Autor Wątek: Wyprawa nad Dzierżno  (Przeczytany 10140 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Wyprawa nad Dzierżno
« dnia: 01.05.2021, 22:13 »
W końcu... Chyba ze dwa lata się z chłopakami z Wodzisławia umawiałem i nigdy nie było czasu. W końcu powiedziałem sobie, że pojadę, choćby nie wiem co. Udało się wyrwać na dzień, noc i następny dzień.

Postanowiłem pojechać moją już blisko 21-letnią staruszką. Ale dzień wcześniej wymieniłem jej akumulator, bo coś już marnie z nim było, a miał ze 159 lat...
Złożyłem tylne siedzenia i zapakowałem wszystko pod dach. Dramat tak krótkich wyjazdów polega na tym, że gdybym jechał na tydzień, to dołożyłbym do majdanu kilka par galotów i skarpetek.

Przede mną niecałe 3,5h drogi.  Tak miało być, ale jakoś w okolicy Piotrkowa Trybunalskiego kilku rozgarniętych postanowiło zrobić dzwon na prostej drodze i stałem sobie ze 40 minut w korku. Stałem, zero jazdy. Wtedy zaczęło mi się coraz głośniej robić w aucie. Hmm... Do celu dojechałem już bez tłumika. Wtargnąłem więc nad dzierżyńskie (czy dzierżańskie?) brzegi niczym brodacz bez brody na Harleyu marki Renault.

Przywitały mnie radosne twarze ekipy i już było wesoło. Ale trochę trwało, nim się uspokoiłem i przestało mi we łbie huczeć.

Trza było wypakować majdan i zawieźć na miejscówkę.

Palec w obiektywie musi być!

Teraz pierwsze rozbicie nowego nabytku. Trochę krzywo, ale następnym razem będzie już tip-top, bo przy składaniu zrozumiałem, co zrobiłem nie do końca jak trzeba.


A tak się prezentuje baza całej ekipy.


Rozłożyłem stanowisko... Miejscówkę przygotował mi Kucuś z Bazin...


i się zaczęło leszczowisko!
Powiadam Wam, Panowie, że legendy o leszczowych potworach z Dzierżna nie są wcale przesadzone. Poza tym, że to naprawdę ogromne łopaty, to są również niebywale spasione. Do tego jeszcze miały tarło, więc były pełne mlecza lub ikry. No mutanty po prostu. Ciężko będzie teraz człowiekowi wrócić do realiów swoich smętnych łowisk. Teraz moje tutejsze okazy trochę ponad 50 cm będą mi się wydawać wypierdkami.

To może kilku przedstawicieli licznej rodziny leszczozaurów:

Zwracam uwagę na wysypkę na ogonie. Pięty można by było tym szorować.

Zaczynamy holowanko


Przy podbieraniu sztyce trzeszczały... Śmialiśmy się, że sprzęt feederowy powinien być też Dzierżno Edition...





Taki to kulkę 20 mm wciąga na deser.








Czterech kumpli nad kołyską.


Trochę pana wysypało...

Co oczywiste, kilka razy pobiłem swoją śmieszną życiówkę 55 cm. Skończyłem na 65. Stwór wyglądał już naprawdę nieziemsko i nie wyobrażałem sobie czegoś większego. Wtedy Kucuś wyholował 70 cm. Rany Boskie... No sami zobaczcie, jak taki kolos przy dłoni górnika wygląda.


A na tym zdjęciu jest ta 70 plus jakiś około 50 cm, który na moich wodach byłby już piękną zdobyczą...


Zakończę tym, że w tej wodzie pływają sztuki ponad 80 cm i wcale nie są to jakieś klechdy domowe tylko fakt z tych najbardziej autentycznych i potwierdzony zdjęciami karpiarzy, którym stada takich stworów uprzykrzają polowanie na kapry.

Noc zapowiadała się dość niepewnie, bo miało być ze 4-5 stopni. I raczej było, choć termometru nie miałem. Ale śpiwór się sprawdził, a przede wszystkim zrobiłem sobie piecyki z doniczek i podgrzewaczy gastronomicznych. (Potem wrzucę foty w Rękodziele).

Aha, jeszcze pogoda. Chyba już z miesiąc przed zasiadką każdy z nas po kilka razy sprawdzał pogodę. Zapowiadał się dramat. Kilka stopni powyżej zera i deszcze. I tak ciągle. Aż do ostatnich dni przed wyprawą, bo wtedy już nie zapowiadali deszczu. Tylko śnieg...

A jak było? Było bosko :) Słoneczko świeciło, cieplutko było często na krótki rękawek. Lub gacie, co połowa ekipy z lubością uskuteczniała :D Czasem tylko łowienie uprzykrzał silny wiatr, ale pamiętaliśmy, co się zapowiadało, więc rozkoszowaliśmy się pogodą.

Pierwszego dnia Kucuś zrobił nad ogniskiem kociołek, który smakował po prostu zacnie. Wieczorem było piwko i inne trunki oraz opowieści dziwnej treści.

Drugi dzień również połowione. Pospane w namioce, pojedzone i pogadane... I czas się pakować i wracać. Było za krótko. Stanowczo za krótko...

W sumie jakoś nam same leszcze się trafiły. Kucuś miał przez kilka minut jakiegoś dużego karpia, ale wlazł mu w zaczep i nie dało się go wyprowadzić.

Jeszcze wspólna fota i można ruszać.


