Autor Wątek: Petycja w sprawie zakazu używania środków pływających i łódek w PZW Opole  (Przeczytany 25150 razy)

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
No i pięknie- tak jak pisałem. Markery i wyznaczenie osi oraz łowienie na wprost . Wywózka nocą jak najbardziej (wiem jak rzucają nocą :) . Czy można wprowadzić jeszcze inną regulację wody ? Moje koło po wprowadzeniu tego zapisu wysłało pismo z tego typu wnioskiem. Zastanawiając się w dalszym ciągu co można jeszcze sensownego zrobić w tym temacie . Każdy ma świadomość z czyjej przyczyny ten przepis został wprowadzony
Wiem, że to i pieniądze jak i czas który ktoś musi poświęcić, ale.....
Tablica informacyjna, z zaznaczonym każdym stanowiskiem wędkarskim i do tego liniami oznaczony obszar w którym można się poruszać. Wiem, że to bardzo ciężkie zadanie, ale im przejrzyściej im prościej tym jest większa szansa, że będzie spokój.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline ryba00

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 1
Właśnie taki mamy cel . I tak działamy za damski .... na rzecz PZW, ale zadbamy o coś co jest NASZE dla ludzi . Zrobimy to w naszym prywatnym czasie  jeżeli oczywiście PZW na to zezwoli. Tablica informacyjna z kilkoma ważnymi zasadami , markery na początek  , a reszta to dobra wola wędkarzy .

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator

Przy wprowadzaniu wymiaru ochronnego okonia na początku też były śmiechy a teraz nie wiem czy znajdziesz okręg w którym nie ma takiego wymiaru? ;)


Witam ponownie, to prawda, co napisałeś wyżej. Okoń był chwastem, a że jest dużo spinningistów, to okoń stał się ich podstawową rybą przy połowie na wędkę. Nie miał wymiaru. Później 15 cm, 18 cm, 20 cm, teraz bodajże ma 22 cm. Górny wymiar 35 cm, to faktycznie w całym kraju jest presja i ochrona na tą rybę. To dlaczego spinningiści nie zwracają uwagi na inną grupę, która za pomocą żywca łowi tą rybę? I ustala wymiar płoci na 15 cm? Takiej 15 cm płotki nie założę za okoniem, bo jest za duża. Co do jazgarza, zbiornik Hańcza, osoby łowiące na żywca, zakładali jazgarza, bo przecież nie wolno przenosić żywcy z innego zbiornika. To komuś przeszkadzało i dlatego jest wymiar tej ryby - 10 cm. A co powiesz, co w wędkarskich sklepach - jak jest sezon na szczupaka i sprzedają karasie? Przecież to jest zabronione. Niech ustalą wymiar ochronny 25 cm dla japońca - czyli karasia srebrzystego i skończy się cwaniakowanie z kupowaniem żywców w sklepie wędkarskim. Nie sztuką jest mieć łódź, echosondę i całą elektronikę - zlokalizować rybę i ją tłuc, ale sztuką jest złowić żywca lub złapać na podrywkę i za jego pomocą złowić jakiegoś drapieżnika. Ale to wymaga czasu, przy połowie lub przy podrywce na żywca oraz wysiłku i chęci. Do tego ja mam od nich narzucony zakaz, a oni dalej młócą te ryby i prawdopodobnie święcie są przekonani, że okoń bierze na kartofla a nie na żywca - dlatego ten zakaz, oraz nie na robaka - bo by wyszedł i poszedł do lasu...
Pozdrawiam


Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
.... A co powiesz, co w wędkarskich sklepach - jak jest sezon na szczupaka i sprzedają karasie? Przecież to jest zabronione.......

Nie słyszałem by sprzedaż karasia była zabroniona. Sprzedawca nie może odpowiadać za to jak towar zostanie wykorzystany.  Czy sprzedaż narzędzi ogrodniczych, sztućców , materiałów budowlanych jest zakazana? ,... a  mogą to być produkty bardzo niebezpieczne.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 654
  • Reputacja: 1997
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Ba, nawet narzędzia kłusownicze typu siaty i różne inne wynalazki można normalnie sprzedawać. Bo przecież ktoś potem może na swojej prywatnej wodzie tego używać...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
.... A co powiesz, co w wędkarskich sklepach - jak jest sezon na szczupaka i sprzedają karasie? Przecież to jest zabronione.......

