Autor Wątek: Związek Zawodowy Pracowników PZW  (Przeczytany 8917 razy)

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Związek Zawodowy Pracowników PZW
« Odpowiedź #15 dnia: 18.07.2021, 17:31 »
No cóż. Ja się znam. Listę członków związku posiada tylko i wyłącznie zarząd związku zawodowego. Pracodawca, czyli PZW otrzymuje tylko i wyłącznie (zgodnie z prawem), informację o ilości członków związku. Zarząd PZW zna tylko i wyłącznie nazwiska osób, które związek tworzą i stanowią jego zarząd I tyle w tym temacie. Tak że pisząc krótko, zna członków związków ten, kto ma znać.

Kazik

Jestem u siebie w zakładzie w ZZ i oczywiście liste członków posiada tylko zarząd związku. Jednak co miesiąc są opłacane składki do związku w postaci % od zarobków, które są odliczane od pensji i przekazywane na konto ZZ, więc pracodawca i tak wie , kto w związku jest :)
Związek aby pracować musi posiadać jakieś pieniądze , opłacenie lokum , prawników. Nie oszukujmy się,  bez ludzi dobrze obrytych w przepisach Zarząd PZW wciągnie was nosem i wydyma na każdym kroku.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Związek Zawodowy Pracowników PZW
« Odpowiedź #16 dnia: 18.07.2021, 17:33 »
No cóż. Ja się znam. Listę członków związku posiada tylko i wyłącznie zarząd związku zawodowego. Pracodawca, czyli PZW otrzymuje tylko i wyłącznie (zgodnie z prawem), informację o ilości członków związku. Zarząd PZW zna tylko i wyłącznie nazwiska osób, które związek tworzą i stanowią jego zarząd I tyle w tym temacie. Tak że pisząc krótko, zna członków związków ten, kto ma znać.

Kazik
liste członków posiada tylko zarząd związku. Jednak co miesiąc są opłacane składki do związku w postaci % od zarobków, które są odliczane od pensji i przekazywane na konto ZZ,

 ;D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline daz63

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 4
Odp: Związek Zawodowy Pracowników PZW
« Odpowiedź #17 dnia: 18.07.2021, 17:43 »
Odnośnie listy członków związku, na podstawie której pracodawca pozna listę członków związku. Proszę pamiętać, że zgodnie z przepisami, pracodawca potrąca składkę związkową na wniosek zarządu związku. W związku z powyższym, przyjmujemy, że w naszym związku zawodowym, każdy członek związku odprowadza składkę samodzielnie. Proszę mi wierzyć, wiemy co robimy.

Kazik

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Związek Zawodowy Pracowników PZW
« Odpowiedź #18 dnia: 18.07.2021, 17:54 »
:thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 927
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Związek Zawodowy Pracowników PZW
« Odpowiedź #19 dnia: 18.07.2021, 17:54 »
Hm, czyli zarząd związku może w sumie zadeklarować, że do związku należy pierdylion ludzi, a część np jest zwolniona ze składek bo coś tam - i w sumie nie ma jak zweryfikować jego prawdomówności?
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 782
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Związek Zawodowy Pracowników PZW
« Odpowiedź #20 dnia: 18.07.2021, 17:55 »
Życzę Wam powodzenia..
Ale obawiam się losu ZZ z mojej pierwszej firmy z budżetówki gdzie to co robili ludzie w związku było zawsze na korzyść zarządu niestety i kadry zarządzającej.

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Związek Zawodowy Pracowników PZW
« Odpowiedź #21 dnia: 18.07.2021, 17:57 »
Odnośnie listy członków związku, na podstawie której pracodawca pozna listę członków związku. Proszę pamiętać, że zgodnie z przepisami, pracodawca potrąca składkę związkową na wniosek zarządu związku. W związku z powyższym, przyjmujemy, że w naszym związku zawodowym, każdy członek związku odprowadza składkę samodzielnie. Proszę mi wierzyć, wiemy co robimy.

