Autor Wątek: Obciążenie do wagglerów  (Przeczytany 1390 razy)

Offline radiss

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 4
Obciążenie do wagglerów
« dnia: 06.04.2021, 00:13 »
Noszę się z zamiarem wykonania kilku własnych spławików do odległościówki, ale mam problem ze znalezieniem obciążenia do nich. Chodzi mi o mosiężną tulejkę z talerzykami i tą część z oczkiem. Nie wiecie kto takie rzeczy wykonuje, albo gdzie można takie coś kupić? :)

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Obciążenie do wagglerów
« Odpowiedź #1 dnia: 06.04.2021, 00:24 »
Zapytaj w sklepie Górka. Ja kiedyś zamowiłem u niego te części, których potrzebujesz. Dodatkowo te talerzyki mosiężne kiedyś miał w ogólnej ofercie sklepu.
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Obciążenie do wagglerów
« Odpowiedź #2 dnia: 06.04.2021, 08:29 »
Zerknij na stronę sklepu przedstawiciela Tubertini w Polsce. Zapomniałem jak nazywa się ten sklep, ale Google Ci podpowie ;) Pamiętam, że w zeszłym roku jak szukałem, to znalazłem to właśnie tam w akcesoriach do spławika.

Offline RysiekS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obciążenie do wagglerów
« Odpowiedź #3 dnia: 06.04.2021, 08:42 »
Kiedyś zrobiłem kilka takich spławików. To chyba najtrudniejszy spławik do zrobienia. Ja jako obciążenie wykorzystałem pałeczki tyrolskie. Za ciekawie nie wyszły. Chodzi o lot na większe odległości. Wszystko musi być idealnie spasowane, centryczne. Dałem sobie spokój. Jeśli obliczyłem koszty materiału, robocizna, ale najwięcej kosztowały stracone przy tym nerwy, wyszło że w sklepie kupię taniej. Ale nie odradzam, zawsze warto spróbować. Co zaś się tyczy obciążenia, popytaj u Górka, kiedyś takowe u nich widziałem. Albo tu. https://roach-shop.pl/akcesoria-do-splawikow/1329-talerzyk-obciazenie-do-wagglerow-mochkov-10mm-05g.html

Offline radiss

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 4
Odp: Obciążenie do wagglerów
« Odpowiedź #4 dnia: 06.04.2021, 19:53 »
Dzięki za odpowiedzi, coś sobie tam znajdę na pewno. :)