Autor Wątek: Reakcja na ankietę o PZW  (Przeczytany 9614 razy)

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Reakcja na ankietę o PZW
« Odpowiedź #30 dnia: 03.04.2021, 21:06 »
Pr00, jak widać pod względem PZW jesteśmy tak samo spolaryzowani jak pod względem politycznym.
Jakieś dziwne odchylenia w jedną czy drugą stronę+ kilka groteskowych postaci, zamiast zdrowego rozsądku.
I to by było na tyle :thumbup:
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Reakcja na ankietę o PZW
« Odpowiedź #31 dnia: 03.04.2021, 23:43 »
Skłóconymi ludźmi łatwiej manipulować. Na pewno większości z nas zależy na tym żeby mieć co i gdzie łowić. Chce mieć zadbane łowiska ,gdzie pojedziesz , powędkujesz w spokoju i nie wrócisz o blanku. Dobrze by było gdyby ktoś tego uczciwie pilnował i dbał ....żeby nie funkcjonowało to jak gospodarstwa rybackie a w 100 % było w naszym interesie. Ma  się liczyć wędkarz a nie układy , koledzy i kasa. Mam cichą nadzieję ,że tak kiedyś będzie ;)


Pozdrawiam Łukasz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Reakcja na ankietę o PZW
« Odpowiedź #32 dnia: 04.04.2021, 09:48 »
Panowie, a czy ktoś wam powiedział, że Grendziu (szef fundacji dla pip) marzył o swoim łowisku, nad którym chciałby mieć dom? Jako agent nieruchomości ma swoje moce. Był orędownikiem no kill na tym forum, poznałem go, więc wiem co mówię, wiem co robił na łowisku na którym był pierwszy zlot. I nagle pojawił się Kotwic, orędownik rybaka na każdej wodzie. Po pewnym czasie panowie się zbliżyli do siebie, Grendziu i Elvis (który nota bene pod moimi filmami o PZW atakował mnie, po czym kwitował to pisaniem, że nic do mnie nie ma) wyłuszczyli mi, że powinniśmy mieć swoją wodę, jako forum, i tam wprowadzać zmiany, założyć fundację. Nie pasowała mi taka opcja, bo uważam, ze niczego się nie zmieni jednym łowiskiem, do tego nie jest to moja wizja, bo coś takiego to wielkie koszta, a nie to jest zadaniem forum. Do tego nie pasowała mi wizja łowiska, którym opiekuje się gość, da którego wypuszczanie ryb to sadyzm (Kotwic).  Tym bardziej zakładanie fundacji, która miałaby finansować takie łowisko. I nagle orędownik no kill zmienił kierunek i zaczęły się spory. Po pewnym czasie no kill już było złe, panowie założyli własne forum. A wg mnie prawda jest taka, że Grendziu potrzebował Kotwica do swoich marzeń, bo bez ichtiologa nie zrobił by wiele. I dopiął swego, ma teraz praktycznie swoją wodę, nie wiem tylko czy już nad nią mieszka czy jeszcze nie :) Więc niech niektórzy zrozumieją, co było powodem odejścia pewnych osób. Brak mojej zgody na pakt z diabłem (Kotwic i Rybal - pracownicy IRŚ) i sceptycyzm odnośnie wody 'forumowej' i zakładania fundacji. Pomoc w marzeniach, aby Grendziu zamieszkał nad taką wodą, co uważałem za źródło problemów w przyszłości. Jednym słowem czułem się wykorzystywany do realizacji czyichś marzeń.

Ja nie zmieniłem poglądów. I nie jestem dyktatorem ale adminem forum. Jeśli nie byłoby tu 'twardej ręki', to działyby się rzeczy bardzo złe. Takie są zasady prowadzenia forum, dobrego forum.  Nikogo nie usuwam siłą zresztą. I nie mam żadnych problemów z Kotwicem, ostatnio nawet pisaliśmy. Nie mam tez żadnej urazy, jak już to ktoś tam ma do mnie. Co zresztą miałem okazję przeczytać pod jednym z mich filmów. Ja o wszystkim zapomniałem, a tam fachowiec od statutu PZW - elvis, mi wytykał błędy ( a pisał bzdury aż się dymiło), znalazł poparcie u innego obrażonego, Radara, który nagle też został fachowcem od prawa i statutów.

