Autor Wątek: Waftersy czosnek 6-8 mm - jakie??  (Przeczytany 3098 razy)

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 020
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Waftersy czosnek 6-8 mm - jakie??
« Odpowiedź #15 dnia: 04.04.2021, 15:47 »
Panowie a co myślicie o kulkach browning ?
Polecam. Łapałem 2 lata temu i się sprawdziły w zimnej wodzie.

Offline Zssido

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 15
  • Lokalizacja: Opalenica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Waftersy czosnek 6-8 mm - jakie??
« Odpowiedź #16 dnia: 04.04.2021, 16:45 »
Robisz sobie tylko pod "górkę" szukając cudownej przynęty ale cóż twoja sprawa.


Nie szukam żadnej cudownej przynęty, bo na tej konkretnej wodzie o którą mi tak naprawdę chodzi najlepsze efekty przynosi mi właśnie wasters czosnkowy. Tylko poszukuje tego najlepszego, każdy czosnek przyniósł mi zamierzony efekt, ale tak jak pisałem dostałem od znajomego kilka kulek czosnkowych w kolorze białym i one najlepiej mi działały ale problem jest taki, że nie wiem jakiej firmy były...

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 401
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Waftersy czosnek 6-8 mm - jakie??
« Odpowiedź #17 dnia: 04.04.2021, 17:19 »
@Kozi +1 :) Nie często się z Tobą zgadzam, ale również mam takie wnioski odnośnie kulek i ich zapachów. Jak na moim łowisku królował np kolor pomarańczowy to mogła to być kałamarnica, mango, pomarańcza, ananas... Bez różnicy. Liczył się jaskrawy kolor. Co do samego wątku to również stawiał bym na mix czosnkowy.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 871
  • Reputacja: 392
Odp: Waftersy czosnek 6-8 mm - jakie??
« Odpowiedź #18 dnia: 04.04.2021, 18:04 »
Teraz panuje moda na przeróżne kulki, a w metodzie rybę przyciąga mix który jest w koszyku...

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 476
  • Reputacja: 1973
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Waftersy czosnek 6-8 mm - jakie??
« Odpowiedź #19 dnia: 04.04.2021, 19:39 »
Była już nie raz na ten temat dyskusja i wcale nie jest, jak piszesz. Zanęta oczywiście odgrywa kluczową rolę, ale wystarczy pozakładać różne kulki, by przekonać się, że jedne dają brania częste i natychmiastowe, przy inny widać tylko pukanie, ryby buszują w zanęcie, ale jakoś przynęty nie za bardzo chcą ruszyć.

Piszę o sytuacji, w której zmianie ulega tylko przynęta, na jednej sesji, i powrót do poprzedniej ponownie daje brania.

Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Zssido

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 15
  • Lokalizacja: Opalenica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Waftersy czosnek 6-8 mm - jakie??
« Odpowiedź #20 dnia: 04.04.2021, 19:56 »
Była już nie raz na ten temat dyskusja i wcale nie jest, jak piszesz. Zanęta oczywiście odgrywa kluczową rolę, ale wystarczy pozakładać różne kulki, by przekonać się, że jedne dają brania częste i natychmiastowe, przy inny widać tylko pukanie, ryby buszują w zanęcie, ale jakoś przynęty nie za bardzo chcą ruszyć.

Piszę o sytuacji, w której zmianie ulega tylko przynęta, na jednej sesji, i powrót do poprzedniej ponownie daje brania.

Dzięki, że ktoś im to wytłumaczył bo mi szkoda na nich moich nerwów. :-X
U mnie w podajniku czysty skretting i właśnie wafters czoskowy przynosił najlepsze efekty. Były kombinacje z dodawaniem aromatu czosnku (dipy, olejki, atraktory, czosnek granulowany czy nawet taki świeży i nie było żadnych efektów, no ale może powinienem dać do wody olejek czosnkowy który jest używany przez gołębiarzy :-[

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 476
  • Reputacja: 1973
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Waftersy czosnek 6-8 mm - jakie??
« Odpowiedź #21 dnia: 04.04.2021, 20:30 »
Poradziłbym Ci coś czosnkowego, ale żadnego waftersa nigdy nie używałem. U mnie całkiem spoko działają kulki Garlic fish od Star Baits, ale jednak jeszcze lepsze efekty daje Hot Demon.
Po prostu wpisz w wyszukiwarkę garlic wafters i weź coś dobrej firmy.
Krwawy Michał

Purple Life Matters