Autor Wątek: Wybory w PZW 2021 - szansa aby zmienić oblicze polskiego wędkarstwa i stan wód  (Przeczytany 5477 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
I wreszcie stało się, betony z ZG ogłosiły właśnie, że odbędą się wybory. Mamy cynk, że robią to między innymi po to, aby wędkarze nie zdążyli się dobrze zorganizować. Wiedzą co się szykuje, już nie będzie ustawek jak w poprzednich wyborach, a wędkarze się przygotowują, i to ostro. Chcą odpłacić pięknym za nadobne, czyli za te leszcze w słoikach, 'konieczność sieciowania', esbeckie metody działania i inne szuwarowo-bagienne zmiany, a przede wszystkim za bezrybne wody.

Wędkarze, nie było jeszcze tak ważnych wyborów jak teraz. Nie są demokratyczne, bo kliki rządzące okręgami robią już kampanię wyborczą, od roku (!), i kupili już sporo głosów. Ale wciąż jest szansa ich pokonać lub przynajmniej sprawić, aby nie zgarnęli pełnej puli, ale tylko część. Nie będą wtedy robili co chcieli, i będą mieli ludzi, którzy będą patrzeć im na ręce. Bardzo dokładnie patrzeć :)

Obecnie w ZG PZW nie ma żadnego przedstawiciela wędkarzy z prawdziwego zdarzenia (są tylko pozerzy), tak naprawdę są tam sami działacze w typowym dla związku stylu, przyzwyczajeni do tego, że kasa leci a wędkarzy traktuje się jak ciemny lud lub chłopów pańszczyźnianych. Ale to już ostatni taki zarząd raczej. Przypomnę tylko, że trudno mówić o jego legalności, gdyż wybory były sfałszowane, sitwiarską poprawką do ordynacji wyborczej, oraz ustawkami w okręgach. Poprawkę usunięto, po wyborach, wyników już nie. Niczym na Białorusi  :)

Dlatego teraz wędkarze naprawdę zadecydują. I będą mieli to, na co zasługują, jeśli nie pójdą na wybory. Dlatego mamy apel, abyście zorganizowali się w okręgach, tak aby zagłosować na właściwych ludzi. W wyborach w kole nie jest ważne tak naprawdę kto zostanie prezesem koła (sprawa drugorzędna), ale kto będzie delegatem, i czy wykona właściwą robotę. A tą jest reprezentowanie interesu wędkarzy tego koła i głosowanie tak, jak oni mu wskażą. Bo to on głosuje kto będzie zasiadał we władzach okręgu i jakie będą zasady jego funkcjonowania. I lepiej aby prezes koła nie był delegatem, bo to niezdrowe (no chyba, że broni interesu wędkarzy) :)

Podstawową patologią w PZW jest to, że ustawka w wyborach powoduje, że nie rządzi zarząd w okręgu, ale prezydium, a to jest grupa gości, kilka osób, często towarzystwo wzajemnej adoracji, która robi co chce. Zarząd tylko zaklepuje to, co prezydium uchwali. Na przykładzie takiego Opola widać więc, że aby coś wywalczyć w okręgu, najlepszą droga jest lizanie tyłka prezesowi, co jest po prostu typowym PRL-em. W ten sposób nie ma sensu chodzić na zebrania w kołach, bo i tak wnioski zostaną uwalone, a prezes i jego 'grupa pod wezwaniem' zrobi co chce, a środki na różne rzeczy dostaną głównie ich koła lub ci, co na prezesa i jego świtę zagłosowali. A jak podskakujesz, to będziesz miał nieprzychylność dziedzica czy nawet komisję rewizyjną, która też jest narzędziem w ręku prezesa, jak i sąd koleżeński a najbardziej rzecznik dyscyplinarny. Tu już mamy w ogóle patologię maksymalną, bo nawet jak rzecznik łamie statut i przepisy odnośnie prowadzenia spraw dyscyplinarnych, to i tak może go usunąć tylko prezes, który go powołał, aby dojeżdżać ludzi. Takie rzeczy tylko w PZW.