Więc skoro jest okazja, to ja piszę jak ja to odbieram. Bo widzę, że krąży jakaś dziwna historia.

A polityka nie ma wiele wspólnego z wędkarstwem lub nie powinna. Widzę, że Krzysiek stara się tu pokazać, że jest inaczej. Nie jest. Na grupach Reforma PZW nie ma żadnej polityki, chyba, ze ludzie sami coś wtrącą. Natomiast ja osobiście mam poglądy polityczne, ale co to zmienia? Każdy chyba ma jakieś :) Obecnie wypracowaliśmy sobie tu na forum odpowiednie relacje, jest ukryty dział i pilnowanie, aby tylko tam były tego typu dyskusje.
Lucjan

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Reakcja na ankietę o PZW
« Odpowiedź #33 dnia: 04.04.2021, 17:28 »
No to żeś tera chyba po pijaku pojechał.
Tomek

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Reakcja na ankietę o PZW
« Odpowiedź #34 dnia: 04.04.2021, 20:21 »
Moja ciotka miała ma dwie córki, gdy były małe i coś przeskrobały, profilaktycznie łoiła dupska jednej i drugiej, nie wnikając w to, która zawiniła. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem bicia dzieci, ale Wam wszystkim, i jednym, i drugim, przydałby się klaps, dla zasady, w celu otrzeźwienia. Jestem pewien, że przy wódce wszyscy by się dogadali, czego sobie i Wam życzę.
Jacek

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 811
  • Reputacja: 93
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Reakcja na ankietę o PZW
« Odpowiedź #35 dnia: 05.04.2021, 08:45 »
Podobno w/w wątku na forum dlaryb będą się spowiadać ze swoich uczynków. Dowiemy się najprawdziwszą prawdę. Czekam więc z utęsknieniem i mam nadzieję że nie będzie falstartu w zapowiedziach :)

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 036
  • Reputacja: 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Reakcja na ankietę o PZW
« Odpowiedź #36 dnia: 05.04.2021, 09:26 »
Podobno w/w wątku na forum dlaryb będą się spowiadać ze swoich uczynków. Dowiemy się najprawdziwszą prawdę. Czekam więc z utęsknieniem i mam nadzieję że nie będzie falstartu w zapowiedziach :)
Dziwne to maniery z Twojej strony, wpadasz do kogoś na forum, ani się nie przywitasz, ani nic, tylko jak taki lis z ukrycia się czaisz. Nie masz zapewne bladego pojęcia o ludziach tam będących, a mimo to będziesz oceniał i ironicznie tutaj komentował. Miej na tyle odwagi i wyraź tam swoje zdanie czy wątpliwości, zapytaj... Jestem od lat na jednym, jak i na drugim forum, czasowo jakoś to się pokrywa. Nie raz tutaj miałem z Lucjanem całkiem odmienny punkt widzenia, nie raz byłem świadkiem ataku Lucjana na ludzi czy działalność dlaryb.pl. Ale ten kij ma dwa końce, to już się robi nudne. Jedna strona na drugą stronę... Walka o Nasze wędkarskie lepsze jutro, powinna Nas łączyć, a nie dzielić. Też uważam, że ta ankieta jest bez sensu, bo jej wynik jest tak przewidywalny, jak to, że jutro będzie wtorek. Wiadomo, że większość z Nas ma dość PZW. Tylko warto brać pod uwagę zdanie innych, bo faktyczne zmiany trzeba zacząć od samego dołu, od swoich kół i tak krok po kroku iść dalej. Warto posłuchać jednej i drugiej strony, przez co może wyjść coś konstruktywnego, dającego zalążek przyszłych zmian.

Jak napisał @Syborg, większość z tych osób, które są wymieniane w temacie SiG, jak i dlaryb.pl spotkając się przy tradycyjnej flaszce, napewno by było w stanie konstruktywnie i w przyjaznej atmosferze ze sobą porozmawiać.

Przede wszystkim szanujmy się, bez względu na swoje poglądy czy przekonania.

