Autor Wątek: Wędka do metody o długości 3,6-3,9 m c.w. 60-90 g oraz kręciołek do max 800 zł  (Przeczytany 3624 razy)

Offline wes73

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice NDM
  • Ulubione metody: method feeder
Nie chodziło mi o to że Monster jest kijem budżetowym.
 Jest to mój wybór.
Pozdrawiam Wiesław

Offline PabloG

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Mam w okolicy łowiska na które jeżdżę i wymagają zarzucenia zestawu na 60-70 m stąd długość 3,6 bo są bardziej uniwersalnedo takich rzutów i zdaję sobie sprawę że na 20m będzie ciężej/mniej wygodnie nim zarzucić niż 3,30 lub 3m.
Tubertini może też bym bral pod uwagę ale nie mam w okolicy gdzie zobaczyć takiego kija.

Czy co do pytania wcześniejszego o serwis gwarancję z firm wyżej przeze mnie napisanych trabucco daiwa flagman ktoś mi udzieli odpowiedzi? Chciałem się tegonprzed zakupem dowiedzieć
Zastanów się co da ci więcej frajdy:

1. Szybkie wyholowanie ryby i focia?
2. Sam cudowny hol ryby, operowanie hamulcem i wędziskiem, delektowanie sie ugięciem i pracą kija amortyzującego odjazdy ryby.
Pkt 2 natomiast łowie też na łowisku gdzie jest sporo zaczepów i mając mocniejszy kij wydaje mi się że będę tracił mniej ryb ale mogę być w błędzie....

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Szukałem dość długo takiego kija, znalazłem By Dome Fine Max, nie wiem jak z dostępnością ale możesz popytać.

Link do recenzji:

https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=19309.0

Offline pawtek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
Ze sklepów mogę polecić, co prawda gdzieś godzina drogi od Rzeszowa, bo w Tarnowie: https://www.glinywedkarskie.pl/shop/ ale jak chcesz tak koniecznie "pomacać" kije to może warto się tam przejechać, pełna oferta Flagmana, mają też coś od By Dome.

Co do samego serwisu i gwarancji, ja osobiście polecał bym po prostu kupienie sprzętu w dobrym sklepie (typu Drapieżnik, czy wyżej wspomniane Gliny Natura) i wtedy serwis/gwarancję można załatwić bez problemu przez sklep, było już sporo wątków jak jest to szybko i sprawnie załatwiane przez np. Drapieżnika nie zależnie od producenta.

Flagman Legend mogę polecić, mam wersję 3.9 100g z kołowrotkiem z tej samej serii, bardzo fajna wędka, była też chyba recenzja od kogoś na forum już. Co do tego, że to firma Ukraińska i nie wiadomo jak długo będzie na rynku to patrząc jak produkty od nich robią się coraz bardziej popularne i są po prostu dobre w swojej cenie, raczej bym taką opinie zignorował.

Offline PabloG

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Jakie kolowrotki 5000 takbzeby można było nawinąć 150m żyłki 0.25-0,28 byście polecali? Flagman maskot lub Sherman? Wspomniana w tym wątku daiwa Ninja? Jakaś okuma?

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Jakie kolowrotki 5000 takbzeby można było nawinąć 150m żyłki 0.25-0,28 byście polecali? Flagman maskot lub Sherman? Wspomniana w tym wątku daiwa Ninja? Jakaś okuma?

Okuma Custom Black Feeder 55
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Przyłączam się do Okumy. Ma dobre opinie na forum i daje chyba 6 lat gwarancji.

A z tych, co mam to By Döme TEAM FEEDER Fine Carp 5000, dobry klon, dwa duże metalowe klipy, Quick Drag, rolka na łożysku,  L.P.S. - Line Protection System - System zabezpieczenia przed wjechaniem żyłki pod szpule, trochę lżejszy od Okumy, mieści prawie 200 m żyłki 0,26.
Daiwa - najlepiej LT, mocne i lekkie. Te bez LT są dużo większe, model 4000 odpowiada wielkością szpuli LT 6000 i są oczywiście cięższe. Do feedera 3,60 Daiwa LT 6000, ewentualnie 5000. 4000 wydaje mi się trochę mała, do kija 3,30 byłaby ok. Mam Daiwy LT Fuego, ze dwie pólki wyżej niż Ninja. Pracują super, jedyne, do czego bym się mógł przyczepić to bardzo cicha praca hamulca, trochę słabiej już słyszę i prostokątny plastikowy klips, co znowu nie jest dla mnie problemem do stosuję osobny, bezpieczny klips. No i trzeba patrzeć na pojemność żyłki, czasem trzeba dowinąć sporo podkładu, chyba, że kupisz wersję SS.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline PabloG

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Dziękuję wszystkim za pomoc wybrałem trabucco precision rpl Feeder plus 3,6m do 110g oraz okuma custom Black feder 55 zamówienie złożyłem w drapieżniku szkoda tylko że nie mieli w ofercie tubertini flexo 3,6 do 100g bo pewnie bym przemyślał taką wybrał...wiecie może czy drapieżnik sprowadza towar na życzenie klienta?
Jak sprzęt dojdzie i będzie wypróbowany to podzielę się tutaj spostrzerzeniami.

Raz jeszcze dziękuję wszystkim.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Każdy dobry sklep sprowadza towar na życzenie

Offline PabloG

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Każdy dobry sklep sprowadza towar na życzenie
To jutro do nich zadzwonię jeszcze i zapytam chociaż zamówienie poszło ale dopóki nie wysłali to może zamienią.
Chyba ze nie warto zamieniać? Zostać przy trabucco?

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Nikt Ci nie powie co zrobić bo Tobie ma pasować.

Czytam opinie o zakupach w Drapieżniku i kurier pewnie przyjedzie zanim zdążysz zadzwonić :)

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Każdy dobry sklep sprowadza towar na życzenie
To jutro do nich zadzwonię jeszcze i zapytam chociaż zamówienie poszło ale dopóki nie wysłali to może zamienią.
Chyba ze nie warto zamieniać? Zostać przy trabucco?
Jutro może być futro. To błyskawiczny sklep. Wyślij im e-maila dzisiaj a jutro przedzwoń, jeśli nie dostaniesz odpowiedzi.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Miklas

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Otwock
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Sklep Drapieżnik nie handluje Tubertini...
Flexo jest fajnym lekkim kijem z dużym zapasem mocy.


Offline PabloG

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Sklep Drapieżnik nie handluje Tubertini...
Flexo jest fajnym lekkim kijem z dużym zapasem mocy.
Jak nie handlują to szkoda czasu a z trabucco też powinienem być zadowolony zobaczymy nad wodą...

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Sklep Drapieżnik nie handluje Tubertini...
Flexo jest fajnym lekkim kijem z dużym zapasem mocy.
Jak nie handlują to szkoda czasu a z trabucco też powinienem być zadowolony zobaczymy nad wodą...
A czemu szkoda czasu ? Drapieżnik to nie jedyny dobry sklep w Polsce.