Nie słyszałem by sprzedaż karasia była zabroniona. Sprzedawca nie może odpowiadać za to jak towar zostanie wykorzystany.  Czy sprzedaż narzędzi ogrodniczych, sztućców , materiałów budowlanych jest zakazana? ,... a  mogą to być produkty bardzo niebezpieczne.

Przepraszam, źle to ująłem, bo przyszedłem z tyrki zmęczony i od razu chciałem odpowiedzieć. Chciałem napisać - nie zakaz kupowania a zakaz zakładania na żywca, ryby zakupionej w wędkarskim. Niech coś z tym zrobią a skończy się kombinowanie, bo większość patrzy, żeby kupić i mieć na gotowe.  A zakładając kupionego żywca, łamiemy przepis - czyli kłusujemy. Wywozimy zestawy w miejscu, w którym nie wolno wywozić - kłusujemy; łowimy w nocy, gdzie jest zakaz łowienia nocą - kłusujemy; holujemy rybę za pomocą środków pływających, jak jest zakaz - kłusujemy. To powinniśmy sobie zdawać sprawę, że ryba złowiona, w nie przepisowy sposób, jest rybą z kłusownictwa. I nie ma tego, żeby patrzeć się na innych, bo każdy to robi. I nikomu to nie przeszkadza, i ja tak robię.

Pozdrawiam
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 784
  • Reputacja: 1991
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
.... A co powiesz, co w wędkarskich sklepach - jak jest sezon na szczupaka i sprzedają karasie? Przecież to jest zabronione.......

Nie słyszałem by sprzedaż karasia była zabroniona. Sprzedawca nie może odpowiadać za to jak towar zostanie wykorzystany.  Czy sprzedaż narzędzi ogrodniczych, sztućców , materiałów budowlanych jest zakazana? ,... a  mogą to być produkty bardzo niebezpieczne.

Sorry, ale łowienie na żywca powinno być zakazane! W ten sposób tylko wystawiamy się na cel ekologom. I sorry, ale okonie można łowić nie tylko na żywca. Są rosówki, duże krewetki i kilka innych rzeczy.

W ten sposób nie ma problemu z przenoszeniem żywca z jednej wody do drugiej. Zaś fanom połowu drapieżników polecam łowienie na trupka. W UK to bardzo popularna metoda, sklepy mają przebadane płotki i inne gatunki tutaj. A tak mamy masę kombinatorów, łowienie na jakieś podrywki i inne cuda, sprzedaż japońców, które niszczą wody. Nadeszły inne czasy, to nie komuna, gdzie pies przy budzie był  na metrowym łańcuchu i o zwierzęta się nie dbało. Teraz musimy iść z duchem czasu i z ekologami dobrze żyć a nie drzeć koty. Kwestią czasu jest kiedy zieloni będą mieli dużo do powiedzenia i będą w parlamencie.

Sylwek, okonie musisz łowić na żywca, na serio?
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 784
  • Reputacja: 1991
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
.... A co powiesz, co w wędkarskich sklepach - jak jest sezon na szczupaka i sprzedają karasie? Przecież to jest zabronione.......

Nie słyszałem by sprzedaż karasia była zabroniona. Sprzedawca nie może odpowiadać za to jak towar zostanie wykorzystany.  Czy sprzedaż narzędzi ogrodniczych, sztućców , materiałów budowlanych jest zakazana? ,... a  mogą to być produkty bardzo niebezpieczne.

Przepraszam, źle to ująłem, bo przyszedłem z tyrki zmęczony i od razu chciałem odpowiedzieć. Chciałem napisać - nie zakaz kupowania a zakaz zakładania na żywca, ryby zakupionej w wędkarskim. Niech coś z tym zrobią a skończy się kombinowanie, bo większość patrzy, żeby kupić i mieć na gotowe.  A zakładając kupionego żywca, łamiemy przepis - czyli kłusujemy. Wywozimy zestawy w miejscu, w którym nie wolno wywozić - kłusujemy; łowimy w nocy, gdzie jest zakaz łowienia nocą - kłusujemy; holujemy rybę za pomocą środków pływających, jak jest zakaz - kłusujemy. To powinniśmy sobie zdawać sprawę, że ryba złowiona, w nie przepisowy sposób, jest rybą z kłusownictwa.

