Autor Wątek: Czeburaszka - prowadzenie  (Przeczytany 1856 razy)

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Czeburaszka - prowadzenie
« dnia: 16.09.2021, 17:17 »
Szukałem trochę ale chciałbym dopytać. Jakie macie sprawdzone techniki prowadzenia czeburaszki? Będę łowić na komercji gdzie okonia widziałem ale nie wien ile go jest. Sa szczupaki i sandacze. Lowikso płytkie max 1.8 m istatnio rybka siedziała na niespełna metrowej wodzie. Główke mam 6 gr i keitechow trochę 2' i jakies relaxy paprochy.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline krzysiokk

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czeburaszka - prowadzenie
« Odpowiedź #1 dnia: 16.09.2021, 17:25 »
Jak w klasycznym jigu. Różne wariacje podbicia, szorowanie pod dnie, etc. Czeburaszka poprzez brak sztywnego połączenia z obciążeniem nadaje przynęcie inną pracę, zdecydowanie bardziej interesującą, atrakcyjną dla ryb. 

Offline mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 107
  • Reputacja: 67
Odp: Czeburaszka - prowadzenie
« Odpowiedź #2 dnia: 16.09.2021, 18:24 »
 U mnie zimą ładny okoń przywalił w gumę z czeburaszką leżącą ok 15 sekund na dnie. Zapewne guma na luźnym łączeniu i napreżonej plecionce miała pracę, która zaciekawiła ostrożnego pasiaka. Polecam zatem również takie łowienie, oczywiście w miejscach i porach gdzie okoń trzyma się dna.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Czeburaszka - prowadzenie
« Odpowiedź #3 dnia: 16.09.2021, 18:34 »
Proponowałbym większy wachlarz gramatury. Każde łowisko jest inne, każdy dzień, pora dnia. Jest masa czynników. Późną jesienią okonie u mnie najlepiej reagują na delikatne"szuranie" po dnie. Innym razem zakładam czeburaszkę 2 g i wolny opad. Sposobów prowadzenia jest wiele. Nie radzę skupiać się na jednej. Kombinowanie to najlepsza recepta na sukces. Na metrową wodę 6 g to moim zdaniem za dużo, chyba, żę chcesz zrobić okoniom małe trzęsienie ziemi. :) Może jednak okazać się skuteczne, kto wie?
Adam

Offline krzysiokk

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czeburaszka - prowadzenie
« Odpowiedź #4 dnia: 16.09.2021, 20:14 »
U mnie w ogóle łowienie to micro gramatura. Jako że łowie także na muchę korzystam z 0,2-1g główek wolframowych.
Podstawa to lekko i subtelnie. 

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czeburaszka - prowadzenie
« Odpowiedź #5 dnia: 16.09.2021, 21:50 »
Dzięki za rady. Na spinning lowię raz czy dwa do roku na komwrcji jak bialoryb nie bierze  na jesieni. W sumie na każdej woda plytka bo max 1.8 czasem 2 m więc kupie 2g główki. A czy na gumy 2 cale sandacze twz pobieraja czy tylko okonie?
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