Autor Wątek: Pstrągi w łowisku komercyjnym  (Przeczytany 982 razy)

Offline Gru

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Pstrągi w łowisku komercyjnym
« dnia: 19.04.2021, 09:59 »
Witam serdecznie koleżanki i kolegów :) Od dwóch lat jeżdżę na moje ulubione łowisko komercyjne które z kolegami nazywamy naszym małym eldorado karpiowym, jesiotrowym, leszczowym itd :) w tym roku eldorado się skończyło a brania większej ryby upadły do "0" (2 wyjazdy , 10 wędek , 1 karp, 1 amur) :/ na początku sądziłem że to wina pogody no bo jest ona jaka jest ale pojawił się jeszcze jeden problem bo właściciel postanowił na początku roku nawpuszczać pstrąga i palie :) po obserwacji łowiska zauważyłem ze pstrągi zachowują się jak szarańcza :/ koszyk z dumbellsem dobrze nie opadnie już wisi pstrąg, ja używający kulek 15 mm non stop podbicia a kulki po wyciągnięciu z wody wyglądają jak po jakieś wojnie :D i teraz potrzebuje rady bardziej doświadczonych kolegów, czy faktycznie tak duży wpływ na brania  ma to zachowanie pstrągów  ? zawsze za szarańczę uważaliśmy tam leszcze a teraz nawet one nie chcą brać :/ zaznaczę jeszcze ze używam tych samych materiałów do  nęcenia siedzę w  tym samym miejcu i rzucam w to samo miejsce co rok temu :D z góry bardzo dziękuje za odpowiedź i  pozdrawiam :)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 254
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pstrągi w łowisku komercyjnym
« Odpowiedź #1 dnia: 19.04.2021, 10:53 »
A ziarna? Podnęcić miejscówkę konopiami i rzepikiem, one są bardzo drobne i wątpię czy pstrąg ze swoją budowa pyska będzie je wyjadał z dna.

Na to zestaw podajnik z pva z kukurydza. Zero mięsa, zero pelletow (przynajmniej tych rybnych zapachów).

Ja próbowałbym iść w tym kierunku. Ciekawy problem, nie powiem.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Gru

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pstrągi w łowisku komercyjnym
« Odpowiedź #2 dnia: 19.04.2021, 13:16 »
pierwszy problem w tym że na łowisku jest zakaz nęcenia ziarnami :/ drugi to to  że nie robi im to różnicy czy w pva ( bo tylko używam pva ) jest pellet śmierdzący , owocowy itp kulki na włosie to u mnie przeważnie owoc pop up w jaskrawych kolorach żółtym i czerwonym ananas, truskawka, morwa bo po 2 latach jeżdżenia i obserwacji najlepsze wyniki miałem właśnie na takie kulasy :) a co do pva próbowałem tez różnej wielkości pelletów  tak samo jak aromatów i nie robi to pstrągom żadnej różnicy :/

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 254
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pstrągi w łowisku komercyjnym
« Odpowiedź #3 dnia: 19.04.2021, 13:43 »
To klops. Więc chyba musicie poczekać aż pstrągi padną (są bardzo słabe i często zdychają po holu) albo nasypać tyle żarcia by w końcu mógł tam zdążyć dopłynąć karp.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.