Pozdrawiam

Nie żartuj. Jak ktoś nie zabiera ryb i łowi w nocy gdzie jest zakaz, to na pewno nie kłusuje ale łamie przepisy :)  I nie róbmy jaj, jak chcesz wprowadzić zakaz zakładania 'kupionego' żywca? Mamy mało strażników i nalezy im upraszczać robotę  nie komplikować. Żywca ze sklepu nie rozpozna się po 'oczach' czy 'ogonie'. Najgorsze są przepisy bzdurne, nie do wyegzekwowania :)
Lucjan

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
.... A co powiesz, co w wędkarskich sklepach - jak jest sezon na szczupaka i sprzedają karasie? Przecież to jest zabronione.......

Nie słyszałem by sprzedaż karasia była zabroniona. Sprzedawca nie może odpowiadać za to jak towar zostanie wykorzystany.  Czy sprzedaż narzędzi ogrodniczych, sztućców , materiałów budowlanych jest zakazana? ,... a  mogą to być produkty bardzo niebezpieczne.

Przepraszam, źle to ująłem, bo przyszedłem z tyrki zmęczony i od razu chciałem odpowiedzieć. Chciałem napisać - nie zakaz kupowania a zakaz zakładania na żywca, ryby zakupionej w wędkarskim. Niech coś z tym zrobią a skończy się kombinowanie, bo większość patrzy, żeby kupić i mieć na gotowe.  A zakładając kupionego żywca, łamiemy przepis - czyli kłusujemy. Wywozimy zestawy w miejscu, w którym nie wolno wywozić - kłusujemy; łowimy w nocy, gdzie jest zakaz łowienia nocą - kłusujemy; holujemy rybę za pomocą środków pływających, jak jest zakaz - kłusujemy. To powinniśmy sobie zdawać sprawę, że ryba złowiona, w nie przepisowy sposób, jest rybą z kłusownictwa.

Pozdrawiam

Nie żartuj. Jak ktoś nie zabiera ryb i łowi w nocy gdzie jest zakaz, to na pewno nie kłusuje ale łamie przepisy :)  I nie róbmy jaj, jak chcesz wprowadzić zakaz zakładania 'kupionego' żywca? Mamy mało strażników i nalezy im upraszczać robotę  nie komplikować. Żywca ze sklepu nie rozpozna się po 'oczach' czy 'ogonie'. Najgorsze są przepisy bzdurne, nie do wyegzekwowania :)


Nie musimy zabierać ryb aby być kłusownikami, łowienie na szarpaka - tak dla szpanu, żeby zaimponować ludziom na forum, lub coś w tym stylu. Łowienie na sznury, itd, itp. A w tych przypadkach, jakie wymieniłem, jak to się nazywa? Kłusownictwo.
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator

Nie żartuj. Jak ktoś nie zabiera ryb i łowi w nocy gdzie jest zakaz, to na pewno nie kłusuje ale łamie przepisy :)  I nie róbmy jaj, jak chcesz wprowadzić zakaz zakładania 'kupionego' żywca? Mamy mało strażników i nalezy im upraszczać robotę  nie komplikować. Żywca ze sklepu nie rozpozna się po 'oczach' czy 'ogonie'. Najgorsze są przepisy bzdurne, nie do wyegzekwowania :)

Luk, ja nie chcę wprowadzić zakazu nakładania zakupionego żywca, bo to już od x lat obowiązuje. A ludzie tego nie przestrzegają. Przy połowie na żywca, powinniśmy mieć żywce złowione w miejscu, gdzie wędkujemy, i mieć przy sobie podrywkę. Takie są przepisy, ludzie, którzy łowią na żywca o tym wiedzą. Są kontrole i kontrola każe nam wyciągnąć zestawy z wody, i co? Na zestawach mam dwa karasie, które kupiłem. A na zbiorniku w którym łowie, nie występuje karaś. I dupa zmoczona. I co mam głupio się tłumaczyć, że te moje dwa tam pływały? Po prostu kłusowałem, jak Ty to mówisz - łamałem przepisy..
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder

Nie żartuj. Jak ktoś nie zabiera ryb i łowi w nocy gdzie jest zakaz, to na pewno nie kłusuje ale łamie przepisy :)  I nie róbmy jaj, jak chcesz wprowadzić zakaz zakładania 'kupionego' żywca? Mamy mało strażników i nalezy im upraszczać robotę  nie komplikować. Żywca ze sklepu nie rozpozna się po 'oczach' czy 'ogonie'. Najgorsze są przepisy bzdurne, nie do wyegzekwowania :)