Dlatego plan ogólny jest taki, aby sporządzić zestaw wniosków o zmiany, które wędkarze wezmą ze sobą na zebrania w kołach, i zagłosują na delegata, który te wnioski zgłosi na zjazd okręgowy. Jeśli wielu tak zrobi, to w tajnym głosowaniu  w okręgu jest duża szansa, że wnioski te przejdą, przynajmniej część. I wprowadzić będzie można wiele dobrych rzeczy, przede wszystkim będzie jawność i przejrzystość, ograniczenie prywaty, kontrola sprawozdań finansowych przez delegatów co roku (teraz zatwierdza sobie sprawozdanie prezes z zarządem - co jest masakrą) i wiele innych. Panowie z okręgów jak czytają o tym to robią w gacie, bo znaczy to ukrócenie koryta i samowolki, a często i rozliczenie ich, zakończenie polityki zamiatania wszystkiego pod dywan i ukrywania. Bo w PZW nie ma skandali, wszystko jest wyciszane, wychodzą tylko rzeczy dzięki przeciekom.

A najbardziej istotne jest to, aby PZW było stowarzyszeniem, w którym władze reprezentują interes jego członków, nie zaś interes rybackiego lobby i tych, co są u koryta, jak to teraz ma miejsce. Jest rok 2021 i czas najwyższy, aby PZW przestał być ostatnim bastionem PRL-u, za to był silnym związkiem wędkarzy, prowadzącym lobbing wędkarski i stojący na straży interesu wędkarzy, broniącym go jak lwica lwiątek.

Jakby co, to uruchomiliśmy zbiórkę na przeprowadzenie kampanii informacyjnej, dzięki której wędkarze będą wiedzieli jak i po co głosować, co robić. Chcemy ich uzbroić na wybory, aby zrobili co trzeba, nie szli tam 'bezbronni'. Mamy nadzieję, że wydrukujemy ulotki, które będą kolportowane w każdym okręgu, tak aby zrównoważyć kampanię obecnych klik okręgowych, które wyprzedzają nas o połowę długości i liczą, że nie starczy nam czasu aby się zorganizować. Trzeba zakopać topory wojenne i się zjednoczyć, aby strzelać do tej samej bramki. Podzieleni możemy tylko przegrać.

https://zrzutka.pl/aynzmw


Zbliżamy się do kwoty 3000 złotych, a to pierwszy dzień zbiórki dopiero! Wielkie dzięki za wsparcie tutaj, mamy nadzieję, że pomożecie jeszcze troszkę przy ich kolportażu. Mile widziane są też pomysły i wszelka inna pomoc. Bo to musi być gra zespołowa, i nie ważne czy ktoś jest karpiarzem, spinningistą, zabiera czy wypuszcza. Musimy stanąć jak jeden mąż w zwartym szyku i myśleć o przyszłości, tak aby było co łowić i przekazać  kolejnym pokoleniom zadbane wody, a nie bezrybne pustynie!
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Co jest Panowie, zatkało Was? 7 lat trąbimy o naprawie PZW, teraz mamy najlepszą okazję po temu, więc nie rozumiem dlaczego milczycie :) Nie będzie lepszej okazji przez następne 5 lat, bo wybory do ZG dopiero w przyszłym roku, i to późno.

Ten temat powinien być tu gorący i nie znikać przez najbliższe miesiące, nie uważacie? Jeszcze nigdy nie mogliśmy zmienić tak wiele robiąc tak niewiele!

I nie 'naciągam' nikogo na wpłaty bynajmniej. Zachęcam do pisania jakie macie pomysły na skuteczną kampanię w okręgach, jak dotrzeć do wędkarzy, co zrobić aby wygrać i wreszcie naorawiac to co zepsute od lat. Może być tak, że da się pewne rzeczy sfinansować, więc nie rozmawiamy tu o żadnych teoriach, 'co by było gdyby', ale o rzeczach, które można wprowadzić w czyn! :D
Lucjan

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 001
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Wędkarze obecni w socjal mediach mający rozpoznawalność mogli by nagłośnić temat wyborów. Póki co u mnie w kole nie ma podanego terminu jak również nie wiadomo kto będzie startował i na kogo można by oddać głos tak by być pewnym że nie jest to farbowany lis z ekipy która powinna odejść. Gdzieś czytałem o stworzeniu takiej ściągawki z listą pytań dla kandydatów na delegatów/ prezesów itp. żebyśmy mogli poznać czy kandydaci są za wędkarzami czy rybakami.
Ja mam w kole sytuację taką że w tym roku przepisałem się do koła w którym zdawałoby się zebrali się fajni ,postępowi wędkarze ale jak okręg zlikwidował NK na kanale Żerań to niestety władze koła pierwsze zaczęły bronić decyzji okręgu . Teraz sam nie wiem komu można zaufać.