Wesołych Świąt

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Reakcja na ankietę o PZW
« Odpowiedź #37 dnia: 05.04.2021, 09:31 »
Wiecie dlaczego nigdy nie będzie tak jak byśmy chcieli? Bo Polacy to złośliwy naród, Ci na obczyźnie również, chociaż pieją ze łyknęli zagrabanicznej ogłady, chłop żywemu nie przepuści, co na tym forum i nie tylko również na porządku dziennym widać. Jakie zmiany można zrobić jak jeden drugiego by w łyżce wody utopił.
Tomek

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 811
  • Reputacja: 93
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Reakcja na ankietę o PZW
« Odpowiedź #38 dnia: 05.04.2021, 09:42 »
Podobno w/w wątku na forum dlaryb będą się spowiadać ze swoich uczynków. Dowiemy się najprawdziwszą prawdę. Czekam więc z utęsknieniem i mam nadzieję że nie będzie falstartu w zapowiedziach :)
Dziwne to maniery z Twojej strony, wpadasz do kogoś na forum, ani się nie przywitasz, ani nic, tylko jak taki lis z ukrycia się czaisz. Nie masz zapewne bladego pojęcia o ludziach tam będących, a mimo to będziesz oceniał i ironicznie tutaj komentował. Miej na tyle odwagi i wyraź tam swoje zdanie czy wątpliwości, zapytaj... Jestem od lat na jednym, jak i na drugim forum, czasowo jakoś to się pokrywa. Nie raz tutaj miałem z Lucjanem całkiem odmienny punkt widzenia, nie raz byłem świadkiem ataku Lucjana na ludzi czy działalność dlaryb.pl. Ale ten kij ma dwa końce, to już się robi nudne. Jedna strona na drugą stronę... Walka o Nasze wędkarskie lepsze jutro, powinna Nas łączyć, a nie dzielić. Też uważam, że ta ankieta jest bez sensu, bo jej wynik jest tak przewidywalny, jak to, że jutro będzie wtorek. Wiadomo, że większość z Nas ma dość PZW. Tylko warto brać pod uwagę zdanie innych, bo faktyczne zmiany trzeba zacząć od samego dołu, od swoich kół i tak krok po kroku iść dalej. Warto posłuchać jednej i drugiej strony, przez co może wyjść coś konstruktywnego, dającego zalążek przyszłych zmian.

Jak napisał @Syborg, większość z tych osób, które są wymieniane w temacie SiG, jak i dlaryb.pl spotkając się przy tradycyjnej flaszce, napewno by było w stanie konstruktywnie i w przyjaznej atmosferze ze sobą porozmawiać.

 Przede wszystkim nie tym  tonem do mnie.
Nie zamierzam rejestrować się na forum dlaryb bo takowej potrzeby nie mam. Nie lubię natomiast jak ktoś  kogoś smaruje gównem pokątnie. Całą sprawę zaczął  Kotwic, a potem rozlało się dalej to zkisłe mleko. Chyba nie zaprzeczyż? :) Czekam zatem na wyjaśnienie. Po tym wyrobię sobie zdanie.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Reakcja na ankietę o PZW
« Odpowiedź #39 dnia: 05.04.2021, 09:48 »
Ta ankieta nie jest bez sensu :) Ona ma pokazać włodarzom, co o nich sądzą ludzie, o obecnym kierunku PZW. Oni nie chcą słuchać, uważają, że opozycjoniści to mały margines, tak się przedstawia nas. A prawda jest taka, że stanowimy większość, jednak wędkarze nie chcą się angażować. To dlatego nie ma zmian, bo większość woli narzekać zamiast coś zrobić. To nie cecha wędkarzy ale nasza narodowa. Początkowo było tam pięć punktów, ale wypaczały one ogólny sens.

Jak można rozmawiać z ludźmi z ZG, jak nie mamy podparcia w niczym? To jest właśnie to, oni nie muszą nic robić, bo mają przeciwko sobie jednostki. Dlatego trzeba pokazać im, że jest inaczej.