Luk, ja nie chcę wprowadzić zakazu nakładania zakupionego żywca, bo to już od x lat obowiązuje. A ludzie tego nie przestrzegają. Przy połowie na żywca, powinniśmy mieć żywce złowione w miejscu, gdzie wędkujemy, i mieć przy sobie podrywkę. Takie są przepisy, ludzie, którzy łowią na żywca o tym wiedzą. Są kontrole i kontrola każe nam wyciągnąć zestawy z wody, i co? Na zestawach mam dwa karasie, które kupiłem. A na zbiorniku w którym łowie, nie występuje karaś. I dupa zmoczona. I co mam głupio się tłumaczyć, że te moje dwa tam pływały? Po prostu kłusowałem, jak Ty to mówisz - łamałem przepisy..


Właśnie dlatego przepisy są bzdurne. W jaki sposób niby mają Tobie udowodnić, że w tym zbiorniku nie ma karasia?? Bo tak im się wydaje, bo tak słyszeli, bo nigdy nie było tam karasia. Mogą Cię cmoknąć w najniższy odcinek kręgosłupa. 

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 327
  • Reputacja: 900
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Sory Pyza ale nie mogłem się powtrzymać.... 8)

Cyt."Tak dla szpanu, żeby zaimponować ludziom na forum, lub coś w tym stylu....

Nie sztuką jest mieć łódź, echosondę i całą elektronikę - zlokalizować rybę i ją tłuc, ale sztuką jest złowić żywca lub złapać na podrywkę i za jego pomocą złowić jakiegoś drapieżnika

A tak mamy masę kombinatorów, łowienie na jakieś podrywki.

Maciek

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Żywca ze sklepu nie rozpozna się po 'oczach' czy 'ogonie'. Najgorsze są przepisy bzdurne, nie do wyegzekwowania :)

Lucjan, gdy nadchodzi czas, czyli 1 maja, w każdym sklepie wędkarskie a przynajmniej w większości jest popyt na karasia, a karasia zawsze się rozpozna. Karaś jest bardzo żywotną rybą i długo wytrzyma, nawet bez wody. Po prostu sklepy mają biznes na tej rybie. Więc wędkarze, łowiący na żywca, zakupują je w sklepie wędkarskim. I na nie łowią. Co jest zakazane. Płociami nie handluje się, ani uklejami, kleniami, jelcami, bo mają wymiary ochronne. Tylko karaś srebrzysty, który zawsze gości w wędkarskich sklepach, przed 1 maja.
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Sory Pyza ale nie mogłem się powtrzymać.... 8)

Cyt."Tak dla szpanu, żeby zaimponować ludziom na forum, lub coś w tym stylu....

Nie sztuką jest mieć łódź, echosondę i całą elektronikę - zlokalizować rybę i ją tłuc, ale sztuką jest złowić żywca lub złapać na podrywkę i za jego pomocą złowić jakiegoś drapieżnika

A tak mamy masę kombinatorów, łowienie na jakieś podrywki.
I tu jest zawarte to co już pisałem.
Wiele ludzi myśli, że  kupi łódkę RC ..... z echo z bajerami zrzuci zestaw z zanęta na ikonki rybek i później bez pika chociażby.....

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Sory Pyza ale nie mogłem się powtrzymać.... 8)

Cyt."Tak dla szpanu, żeby zaimponować ludziom na forum, lub coś w tym stylu....

Nie sztuką jest mieć łódź, echosondę i całą elektronikę - zlokalizować rybę i ją tłuc, ale sztuką jest złowić żywca lub złapać na podrywkę i za jego pomocą złowić jakiegoś drapieżnika

A tak mamy masę kombinatorów, łowienie na jakieś podrywki.

Maciek, głupa palisz, czy aferę kręcisz? łowi się na wędkę, a łapie na podrywkę, a gdzie napisałem łowienie na jakieś podrywki? Przeczytaj jakie są przepisy, wobec łapania na podrywkę i łowienia na żywca. I nie nazywaj mnie kombinatorem. A najlepiej przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem, co ja napisałem.
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek