Autor Wątek: Dla kogo jest weekend?  (Przeczytany 7687 razy)

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dla kogo jest weekend?
« Odpowiedź #30 dnia: 25.04.2021, 22:09 »
Jezioro Augustowskie,zwane Białym chciałeś powiedzieć,to jezioro w województwie ,Podlaskim.
Swoją drogą,jezioro ze zmarnowanym potencjałem. Znam je .
Bargłów Kościelny,to też Podlaskie.

Urodziłem się tu,znam większość tutejszych jezior nie z nazwy tylko,łowiłem na nich,więc nie wiem,po co te wymysły.



Tu jeżdżę , na Mazury ;)


Pozdrawiam Łukasz

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 822
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dla kogo jest weekend?
« Odpowiedź #31 dnia: 25.04.2021, 22:10 »
Redaktor, mógłbyś wyrażać się w nieco bardziej cywilizowany sposób, a nie językiem "korporacyjnym" (tutaj: normalsów)?
Dziękuję za uwagę, dobranoc.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Dla kogo jest weekend?
« Odpowiedź #32 dnia: 25.04.2021, 22:25 »
Weekend jest dla Wszystkich , którzy mają wolne :) bo przeciez sa tacy którzy muszą pracować :P
A tak poważnie Kolego "normalny" nie wiem co ma na celu Twoje pytanie ? Abstrahując od celowości to w okolicy K-Koźle znajdziesz przynajmniej kilka wód PZW ( NK ) gdzie sobie połowisz lepiej niz na komercji. Dodatkowo masz odgrom fajnych wód PZW gdzie spokojnie możesz się zrelaksować bez dużej liczby wedkarzy i organizowanych zawodów.
A tak na marginesie zastanawia mnie dlaczego wedkarze tłumnie wybierają jakieś kacze dołki by łowić zarybieniówke niż jechać np. na Odre :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dla kogo jest weekend?
« Odpowiedź #33 dnia: 25.04.2021, 22:33 »
Tomba,to weź troche urlopu na czerwiec,wpadaj do mnie,pokażę Ci parę miejsc,gdzie spokojnie połowisz na takim dystansie,jaki lubisz. Miejsca Ci nie zabraknie,tylko przyjedz w niedzielę i posiedź do piątku.
Piszę to do każdego forumowicza,który miałby chęć odwiedzić podlaskie jeziora.

Dziwię się do prawdy,że nie było jeszcze żadnego większego spotkania forumowego w moim rejonie. Wody jest dostatek. Gdyby ktoś z kompetencjami organizatorskimi wpadłby na taki pomysł,to chętnie coś doradzę.

Ty się tak nie oferuj bo w końcu ktoś skorzysta :P
Ja tam z chęcią wielką 8)


Pozdrawiam Łukasz

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 822
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dla kogo jest weekend?
« Odpowiedź #34 dnia: 25.04.2021, 22:40 »
(...)
A tak na marginesie zastanawia mnie dlaczego wedkarze tłumnie wybierają jakieś kacze dołki by łowić zarybieniówke niż jechać np. na Odre :)
Bo Odra w pewnej części (tej atrakcyjniejszej) należy do PZW Katowice, a niewielu osobom chce się wykupić, pobrać (czy też inne) zezwolenie na Śląsk.

(...)
Abstrahując od celowości to w okolicy K-Koźle znajdziesz przynajmniej kilka wód PZW ( NK ) gdzie sobie połowisz lepiej niz na komercji. Dodatkowo masz odgrom fajnych wód PZW gdzie spokojnie możesz się zrelaksować bez dużej liczby wedkarzy i organizowanych zawodów.
Idąc za Twoim głosem: Linowy, Rogi, Dębowa, Miejsce Kłodnickie, Kuźniczki, Januszkowice Duży, itd. Naprawdę, jest tych wód od groma, że nie wspomnę o Kanale Gliwickim, gdzie też można ładnie połowić. No cóż, jeśli się umie tylko narzekać... Osobiście chciałbym mieć tyle wód wokół siebie (tak rybnych), jak jest wokół Kędzierzyna.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dla kogo jest weekend?
« Odpowiedź #35 dnia: 25.04.2021, 22:50 »
Wszystko prawda :thumbup: tyle, że zawody to teraz wędkarska młócka, co tydzień. A to jest problem dla "normalsów" , którzy czas mają tylko w weekend. Urlop to co innego, można zaplanować, umówić się i połowić. Co z reszta roku?
Redaktor, masz rację i co z tego? Możesz tupać nóżkami i wołać, jak małe dziecko "ja ciem" albo jak starszy, niekoniecznie dojrzalszy "mi się należy".
Właściciel łowiska robi to, co wydaje mu się dla niego najkorzystniejsze. Może zamknąć łowisko dla normalsów albo wpuszczać ich pomiędzy zawodami. Jego łowisko i jego prawo.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline redaktor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa, Kedzierzyn-Koźłe
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dla kogo jest weekend?
« Odpowiedź #36 dnia: 26.04.2021, 00:04 »
Redaktor, mógłbyś wyrażać się w nieco bardziej cywilizowany sposób, a nie językiem "korporacyjnym" (tutaj: normalsów)?
Dziękuję za uwagę, dobranoc.