A co do topienia jeden drugiego w łyżce wody. Najlepiej się nie oglądać na tych co chcą topić, bo to tylko ściąga człowieka z obranego kursu :) Musimy się zjednoczyć, w innym razie nas pozamiatają. Polskie Wody już wykonują dziwne ruchy. Skoro mogą sprzedawać pozwolenia na odcinki Narwi, to mogą chcieć robić to samo z innymi wodami. Ale przecież te wody nie mają gospodarza tak naprawdę. To więc nie jest żadna dobra zmiana! Dlatego potrzebujemy lobbingu wędkarskiego, aby bronić swoich interesów. Jest rok 2021 a my jesteśmy lobbystą rybackim (PZW), fundacja z południa kuma się z Polskimi Wodami, dążąc do upadku PZW, po którym co niby takiego nastąpi? Nie wiem jak Wy, ale ja zauważam, ze sami zmierzamy w stronę raf, aby spektakularnie się o nie rozbić i udowodnić, że przysłowie 'Polak mądry po szkodzie' to sama prawda.

Ale trudno o zmiany, skoro ludzie nie rozumieją podstaw. Wg większości wędkarstwo ma być tanie, ma być powszechny dostęp do wód, a zarybienia muszą być większe. Wszystkie te trzy rzeczy są nie dość, że nierealne, to tak naprawdę właśnie stanowią zaprzeczenie naprawy sytuacji w kraju. Dlatego trzeba edukować. Ale i walczyć o swoje, bo jak nic nie zrobimy z tymi wyborami w tym roku, to mamy pozamiatane na kolejne 4 lata. A wg mnie to będą kluczowe lata.
Lucjan

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 036
  • Reputacja: 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Reakcja na ankietę o PZW
« Odpowiedź #40 dnia: 05.04.2021, 09:54 »
@Michal Twoja kultura wypowiedzi jest jak widać na wysokim poziomie... Potrzeby rejestracji nie masz, ale już by oceniać innych czytając z ukrycia to już jakaś wyższa potrzeba? Dzięki temu chcesz tutaj zabłysnąć? Jeszcze nie masz wyrobionego zdania, a już obrażasz drugą stronę. Nikt tam tego w ukryciu nie pisał, forum jest ogólnodostępne, nie jest to pisane na żadnym prywatnym temacie. Cały temat miał być bardziej żartobliwym podejściem do tematu tej trochę, moim zdaniem nie poważnej ankiety z okazji 1go kwietnia. Ale zleciały się takie osoby, jak m.in. Ty i zaczęły kręcić aferę. Dla przykładu Ostap dla żartu zaznaczył dwa razy, że pzw jest ok, a Wy to wzięliście na poważnie i uznaliście jako zdanie całego forum dowiedz się najpierw więcej o całej sytuacji, nie wycinaj zdań z kontekstu i wtedy wyrób sobie swoje zdanie, które zapewne każdy uszanuje o ile nie będzie one obrażające dla żadnej ze stron. Konstruktywna krytyka jest jak najbardziej wskazana, bo ludzi nie omylnych nie ma. A tymaczem może weź wędki i pojedź na łowisko SiG się zrelaksować

@Luk ale tam u góry nie są głupi ludzie, oni na 100% mają świadomość, jakie podejście ma do nich większość wędkarskiej braci. Ta ankieta swoim wynikiem napewno nie będzie dla nich zaskoczeniem. Stąd uważam, że jest pozbawioną sensu. Ale działania ku zmianom na lepsze i nowe, są jak najbardziej pożądane. Nie ulega wątpliwości, że PZW musi się zmienić.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Reakcja na ankietę o PZW
« Odpowiedź #41 dnia: 05.04.2021, 10:31 »
To jest bardzo ważna ankieta, bo oni cały czas pier...olą, że są tu dla nas, reprezentują wędkarzy i ciężko za darmo pracują, by robić nam coraz lepiej.

Tak, oni doskonale wiedzą, że wędkarze by ich najchętniej roznieśli na widłach. Ale kasa gruba im wpada, więc pracują "społecznie" dalej. Tylko już szydło z worka wyszło...

