Autor Wątek: Wędka do deepera i wstępnego nęcenia  (Przeczytany 11496 razy)

Offline Adamkk

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Odp: Wędka do deepera i wstępnego nęcenia
« Odpowiedź #45 dnia: 19.02.2022, 11:43 »
Cześć minął prawie rok od dyskusji w tym wątku ale nie chce zakładać nowego bo zastanawiam się nad tym samym co autor tego tematu - czyli jaki kij do deepera spomba i szklanek do nęcenia. Chciałbym zapytać na co zdecydował się autor wątku i co polecili by inni forumowicze na dzień dzisiejszy.
Interesuje mnie zarówno jaka wędka jak też cała reszta kołowrotek żyłka czy plecionka na agrafkach do zamocowania skończywszy tak żeby nie urwać deepera i nie stracić drogiego sprzętu. Proszę o konkretne przykłady czego używacie żeby czuć się pewnie że nic się nie urwie i deeper nie odpłynie (szklankę czy spomba jak się urwie to mniejsza strata ale deeper...).

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędka do deepera i wstępnego nęcenia
« Odpowiedź #46 dnia: 19.02.2022, 11:48 »
Od tego roku używam deepera start (60g) i rzucam nim wędką 2.7m cw 45g 😉. Kwestia mocnego przyponu strzałowego,u mnie 0.30 w tej wędce i rzutu płynnego.

Wcześniej kolegi Deeperem start,rzucałem Legendem 3.9 100cw i mocnym przyponem strzałowym +0.40. Leciało to na 60m. Szklanką Jaxona 57×40 też rzucam tym feederem na 60m teraz już 4 sezon będzie i wędka ma się dobrze.

Jeżeli obawiasz się o Deepera,zawiąż strzałówkę z plecionki 0.30. Nie urwiesz tego.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędka do deepera i wstępnego nęcenia
« Odpowiedź #47 dnia: 19.02.2022, 13:03 »
Uwaga na afrafki i kretliki. Ostatnio rzucając podajnikiem 100 g ze strzałówką z plecionki 0,20 urwałem krętlik.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Adamkk

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Odp: Wędka do deepera i wstępnego nęcenia
« Odpowiedź #48 dnia: 19.02.2022, 13:14 »
Uwaga na afrafki i kretliki. Ostatnio rzucając podajnikiem 100 g ze strzałówką z plecionki 0,20 urwałem krętlik.
Dlatego zapytałem o cały zestaw. Słaba wedka to tylko jeden punkt. Kolejnym jest zylka lub plecionka a kolejnym mocowanie.

Offline Adamkk

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Odp: Wędka do deepera i wstępnego nęcenia
« Odpowiedź #49 dnia: 19.02.2022, 13:24 »
Od tego roku używam deepera start (60g) i rzucam nim wędką 2.7m cw 45g 😉. Kwestia mocnego przyponu strzałowego,u mnie 0.30 w tej wędce i rzutu płynnego.

Wcześniej kolegi Deeperem start,rzucałem Legendem 3.9 100cw i mocnym przyponem strzałowym +0.40. Leciało to na 60m. Szklanką Jaxona 57×40 też rzucam tym feederem na 60m teraz już 4 sezon będzie i wędka ma się dobrze.

Jeżeli obawiasz się o Deepera,zawiąż strzałówkę z plecionki 0.30. Nie urwiesz tego.
Mam na myśli deepera 100g a rzucanie szklankami wędkami do 90-100g jakoś mi nie odpowiada tzn. za każdym razem zastawiam się czy to nie jest ostatni rzut tą wędką.
Chciałbym mieć taką wedke taki zestaw do którego nie będę się obawiał podczepić szklankę spomba czy tym bardziej deepera. Nie musi to być finezyjny zestaw za duża kasę raczej wytrzymały i solidny do ciężkiej pracy dużych przeciążeń.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędka do deepera i wstępnego nęcenia
« Odpowiedź #50 dnia: 19.02.2022, 13:36 »
Jeśli chcesz mieć osobną wędkę lyko do tego, to nic prostszego. Wybierz jakąś  do spodowania i gotowe. Tylko 5 lbs to będzie za dużo, lepiej coś bliżej 3,5. Do tego strzałówka z plecionki pod 0,2 mm - nie wyobrażam sobie, jak można by to urwać ciężarem w okolicy 100 g. Gruby, najlepiej morski krętlik z agrafką. I tyle.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Leszcz1989