Ha, ha, ha :). Po cichu ci się przyznam, ze jestem... dziennikarzem. Mój post był czymś w rodzaju felietonu, skróconego do potrzeb forum, a jak sam zauważyłeś słowo normalsi opatrzyłem cudzysłowem. Poza tym, to nie ma nic wspólnego z językiem korporacyjnym, który jest zupełnie inny. Cyt. "Normalsi, bo tak przyjęło się mówić na miłośników tego niewyszukanego stylu, wierni są prostej zasadzie, że niemodnie jest być modnym." W tym wypadku niemodnie jest startować w zawodach wędkarskich :). Korpo-mowa to jednak zupełnie co innego, kolego ;)

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 036
  • Reputacja: 664
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dla kogo jest weekend?
« Odpowiedź #37 dnia: 26.04.2021, 00:05 »
Jezioro Augustowskie,zwane Białym chciałeś powiedzieć,to jezioro w województwie ,Podlaskim.
Swoją drogą,jezioro ze zmarnowanym potencjałem. Znam je .
Bargłów Kościelny,to też Podlaskie.

Urodziłem się tu,znam większość tutejszych jezior nie z nazwy tylko,łowiłem na nich,więc nie wiem,po co te wymysły.



Tu jeżdżę , na Mazury ;)

No dobra, jesteś na samej granicy Mazur i Podlasia,a nad jeziora zapraszam,jest jeszcze kilka fajnych miejsc,gdzie można dobrze połowić.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dla kogo jest weekend?
« Odpowiedź #38 dnia: 26.04.2021, 00:09 »
Takich rzeczy się nie odmawia , tym bardziej ,że ludzie ze wschodu z mojego doświadczenia są szczególnie gościnni ,nic nie ujmując forumowiczom z innych stron świata :P


Pozdrawiam Łukasz

Offline redaktor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa, Kedzierzyn-Koźłe
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dla kogo jest weekend?
« Odpowiedź #39 dnia: 26.04.2021, 00:11 »
Wszystko prawda :thumbup: tyle, że zawody to teraz wędkarska młócka, co tydzień. A to jest problem dla "normalsów" , którzy czas mają tylko w weekend. Urlop to co innego, można zaplanować, umówić się i połowić. Co z reszta roku?
Redaktor, masz rację i co z tego? Możesz tupać nóżkami i wołać, jak małe dziecko "ja ciem" albo jak starszy, niekoniecznie dojrzalszy "mi się należy".
Właściciel łowiska robi to, co wydaje mu się dla niego najkorzystniejsze. Może zamknąć łowisko dla normalsów albo wpuszczać ich pomiędzy zawodami. Jego łowisko i jego prawo.

Tomba i znowu masz rację. Ja tylko wyrażam moje oburzenie. Nie każdy ma legitymację  i chce płacić składki PZW. Gwoli wyjaśnienia innym, Kędzierzyn-Koźle to moje miasto rodzinne gdzie bywam, a Warszawa to miasto gdzie mieszkam przez 300 dni w roku :).

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dla kogo jest weekend?
« Odpowiedź #40 dnia: 26.04.2021, 00:31 »
Michał, serdecznie dziękuję za zaproszenie. Bardzo bym chętnie z nie go skorzystał ale są dwa ale:
1. Nie chciałbym żony pozostawiać samej na tak długi czas przy jej stanie zdrowia.
2. Musiałbym odnowić, czyli zrobić od nowa kartę wędkarską, bo moja wygasła mi w 1998 roku.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 036
  • Reputacja: 664
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dla kogo jest weekend?
« Odpowiedź #41 dnia: 26.04.2021, 00:39 »
Jakby co,przełom maja/czerwca zaczynam nęcenie kilku miejscówek. Powietrze u nas zdrowe,atmosfera myślę,że też pozytywniejsza.

Co do głównego wątku: najlepiej jest mieć kilka opcji łowisk,albo poświęcić się i podjechać trochę dalej.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dla kogo jest weekend?
« Odpowiedź #42 dnia: 26.04.2021, 00:44 »
Zgadza się Polska jest pełna pięknych wód i zawsze jest możliwość wyboru .
Dzięki Michał za zaproszenie , tak jak pisałem na pewno odwiedzę i z chęcią poznam nowych ludzi i wody :beer:


Pozdrawiam Łukasz

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 493
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dla kogo jest weekend?
« Odpowiedź #43 dnia: 26.04.2021, 01:31 »
2. Musiałbym odnowić, czyli zrobić od nowa kartę wędkarską, bo moja wygasła mi w 1998 roku.

Karta wędkarska jest dożywotnia.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dla kogo jest weekend?
« Odpowiedź #44 dnia: 26.04.2021, 01:38 »
Podejrzewam ,że Tomkowi się  zapomniało o opłatach członkowskich PZW od 1998r ;)


Pozdrawiam Łukasz