Natomiast nie są świadomi tego ludzie wyżej w polityce czy świecie nauki, którzy z wędkarstwem nie mają wiele wspólnego. I te bezczelne dziady potem jeżdżą po kraju i świecie i pitolą farmazony, jak to PZW jest ewenementem na skalę światową i wszyscy dookoła polskim wędkarzom zazdroszczą takiej organizacji, a przede wszystkim takich władz.


A SiG i DlaRyb powinni wspólnie walczyć, by ich pogonić. Czy to robią? Nie. Dlaczego? Bo Luk to powiedział, więc będę głosował, że popieram władze PZW :facepalm:

Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 036
  • Reputacja: 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Reakcja na ankietę o PZW
« Odpowiedź #42 dnia: 05.04.2021, 10:46 »
To jest bardzo ważna ankieta, bo oni cały czas pier...olą, że są tu dla nas, reprezentują wędkarzy i ciężko za darmo pracują, by robić nam coraz lepiej.

Tak, oni doskonale wiedzą, że wędkarze by ich najchętniej roznieśli na widłach. Ale kasa gruba im wpada, więc pracują "społecznie" dalej. Tylko już szydło z worka wyszło...

Natomiast nie są świadomi tego ludzie wyżej w polityce czy świecie nauki, którzy z wędkarstwem nie mają wiele wspólnego. I te bezczelne dziady potem jeżdżą po kraju i świecie i pitolą farmazony, jak to PZW jest ewenementem na skalę światową i wszyscy dookoła polskim wędkarzom zazdroszczą takiej organizacji, a przede wszystkim takich władz.


A SiG i DlaRyb powinni wspólnie walczyć, by ich pogonić. Czy to robią? Nie. Dlaczego? Bo Luk to powiedział, więc będę głosował, że popieram władze PZW :facepalm:
I widzisz, jako osoba funkcyjna na tym forum sam podsycasz ten konflikt. Nikt na tym drugim forum, nie robi nic by zrobić na przeciw Lucjanowi. Ostap sobie jaja robił, a Wy to łapiecie. Poprostu tak skonstruowana ankieta nie została potraktowana jako poważny wykładnik opinii o PZW. Myślę, że jak by Grendziu, Luk i Kotwic się kiedyś spotkali to by bez problemu wyjaśnili swoje nieporozumienia czy bardziej niedomówienia. Każdy poszedł swoją drogą, Darek z kilkoma innymi osobami, które stoją w cieniu przejął Nienawiszcz. Lucjan obrał drogę zmiany całej struktury PZW. Jednemu i drugiemu bardzo kibicuję, bo swoje słowa zamieniają w czyny. A My jako userzy póki co jedynie potrafimy tylko wymieniać między sobą przytyki, które niczego dobrego nie przyniosą.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Reakcja na ankietę o PZW
« Odpowiedź #43 dnia: 05.04.2021, 11:08 »

@Luk ale tam u góry nie są głupi ludzie, oni na 100% mają świadomość, jakie podejście ma do nich większość wędkarskiej braci. Ta ankieta swoim wynikiem na pewno nie będzie dla nich zaskoczeniem. Stąd uważam, że jest pozbawioną sensu. Ale działania ku zmianom na lepsze i nowe, są jak najbardziej pożądane. Nie ulega wątpliwości, że PZW musi się zmienić.

Ta ankieta jest po to, aby móc np. w mediach powiedzieć, że ankieta wykazała takie a takie wyniki, które są miażdżące dla obecnych władz. To jest narzędzie do robienia odpowiedniej propagandy, która pozwoli ugrać jak najwięcej. Tylko i aż tyle. Kolejna będzie o rybakach w PZW, i nie będzie też skomplikowana :)

Inna sprawa jest taka, ze wędkarzom nie chce sie czytać. Obecnie dochodzimy do minimalizmu jaki dają media społecznościowe, ludzie chcą zdjęcia i krótkiego opisu lub filmu, nic więcej. Nie ma więc sensu wchodzić w nic skomplikowanego. Im dłuższy tekst, im bardziej skomplikowana ankieta, tym mniej ludzi ją wypełnia. To fakt. Wiem, bo mam czytelne statystyki przed oczyma, a tych na Fejsie nie brakuje.

Więc może być wiele dróg do zmian. Obecnym władzom jednak nie ma sensu pokazywać ankiety, bo oni je mają w doopie, bardzo głęboko. Tu chodzi o stworzenie mechanizmu, który będzie pistoletem przystawionym im do głowy. Tak trzeba rozmawiać, i do tego dążymy. Pokojowe manifestacje albo delikatne działania nie przyniosą tu efektu. Tu trzeba wstrząsu. Oni mają wyłożyć kawę na ławę, a nie pitolić o pozytywnych zmianach jakie chcą wprowadzić, gdy nie wspominają nic o GR Suwałki lub sami łamią wielokrotnie statut. Dlatego jak grupa urośnie do pewnych rozmiarów, to się będzie wiele dziać, mam nadzieję :)

I niech sobie ludzie dyskutują o tym, że ankieta jest bez sensu :) Jak ktoś nie rozumie strategii jaką mamy, to nie wie po co ankieta. I nie musi wiedzieć :)  Normalnie bym tego nie pisał, ale wiem, ze ten wątek czytają ci z wierchuszki. Niech więc wiedzą, że to nie jest jakieś pokrzykiwanie jednostek, to jest budzący się głos wędkarzy, którzy mają dość. I którzy tym razem powiedzą głośne NIE :)

Lucjan

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 036
  • Reputacja: 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Reakcja na ankietę o PZW
« Odpowiedź #44 dnia: 05.04.2021, 11:13 »

@Luk ale tam u góry nie są głupi ludzie, oni na 100% mają świadomość, jakie podejście ma do nich większość wędkarskiej braci. Ta ankieta swoim wynikiem na pewno nie będzie dla nich zaskoczeniem. Stąd uważam, że jest pozbawioną sensu. Ale działania ku zmianom na lepsze i nowe, są jak najbardziej pożądane. Nie ulega wątpliwości, że PZW musi się zmienić.

Ta ankieta jest po to, aby móc np. w mediach powiedzieć, że ankieta wykazała takie a takie wyniki, które są miażdżące dla obecnych władz. To jest narzędzie do robienia odpowiedniej propagandy, która pozwoli ugrać jak najwięcej. Tylko i aż tyle. Kolejna będzie o rybakach w PZW, i nie będzie też skomplikowana :)

Inna sprawa jest taka, ze wędkarzom nie chce sie czytać. Obecnie dochodzimy do minimalizmu jaki dają media społecznościowe, ludzie chcą zdjęcia i krótkiego opisu lub filmu, nic więcej. Nie ma więc sensu wchodzić w nic skomplikowanego. Im dłuższy tekst, im bardziej skomplikowana ankieta, tym mniej ludzi ją wypełnia. To fakt. Wiem, bo mam czytelne statystyki przed oczyma, a tych na Fejsie nie brakuje.

Więc może być wiele dróg do zmian. Obecnym władzom jednak nie ma sensu pokazywać ankiety, bo oni je mają w doopie, bardzo głęboko. Tu chodzi o stworzenie mechanizmu, który będzie pistoletem przystawionym im do głowy. Tak trzeba rozmawiać, i do tego dążymy. Pokojowe manifestacje albo delikatne działania nie przyniosą tu efektu. Tu trzeba wstrząsu. Oni mają wyłożyć kawę na ławę, a nie pitolić o pozytywnych zmianach jakie chcą wprowadzić, gdy nie wspominają nic o GR Suwałki lub sami łamią wielokrotnie statut. Dlatego jak grupa urośnie do pewnych rozmiarów, to się będzie wiele dziać, mam nadzieję :)

I niech sobie ludzie dyskutują o tym, że ankieta jest bez sensu :) Jak ktoś nie rozumie strategii jaką mamy, to nie wie po co ankieta. I nie musi wiedzieć :)  Normalnie bym tego nie pisał, ale wiem, ze ten wątek czytają ci z wierchuszki. Niech więc wiedzą, że to nie jest jakieś pokrzykiwanie jednostek, to jest budzący się głos wędkarzy, którzy mają dość. I którzy tym razem powiedzą głośne NIE :)
To może warto przedstawić Waszą strategię, by tych którzy mają wątpliwości, jednak przekonać, że idziecie dobrą drogą?