Kazik

Wiecie co robicie. Więc zakładacie, że pracodawca znając dane pracowników należących do zwiążku będzie wywierał na nich presję???
hmmm uważam, że już zaczynacie "walić w gacie", choć nikt jeszcze wojny wam nie wypowiedział.
Mam nadzieję ,że uda się naprawić wiele i tego wam życzę z całego serca.


https://www.poradnikzdrowie.pl/psychologia/relacje/mobbing-w-pracy-gdzie-go-zglosic-i-jak-udowodnic-poradnik-dla-pracownika-aa-xC8m-s3yK-3ziu.html

Offline daz63

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 4
Odp: Związek Zawodowy Pracowników PZW
« Odpowiedź #22 dnia: 18.07.2021, 19:53 »
Dziękuję wszystkim za duże zainteresowanie. Liczymy na podobnie dużą pomoc przy tworzeniu związki zawodowego. Chciałbym tu też odpowiedzieć na kilka pytań które się pojawiły i chyba zakończyć wyjaśnienia odnośnie tworzenia i działania naszego związku. Zaczynając od końca. Otóż, nie tyle "sramy w gacie", tylko po swoim przykładzie wiemy, że dla pracowników będzie lepiej żeby pracodawca nie znał listy członków. Może kiedyś, jak PZW będzie działać jak prawdziwa firma... Odnośnie weryfikacji w takiej sytuacji ilości członków. Zapewniam, przepisy prawa pozwalają pracodawcy na ustalenie ilości członków związku. Ale nie jest to miejsce, gdzie zarządowi PZW będę udzielał porad prawnych. Na koniec jeszcze tylko zadeklaruję jedno. Nasz związek zawodowy będzie działał w zgodzie i w granicach prawa obowiązującego w Polsce.

Kazik

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Związek Zawodowy Pracowników PZW
« Odpowiedź #23 dnia: 18.07.2021, 20:15 »
Dziękuję wszystkim za duże zainteresowanie (....) wiemy, że dla pracowników będzie lepiej żeby pracodawca nie znał listy członków. Może kiedyś, jak PZW będzie działać jak prawdziwa firma... Odnośnie weryfikacji w takiej sytuacji ilości członków. Zapewniam, przepisy prawa pozwalają pracodawcy na ustalenie ilości członków związku. Ale nie jest to miejsce, gdzie zarządowi PZW będę udzielał porad prawnych. Na koniec jeszcze tylko zadeklaruję jedno. Nasz związek zawodowy będzie działał w zgodzie i w granicach prawa obowiązującego w Polsce.

Kazik

Liczę na to i mam nadzieję że wiele osób z forum także , że będziecie pracować dla ludzi, a nie dla pieniędzy.  Życzę Wam wielu, wielu sukcesów w tej  walce.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Związek Zawodowy Pracowników PZW
« Odpowiedź #24 dnia: 18.07.2021, 21:40 »
Liczę na to i mam nadzieję że wiele osób z forum także , że będziecie pracować dla ludzi, a nie dla pieniędzy.  Życzę Wam wielu, wielu sukcesów w tej  walce.

Kaman, pracujemy dla pieniędzy przede wszystkim, 'dla ludzi' się pracowało w komunie i wiadomo jak to wyglądało :) Tu chodzi o to aby PZW był normalnym pracodawcą, traktującym ludzi we właściwy sposób. Niestety wielu kacyków okręgowych uważa się za panów na włościach. Więc warto im uzmysłowić, że to związek wędkarzy i oni są ich przedstawicielami. Coś, czego większość ludzi z ZG (a więc prezesów i wiceprezesów) nie rozumie i nie chce zrozumieć. Tym bardziej, że wyprowadzanie pieniędzy jest dość częste, dlatego tacy ludzie muszą robić układ, w innym wypadku będzie wsypa. Dlatego nie ma jawności, w tym nawet uchwał! Nie dość, że nie wiemy ile dostają samych diet, to nie znamy spraw takich jak kilometrówki, nagrody, inwestycje, faktury (często wystawiane na członków rodziny czy znajomych) i tak dalej i dalej.

Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Związek Zawodowy Pracowników PZW
« Odpowiedź #25 dnia: 18.07.2021, 21:43 »
Jak to się mówi, "do odważnych świat należy". Dziękuję za pomoc, liczymy na przychylność oraz pomoc wszystkich wędkarzy.

Kazik

Forum czytają ludzie z PZW, z ZG, więc już wiedzą. Teraz polecam iść za ciosem, kto wie czy na nastepnym posiedzeniu ZG nie będą o Was rozmawiać. Lepiej być kilka kroków przed nimi tutaj. Za kilka dni, może we wtorek, wrzucę info na grupy Reforma, z danymi kontaktowymi, ponownie. Mam nadzieję, że to da efekt. Powodzenia!
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Związek Zawodowy Pracowników PZW
« Odpowiedź #26 dnia: 18.07.2021, 22:14 »
Pracownicy PZW powinni normalnie zarabiać. Odpowiadać za swoją pracę i bać się zwolnienia, jeśli jej nie wykonują.

A mamy sytuację, że społecznie ludzie zapieprzają na dole, a na górze tłuste koty kroją kasę. Działają wbrew naszej woli, niszczą często pracę tych na dole... i jeszcze się ich wywalić nie da. To jest, qrwa, tak niebywałe, że aż śmieszne.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Związek Zawodowy Pracowników PZW
« Odpowiedź #27 dnia: 18.07.2021, 22:37 »
W tym temacie mój pierwszy i ostatni wpis.
W mojej ocenie śmierdząca sprawa.
Na tym koniec
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Związek Zawodowy Pracowników PZW
« Odpowiedź #28 dnia: 18.07.2021, 23:39 »
Liczę na to i mam nadzieję że wiele osób z forum także , że będziecie pracować dla ludzi, a nie dla pieniędzy.  Życzę Wam wielu, wielu sukcesów w tej  walce.

Kaman, pracujemy dla pieniędzy przede wszystkim, 'dla ludzi' się pracowało w komunie i wiadomo jak to wyglądało :) Tu chodzi o to aby PZW był normalnym pracodawcą, traktującym ludzi we właściwy sposób. Niestety wielu kacyków okręgowych uważa się za panów na włościach. Więc warto im uzmysłowić, że to związek wędkarzy i oni są ich przedstawicielami. Coś, czego większość ludzi z ZG (a więc prezesów i wiceprezesów) nie rozumie i nie chce zrozumieć. Tym bardziej, że wyprowadzanie pieniędzy jest dość częste, dlatego tacy ludzie muszą robić układ, w innym wypadku będzie wsypa. Dlatego nie ma jawności, w tym nawet uchwał! Nie dość, że nie wiemy ile dostają samych diet, to nie znamy spraw takich jak kilometrówki, nagrody, inwestycje, faktury (często wystawiane na członków rodziny czy znajomych) i tak dalej i dalej.
Fakt , źle to sformułowałem. To że za swoją pracę otrzymujemy wynagrodzenie nie znaczy wcale żeby nie wykonywać jej najlepiej jak potrafimy.
LUK to forum jest tego najlepszym przykładem , prowadzisz to forum wraz z kilkoma osobami i widać że naprawdę się starajcie robić to jak najlepiej potraficie.  Chwała Wam za to , i gorące buziaki :-* 

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka


Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Związek Zawodowy Pracowników PZW
« Odpowiedź #29 dnia: 19.07.2021, 19:04 »
Związki zawodowe czują się bardzo dobrze we wszelkiej maści molochach, więc i tu się odnajdą przy obrotnych działaczach ;)

A tak na poważnie. Z jednej strony warto jest się jednoczyć i walczyć o swoje prawa pracownicze, w sytuacji gdy są one notorycznie łamane przez pracodawcę, z drugiej jednak strony mam zbyt mało danych, aby poprzeć tę inicjatywę, gdyż nie znam dokładnie przyczyn dla których ów związek powstał, jego członków oraz władz, a tym bardziej planów dalszego działania. Dziwię się więc temu powszechnemu hurraoptymizmowi przy tak skąpych danych.
Oczyma wyobraźni widzę bowiem związek składający się np. z ichtiologów z "zeszłej epoki" dla których sformułowania: "odchwaszczanie wód", "odgazowywanie dna sieciami", "niezbędność odłowów sieciowych", "zarybienia karpiem przepływowych jezior" itp. itd.  stanowią podwalinę ich pracy na rzecz PZW albo też takich cudacznych etatowców w PZW jak kierowcy biura Zarządu Okręgu, bo na umowę o pracę w PZW często są zatrudniani ludzie, którym trudno byłoby odnaleźć się na rynku pracy. 

Z racji braku wiedzy w powyższym zakresie trudno mi się więc wypowiadać w tym temacie, tym bardziej że sprawa dotyczy okręgu w którym w ostatnim czasie było sporo zawirowań, a odnośnie którego jest więcej ściemy w internecie, aniżeli suchych faktów. Wiem na pewno jedno. W okręgu tym "jedni" walczą z "drugimi", a biorąc pod uwagę to, że ci "drudzy" w najwyższych władzach wcale nie są lepsi niż ci "pierwsi", to mam ograniczone zaufanie do wszelkich maści inicjatyw płynących z wewnątrz PZW, o ile oczywiście nie wychodzą one oddolnie ze strony zwykłych szarych wędkarzy i dotyczą one spraw stricte wędkarskich ;)