Autor Wątek: O forum, o nas i o tym jak widzę, że wędkarstwo dzieli :(  (Przeczytany 7519 razy)

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 994
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: O forum, o nas i o tym jak widzę, że wędkarstwo dzieli :(
« Odpowiedź #15 dnia: 09.07.2021, 17:56 »
Mam wrażenie, że autora poniosło, ale pisał w przypływie emocji. Na naszym forum narzekamy na rzeczy źle, nieakceptowalne, na wszelkie oznaki agresji czy pogardy administracja zwarac uwagę. Nie wiem czy zauważyłeś ale część z nas łowi na karpiówki ( w tym ja), mamy nawet temat Nasze Karpiowanie. Trochę się dziwię skąd taki temat akurat właśnie teraz.
Wystarczy mieć inne zdanie na jakiś temat a jaż sie zaczyna jazda , wyśmiewanie  wyzywanie itd.
Administracja nie zawsze zwraca uwagę , zwłaszcza znajomkom.

Przytoczysz jakiś przykład ? Jedyne jakie pamiętam to personalne docinki albo wypowiadanie się z pogardą o łowieniu na komercji.

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: O forum, o nas i o tym jak widzę, że wędkarstwo dzieli :(
« Odpowiedź #16 dnia: 09.07.2021, 18:19 »
Mam wrażenie, że autora poniosło, ale pisał w przypływie emocji. Na naszym forum narzekamy na rzeczy źle, nieakceptowalne, na wszelkie oznaki agresji czy pogardy administracja zwarac uwagę. Nie wiem czy zauważyłeś ale część z nas łowi na karpiówki ( w tym ja), mamy nawet temat Nasze Karpiowanie. Trochę się dziwię skąd taki temat akurat właśnie teraz.
Wystarczy mieć inne zdanie na jakiś temat a jaż sie zaczyna jazda , wyśmiewanie  wyzywanie itd.
Administracja nie zawsze zwraca uwagę , zwłaszcza znajomkom.

Przytoczysz jakiś przykład ? Jedyne jakie pamiętam to personalne docinki albo wypowiadanie się z pogardą o łowieniu na komercji.
A to już Kolega nie pamięta jak zaczął mi wmawiać kompleksy po tym jak napisałem że dla mnie wędki ponad 300 zł mogą nie istnieć?

Jeden Kolega to nawet zarzucił mi obrażanie innych na forum i pogardę dla łowiących bardziej wyrafinowanym sprzętem.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 994
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: O forum, o nas i o tym jak widzę, że wędkarstwo dzieli :(
« Odpowiedź #17 dnia: 09.07.2021, 18:41 »
Moim zdaniem niektóre takie komentarze są obraźliwe, nawet nie chce wnikać czym są spowodowane. 
Jak ktoś pyta czy kołowrotek czy wędka za 1000zl sama łowi to aż mnie krew zalewa.
Jeśli ty używasz tańszego sprzętu Twoja sprawa ale niektore komentarze są naprawdę zbędne.

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: O forum, o nas i o tym jak widzę, że wędkarstwo dzieli :(
« Odpowiedź #18 dnia: 09.07.2021, 18:46 »
Szczególnie te o zarzutach kompleksów.
Nie jesteś lekarzem by wydawać opinie na temat tego czy ktoś ma jakieś kompleksy czy też nie.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 994
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: O forum, o nas i o tym jak widzę, że wędkarstwo dzieli :(
« Odpowiedź #19 dnia: 09.07.2021, 18:58 »
Szczególnie te o zarzutach kompleksów.
Nie jesteś lekarzem by wydawać opinie na temat tego czy ktoś ma jakieś kompleksy czy też nie.

Pijesz teraz z czymś do mnie ? Odpisałem Ci merytorycznie na Twój post a Ty zaczynasz osobiste wycieczki. Właśnie o takim podejściu pisze autor tego wątku.

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: O forum, o nas i o tym jak widzę, że wędkarstwo dzieli :(
« Odpowiedź #20 dnia: 09.07.2021, 19:14 »
Szczególnie te o zarzutach kompleksów.
Nie jesteś lekarzem by wydawać opinie na temat tego czy ktoś ma jakieś kompleksy czy też nie.

Pijesz teraz z czymś do mnie ? Odpisałem Ci merytorycznie na Twój post a Ty zaczynasz osobiste wycieczki. Właśnie o takim podejściu pisze autor tego wątku.
Merytorycznie  ?????
Zarzuciłeś mi jakieś kompleksy  Bo nie kupuje drogiego sprzętu to od razu trzeba komuś "łatkę" przyklejać "zakompleksionego palanta"
Ty Kolego pr00 zacząłeś personalne wycieczki. Teraz odwracasz "kota ogonem" .

Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: O forum, o nas i o tym jak widzę, że wędkarstwo dzieli :(
« Odpowiedź #21 dnia: 09.07.2021, 19:20 »
Zobaczcie autor napisał siedzi cicho a wy macie przepychankę i tworzy się gówno-burza, czy nie o to mu chodziło by skłócić nas na forum. Może lepiej zamknąć temat.

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 989
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: O forum, o nas i o tym jak widzę, że wędkarstwo dzieli :(
« Odpowiedź #22 dnia: 09.07.2021, 19:21 »
Tera ja:
Gównoburze to sól tego forum.
Nie ma za co.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: O forum, o nas i o tym jak widzę, że wędkarstwo dzieli :(
« Odpowiedź #23 dnia: 09.07.2021, 19:25 »
Może mało się udzielam ale zgłębiam ukradkiem forum cały czas staram się doczytywać. Ale sam tytuł tego wątku mówi za siebie, szkoda że tak łatwo manipulować i prowokować.

Offline Bartek J23

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skrzat Carp & Friends
    • Skrzat Carp & Friends
  • Lokalizacja: Elbląg
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: O forum, o nas i o tym jak widzę, że wędkarstwo dzieli :(
« Odpowiedź #24 dnia: 09.07.2021, 19:35 »
Zobaczcie autor napisał siedzi cicho a wy macie przepychankę i tworzy się gówno-burza, czy nie o to mu chodziło by skłócić nas na forum. Może lepiej zamknąć temat.

Kolego bardzo proszę bez takich... proszę nie wciskać mi myśli i zamiarów których nie mam. Te forum jest na czas? Pisałem kiedy odpiszę i dlaczego. Nie mam zamiaru nikogo skłucać. Kogo? Skłóconych? Podzielonych? Nie tylko na metody połowu ale i na miejsca połowu oraz na sprzeciarzy i skromniejszych wędkarzy. Zamiar jest zupełnie odwrotny. Najlepiej zamknąć temat i nie rozmawiać. Nie zmieniać się i tylko trwać w stereotypach. Nie szukać obiektywizmu tylko szukać potwierdzeń jedynie słusznych bo własnych tez.
Skrzat

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 280
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: O forum, o nas i o tym jak widzę, że wędkarstwo dzieli :(
« Odpowiedź #25 dnia: 09.07.2021, 19:41 »
Tera ja:
Gównoburze to sól tego forum.
Nie ma za co.

 ;D ;D ;D :thumbup:
Tomek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: O forum, o nas i o tym jak widzę, że wędkarstwo dzieli :(
« Odpowiedź #26 dnia: 09.07.2021, 19:43 »
Święte słowa Krzychu :bravo: :beer:

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: O forum, o nas i o tym jak widzę, że wędkarstwo dzieli :(
« Odpowiedź #27 dnia: 09.07.2021, 19:47 »
Tera ja:
Gównoburze to sól tego forum.
Nie ma za co.

Krzychu, musisz temu zaradzić :) Pomóż! :)

A tak na poważnie, to po się spinać? Czesiu bardzo wiele wyjaśnił... To nie ma znaczenia jaką techniką ktoś łowi..., tu chodzi o elementarne zasady kultury i poszanowanie innych. Wędkarstwo to tylko kropla w czasach, kiedy inne poglądy i inne przekonania wywołują u innych złość, i negatywne uczucia. Ja mam taką złotą zasadę: nie ingeruję w życie innych i nie mówię nikomu jak ma żyć, w co wierzyć i kogo ma kochać. Staram się moim zachowaniem nie wpływać negatywnie na życie drugich. Chciałbym żeby inni myśleli w ten sam sposób i nie narzucali swojego sposobu życia, czy wędkowania innym. Chodzi o bardzo podstawowe rzeczy... Obecnie wystarczy komuś zwrócić uwagę żeby nie rzucał peta na chodnik i można dostać w ryj. Takie czasy, tacy ludzie. Smutne to.
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 93
Odp: O forum, o nas i o tym jak widzę, że wędkarstwo dzieli :(
« Odpowiedź #28 dnia: 09.07.2021, 19:49 »
Wędkarstwo karpiowe to wędkarstwo dla leni, niedzielnych wędkarzy i gadżeciarzy.

1. Nie trzeba pilnować wędki, bo robotę za karpiarza (który w tym czasie sobie śpi albo smaży kiełbaski) robi elektroniczny pikacz.

2. Nie trzeba umieć precyzyjnie nęcić, bo karpiarz wywozi wszystko zdalnie sterowaną łódeczką.

Do tego:

1. Karpiarze są najbardziej podatni na cuda tworzone przez producentów, najmocniej nakręcają biznes - a to kuleczki zamoczą w jakimś żeliku, a to poleją jeszcze jakimś boosterkiem, przyozdobią dipem... przypominam, że 20 lat temu karpie chętnie brały na ziemniaka, coś się zmieniło w ich jadłospisie?

2. Karpiarze przyczynili się w 100% do powstawania tak zwanych łowisk komercyjnych - idealnie prostokątnych basenów, gdzie karp jest hodowany jak świnia, byle był cięższy, bo o wagę przecież się rozchodzi. A to że pyska już od dawna nie ma, bo jest holowany siłowo po 40 razy na sezon - cóż, taka cena "karpiarstwa", bo zdjęcie na FB musi być.

Piknik z domieszką wędkarstwa - tak widzę karpiarstwo. Jedyne co szanuję to to, że tym rybom nie daje się w łeb (bo się nie daje, prawda?).

Wyprowadź mnie proszę autorze z błędu, jeśli masz ochotę.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: O forum, o nas i o tym jak widzę, że wędkarstwo dzieli :(
« Odpowiedź #29 dnia: 09.07.2021, 19:59 »
Wędkarstwo karpiowe to wędkarstwo dla leni, niedzielnych wędkarzy i gadżeciarzy.

To bardzo krzywdzące stwierdzenie i coś o czym wspomniałem w moim poście.
Żyj i pozwól żyć :)
Pozdrawiam,
Maciek