Autor Wątek: Problem prawny - zapomniałem zapłacić za paliwo. Co mi grozi?  (Przeczytany 15613 razy)

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Problem prawny - zapomniałem zapłacić za paliwo. Co mi grozi?
« Odpowiedź #90 dnia: 24.06.2021, 15:10 »
Co to ma do rzeczy? Każdy chyba może zainwestować swoje pieniądze i zatrudnić kogoś z uprawnieniami.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Problem prawny - zapomniałem zapłacić za paliwo. Co mi grozi?
« Odpowiedź #91 dnia: 24.06.2021, 19:08 »
Ale tu widzę tylko kilka podpunktów dotyczących jednego - cofnięcia uprawnień do kierowania.

Czy nie chodzi o to, by nie sprzedać polisy komuś, kto ma zakaz prowadzenia pojazdu?
Utrata uprawnień do kierowania pojazdem nie zwalnia właściciela z obowiązkowego ubezpieczenia OC. AC też chyba może wykupić.
Myślę, że te informacje służą ubezpieczycielom do nie wliczania do czasu bezszkodowej jazdy okresu, kiedy właściciel miał zakaz prowadzenia pojazdu.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Problem prawny - zapomniałem zapłacić za paliwo. Co mi grozi?
« Odpowiedź #92 dnia: 24.06.2021, 19:33 »
W dodatku spóźnienie się z wykupem OC też może słono kosztować. W tym roku uchybienie terminowi (ponad 14-dniowe) kosztuje właściciela samochodu osobowego ponad 5 tysięcy złotych, w sytuacji gdy UFG się o tym dowie, co może wynikać m.in. z wpisów w CEPIK. W postępowaniu przed UFG jedynie rozłożenie na raty tej kary jest możliwe do osiągnięcia, jak już zostanie ona orzeczona, bowiem przesłanki zwolnienia od kary są bardzo niekorzystne dla kierowcy. Nie ma zmiłuj ;)

Offline Darek_Darek1968

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Działdowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Problem prawny - zapomniałem zapłacić za paliwo. Co mi grozi?
« Odpowiedź #93 dnia: 24.06.2021, 21:26 »
UFG umarza postępowanie jedynie w jednym przypadku... śmierć właściciela pojazdu.
W niektórych TU jest z automatu zwyżka jeśli właściciel nie posiada uprawnień, są też takie TU z bardziej liberalnym podejściem do tematu.
Jeśli przyłożymy w kogoś i szkoda jest likwidowana z naszego OC, a są poszkodowani pasażerowie, którzy złożyli roszczenia, to w UFG mamy nie jedną szkodę, tylko dwie, trzy, cztery... Można się mocno zdziwić otrzymując propozycje odnowienia przed zakończeniem polisy