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: 15
Odp: Wędka do deepera i wstępnego nęcenia
« Odpowiedź #51 dnia: 19.02.2022, 14:25 »
Sensas spod rod 13ft jak dobrze pamiętam jest w wersji do 140 i 160g

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędka do deepera i wstępnego nęcenia
« Odpowiedź #52 dnia: 19.02.2022, 15:23 »
Od tego roku używam deepera start (60g) i rzucam nim wędką 2.7m cw 45g 😉. Kwestia mocnego przyponu strzałowego,u mnie 0.30 w tej wędce i rzutu płynnego.

Wcześniej kolegi Deeperem start,rzucałem Legendem 3.9 100cw i mocnym przyponem strzałowym +0.40. Leciało to na 60m. Szklanką Jaxona 57×40 też rzucam tym feederem na 60m teraz już 4 sezon będzie i wędka ma się dobrze.

Jeżeli obawiasz się o Deepera,zawiąż strzałówkę z plecionki 0.30. Nie urwiesz tego.
Mam na myśli deepera 100g a rzucanie szklankami wędkami do 90-100g jakoś mi nie odpowiada tzn. za każdym razem zastawiam się czy to nie jest ostatni rzut tą wędką.
Chciałbym mieć taką wedke taki zestaw do którego nie będę się obawiał podczepić szklankę spomba czy tym bardziej deepera. Nie musi to być finezyjny zestaw za duża kasę raczej wytrzymały i solidny do ciężkiej pracy dużych przeciążeń.

Miałem spoda,ale poręczniej mi było nęcić feederem. Z wętkami to jest tak,że nie trzeba bać się wykorzystywać ich mocy. Popatrz na najtańsze Flagmany o cw.150g. Nie połamiesz tego ,a wędka nadal będzie funkcjonalna np.pod dalekie ciężkie łowienie,lub pod rzeczne wędkowanie,a nawet do metody na "trupka".
Wybieraj dł.3.9m. Jeżeli jednak postawisz na spoda,weź 3.6m i max 4lb. Inaczej będzie to kij od szczotki i nie rzucisz tym ani daleko,ani precyzyjnie. Ewentualnie karpiówka 3.5lb.

Offline ma1234

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wędka do deepera i wstępnego nęcenia
« Odpowiedź #53 dnia: 19.02.2022, 19:40 »
Cześć minął prawie rok od dyskusji w tym wątku ale nie chce zakładać nowego bo zastanawiam się nad tym samym co autor tego tematu - czyli jaki kij do deepera spomba i szklanek do nęcenia. Chciałbym zapytać na co zdecydował się autor wątku

Już Ci odpowiadam...
Ja zdecydowałem ostatecznie na spoda Prologic C1 Alpha 4.5 lbs 360cm w trójskładzie.
Do tego kupiłem plecionkę PowerPro 0.23mm.
Akurat takiej średnicy, bo była w super promocji.
Na początku też myślałem o feederze np. do 150 g, ale wybrałem jednak spoda.
Jestem z tego wyboru bardzo zadowolony.
W końcu mogę bez stresu miotać deeperem czy największymi szklankami.
Z celnością też nie mam problemu.
I o to mi chodziło :D
Deepera wiążę bezpeśrodnio do plecionki, bez żadnych agrafek czy innych łączników takim węzłem:

