Autor Wątek: Podajniki, koszyki Method Feeder  (Przeczytany 2690 razy)

Offline m0chy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Podajniki, koszyki Method Feeder
« Odpowiedź #15 dnia: 25.05.2021, 19:19 »
Nie dawało mi to spokoju... więc po małych szperach i próbach chciałbym napisać o tych łącznikach do Mikado Aperio/Douglas QmF. Sytuacja wygląda tak, że chcąc mieć sztywny zestaw Aperio QMF (tylko ze wzgledu na wymienny trzpień co daje nam wachlarz zmian odnośnie gramatury koszyków), zastosowałem krętlik z szybkozłączką Mikado, rozmiar 8. Można go umiejscowić bardzo ciasno w trzpieniu od podajnika. Wydaje mi się że siedzi mocniej niż krętlik w poprzedniej wersji Aperio bez QMF. Ja sam chcę popróbować połowów na zestaw przelotowy (podobno skuteczny na ostrożne ryby), tak więc zakupiłem łączniki firmy Drennan "QUICK CHANGE BEADS", gruszka która zamyka konektor, tkwi w elemencie bardzo mocno, jest co robić aby go z tamtąd wyjąć.

Podsumowując, mam nadzieje że komuś przydadzą się moje wypociny. Jedynym minusem danych kombinacji jest to, że aby zmienić szczytówkę trzeba na nowo wiązać zestaw, za to zmiana obciążenia podajnika jak i zmiana przyponu w pozostaje bezkolizyjna oraz szybka.
Pozdrawiam.

P.S. łączniki pętla-pętla z Drennana oraz z Jaxona nie pasują do trzpiena Mikado QMF, są za duże ;)

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podajniki, koszyki Method Feeder
« Odpowiedź #16 dnia: 25.05.2021, 19:51 »
Nie lubię łowić i już nie łowię na całkiem sztywne połączenie podajnika z przyponem. Ryba na krótkim przyponie szarpiąc łbem ba boki potrafi zerwać przypon grubszy od żyłki głównej albo wyszarpać sobie haczyk z pyska. Dlatego nie lubię podajników Drennan i łączników Drennana i drennanopodobnych. Zdarzało mi się też u Drennana, że ryba wyszarpywała z podajnika tylko trzpień, osłonka zostawała w podajniku. Na szczęście przypon wypinał się dopiero w podbieraku.
Dlatego stosuję zestaw taki jak Fishunter, Quick Change Beds Drennana (są najlepsze) albo jakiej tańsze odpowiedniki. Przy odpowiednikach trzeba uważać, żeby części nie rozdzielały się zbyt lekko. Nad podajnik daję stoper.
Stoper daje efekt samozacięcia a przy szarpaniu się ryby z krótkim przyponem odsuwa się wraz z podajnikiem coraz wyżej. Jeśli chcę łowić całkiem przelotowo to odsuwam stoper wyżej.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Podajniki, koszyki Method Feeder
« Odpowiedź #17 dnia: 25.05.2021, 21:49 »
Z Drennana nie lubię tylko foremek, łączniki są ok , nie miałem takich problemów. Wyrywanie podajników z mojej obserwacji ma miejsce kiedy łowisz na za twarde kije z plecionką , wtedy jest dużo spinek.
 Zobaczę jak te mi się sprawdzą.


Pozdrawiam Łukasz

Online fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Podajniki, koszyki Method Feeder
« Odpowiedź #18 dnia: 25.05.2021, 21:56 »
Potwierdzam powyższe słowa kolegi Tomba. Tez kiedyś stosowałem krętlik szybkiej wymiany osadzony na sztywno w podajniku, bo było to pewne i solidne rozwiązanie. Niestety do czasu, gdy podczas holu ryby wyszarpywały sobie haczyk z pyszczka. Kiedyś, pewnej zasiadki straciłem w ten sposób 6/7 :fish:, a dodam, że brały wtedy sztuki w granicach 5-6kg w krótkim okresie czasu. Jakbym je wszystkie wyjął, to byłaby to chyba moja najlepsza sesja na tej kapryśnej wodzie :facepalm:.
Od tej pory tylko quick change bead do przyponu, a nad podajnikiem gumowy stoper i jest o niebo lepiej (tylko :fish: :fish: :fish: mają mnie w dupie ;)).
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podajniki, koszyki Method Feeder
« Odpowiedź #19 dnia: 25.05.2021, 21:57 »
W podajniku osadzam po prostu spłaszczony krętlik nr 8, za koszykiem stoper i wszystko gra :thumbup:
Z pozdrowieniami - Marcin

Online fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Podajniki, koszyki Method Feeder
« Odpowiedź #20 dnia: 25.05.2021, 22:11 »
No i git :thumbup:.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Podajniki, koszyki Method Feeder
« Odpowiedź #21 dnia: 25.05.2021, 22:13 »
Ekonomicznie , 6 szt Prestona 16 zł ;) krętlików trochę za to kupisz.


Pozdrawiam Łukasz