Autor Wątek: Inwazja łódek zanętowych  (Przeczytany 16241 razy)

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #15 dnia: 07.04.2021, 11:13 »
Sygnalizatory to odrębny temat. Używanie ich na feederze to trochę mijanie się z celem i zastosowaniem tej wędki. Niemniej w oby przypadkach - feeder i karpiówka - sygnałki powinny być na maksa wyciszone. Osoba, która siedzi przy kijach i tak z 2 metrów wyraźnie je usłyszy. Jeżeli chce robić wszystko oprócz siedzenia przy stanowisku to kupuje się centralkę.

Wracając do meritum. Łódkowe eldorado sprawia, że to wszystko idzie w złym kierunku i zgodzę się tutaj z Lukiem odnośnie zanikania podstawowych umiejętności wędkarskich. Oczywiście, że każdy ma prawo robić co chcę jednak w wielu przypadkach zwiastuje to problemy. Delikwent, który wywozi na "kałuży" pod własne nogi nie będzie miał skrupułów, żeby wywieźć innemu wędkarzowi pod nos gdy ten wypracuje sobie tam rybki. Gdy widzę zdrowego chłopa, który tak postępuje to wiem, że mam do czynienia z mało kompetentną osobą i prędzej czy później dojdzie do zwady. Niestety kilkukrotnie się to sprawdziło. Nie wiem co to za moda - Może w myśl, że mam łódkę to jestem poważnym karpiarzem?

Tego typu sprzęt powinien być używany przez ludzi kompetentnych na odpowiednio dużych łowiskach a nie amatorów, którzy oprócz "szpanu" nie mają żadnego celu w wykorzystaniu tego urządzenia. Dlatego nadal jestem za wprowadzeniem zakazu na łowiskach o małej powierzchni, gdyż mija się to z celem wywózek a rodzi tylko same problemy.

P>S sytuacja sprzed tygodnia -> Siedzimy z kumplem i 3 innymi wędkarzami wzdłuż lini brzegowej i rzucamy przed siebie. Jeden "wyrafinowany" gówniarz siedzący gdzieś tam daleko z boku zaczął wywozić. Tak wywoził, że w pewnym momencie ściągnał mojego kumpla i dwóch wędkarzy obok. Oczywiście chłopaków bardzo to zirytowało i  wdali się z nim w dyksusje. Argument tego wywoziciela ? "Nie trzeba tak daleko na środek rzucać". Nie ważne, że to obręb stanowiska a on siedzi 10 zdrowasiek obok - Łódka gwarantuje mu przepustkę na każde miejsce o każdym czasie :facepalm: Kumpel niestety jest porywczy więc padło kilka nieprzyjemnych słów, wręcz gróźb i wywózki się skończyły.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 195
  • Reputacja: 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #16 dnia: 07.04.2021, 12:12 »
Też spotkałem takich cwaniaków u siebie na jeziorze. Rozłożyli się na pomoście niedaleko wejścia do zatoki z widokiem na otwartą wodę. Gdy wpłynąłem w zatokę i ustawiłem się przy grążelach ze spławiczkiem na wzdręgi zaraz miałem pokrzykiwania że oni tam zestaw mają wywieziony. Potem okazało się że 2 jegomości miało wywiezione 4 wędki w promieniu 200m od pomostu blokując tym samym ogromny obszar, a ten zestaw niby koło mnie to był ze 30 metrów ode mnie. Jako że ja byłem na łódce, a oni mieli tylko zanętówkę to ich zwyczajnie olałem, bo co mi zrobią?


Jak któremuś z Was uda się ściągnąć zestawem taką łódkę to ja chętnie odkupię, a pilocik sobie dorobię. Ewentualnie jeśli ktoś utopi operatora to przygarnę cały zestaw i będzie do pływania z deeperem :P
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Online mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #17 dnia: 07.04.2021, 12:15 »
Najmocniej przepraszam jak kogoś uraźiłem tymi cytatami – ale to zebrane w kupe zdania , nieźle brzmią.
Do wszystkiego trzeba podejść z dystansem – jeśli ktoś przegina z łódką jest debilem.
Nie żebym kogoś bronił – tylko uważam że debilizm trzeba ganić.
A co do łowisk wszystko zależy od właścicieli.