Offline Adamkk

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Odp: Wędka do deepera i wstępnego nęcenia
« Odpowiedź #54 dnia: 20.02.2022, 20:03 »
Cześć minął prawie rok od dyskusji w tym wątku ale nie chce zakładać nowego bo zastanawiam się nad tym samym co autor tego tematu - czyli jaki kij do deepera spomba i szklanek do nęcenia. Chciałbym zapytać na co zdecydował się autor wątku

Już Ci odpowiadam...
Ja zdecydowałem ostatecznie na spoda Prologic C1 Alpha 4.5 lbs 360cm w trójskładzie.
Do tego kupiłem plecionkę PowerPro 0.23mm.
Akurat takiej średnicy, bo była w super promocji.
Na początku też myślałem o feederze np. do 150 g, ale wybrałem jednak spoda.
Jestem z tego wyboru bardzo zadowolony.
W końcu mogę bez stresu miotać deeperem czy największymi szklankami.
Z celnością też nie mam problemu.
I o to mi chodziło :D
Deepera wiążę bezpeśrodnio do plecionki, bez żadnych agrafek czy innych łączników takim węzłem:

Czegoś takiego szukam jak ten spod chociaż sądziłem że wędkę do nęcenia kupię taniej tak do 200 zł a nie prawie 300 zł
Co do wiązania bezpośrednio do deepera plecionki to jest ciekawy pomysł chociaż mniej praktyczny niż zakończenie agrafką.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędka do deepera i wstępnego nęcenia
« Odpowiedź #55 dnia: 20.02.2022, 20:30 »
Spro Governor to tanie a dobre spody.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędka do deepera i wstępnego nęcenia
« Odpowiedź #56 dnia: 20.02.2022, 20:46 »
Bardzo dobre agrafki z krętlikiem są od Gurza np.
https://sklepdrapieznik.pl/agrafki-z-kretlikiem/39450-agrafki-z-kretlikami-gurza-rolling-swivel-hooked-snap-roz-2.html zagięcie agrafki do środka zapobiega zaczepom, zahaczeniom o linkę.
Używam do ciężkich feederów rozmiar 4 i nigdy mnie nie zawiódł. Do spoda wziąłbym rozmiar 2.
Incydent z urwaniem krętlika przy rzucie podajnikiem 100 g miałem z krętlikiem Mikado nr 10 na dopince.
Zawsze można pójść grubiej i kupić krętliki sumowe o wytrzymałości 100 kg i więcej.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline ma1234

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wędka do deepera i wstępnego nęcenia
« Odpowiedź #57 dnia: 20.02.2022, 20:53 »
Co do wiązania bezpośrednio do deepera plecionki to jest ciekawy pomysł chociaż mniej praktyczny niż zakończenie agrafką.
Mniej praktyczny ale bardziej bezpieczny.
Eliminujesz słaby punkt - łącznik.

Offline Adamkk

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Odp: Wędka do deepera i wstępnego nęcenia
« Odpowiedź #58 dnia: 21.02.2022, 18:51 »
Nachwile obecna zastanawiam się nad
Wędka Prologic C-Series Spod Marker AB 3.60 5lb 3sec 50mm znalazłem w cenie 274 zł
Lub
Wędka Spro C-Tec Governor Carp 360 5lbs 3skład w cenie 191 zł
Różnica w cenie jest spora a to tylko wędka do necenia. Moze trochę za mocna 4-4,5lbs pewnie by wystarczyło ale z drugiej strony ma być pewna i pozwalać na bez stresowe rzucanie "ciezarami".
Jakieś jeszcze propozycje.

Offline Cost

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Marki
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka do deepera i wstępnego nęcenia
« Odpowiedź #59 dnia: 21.02.2022, 20:37 »
Jestem na tym samym etapie poszukiwań i jest jeszcze tańsza oferta:
https://allegro.pl/oferta/wedka-c-series-spod-marker-12-5lbs-3skl-prologic-10148620382