Autor Wątek: Inwazja łódek zanętowych  (Przeczytany 16530 razy)

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #30 dnia: 07.04.2021, 14:51 »
Do zwalczania łódek najlepsze są mini łodzie podwodne. Cały pic polega na tym by utrzymywać cały czas głębokość
peryskopową. Wtedy zatopienie takiej łodzi jest proste. Obecne łódki zanętowe nie posiadają radarów więc zatopienie jest praktycznie nie do zatrzymania.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #31 dnia: 07.04.2021, 14:53 »
Maciek,nie wrzucam każdego karpiarza do jednego wora,bo są też chłopaki bardzo w porządku,z ogromną wiedzą,i szanuję ich bardzo,bo to jak sami robią przypony,to to jest mistrzostwo,jeszcze bardziej szanuję gości,którzy łowią z rzutu na 80-100m ,bo jak sami powiedzieli,że na łódkę ich nie stać,a i jeżdżą na zawody,gdzie wywózki są zabronione. Takie karpiarstwo,to jak inna dyscyplina,imponowali mi swoimi umiejętnościami. Ale muszę to napisać:w głównej mierze ,Ci co przyjeżdżają do mnie,to szpan sprzętem i chęć afiszowania się. Wielki baner,dwa busy szpeju,i co mnie najbardziej wkurza,to rozstawienie się wzdłuż linii brzegowej,albo ciągłe krzyczenie na spiningistów,że wpływają w ich miejsce,czyt .dobre 50m albo i więcej w poprzek,no paranoja.
Taka sama,jak sypanie 200kg kukurydzy w odstępie 4dni. Nie ma opcji w tak krótkim czasie,nęcić taką ilością paszy na jeziorze. Ryba tego nie łyka,to dla niej jest coś nienaturalnego. Co innego,gdyby to było rozwleczone na 2 tygodnie.

Nie wiem skąd taka moda dziwna,z zajmowaniem "terytorium" i izolacji kawałka jeziora na potrzeby pana karpiarza.


Offline ZonQ

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 60
  • Lokalizacja: Mikołów
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #32 dnia: 07.04.2021, 15:15 »
Łódki, kopce zanęty i inne wymysły to następstwo szeroko pojętego marketingu. Znawcy w filmach o karpiowaniu  (nie wszyscy, ale wielu) naopowiadają młodym adeptom, że bez łódki, tony kulek i ziaren (oczywiście dostępnych w ich sklepie, lub produkowanych przez firmę, którą reprezentują) nie ma opcji złowić karpia. Wydaje mi się, że sporo osób nad wodą nie zdaje sobie sprawy, że nowoczesne bajery nie zastąpią wiedzy, obserwacji wody i myślenia co się w niej może dziać. Często (wbrew obecnie obowiązującym trendom) to właśnie minimalizm daje najlepsze efekty.
Dawid

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 401
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #33 dnia: 07.04.2021, 15:20 »
ZonQ +99999 :bravo: :thumbup: :thumbup:
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 220
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #34 dnia: 07.04.2021, 15:43 »
Łódki, kopce zanęty i inne wymysły to następstwo szeroko pojętego marketingu. Znawcy w filmach o karpiowaniu  (nie wszyscy, ale wielu) naopowiadają młodym adeptom, że bez łódki, tony kulek i ziaren (oczywiście dostępnych w ich sklepie, lub produkowanych przez firmę, którą reprezentują) nie ma opcji złowić karpia. Wydaje mi się, że sporo osób nad wodą nie zdaje sobie sprawy, że nowoczesne bajery nie zastąpią wiedzy, obserwacji wody i myślenia co się w niej może dziać. Często (wbrew obecnie obowiązującym trendom) to właśnie minimalizm daje najlepsze efekty.

Nic dodać nic odjąć :thumbup:
Maciek

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #35 dnia: 07.04.2021, 16:37 »
Z takimi rzeczami to jak z wódką, nie wszyscy powinni korzystać. Skąd ludzie mają pomysły, żeby użytkować łódki zanętowe na małych łowiskach, gdzie wędkarzy w bród? Przecież to najwyższy szczebel głupoty. Jesteś nad wodą sam, hulaj dusza, ale w przypadku regulaminowego obstawienia stanowisk kij przed siebie i agresja zero. 
Jacek

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #36 dnia: 07.04.2021, 17:00 »
Nie po to kupili żeby teraz leżała na brzegu ;)

Można zrozumieć kiedy ktoś choruje i nie może zarzucić ale zdrowy człowiek cofa się w rozwoju jako wędkarz.

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 349
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #37 dnia: 07.04.2021, 17:08 »
Firmy produkujące łódki mają teraz roboty, obserwuję na FB firmę Prolam, zamówień mają masa, trzeba czekać w kolejce, nawet robią specjalne malowanie kadłubów łodzi, interes sie kreci. Kiedyś pewnie kupię ale obiecuję ze nie będę wam koledzy pływał po zestawach!

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

Sławek

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #38 dnia: 07.04.2021, 17:18 »
Tych tobołów to i z feederami nie brakuje...ja też busem jeżdżę . Kilka długich pokrowców , fotel, torba , pies i ciągle coś przybywa :P Kupię sobie łódkę, gps i błysnę nad wodą...pierwszy zacznę podajniki takim sprzętem wywozić.... pomysł może i tępy ale prestiż jaki 8)


Pozdrawiam Łukasz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #39 dnia: 07.04.2021, 17:21 »
Wystarczy nie jeździć nad takie wody. Ja w swoim "wędkarskim życiu" widziałem może z 5 osób z łódkami zanetowymi 😊.

Nie mieszkasz raczej na Śląsku. Tutaj łódki stały się jakby legitymacją do karpiowego klubu. Byłem w szoku ilu tu łowi z łódkami. Co ciekawe, wielu nie ma alarmów z centralkami (stąd nastawianie na maksa), ale mają łódkę. Zawsze wydawało mi się, że kolejność kupna takiego sprzętu powinna być odwrotna.

Najgorsze jest to, że jak nie ma przepisów i tych co pilnują ich przestrzegania, wielu uczy się od swoich 'kolegów' chamskiego podejścia.  Gdyby jeszcze ktoś podszedł, zapytał czy będzie coś przeszkadzać i tak dalej... A tu gościu wali ci łódką na twoją miejscówkę i tam ląduje zestaw, szok.

Ale to nie jest tylko domena karpiarzy bynajmniej :)
Lucjan

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #40 dnia: 07.04.2021, 17:39 »
Lukas, to jest świetny pomysł, łowienie dystansowe które teraz w modzie nie może być już prostrze. Nie będzie już nikt mógł poddawać w wątpliwość że łowimy na 100 metrach a może nawet na 110..

MethodFeederBoat: w mojej opinii powinna być jak F1 zapierdzielać 3x szybciej od takiej karpiowej "wywrotki".

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #41 dnia: 07.04.2021, 17:39 »
Też nie posiadam I łowię wyłącznie z rzutu. Choć gdzieś z tyłu głowy mam jakąś perspektywe zakupu łódki lub pontonu z uwagi na plany eksploracji kolejnych wód. Przyjdzie czas to pomyślę. Narazie jednak rzut i necenie spodem dostarcza mi dużo radości i dobrych wyników.
Pozdrawiam Seba

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #42 dnia: 07.04.2021, 17:44 »
No to ja już nazwę na łódkę patentuję ...tylko trzeba znaleźć jakiegoś celebrytę co w sieci temat wylansuje :P


Pozdrawiam Łukasz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 509
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #43 dnia: 07.04.2021, 17:46 »
Do metody będzie lepszy dron z mocowaniem magnetycznym do podajników.
Chłopaki, bierzemy się do roboty i zagarniamy rynek! :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Inwazja łódek zanętowych
« Odpowiedź #44 dnia: 07.04.2021, 17:48 »
To zastrzeliłeś mnie teraz a ja już profity liczyłem ....


Pozdrawiam Łukasz