Autor Wątek: (K) Bat 7 m do 500 zł  (Przeczytany 726 razy)

Offline Redarrow

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 5
  • Lokalizacja: Chorzów
(K) Bat 7 m do 500 zł
« dnia: 09.01.2023, 00:07 »
Proszę o pomoc w wyborze bata 7m. Właściwie to wiem co chcę i liczę, że może ktoś chciałby się pozbyć.
Konkretnie to jestem nastawiony na Mikado Tournament lub Robinson TX4. O ile Tournament w zasięgu to wolałbym używkę TX4. Z drugiej strony jak nie TX to zastanawiam się nad budżetowym Jaxonem https://allegro.pl/oferta/bat-wedka-jaon-float-academy-tele-pole-gtx-6-80m-12787515346 waga prawie identyczna tylko jak będzie się sprawował. Generalnie do użytku raczej sporadycznego, na małe i rzadko średnie rybki.

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 857
  • Reputacja: 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: (K) Bat 7 m do 500 zł
« Odpowiedź #1 dnia: 09.01.2023, 07:04 »
Cze ja w tamtym roku kupiłem Robinsona ale mx4. Bardzo fajny bat , wiadomo tx4 jest szybszy trochę ale podobno łamliwy bardziej.
Takie 5h łowienia nie jest męczące , cena nie zabija coś koło 400zl.
Porównując do mikado dla mnie Robinson jest lepiej wyważony i ciut sztywniejszy.

Offline a_men

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 18
Odp: (K) Bat 7 m do 500 zł
« Odpowiedź #2 dnia: 09.01.2023, 12:07 »
Ja z kolei wybrałem Mikado Ultraviolet II i jestem bardzo zadowolony z wyboru. Machając oboma w sklepie nie stwierdziłem różnic w stosunku do Tournamenta, a był nieco tańszy - są tacy, co twierdzą,że to ten sam bat tylko w innym malowaniu. Lepiej mi leżał w ręku niż wspomniany wyżej MX4.
Także jak widać osobiste preferencje mają duże znaczenie ;)

Offline Lewapiks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 429
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat
Odp: (K) Bat 7 m do 500 zł
« Odpowiedź #3 dnia: 09.01.2023, 14:55 »
Proszę o pomoc w wyborze bata 7m. Właściwie to wiem co chcę i liczę, że może ktoś chciałby się pozbyć.
Konkretnie to jestem nastawiony na Mikado Tournament lub Robinson TX4. O ile Tournament w zasięgu to wolałbym używkę TX4. Z drugiej strony jak nie TX to zastanawiam się nad budżetowym Jaxonem https://allegro.pl/oferta/bat-wedka-jaon-float-academy-tele-pole-gtx-6-80m-12787515346 waga prawie identyczna tylko jak będzie się sprawował. Generalnie do użytku raczej sporadycznego, na małe i rzadko średnie rybki.

Kup sobie TX3 733 (ważne nie 711) najlepsza opcja w Twoim budżecie. No może troszkę przekracza. Ale bat pancerny, doskonale wyważony, siedzę z nim nad wodą po kilka godzin trzymając w rękach bez odkładania. Jest mocny ale spokojnie do małych i średnich rybek się nadaje, a i bonus nie będzie dla niego wyzwaniem. Istotne przy połowie drobniejszych ryb jest to, że tym batem będziesz je brał do ręki, bez konieczności użycia podbieraka. Zastosowanie w nim amortyzatora gumowego też jest możliwe z uwagi na pustą szczytówkę. Niewątpliwe perfekcyjne wyważenie tej wędki jest jej ogromną zaletą.