Autor Wątek: Łóżko Oxford 3D  (Przeczytany 1304 razy)

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Łóżko Oxford 3D
« dnia: 04.05.2021, 13:02 »
Cześć.

Na tapetę idzie łóżko karpiowe Oxford 3D firmy... nazwa to chyba XPC, a przynajmniej takie logo widnieje wyszyte na łóżku. Model Oxford 3D.
Jest to łóżko na sześciu nogach. Jest jeszcze na OLX i Allegro dostępny model na 8 nogach tej firmy.

Do rzeczy.
Wygląda następująco:




Pierwsze wrażenie - prezentuje się naprawdę fajnie. Ciężko na pierwszy rzut oka do czegokolwiek się przyczepić. Może wizualnie byłoby lepiej, gdyby krawędzie były bardziej wypełnione, wtedy estetyczniej by to wyglądało. Ale użytkowo jest ok, dobrze zabezpieczają ciało przed stelażem czy pokrętłem do ustawiania kąta.


Od spodu wszystko wygląda porządnie. Grube szwy na grubej taśmie. To się raczej nigdy nie rozpruje.


Na uwagę zasługuje pokrętło do ustawiania kąta zagłówka. Jest bardzo grube, a ząbki są ustawione pod kątem. Żadna siła tego nie ruszy, nawet jeśli będzie nie do końca zakręcone.


Nogi mają bardzo praktyczne zatrzaski, które można regulować jedną ręką. Wystarczy nacisnąć "guzik" i noga sama się wysuwa. Puszczamy, trzyma jak diabeł sołtysa. :thumbup:
Natomiast sama stopka jest trochę za mała, bo mi się w piasku zapadała, a ważę niecałe 80 kg (rozbiłem się jednak na zupełnym piachu, a to się rzadko zdarza). Powinna też być samoregulująca się pod każdym katem, a jest tylko w jednej płaszczyźnie. Więc jak mamy krzywe podłoże, to musimy ręcznie ustawić, w którą stronę ma stopka się wyginać.


Szukałem czegoś lekkiego i dość kompaktowego. I tutaj producent się nie popisał z... opisem. Bo w opisie widnieje, co następuje:
wymiary: dł. 208 cm / szer. 83 cm
waga: 8kg

W rzeczywistości sprawa ma się następująco:

(nie wiem, czemu mi zdjęcie tak źle formatuje...)




Należy podkreślić, że jest to szerokość w najszerszym miejscu. W nogach jest o kilka centymetrów węziej. Ale raczej w niczym to nie przeszkadza.

Jak widzicie. Rozmiary są lekko inne, a waga rzeczywista jest blisko 2 kg większa od tej podawanej, co już boli.

Składa się bardzo fajnie:






Podsumowując:
Za łóżko zapłaciłem 449 zł na OLX. Jest też dostępne na Allegro, ale opłaty wszystkie związane z tym portalem wychodzą ponad stówę - bezpieczeństwo zakupów kosztuje. Natomiast samego sprzedawcę na OLX mogę polecić. Łóżko przyszło mi na drugi dzień po zamówieniu. Sam zaproponował, że wyśle za pobraniem, bo tak mu wygodniej.

Szukałem czegoś kompaktowego - tutaj łóżko idealnie wpasowało się w moje kryteria. Oraz lekkiego - no tutaj niestety producent poleciał w kulki. Szkoda.

Czy kupiłbym jeszcze raz? Ogólnie nie ma się do czego przyczepić i myślę, że tak. Chyba że znalazłbym coś lżejszego, bo to było dla mnie priorytetem i ten priorytet nie został spełniony, co trochę boli.
Ale jeszcze raz - ogólnie bardzo fajna konstrukcja i polecam.

Link do oferty: https://www.olx.pl/d/oferta/lozko-karpiowe-6-nozne-180kg-najlepsze-oxford-3d-CID767-IDDlQjx.html#f890aa04c0
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łóżko Oxford 3D
« Odpowiedź #1 dnia: 04.05.2021, 13:49 »
Dobrze wygląda , tylko dla mnie jeszcze dwie nogi z przodu by się przydały ;) byłoby stabilniejsze. Ale za takie pieniądze :thumbup:


Pozdrawiam Łukasz

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łóżko Oxford 3D
« Odpowiedź #2 dnia: 04.05.2021, 13:54 »
Dobrze wygląda , tylko dla mnie jeszcze dwie nogi z przodu by się przydały ;) byłoby stabilniejsze. Ale za takie pieniądze :thumbup:
Zerknij na to ich z ośmioma nogami w takim razie.
Tylko gdybyś chciał kupić, poproś o realną wagę i wymiary ;) Tam cena chyba też jest dość atrakcyjna, a i wygląd materaca bardzo zacny.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łóżko Oxford 3D
« Odpowiedź #3 dnia: 04.05.2021, 13:58 »
Najpierw to ja muszę jakieś Brolly sobie sprawić ...pod gołym niebem albo pod samym parasolem, to taka sobie przyjemność ;)



584 zł na ich stronie.


Pozdrawiam Łukasz

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łóżko Oxford 3D
« Odpowiedź #4 dnia: 04.05.2021, 16:17 »
Moim zdaniem 8 nóg to tylko dodatkowa waga i możliwość posadzenia tyłka na końcu łóżka. Od 4 lat wysypiam się jak panicz na swoim Wychwood Tactical Flatbed przy wzroście 192 i wadze 90 plus(tu jest różnie, :P jak je kupiłem było 100kg z małym plusikiem).

Offline Ytr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 995
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ryb, ryb Hura!!!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łóżko Oxford 3D
« Odpowiedź #5 dnia: 04.05.2021, 22:32 »
Michał nie nspiasałeś o najważniejszym: jak się spało.
Bartek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łóżko Oxford 3D
« Odpowiedź #6 dnia: 05.05.2021, 06:33 »
Wygodnie :)
Krwawy Michał

Purple Life Matters