm ananas  a drugi zestaw to feeder na metodę mały wafter truskawka -brzoskwinia  .  W podajniku Epidemia od feeder bait , a w koszyku to samo z kilkoma ziarnami kukurydzy . Moje pytanie jest takie czy coś zrobiłem źle a może złe miejsce do nęcenia ?
Patryk

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Brak efektów
« Odpowiedź #1 dnia: 30.03.2021, 12:12 »
W cieplejsze dni gdzie będzie przewaga słońca to miejscówka ok bo wtedy rybka idzie na płytszą wodę ponieważ szybciej się nagrzewa teraz jeszcze bym szukał głębszych miejsc.
- Arek -

Offline Futekk11

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: Brak efektów
« Odpowiedź #2 dnia: 30.03.2021, 12:18 »
Właśnie ten zbiornik powyżej 2 metrów to nie ma ... Wiem bo od dziecka w nim pływałem i znam na pamięć ;D
Patryk

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Brak efektów
« Odpowiedź #3 dnia: 30.03.2021, 12:18 »
Witam :) Od około 2 tygodni nęcę wcześniej wybrane miejsce na zbiorniku około 1 ha . Nęcę około 20 metrów od brzegu na głębokości 1.5-2 metry , na dnie zalega lekka warstwa mułu . W zbiorniku jest przewaga karpi płoci oraz wzdręg ale są również amury . Moja zanęta składa się z Kukurydzy ,pszenicy , płatek owsianych , groszku słonecznika i całość doprawiam melasą . Z racji na to , że woda jeszcze zimna do wody codziennie o tej samej porze ląduje około 1 kg do max 1.5 kg zanęty . W niedzielę cały dzień spędzony na rybach i ani jednego brania  .  Łowiłem karpiówką gdzie miałem kulkę 12 mm ananas  a drugi zestaw to feeder na metodę mały wafter truskawka -brzoskwinia  .  W podajniku Epidemia od feeder bait , a w koszyku to samo z kilkoma ziarnami kukurydzy . Moje pytanie jest takie czy coś zrobiłem źle a może złe miejsce do nęcenia ?

Ładną górkę usypałeś... , masz pewność że towar znika.

Zmień miejsce nie nęć tylko obserwuj wodę - jak zauważysz życie to w to miejsce poślij zestawy , o tej porze roku minimalizm.
Maciek

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 793
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Brak efektów
« Odpowiedź #4 dnia: 30.03.2021, 12:28 »
Przyczyn może być kilka: przekarmienie ryb w tym miejscu, brak ryb w tym miejscu, za zimna woda na jakąkolwiek aktywność. Tak, jak napisał to mjmaciek - minimalizm, minimalizm i jeszcze raz minimalizm.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline lajon38

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 309
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Brak efektów
« Odpowiedź #5 dnia: 30.03.2021, 12:35 »
Za dużo towaru na tak zimną wodę.

Offline Futekk11

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: Brak efektów
« Odpowiedź #6 dnia: 30.03.2021, 13:56 »
Kurd** myślałem , że taka ilość będzie odpowiednia ...
Patryk

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Brak efektów
« Odpowiedź #7 dnia: 30.03.2021, 14:05 »
Woda ma kilka stopni o tej porze takie neceniem nie ma raczej najmniejszego sensu.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Brak efektów
« Odpowiedź #8 dnia: 30.03.2021, 14:21 »
Przynajmniej dwa tygodnie (CIEPŁE dwa tygodnie) za wcześnie sypałeś. Teraz lepiej szukać ryby i ewentualnie podać sypkiej zanęty troszkę koszykiem, gdy się ją znajdzie.
Krwawy Michał

Purple Life Matters