Odpaliłem francuską myśl technologiczną bez tłumika, kormorany w okolicy wzbiły się w powietrze... i ruszyłem. Przyznam, że gdybym nie miał słuchawek dousznych, to bym chyba w połowie drogi oszalał i wyskoczył z jadącego pojazdu.
Jeszcze tylko 100 km od domu zapalił się check engine... 50 km zaczęło trochę szarpać... 20 km coś zgrzytać... ale maszyna mnie dowiozła, choć byłem już niemal pewny, że nie dojadę :D

Pozostało mi teraz ocenić u mechanika, czy jest sens ją jeszcze reanimować, czy pojadę już nią na złom.

Uff.


P.S.
Na koniec konkurs bez nagród.

Znajdź trzy różnice:

Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 331
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyprawa nad Dzierżno
« Odpowiedź #1 dnia: 01.05.2021, 22:22 »
Panowie mega wyprawa

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

Sławek

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyprawa nad Dzierżno
« Odpowiedź #2 dnia: 01.05.2021, 22:24 »
No nieźle , na osłodę powiem ci że wszystkie te ponad 20 letnie się psują ;)
Trzeba było zostać , pogoda w miarę i długi weekend ...


Pozdrawiam Łukasz

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 783
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyprawa nad Dzierżno
« Odpowiedź #3 dnia: 01.05.2021, 22:36 »
Michał buzia się cieszy po przeczytaniu takiej relacji :thumbup: :) Fantastyczna wyprawa i tak jak piszesz zdecydowanie zbyt krótka... Mocno wierzę, że to powtórzymy i tym razem będziesz mógł sprawdzić moc pełnołuskich kaprów z DD. Pozdro Kucuś z Bażin :P

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wyprawa nad Dzierżno
« Odpowiedź #4 dnia: 01.05.2021, 22:37 »
 Nie lubie raczej się wtrącać ale żółtą kartkę masz, kilkanaście km a Ty przyjeżdzasz i nie dajesz znaku że będziesz, przyjechałbym przywitać się :)
Dokładnie moje i innych opowieści o dużych rybach to nie Bery i Bajki Śląskie :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline maksz100

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
Odp: Wyprawa nad Dzierżno
« Odpowiedź #5 dnia: 01.05.2021, 22:38 »
Aż się specjalnie zalogowałem..

Jakby co to metrowy leszcz też tam pływa - 99% 8)
Ja mam inny problem - co z tego, że mam na DD(skrót) 18km jak mi wszystkie miejsca zajmą :D

Obecnie wystarczy +16 stopni i nie siądziesz nawet w tygodniu.. Ale barany z PEZETW nie widzą potrzeby tworzenia kolejnych wód "No Kill"
Na brzegu którym łowiłeś są tak zwane(ja to nazwałem) czarne dziury - żaden leszcz tam nie wejdzie... Za to wchodzą giganty liny i karasie :fish: :narybki:

Gratuluje połowów :)

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyprawa nad Dzierżno
« Odpowiedź #6 dnia: 01.05.2021, 22:39 »
Ale relacja i wypad!!
Zazdroszczę, ale i gartuluję takiego wypadu w takim towarzystwie i z takimi wynikami! Bajka Panowie, serdeczne pozdro :)
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyprawa nad Dzierżno
« Odpowiedź #7 dnia: 01.05.2021, 22:47 »
Jaka wyprawa i jakie leszcze, zazdroszę :)
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyprawa nad Dzierżno
« Odpowiedź #8 dnia: 01.05.2021, 23:08 »
To nie leszcz, to płastuga.
Zazdraszczam tak pięknych dni! z tak zacnym gronem. Szczególnie, że 70+ to tylko na pewnej wodzie pośrodku lasu u nas uświadczysz. I nie mam na myśli ryb
Sprzęt pierwsza klasa na nocleg. Ciekawym jestem twoich przemyśleń co było warto kupić, co nie, a czego brakło.
Co do zacnej francuzki... kobiety mają swoje humory...
Oby nie była zbyt pazerna.
Też miałem plany ba zakup biwaku, ale moje dziewczynki zdołały mi spalić wczoraj spalić płytę główną i grafikę.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 637
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: Wyprawa nad Dzierżno
« Odpowiedź #9 dnia: 02.05.2021, 00:39 »
Pany, w co drugiej polskiej wodzie mogłoby tak być. Wystarczy mała zmiana w regulaminie.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyprawa nad Dzierżno
« Odpowiedź #10 dnia: 02.05.2021, 01:03 »
A co będą żarły, mroziły, rozdawały, wymieniały, pelikany w gumofilcach ;)


Pozdrawiam Łukasz

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 637
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: Wyprawa nad Dzierżno
« Odpowiedź #11 dnia: 02.05.2021, 01:07 »
A co będą żarły, mroziły, rozdawały, wymieniały, pelikany w gumofilcach ;)
Za kilogram zanęty można mieć kilogram np. piersi z kurczaka. Za taką od Sonu to chyba nawet parę kilogramów, więc nie zawsze o żarcie chodzi. Te nielotne kormorany mają co jeść.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Offline Qasz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 297
  • Reputacja: 96
  • Płeć: Mężczyzna
  • Improvises, adapts and angling
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyprawa nad Dzierżno
« Odpowiedź #12 dnia: 02.05.2021, 01:54 »
Fajnista wyprawa, prawie jak zlot kameralny, ważne że w zdrowiu wrucili👌🏻😌
Nosferatu z koncentratu

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyprawa nad Dzierżno
« Odpowiedź #13 dnia: 02.05.2021, 04:48 »
Pięknie połowione na pięknej wodzie, szkoda że też mam ponad 300 km...
Paweł

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyprawa nad Dzierżno
« Odpowiedź #14 dnia: 02.05.2021, 05:51 »
No Pany... Żeście pięknie połowili leszczydeł
A spotkanie w doborowej ekipie, pogaduchy, grill/kociołek, jakieś piwko (tudzież cytrynówka) razem to już rewelacyjna sprawa

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