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka

FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Kto może powinien drukować te ulotki i rozwieszać je po łowiskach. To na początek. Dalej: warto, by na ulotce była data, kiedy te wybory w danym okręgu się odbywają.
Ja nie mam pojęcia, kiedy odbywają się u mnie. Mało tego. Jak żyję, nigdy nigdzie nie widziałem informacji, że dnia tego a tego odbywają się w PZW wybory. Pewnie dlatego, że używam internetu, a info jest na kartce przyklejonej do drzwi budynku PZW...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Można by spróbować skontaktować się z wędkarskimi youtouberami (szczególnie z tymi mającymi sporą widownię) i poprosić o nagłośnienie sprawy na swoich kanałach. Moim zdaniem mogłoby to przynieść wymierne efekty.

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 148
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Kto może powinien drukować te ulotki i rozwieszać je po łowiskach. To na początek. Dalej: warto, by na ulotce była data, kiedy te wybory w danym okręgu się odbywają.
Ja nie mam pojęcia, kiedy odbywają się u mnie. Mało tego. Jak żyję, nigdy nigdzie nie widziałem informacji, że dnia tego a tego odbywają się w PZW wybory. Pewnie dlatego, że używam internetu, a info jest na kartce przyklejonej do drzwi budynku PZW...
U mnie to samo, 0 jakichkolwiek informacji.
W tym roku także moje koło usunęło z fb swoją stronę...
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
W moim kole, którego prezesem honorowym (!) jest kol. Zbigniew Bedyński :facepalm: również nie ma żadnej informacji. Strona główna wskazuje w jakiej budzie przy targowisku opłacić składki za rok 2020.
Na stronach okręgu podobne pustki. A, jest info o tym, jak to rybacy w ministerstwie rolnictwa chwalą sieciowanie zalewu Zegrzyńskiego: https://ompzw.pl/files/filesfile/1/file-5999.pdf i słoikowanie leszcza, a dążenia do pogonienia sieciarzy (już niekoniecznie tylko z Zegrza) nazywają działaniem wbrew interesom wędkarzy. I tym podobne brednie.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
:fish:
Kto może powinien drukować te ulotki i rozwieszać je po łowiskach. To na początek. Dalej: warto, by na ulotce była data, kiedy te wybory w danym okręgu się odbywają.
Ja nie mam pojęcia, kiedy odbywają się u mnie. Mało tego. Jak żyję, nigdy nigdzie nie widziałem informacji, że dnia tego a tego odbywają się w PZW wybory. Pewnie dlatego, że używam internetu, a info jest na kartce przyklejonej do drzwi budynku PZW...

U mnie w mieście przynajmniej do tych woborów info było dostępne o wyborach lub zebraniu.
Na słupach ogłoszeniowych były plakaty z datą . Na drzwiach kołą było info oraz w necie.
Natomiast w kole jakim jeste obecnie na naszym łowisku info roznosi się ekspresem. Wszyscy sie tam praktycznie znamy.


Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
W moim kole, którego prezesem honorowym (!) jest kol. Zbigniew Bedyński

Będę rzygał :P 8)
Lucjan

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 148
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
U mnie w kole są same stare dziadki (w zarządzie oraz członkowie).
Nad wodą nie widzę praktycznie nikogo młodej daty.
Jeśli już to jest to wędkarz z sąsiedniego koła.

U nas szybko roznoszą się tylko wieści o złowionej rybie.

Niedziela: mój pogrom - 30 karpi i masa innych ryb
Poniedziałek: mam wolne - zajeżdżam, całe łowisko obsadzone pseudokarpiarzami, dziadkami z sygnalizatorami i sprężynami.
Wtorek: też mam wolne - to samo, wszystkie stanowiska zajęte, siedzą nawet po dwóch na jednym.

Oczywiście nikomu o tym nie mówiłem.
Jakiś ciul podpatrzył i rozgadał wszystkim.
W takim wypadku... jak żyć?
Mam łowić w nocy?

Dodam, że zawsze jestem nad łowiskiem od 5:00.
Oni chyba już o 3 w nocy przyjechali się rozkładać...

Polskie, kurw..., społeczeństwo...
I oczywiście wszystko walą w łeb.
Siatki porozkładane i sobie "łapią"
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 148
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
W moim kole, którego prezesem honorowym (!) jest kol. Zbigniew Bedyński

Będę rzygał 8)
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
U mnie w kole są same stare dziadki (w zarządzie oraz członkowie).
Nad wodą nie widzę praktycznie nikogo młodej daty.
Jeśli już to jest to wędkarz z sąsiedniego koła.

U nas szybko roznoszą się tylko wieści o złowionej rybie.

Niedziela: mój pogrom - 30 karpi i masa innych ryb
Poniedziałek: mam wolne - zajeżdżam, całe łowisko obsadzone pseudokarpiarzami, dziadkami z sygnalizatorami i sprężynami.
Wtorek: też mam wolne - to samo, wszystkie stanowiska zajęte, siedzą nawet po dwóch na jednym.

Oczywiście nikomu o tym nie mówiłem.
Jakiś ciul podpatrzył i rozgadał wszystkim.
W takim wypadku... jak żyć?
Mam łowić w nocy?

Dodam, że zawsze jestem nad łowiskiem od 5:00.
Oni chyba już o 3 w nocy przyjechali się rozkładać...

Polskie, kurw..., społeczeństwo...
I oczywiście wszystko walą w łeb.
Siatki porozkładane i sobie "łapią"

I tu masz pole do popisu w realu.
Miej siłe idź na zebranie i wygarnij im to co tu piszesz. Na okrase złóż wniosek pod głosowanie o limitach.
Jak nie przejdzie nie będziesz miał kaca....

Ja sam wbijam się w pyskówki na zebraniach nawet jak nikt mnie nie popiera.
Jest jedna zasada prawda boli. A dziady przynajmniej oficjalnie słyszą co robią.
Maciek

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 148
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
U mnie w kole są same stare dziadki (w zarządzie oraz członkowie).
Nad wodą nie widzę praktycznie nikogo młodej daty.
Jeśli już to jest to wędkarz z sąsiedniego koła.

U nas szybko roznoszą się tylko wieści o złowionej rybie.

Niedziela: mój pogrom - 30 karpi i masa innych ryb
Poniedziałek: mam wolne - zajeżdżam, całe łowisko obsadzone pseudokarpiarzami, dziadkami z sygnalizatorami i sprężynami.
Wtorek: też mam wolne - to samo, wszystkie stanowiska zajęte, siedzą nawet po dwóch na jednym.

Oczywiście nikomu o tym nie mówiłem.
Jakiś ciul podpatrzył i rozgadał wszystkim.
W takim wypadku... jak żyć?
Mam łowić w nocy?

Dodam, że zawsze jestem nad łowiskiem od 5:00.
Oni chyba już o 3 w nocy przyjechali się rozkładać...

Polskie, kurw..., społeczeństwo...
I oczywiście wszystko walą w łeb.
Siatki porozkładane i sobie "łapią"

I tu masz pole do popisu w realu.
Miej siłe idź na zebranie i wygarnij im to co tu piszesz. Na okrase złóż wniosek pod głosowanie o limitach.
Jak nie przejdzie nie będziesz miał kaca....

Ja sam wbijam się w pyskówki na zebraniach nawet jak nikt mnie nie popiera.
Jest jedna zasada prawda boli. A dziady przynajmniej oficjalnie słyszą co robią.
Nie wspomnę o porozwalanych pyskach przez mega mocne zacięcia + plecionka 0,40 na kołowrotkach, "bo karp mi zerwie"
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Moim zdaniem wystarczyło by jeden z jajami w kole z mądrą głową aby wygarnoł dziadom co za syf robią.
Może w tedy nie zdecydowani lub bez przebicia podpieli by się i do przodu.

Panowie wszystko w waszych rękach.
Mniej pisania żali w necie tylko wziąść dupe w troki i isć na zebranie i tam morde drzeć.
Maciek

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 148
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odpowiedź na moje pytanie w sprawie terminu wyborów: "Jeszcze nie wiemy. Czekamy na komunikat ze strony Zarządu głównego PZW"
 Jaja sobie robią, czy rzeczywiście termin nie został jeszcze podany?
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO