Autor Wątek: Inwazja łódek zanętowych  (Przeczytany 16518 razy)

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 681
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #165 dnia: 19.07.2021, 12:27 »
Podoba mi się ten wątek - większość piszących wogóle pojęcia o łódkach nie ma a o jej możliwościach ... to wogóle kosmos.
Prawda jest taka skoro łowicie na pzw - a gość ma cisnienie przewozi - to go też przewieść ( przerzućcie....) jeśli to komercja to atakować gospodarza...
A nie w necie gożkie żale uprawiać.
Ciekawe czy jak ktoś tu piszących dostałby wper... nad wodą morde mu obili to też by tu sie żalił pisał - czy by na policje zgłosił temat.....
Maciek, dla mnie wędkarstwo to wypoczynek a nie ring 8 zabawy w przerzucanie. Mając feedera nie wygram z karpiarzem, zaryzykuję nie tylko złamanie wędki i stratę zestawu, ale jeszcze starcie.

To co proponujesz to sięganie samemu po sprawiedliwość. Ale wtedy rację ma silniejszy lub liczniejszy. To nie jest rozwiązanie dla mnie :)
Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 214
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #166 dnia: 19.07.2021, 12:39 »
Podoba mi się ten wątek - większość piszących wogóle pojęcia o łódkach nie ma a o jej możliwościach ... to wogóle kosmos.
Prawda jest taka skoro łowicie na pzw - a gość ma cisnienie przewozi - to go też przewieść ( przerzućcie....) jeśli to komercja to atakować gospodarza...
A nie w necie gożkie żale uprawiać.
Ciekawe czy jak ktoś tu piszących dostałby wper... nad wodą morde mu obili to też by tu sie żalił pisał - czy by na policje zgłosił temat.....
Maciek, dla mnie wędkarstwo to wypoczynek a nie ring 8 zabawy w przerzucanie. Mając feedera nie wygram z karpiarzem, zaryzykuję nie tylko złamanie wędki i stratę zestawu, ale jeszcze starcie.

To co proponujesz to sięganie samemu po sprawiedliwość. Ale wtedy rację ma silniejszy lub liczniejszy. To nie jest rozwiązanie dla mnie :)

Co ja proponuje :

Kilka postów wyżej:

cyt."Dla tak licznie tu łowiącychna pzw  i piszących w  tym temacie polecam na chamstwo odpowiadać chamstwem po co gadać z burakiem telefon do ssru - psr - z info o kłusownictwie - goście podejmą temat a na miejscu info o demolce jaką zawodnicy robią na łowisku - w końcu są od tego aby temperować zawodników ..."

cyt".jeśli to komercja to atakować gospodarza...
A nie w necie gożkie żale uprawiać. "

Życie na łonie pzw samo kreuje scenariusze i jeśli ludzie nie są do życia trzeba sprawy skierować do instytucji.

Nawiase mówiąc nie wiem co ci goście z łódek wam robią .... - życie.
Maciek

Offline Moskvicz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: 17
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #167 dnia: 19.07.2021, 12:51 »
Maciek,
Jakaś grupa zachowuje się jak ostatnie wsiury przewożąc zestawy nad innymi. Sam łowię i na metodę, i na karpiówki.

Zapewniam Was, że w wielu przypadkach wystarczy grzecznie poprosić o poprawę wywózki. Bardzo rzadko zdarzają się przypadki agresji nad wodą, jeśli tak jest to jeszcze częściej jest to spowodowane nieodpowiednią komunikacją.
Chamstwa nie pochwalam, reagujmy. Ale nie zachęcajmy do siłowych rozwiązań bo jedyne co mam ochotę zrobić takiemu typkowi to wrzucić do wody żeby ochłonął ;)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 214
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #168 dnia: 19.07.2021, 13:05 »
Maciek,
Jakaś grupa zachowuje się jak ostatnie wsiury przewożąc zestawy nad innymi. Sam łowię i na metodę, i na karpiówki.

Zapewniam Was, że w wielu przypadkach wystarczy grzecznie poprosić o poprawę wywózki. Bardzo rzadko zdarzają się przypadki agresji nad wodą, jeśli tak jest to jeszcze częściej jest to spowodowane nieodpowiednią komunikacją.
Chamstwa nie pochwalam, reagujmy. Ale nie zachęcajmy do siłowych rozwiązań bo jedyne co mam ochotę zrobić takiemu typkowi to wrzucić do wody żeby ochłonął ;)

Już pisałem życie :beer:
Maciek

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #169 dnia: 19.07.2021, 13:05 »
Osobiście nie spotkałem się nad wodą z sytuacją w której ktoś mi wywoził zestaw pod nos. Spotkałem za to karpiarzy łowiących z rzutu i jeśli to ja byłem pierwszy na miejscu i miałem już zanęcone łowisko wystarczyła tylko prośba o rzuty bardziej w lewo lub w prawo. Jak karpiarze byli pierwsi to pytanie o miejsce gdzie rzucają i decyzja czy rozkładam się obok czy idę dalej.
Przykro mi że spotykają was takie sytuacje nad wodą. Wydaje mi się że prawdziwy karpiarz zdaje sobie sprawę że splątanie zestawu z kimś innym jest bez sensu bo zazwyczaj traci się rybę która może okazać się jedyną podczas zasiadki i lepiej od razu rzucać tam gdzie nie ma problemu z przerzuceniem jego zestawu. Jeśli mamy za sąsiada człowieka z karpiówką i łódką to niestety to już inna para kaloszy.
 
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 214
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #170 dnia: 19.07.2021, 13:11 »
Panowie uporządkujmy sytuację.
Teraz pisze bez jaj.

Jeśli to poważny wędkarz to na bank nie bedzie się wygłupiał z przewozem lub podwozem. Nie będzie ryzykował utraty miejscówki po spince z sąsiadem... Poważni wędkarze precyzyjnie lokują zestawy w punkt , biorą pod uwagę wszystkie czynniki które mogą zakłucić sukces na macie.

Opisy jakie tu piszecie to sytuacje zwykłych lui którzy pod wpływem czegoś mocniejszego dostają skrzydeł i sie szarpią....
Metody na ich poskromienie opisałem.

Co do samych łowisk pisałem kilka naście postów wyżej - wszystko zależy od gospodarza jesli to komercje . A i na PZW są lekarstwa.
Także bez napinki i w spokoju można łowić dalej......
Maciek

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 147
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #171 dnia: 28.07.2021, 13:11 »
Dzisiaj była powtórka z rozrywki, ale na szczęście byli to normalni ludzie i po upomnieniu wywiezli w inne miejsce
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO