Autor Wątek: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R  (Przeczytany 70832 razy)

Offline plompek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 16
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #165 dnia: 28.05.2021, 14:42 »
Troche te tarło trwa leszcza już na DD i z początku siadało troche leszczy ale potem coraz mniej i mniej ale za to karpie brały. Jutro jade tam spróbować właśnie może jakiegoś medalowego karasia dorwać albo może lina chociaż tam lina ciężko trafić i bardziej to przypadek ale sam widok jak sie brodzi ze spinningiem wzdłuż brzegu i pod nogami wielkie łopaty pływają też jest miłym spędzeniem czasu ;)

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #166 dnia: 28.05.2021, 15:53 »
A w czym to przeszkadza, że się leszcze trą? Bo co rok łowię także w trakcie ich tarła i... poważnie pytam.

Napisałbym więcej - o tym jak kawior wpływa na duże karpie... i czemu leszcz w tarle pobudza dużego karpia do żerowania, ale jeszcze ktoś to żle zrozumie... - przecież leszcz się trze.

Maciek,to już rejony z zakresu wiedzy niebezpiecznej,mogącej zostać źle wykorzystaną,także tego...

Z tarłem leszcza jest tak,że na początku jeszcze leszcz potrafi żerować,ale potem już tak sobie,albo wcale,za to są gatunki ryb,które bardzo chętnie podpływają w rejony tarlisk i wtedy można liczyć na ładny bonus w niepozornym miejscu.

Offline maksz100

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #167 dnia: 28.05.2021, 16:25 »
Troche te tarło trwa leszcza już na DD i z początku siadało troche leszczy ale potem coraz mniej i mniej ale za to karpie brały. Jutro jade tam spróbować właśnie może jakiegoś medalowego karasia dorwać albo może lina chociaż tam lina ciężko trafić i bardziej to przypadek ale sam widok jak sie brodzi ze spinningiem wzdłuż brzegu i pod nogami wielkie łopaty pływają też jest miłym spędzeniem czasu ;)


Masz szanse 50/50 karpie nawet z "mułów" się cofają...

Wczoraj bez pika 6h... Tylko sandacz na 20mm przywalił ;d

Offline michal75

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 2
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #168 dnia: 05.09.2021, 08:48 »
Witam serdecznie. Jak widzę przypuszczenia z początku tematu się sprawdziły. Masa zawodów czyli jak ktoś wspomniał chodzi o pieniądze. Od początku obserwowałem co będzie się działo ze zbiornikiem i nie ukrywam zdziwiłem się po co tyle ludzi się przenosi do koła w Taciszowie. Nawet tacy co prawie w ogóle nie bywają na Dzierżnie Dużym. Jak się domyślam nie zależy tym wędkarzom na utrzymaniu swoich lokalnych kół. A jak Wam pozamykają lokalne koła wędkarskie i zostanie parę większych to z czasem może się okazać, że większość wód jest w ogóle nie gospodarowana i będziecie jeździć na Dzierżno duże popatrzyć sobie bo wszystko będzie z reguły zajęte. Apropo tego, że zajęte - mało miejscówek w stosunku do wielkości zbiornika. Ja jako wedkarz nie przeniosłem się do Was bo nie widzę w tym żadnego sensu. Nie widać większych zmian nad wodą. Żadna z miejscówek nie została w żaden sposób poprawiona. Chociażby nawieźć kamienia w największe doły na których można stracić zderzak itp. Jak na tak duży zbiornik jest ogólnie mało miejscówek szczególnie od strony kanału. Kolejna sprawa skoro Wam przybywa funduszy z zawodów i kolejnych członków koła to skoro nie ma zarybień na Dzierżnie Dużym z wiadomych celów to może wypadało by parę razy a dobrze zarybić pozostałe zbiorniki będące pod Waszą opieką? Pieniędzy napewno Wam przybyło sporo ale nie widać żadnych efektów po za tym ,że jak już jestem nad wodą to lata mi dron i narusza mój święty spokój. Oczywiście dron SSR. W sumie nie wiem po co chyba taniej by wyszło lornetka wypatrywać brzegi. A kontroli nie ma wcale dużo jak to niektórzy piszą w sumie może raz na 30 się trafi. W nocy nigdy nie było żadnej kontroli za to na Pławniowicach z rana a nawet po północy. Ciekawe dlaczego tak jest.

Jednym słowem nie za wiele się dzieje i pewnie taki jest plan , ściągnąć jak najwięcej wędkarzy, dorobić się a na koniec zrobić z tego zbiornika licencyjny. Jeśli się mylę to niech ktoś wyjaśni sytuację.



Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #169 dnia: 05.09.2021, 09:16 »
Witam serdecznie. Jak widzę przypuszczenia z początku tematu się sprawdziły. Masa zawodów czyli jak ktoś wspomniał chodzi o pieniądze. Od początku obserwowałem co będzie się działo ze zbiornikiem i nie ukrywam zdziwiłem się po co tyle ludzi się przenosi do koła w Taciszowie. Nawet tacy co prawie w ogóle nie bywają na Dzierżnie Dużym. Jak się domyślam nie zależy tym wędkarzom na utrzymaniu swoich lokalnych kół. A jak Wam pozamykają lokalne koła wędkarskie i zostanie parę większych to z czasem może się okazać, że większość wód jest w ogóle nie gospodarowana i będziecie jeździć na Dzierżno duże popatrzyć sobie bo wszystko będzie z reguły zajęte. Apropo tego, że zajęte - mało miejscówek w stosunku do wielkości zbiornika. Ja jako wedkarz nie przeniosłem się do Was bo nie widzę w tym żadnego sensu. Nie widać większych zmian nad wodą. Żadna z miejscówek nie została w żaden sposób poprawiona. Chociażby nawieźć kamienia w największe doły na których można stracić zderzak itp. Jak na tak duży zbiornik jest ogólnie mało miejscówek szczególnie od strony kanału. Kolejna sprawa skoro Wam przybywa funduszy z zawodów i kolejnych członków koła to skoro nie ma zarybień na Dzierżnie Dużym z wiadomych celów to może wypadało by parę razy a dobrze zarybić pozostałe zbiorniki będące pod Waszą opieką? Pieniędzy napewno Wam przybyło sporo ale nie widać żadnych efektów po za tym ,że jak już jestem nad wodą to lata mi dron i narusza mój święty spokój. Oczywiście dron SSR. W sumie nie wiem po co chyba taniej by wyszło lornetka wypatrywać brzegi. A kontroli nie ma wcale dużo jak to niektórzy piszą w sumie może raz na 30 się trafi. W nocy nigdy nie było żadnej kontroli za to na Pławniowicach z rana a nawet po północy. Ciekawe dlaczego tak jest.

Jednym słowem nie za wiele się dzieje i pewnie taki jest plan , ściągnąć jak najwięcej wędkarzy, dorobić się a na koniec zrobić z tego zbiornika licencyjny. Jeśli się mylę to niech ktoś wyjaśni sytuację.


A tak naprawdę o co ci chodzi? Jesteś z koła, które wiecznie chłopakom z DD rzuca kłody pod nogi? Co, ubywa wam członków? ;D Myślisz, że tymi rzygowinami tutaj coś wskórasz!? A może jesteś ich przeciwnikiem z okręgu i boli cię dupa, że nie możesz bagażnika wypychać wielkimi leszczami? Dron SSR ci jeszcze przeszkadza? ;D
Na tym forum trollowanie się nie opłaci...

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #170 dnia: 05.09.2021, 09:50 »
Ja mogę wyjaśnić lekko sytuację :)

Koło na początku miało ponad 300 członków i masę zadań do wykonania. Tu nie ma pracowników z pensją, ale społecznicy, co mają domy, rodziny, a i powędkować też chcą. Więc żądania aby robili wiele nad wodami są nie na miejscu, bo to jakby żądać, aby ktoś nam tutaj szykował rzeczy, poświęcając swój czas i pieniądze.

Obecnie koło nr 29 jest ofiarą sukcesu jakim jest stan zbiornika Dzierżno Duże. To ewenement w skali Polski, i łowi tam masa ludzi, w tym większość spoza koła, rejonu, często i okręgu. Kto bierze kasę za to wszystko? Okręg. Więc wymagać należy od nich a nie od koła. To flagowa woda okręgu katowickiego, i jak najbardziej powinno się tam zainwestować, gdyż to się zwróci. Można nie tylko zrobić drogę, także jakąś mini przystań czy pomosty. Ale musi iść to w parze z pomocą dla lokalnej SSR-ki, wsparcia dla koła. A tu władze okręgu odcinają sobie kupony i nie robią wiele.

Ogólnie zarzuty jakie stawiasz są bardzo nie na miejscu, bo zarzucasz społecznikom, że za mało robią społecznie. To nigdy nie zadziała. Tu trzeba normalności i jeśli są wymagania, to ma iść za tym kasa, a tej okręg ma multum. Tu właśnie zamiast mieć pretensje do władz koła, czyli do przysłowiowego 'garbatego', powinieneś skupić się na władzach okręgu, że nie robią wystarczająco dużo, a mogą, zapewniam! Co gorsza takie wpisy nie pomagają tym co zasuwają w SSR czy w kole, tylko odbierają im energię, powodują wypalanie się. Gdyby jeszcze to była konstruktywna krytyka, a tu mamy znamiona trollowania. Pamiętajmy, że koło wcale wiele nie może, i należy rozumieć kompetencje ich jak i włodarzy okręgowych.

A co do Pławniowic. Dlaczego ich koło chciało zrobić zawody spinningowe z łodzi na Dzierżnie Dużym a nie na swojej wodzie? Jeśli tak pięknie jej pilnują, to powinni mieć rybę, i zawody tej rangi robić u siebie, na zbiorniku równie dużym. No tak, tylko, ze tam jest ryby jak na lekarstwo :) Więc warto pomyśleć o tym, czy wędkarze z koła nr 29 nie chcą wręcz ograniczyć dostępu do zbiornika, gdyż im brakuje miejsca. To samo jest w okręgu opolskim, gdzie zadbane wody kilku łowisk no kill są pełne ludzi, i ci co nimi się opiekują mają problemy z wędkowaniem. Dlatego trzeba cisnąć aby lokalne wody też się tak zmieniały, aby panowała pewna równowaga. Bo jeśli na DD zrobi się stanowiska, drogę i inne udogodnienia, to będzie tłok totalny, i na pewno wędkarzom z tego koła nie będzie to w smak. Dlatego potrzeba nam władz okręgu z prawdziwego zdarzenia a nie wąsatej sitwy robiącej PRL.

Ja, mam nadzieję jak i wielu innych, możemy podziękować władzom koła nr 29 za to co zrobili i co robią. Bo nie jest łatwo działać i wykonano masę świetnej roboty :thumbup: :thumbup: :thumbup: To najlepsza woda w Polsce, i widzę tylko kilka zbiorników, które mogą kandydować z DD.
Lucjan

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #171 dnia: 05.09.2021, 10:11 »
Jeżdżę na Dzierżno regularnie od 2016. Od tego roku jestem członkiem koła Dzierzno. Nie zdarzyło mi się nie znaleźć stanowiska lub uszkodzić samochodu(nie mam terenówki). Chętnie sam dołożę do zarybienia Plawniowic a nawet przeniose się do waszego koła o ile wprowadzicie tam no kill😉

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #172 dnia: 05.09.2021, 10:24 »
Podsumowując, idź biadolić do okręgu, bo to on zbiera kasę za pracę społeczną koła.

Mam nadzieję, że dronów kupią jeszcze z 10, bo na pewno jakieś mendy wynoszą z DD ryby.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline michal75

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 2
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #173 dnia: 05.09.2021, 10:54 »
Jędrula:
A tak naprawdę o co ci chodzi? Jesteś z koła, które wiecznie chłopakom z DD rzuca kłody pod nogi? Co, ubywa wam członków? ;D Myślisz, że tymi rzygowinami tutaj coś wskórasz!? A może jesteś ich przeciwnikiem z okręgu i boli cię dupa, że nie możesz bagażnika wypychać wielkimi leszczami? Dron SSR ci jeszcze przeszkadza? ;D
Na tym forum trollowanie się nie opłaci...

No no nieźle traktujecie wędkarza na forum może i przyszłego kolejnego członka koła. W sumie po tej wypowiedzi podaj proszę choć jeden argument dlaczego miałbym się przenieść do Waszego koła? Napisałem ze swojej perspektywy jak to widzę , przeczytałem już chyba wszystkie możliwe wpisy na temat DD i pisze to co mi nie za bardzo pasuje. O tym, że właśnie ktoś terenówkami rozjeżdża dojazdy też daje do myślenia( przynajmniej dopuszcza myśl, że chyba tak zrobi a z tego co widzę nad wodą jednak ktoś tak robi). Niestety nie troluje bo nie mam potrzeby a opłacam zezwolenie tam gdzie mam po prostu bliżej choć wolałbym aby szło to zrobić szybkim przelewem.

Niestety nie zabieram ryb. Tak osobiście takie podglądanie z drona mi przeszkadza. Ciekawe czy przy pomocy tego narzędzia zostało wykryte choć jedno wykroczenie wędkarza. Jakoś nie widac filmików z ujawnienia wykroczeń przez wędkarzy.

Dorobienie dodatkowych miejscówek mogło by umożliwić większej liczbie wędkarzy skorzystać bo jaki jest sens ściągać wedkarzy do swojego koła i nie zwiększać liczby stanowisk ? Napewno są miejsca gdzie nie trzeba wiele by powstała nowa miejscówka.

Fajnie cieszę się , że się koło rozwija mnie to wszystko jedno kto gdzie się przenosi choć uważam, że powinno to być związane z miejscem zamieszkania coś jak rejestracja auta we właściwym wydziale komunikacji w starostwie powiatowym.

Offline michal75

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 2
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #174 dnia: 05.09.2021, 11:09 »
Ja mogę wyjaśnić lekko sytuację :)...

Dzięki za wyjaśnienie aczkolwiek użycie pojęcia, że ja troluje jest też nie na miejscu. To co zauważyłem to napisałem jako wędkarz i tyle. Wiem, że najlepiej przyjmuje się wparcie i dobre słowa więc napiszę coś dobrego. Dla mnie to jedyne jezioro na które chętnie jeżdżę bo wiem, że zawsze coś się tam dzieje. Jest dużo ryby dającej sporo satysfakcji z wędkowania. Nie raz bywało, że nie szło usiąść na tyłku branie za braniem.

Ja akurat z tych co nie za bardzo lubią jak im się lata nad głową, nie można się nawet podrapać po jajach bo jeszcze gdzieś nakręca filmik dronem. Przecież ja nie wiem czy to straż lata czy ktoś po prostu pcha oczy tam gdzie nie wypada. Co nie znaczy, że nie można.
Nie raz zbierałem śmieci bo niestety często przyjeżdżają ludzie i zostawiają syf ale widzę , że jest coraz lepiej. Może warto kontrolować wszystkie ekipy szczególnie rodzinny z dziećmi czy przypadkiem nie palą śmieci bo nie raz w pozostałościach po ognisku widać puszki po piwie , konserwach, butelki itd a to samo się nie spali.

Offline michal75

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 2
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #175 dnia: 05.09.2021, 11:16 »
Podsumowując, idź biadolić do okręgu, bo to on zbiera kasę za pracę społeczną koła.

Mam nadzieję, że dronów kupią jeszcze z 10, bo na pewno jakieś mendy wynoszą z DD ryby.

Zapewne tak jest. Nie zdziwił bym się gdyby wywozili ryby na inne zbiorniki. Pamiętam jak kiedyś były akcje, że policja kontrolowała auta czy nie ma ryb ponad limit i to na głównej drodze w stronę Pyskowic. I znowu będzie, że troluje ale to na Pławniowicach było.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #176 dnia: 05.09.2021, 11:18 »
Chłopie, wchodzisz tutaj bez słowa przywitania i jedziesz od razu bezmyślnie na najlepszą wodę w Polsce i na koło się nią opiekujące. Ewidentnie nie masz wiedzy w tym temacie tylko roszczenia i pretensje- typowe. Jak na dłoni widać, że nie przyszedłeś tutaj dyskutować, a trollować. Więc witam cię ozięble, a najlepiej żegnam, bo z kilometra czuję podstęp i niecne zamiary.

Na koniec powiem, że mylisz się, mówiąc, że powinna być jakaś przynależność związana z miejscem zamieszkania. Koła, które nie spełniają oczekiwań wędkarzy, powinny padać jedno po drugim, a koła, które działają i tworzą takie zbiorniki jak DD, powinny funkcjonować w chwale i przejmować kolejno wasze zdegradowane wody.


Acha i nie należę do koła DD.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #177 dnia: 05.09.2021, 11:30 »

Na koniec powiem, że mylisz się, mówiąc, że powinna być jakaś przynależność związana z miejscem zamieszkania. Koła, które nie spełniają oczekiwań wędkarzy, powinny padać jedno po drugim, a koła, które działają i tworzą takie zbiorniki jak DD, powinny funkcjonować w chwale i przejmować kolejno wasze zdegradowane wody.



Amen.
Tylko dopiszę, że, oczywiście, to te koła powinny rozporządzać zebranym przez siebie budżetem, a nie jakieś dziady z okręgu, co nawet wędek często nie mają.

Przy okazji, jeśli chcesz, by na DD przybyło miejscówek, zbierz się z kolegami, idźcie do koła i pogadajcie, że chcecie je zrobić. Tak samo możecie to zrobić Wy, jak i Oni. Oni zrobili bardzo dużo. A Wy?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline michal75

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 2
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #178 dnia: 05.09.2021, 11:31 »
Chłopie, wchodzisz tutaj bez słowa przywitania i ...Na koniec powiem, że mylisz się, mówiąc, że powinna być jakaś przynależność związana z miejscem zamieszkania. Koła, które nie spełniają oczekiwań wędkarzy, powinny padać jedno po drugim, a koła, które działają i tworzą takie zbiorniki jak DD, powinny funkcjonować w chwale i przejmować kolejno wasze zdegradowane wody.

Acha i nie należę do koła DD.
Regulamin tego forum nie wymaga przywitania się. Bardzo proszę stosować się do tego regulaminu i nie narzucać mi swoich zasad. Mogę się przywitać ale nie muszę.

Jak najbardziej powinna być przynależność do danego koła. Wtedy by wyszło które koła sobie poradzą a które nie. Teraz to tak naprawdę nic tylko się cieszyć, że tak się da i każdy może płacić składki gdzie chce.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #179 dnia: 05.09.2021, 11:34 »
No i ok.

Od teraz wszyscy spuszczamy powietrze. Kto się wyłamie, ten pipa :P
Krwawy Michał

Purple Life Matters