Autor Wątek: Czym jest Port Morski?  (Przeczytany 859 razy)

Offline michalryby

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Okolice Wrocławia
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Czym jest Port Morski?
« dnia: 29.04.2021, 10:33 »
Cześć. Potrzebuje pomocy w zdefiniowaniu czym tak naprawdę jest port morski oraz jak określić jego granicę?
Wybieram się nad polskie morze i planuje odrobinę surfcastingu, oraz chciałbym połowić feederem w tzw. porcie morskim. Dokonałem już opłaty 7 zł/ tyg. Lecz mam problem bo nie wiem jak daleko w głąb portu mogę legalnie wędkować? Przeszukałem sporo wpisów internetowych oraz kilka filmików na YT, lecz nigdzie nie ma konkretnej informacji jak daleko w głąb portu może zapuścić się wędkarz który opłacił tzw. " zezwolenie na wody morskie "

Ktoś coś wie w tym temacie ?

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Czym jest Port Morski?
« Odpowiedź #1 dnia: 29.04.2021, 10:45 »
A nie prościej zadzwonic do Kapitanatu Portu i zapytać gdzie się kończy i zaczyna port morski :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline michalryby

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Okolice Wrocławia
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czym jest Port Morski?
« Odpowiedź #2 dnia: 29.04.2021, 11:00 »
Tak też zamierzam zrobić. Narazie zadałem te pytanie tutaj bo zbieram ogólne informacje na temat łowienia w morzu i jego okolicach. Zawsze to lepiej jak najwięcej wiedzieć

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 342
  • Reputacja: 795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Czym jest Port Morski?
« Odpowiedź #3 dnia: 29.04.2021, 11:12 »
Dla przykładu, w Mrzeżynie port obowiązuje do pierwszego mostu na Redze. W Dziwnowie cała rzeka (kanał) Dziwna i o ile pamiętam, zalew należą do wód morskich. Poszukaj wykazu wód przymorskich na stronie kapitanatu, w okolicy którego masz zamiar łowić i tyle.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline michalryby

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Okolice Wrocławia
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czym jest Port Morski?
« Odpowiedź #4 dnia: 29.04.2021, 12:09 »
Dzięki za podpowiedzi. Zadzwoniłem do głównego inspektoratu rybołówstwa i uzyskałem takie informacje:
- jako port morski uznaje się cześć morza, którą wpływają statki w głąb lądu i w większości przypadków jest to odległość do pierwszego mostu licząc od linii brzegowej morza. Wszystko co dalej to będą już wody PZW
- wędkować można z plaży, w wyżej wspomnianym porcie, oraz do 12 mil morskich w głąb morza.
- trzeba sprawdzać aktualne zakazy np. teraz do 15 mają nie można wędkować w porcie w Ustce oraz w jego pobliżu - tzn. 500m od portu nie można wędkować ze względu na jakieś zarybienia (prawdopodobnie byczkiem :D )
To tyle gdyby ktoś szukał podobnych informacji