Cyt.” Wolność każdego kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego.”
Cyt.”Tego typu sprzęt powinien być używany przez ludzi kompetentnych na odpowiednio dużych łowiskach a nie amatorów”
Cyt.”idee wywożenia zestawu  na odległości rzędu 200/300m+ na odpowiednich do tego typu łapania łowiskach jak np. Rybnik”
Cyt.”zaczyna być zauważalny nowy trend, wiele teamów szuka ryb na wodach naturalnych ,typu jeziora i zaporówki”
Cyt.”Nie wiem dla czego karpiarze prą nad jeziora.”
Cyt.”sypią gigantyczne ilości towaru w postaci ziarna itp. 200-300kg na 3-4 dni”
Cyt.”ale wiem,że po kilku latach takich podbojów,  źle to może się skończyć,bo ręki nie dam,że rybostan,jest w stanie poradzić sobie z tonami ziarna ,sypanego do wody.”
Cyt.”Ryby te,wyglądają trochę inaczej,od standardowych,komercyjnych tuczników,są dłuższe,przez co wyglądają na potężniejsze”
Cyt.”Wydaje mi się, że tu nie trzeba przepisów zmieniać tylko delikwentów uświadomić, że są ....
których każdy miał łódkę, i nikt nie łowił z rzutu”
Cyt.”zanikania podstawowych umiejętności wędkarskich”
Cyt.”Ja nie potrafię zrozumieć, że te osoby są jeszcze przekonane o swojej racji, gdy dochodzi do wymiany poglądów z poszkodowanymi. To już dla mnie jakiś wyższy poziom egoizmu
Cyt.”Szlachta...”
Cyt.”Strach pomyśleć co będzie dalej.”
Cyt.”to za 10 lat będzie plaga”
Cyt.”Za pomocą procy obramowałem mu łodkę paroma zanętówkami 15mm i zapowiedziałem, że następna seria będzie cała w celu.”
Cyt.”A dzięki łódce mógł łowić, więc jak najbardziej to sprzęt pomagający niepełnosprawnym. Sami będziemy tak łowić”
Cyt.”właściciele to tolerują i najzwyczajniej nie wprowadzą zakazu
Maciek

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #18 dnia: 07.04.2021, 13:12 »
Łódki są świetne do takich wód jak DD, czy jezioro żywieckie.

Ale sam byłem świadkiem na wodach 2 hektarów, czy na takich Ochabach jak ruch był niczym na autostradzie. To już dla mnie gruba przesada.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #19 dnia: 07.04.2021, 13:17 »

Wracając do meritum. Łódkowe eldorado sprawia, że to wszystko idzie w złym kierunku i zgodzę się tutaj z Lukiem odnośnie zanikania podstawowych umiejętności wędkarskich. Oczywiście, że każdy ma prawo robić co chcę jednak w wielu przypadkach zwiastuje to problemy. Delikwent, który wywozi na "kałuży" pod własne nogi nie będzie miał skrupułów, żeby wywieźć innemu wędkarzowi pod nos gdy ten wypracuje sobie tam rybki. Gdy widzę zdrowego chłopa, który tak postępuje to wiem, że mam do czynienia z mało kompetentną osobą i prędzej czy później dojdzie do zwady. Niestety kilkukrotnie się to sprawdziło. Nie wiem co to za moda - Może w myśl, że mam łódkę to jestem poważnym karpiarzem?


W czym tak naprawdę widzisz problem ? W tym że ktoś sobie wozi łódką zamiast rzucać ?
Zbytnio uogólniasz, widziałem takich którzy wywozili bardzo blisko i jakoś bez problemu się z nimi dogadywałem.
Jeśli ktoś nie umie rzucać niech wozi jego sprawa jeśli nie zakłóca Ci to twojego sposobu wędkarstwa.
Najzdrowiej będzie jak się wszyscy skupimy na tym żeby patrzeć na siebie.
Mam wrażenie, że to temat podobny jak PZW vs komercja lub/i "więcej sprzętu niż talentu" lub/i "kiedyś to było".



Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #20 dnia: 07.04.2021, 13:33 »

Wracając do meritum. Łódkowe eldorado sprawia, że to wszystko idzie w złym kierunku i zgodzę się tutaj z Lukiem odnośnie zanikania podstawowych umiejętności wędkarskich. Oczywiście, że każdy ma prawo robić co chcę jednak w wielu przypadkach zwiastuje to problemy. Delikwent, który wywozi na "kałuży" pod własne nogi nie będzie miał skrupułów, żeby wywieźć innemu wędkarzowi pod nos gdy ten wypracuje sobie tam rybki. Gdy widzę zdrowego chłopa, który tak postępuje to wiem, że mam do czynienia z mało kompetentną osobą i prędzej czy później dojdzie do zwady. Niestety kilkukrotnie się to sprawdziło. Nie wiem co to za moda - Może w myśl, że mam łódkę to jestem poważnym karpiarzem?


W czym tak naprawdę widzisz problem ? W tym że ktoś sobie wozi łódką zamiast rzucać ?
Zbytnio uogólniasz, widziałem takich którzy wywozili bardzo blisko i jakoś bez problemu się z nimi dogadywałem.
Jeśli ktoś nie umie rzucać niech wozi jego sprawa jeśli nie zakłóca Ci to twojego sposobu wędkarstwa.
Najzdrowiej będzie jak się wszyscy skupimy na tym żeby patrzeć na siebie.
Mam wrażenie, że to temat podobny jak PZW vs komercja lub/i "więcej sprzętu niż talentu" lub/i "kiedyś to było".

Problem widzę w tym, że wędkarstwo zmierza w złą stronę i takie wędkowanie to gruby przerost formy nad treścią. Małe łowiska nie są przystosowane do wywózek i bardzo często tacy delikwenci są bardzo problematyczni. W jaki sposób ? Już padło w tym temacie. Oczywiście znajdą się ugodowi panowie ale jak widać chyba do końca nie uogólniam, bo nie tylko ja doszedłem do takich wniosków. O ile łódka w rękach doświadczonego karpiarza jest bardzo wartościowym przedmiotem, który fajnie przełoży się na wynik, to w rękach komerycjnego amatora na wodzie 1-3h staję się w 90% zmorą dla reszty wędkujących.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Online mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #21 dnia: 07.04.2021, 13:43 »
Szczerze nie rozumiem całej tej dyskusji...
Komuś coś nie pasuje nie jadę , nie łowie tam i tyle. Jest sporo akwenów do wyboru. Z tym że komercje idą w stronę łódek a nie obostrzeń.
Właściciele wyznają zasadę klient nasz pan.Jeśli zawodnik nie reaguje na zwrócenie mu uwagi ,zawsze możne podejść do właściciela aby zwrócił on uwagę na zawodnika.
Maciek

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #22 dnia: 07.04.2021, 13:49 »
Szczerze nie rozumiem całej tej dyskusji...
Komuś coś nie pasuje nie jadę , nie łowie tam i tyle. Jest sporo akwenów do wyboru. Z tym że komercje idą w stronę łódek a nie obostrzeń.
Właściciele wyznają zasadę klient nasz pan.Jeśli zawodnik nie reaguje na zwrócenie mu uwagi ,zawsze możne podejść do właściciela aby zwrócił on uwagę na zawodnika.

Tak jak napisałem w pierwszym poście -> podzielenie się swoją obserwacją.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #23 dnia: 07.04.2021, 13:59 »
Wystarczy nie jeździć nad takie wody. Ja w swoim "wędkarskim życiu" widziałem może z 5 osób z łódkami zanetowymi 😊.

Offline ZonQ

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 60
  • Lokalizacja: Mikołów
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #24 dnia: 07.04.2021, 14:04 »
Jeśli zawodnik nie reaguje na zwrócenie mu uwagi ,zawsze możne podejść do właściciela aby zwrócił on uwagę na zawodnika.

Dokładnie. Miałem kiedyś taką sytuację, że delikwent siedząc na jednym końcu stawu, wywiózł zestaw wzdłuż całego brzegu do przeciwległego rogu.. przecinając jakieś 9 zestawów. Kilka osób poszło z nim porozmawiać.. jak zaczęło brakować mu argumentów to powiedział, że jest policjantem i wyjął odznakę... :facepalm: bez komentarza. Telefon do właściciela - szybka interwencja i pan władza musiał się spakować i opuścić łowisko.
Dawid

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #25 dnia: 07.04.2021, 14:18 »
Jedyne łódki które widziałem u siebie to były łódki Bols ... :P
Ale chamów nie brakuje , szczególnie jak przedobrzą z takimi łódkami .


Pozdrawiam Łukasz

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 331
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #26 dnia: 07.04.2021, 14:25 »
Wystarczy nie jeździć nad takie wody. Ja w swoim "wędkarskim życiu" widziałem może z 5 osób z łódkami zanetowymi 😊.
Kozi ale wśród nas są na pewno osoby, które nie maja w pobliżu swojego miejsca zamieszkania wyboru, często ktoś ma w zasięgu dwie komercje które są oblegane i musiałby całkowicie zrezygnować z wędkowania. Ja nie mam z tym problemu bo z jednej wody już zrezygnowałem i zastanawiam się nad drugą, ale mam sporo opcji. Zdaje sobie sprawę że nie każdy ma kilka opcji i nie każdy pojedzie np. 120 km żeby zmienić łowisko.
Sławek

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #27 dnia: 07.04.2021, 14:39 »
Będę monotonny i znów będę polecał naturalne wody 🙂. Satysfakcja z wypracowanej ryby gwarantowana, ale to się trzeba trochę przyłożyć.

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #28 dnia: 07.04.2021, 14:46 »
Będę monotonny i znów będę polecał naturalne wody 🙂. Satysfakcja z wypracowanej ryby gwarantowana, ale to się trzeba trochę przyłożyć.

Gdy bym miał więcej czasu to prawdopodobnie bym postawił na pobliski zalew, czy Odrę. Niestety nie mam zbytnio czasu jeździć i karmić dlatego w momencie wolnych 3-4h zostaje tylko komercja. Jak pojadę w tygodniu z rana lub wczesnym popołudniem to jest elegancko. Jajca zaczynają się w sobotę bo wtedy najedzie pełno takich kombinatorów.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #29 dnia: 07.04.2021, 14:51 »
To zostaje zaakceptować aktualny trend na modele do wywozu 🙂. Niestety z czasem będzie tylko gorzej.